PDA

Zobacz pełną wersję : Mercedes CLS 55 AMG vs BMW M5

CLS 55AMG
05-02-2006, 21:22
Kiedy zobaczylem pierwszy raz te samochody to od razu mi sie spodobaly. Jednak wieksze wrazenie zrobil na mnie Merol. Nie wiem dlaczego. Moze dlatego ze jest bardziej "muskularny" albo ma wyzsza klase. Chcialbym jednak znac wasza opinie na ich temat. Sa do siebie bardzo podobne i maja podobne osiagi. Ja osobiscie jestem za merolem ale chcialbym poznac wasze zdanie. Widzialem w innych postach porownanie kazdego z nich ale z innymi autami (nie ze soba). Zapewne wiecie jak wygladaja a ich osiagi wlasnie podaje:

MERCEDES CLS 55 AMG:

przyspieszenie 0-100km/h - 4,7sek
predkosc maks - 250 (ogr. elektr.)
srednie spalanie - 13,6 l/100km
silnik - 476km + kompressor
poj. silnika - 5.5
CENA: 96,164€

BMW M5:

przyspieszenie 0-100km/h - 4,7sek
predkosc maks - 250 (ogr. elektr.)
srednie spalanie - 14,8 l/100km
silnik - 507km
poj. silnika - 5.0
CENA: 86,200€

Cena nie robi roznicy. Podalem ja dla kogos kogo by ona interesowala. Czekam na wasze opinie :mryellow:

Golas
05-02-2006, 21:38
Widzialem porownanie tych dwoch samochodow w ktoryms z programow na tvn turbo, chyba w motorwizji i dla mnie wybor jest prosty jak drut, CLS. wystarczy popatrzec na to auto i uslyszec piekny dzwiek V osemki z kompresorem. Do mnie przemawia bardziej niz bmw, chociaz takze mi sie podoba to wybieram klase, piekno i moc mercedesa anizeli buzujaca testosteronem beemke dla szpanerow.

SIDO
05-02-2006, 21:42
Zazwyczaj przy zakładaniu tematu porównującego auta załacza się fotki, ty tego nie zrobiłeś. Jeśłi chodzi o auta to ejst to bardzo trudny wybór obydwaj wyglądają pięknie, maja takie same przyszpieszenie ale ja bym wybrał BM-kę porpstu z miłości do tej marki :smile:

CLS 55AMG
05-02-2006, 21:51
Nie wczepialem zdiec do postu bo raczej kazdy wie jak one wygladaja. Przeciez to w koncu FORUM SAMOCHODOWE i kazdy kto na nim jest ma jakies pojecie o autach.

Chociaz nawet jak bym chcial wkleic te zdiecia to nie wiem jak :oops:. Jestem pierwszy raz na tym forum wiec dlatego.

Wielbłąd
05-02-2006, 22:02
Sa do siebie bardzo podobne i maja podobne osiagi.

:shock: :shock: :shock: eee :?: serio ja nie widze zadnych podobienstw... to sa 2 rozne swiaty

Mercedes - Benz CLS 55 AMG GmbH

http://images2.fotosik.pl/19/y4udoq1wfzjyoaz1m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/y4udoq1wfzjyoaz1.html)http://images2.fotosik.pl/19/wr7sn6db9k771nq3m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/wr7sn6db9k771nq3.html)http://images1.fotosik.pl/19/hlyq6j1vnrakkcwqm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/hlyq6j1vnrakkcwq.html)

BMW M5 GmbH

http://images3.fotosik.pl/19/4qcrzktvh6wbvuqam.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4qcrzktvh6wbvuqa.html)http://images1.fotosik.pl/19/ag8ja0kofeo0jejrm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ag8ja0kofeo0jejr.html)http://images1.fotosik.pl/19/snkph5x6tq8v6t5xm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/snkph5x6tq8v6t5x.html)

Jedyna wspolna cecha to chyba 4 koncowki wydechu...

U mnie wybór jest banalny... Mercedes bo kocham ta marke, BMW jest dla mnie brzydkie jak noc i w dadatku jak patrze na wnetrze mam odruchy wymiotne...

Za to CLS jest jednym z ostatnich Mercedesów który naprawde moze powalic swoja stylistyka jak i wnetrzem... dla mnie jest cudowny :!:

Robak
05-02-2006, 22:58
U mnie wybor jest prosty czyli MB. CLS jest przepieknym autem a amg nie zchrzaniło go tako jak jest to w przypadku 80% wszystkich mb. Widze tylko 2 ułomnosci w porownaniu z m5 a sa nimi gorsza przekładnia( 5 stopnowy auto :neutral: ) i mniej wyszukany technologicznie silnik choc pardakosalnie z ładniejszym dzwiekiem. Dalej to juz sama poezja a przede wszyskim wyglad zewnetrzny o ktorym paskudna beemka moze tylko pomazyc i przepieknie wykonane, przytulne wnetrze ... o ktorym beemka takze tylko moze pomarzyc.
Okrazenia Stiga to: -M5 1.26.2
-Cls 55amg 1.26.9
Pokazuje to ze podwozie w mercedesie niczym nie ustepuje temu z bmw a nawet jest od niego lepsze. Gdyby merc miał lepsza przekładnie załatwił by m5 na cacy. Aha merc ma 30 koni mniej.

venom
05-02-2006, 23:54
Trudny wybór. Szkoda, że M5 ma obramowania drzwi. + dla CLS'a. Szkoda o ile się nie myle to oba auta mają lampy tylne żarówkowe a nie diodowe :???: ale to tylko kosmetyka. Chciałbym zobaczyc wykresy mocy i przebiegu momentu obr. obu samochodów. W Motorwizji nie było zwycięscy tego testu :susp: . BMW ma bardziej precyzyjny układ kierowniczy i prowadzenie oraz duzo lepszą skrzynie biegów. Świetny artykuł o M5 - 5stron :wink: 2600km i mase zdjęc.
http://www.m5board.com/articles.php?id=34

wojtekwielkiew
06-02-2006, 05:18
Nowe bmw jest tak paskudne jak tylko coś może być paskudne, dosłownie DNO względem poprzednika. A CLS to już inna bajka.... :)

Jasio
06-02-2006, 08:24
Nowe bmw jest tak paskudne jak tylko coś może być paskudne, dosłownie DNO względem poprzednika. A CLS to już inna bajka.... :) popieram twoja wypowiedz tyle ze merc tez paskudny .... :???: :wink:

AGENT
06-02-2006, 09:15
Nowa linia BMW bardzo mi się podoba :razz: M5 jest dla mnie jedną z ładniejszych "beemek", a CLS najładniejszym Mesiem. Trudny wybór. MB kojarzy się z limuzynami dla statecznych starszych panów, zaś auta ze śmigiełkiem na masce to synonim agresywności, drapieżności i sportu. Stawiam na BMW - jest bardziej szpanerskie i bardziej nadaje się do ostrej jazdy :cool:

Suchy
06-02-2006, 10:04
Hmm... Bardzo trudny wybór. Mercedes i BMW to super auta, do tego są to wersje sportowe. Mimo że uwielbiam BMW (zwłaszcza ten model) to nie wybieram żadnego bo Mercedes CLS jest według mnie najładniejszym Mercedesem czyli remis.

mustangshelby
06-02-2006, 10:49
Niepodobają mi się nowe beemki, :damn: , A CLS.. piękny wóz. najładniejszy jak wielu tu uważa mercedes :razz: . Jeśli chodzi o silnik to oba są doskonałe, ale wole tradycyjną V8 z kompresorem :cool: niż wyrafinowaną naszpikowaną elektroniką V10 (co nie znaczy że jest zły :razz: ) .
Szkoda tylko że CLS jest droższy :damn:

Suchy
06-02-2006, 10:52
Silnik BMW M5 to silnik roku 2005. Jest naprawde dobry :razz:

Dj Brabus
06-02-2006, 11:13
A ja dla urozmaicenia wybieram M5! :cool: Choćby dlatego, że nowe BMW coraz bardziej przypadają mi do gustu, lub po prostu dlatego, że była pierwszym znakomitym modelem w mojej kolekcji 1/18 :cool: Albo choćby dlatego, że jak pozabieracie wszystkie CLSy, to dla mnie zostanie M5!

P.S. Chociażby z drugiej strony wersją od Brabusa wcale nie pogardziłbym... :mryellow: :mryellow:

BKX
06-02-2006, 13:52
:shock: :shock: :shock: eee :?: serio ja nie widze zadnych podobienstw... to sa 2 rozne swiaty
Nie rozumiem czego tak sie czepiasz... Wlasnie samochody sa swietne do tego porownania, bo przeciez gdy tu postawisz zamiast CLS'a klase E w AMG to i tak nie wzbudzi wiekszych emocji niz M5... A stawiajac ten model zaczynamy sie zastanawiac, czy wolimy supersportowca jakim jest BMW czy moze troszke gorsze prowadzenie i osiagi, ale wieksza klase i wrazenie wizualne jakie daje nam Mercedes... Ja jednak posostane przy BMW, a to chyba dlatego, ze jednak bardziej cenie ta marke.

Dominik999
06-02-2006, 13:52
Lubie oba, ale nie mógłbym wybrac inaczej - tylko MB ;) A zwłaszcza CLS, który jest nieziemsko piękny, ma więcej klasy od M5.
Zresztą, nawet gdyby w porównaniu był E55, to i tak wybór padłby na Mero ;)

Sowison
06-02-2006, 13:55
M5 i tylko M5!!!!! Nie ma innej opcji jak dla mnie... Zero wątpliwości... :lol: Jest piękna, mocna, szybka i nie jest na sterydach co dla mnie ma jakieś znaczenie :> Moge powiedzieć że to czysta miłość do M5 :mryellow:

Mercedesw123
06-02-2006, 14:36
oczywiscie CLS za jakosc i jego niepowtarzalny styl no i za to ze to Mercedes

BeeMiX
06-02-2006, 15:08
Jasne że Cadillac STS-V :wink: (joke) A tak powaznie to raczej M5, to jest typowe auto z zacięciem sportowym, nieźle wyżyłowany silnik wolnossący, świetnie wykonany i śmigający. Mam nadzieje że nowy Cadillac STS-V rozwali M5, jest najmocniejszym Cadillaciem seryjnie kiedykolwiek produkowanym, dostrajany na Nurburgringu i ma bardzo dokładnie i dobrze wykonane wnętrze. Ma 30KM mniej od M5, ale chyba jest leżejszy no i zjada go momentem obrotowym. i prosze sie nieśmiać że niemożliwe jest że objedzie M5, z CTS-V Jeremy też sie śmiał a mine na koniec miał nietęgą, jeszcze biorąc po uwage że wnętrze jest o niebo lepsze jak CTS-V oraz zupełnie inna skrzynia...
http://www.cadillac.com/cadillacjsp/model/gallery.jsp?model=stsv

Suchy
06-02-2006, 16:41
Jasne że Cadillac STS-V :wink: (joke) A tak powaznie to raczej M5, to jest typowe auto z zacięciem sportowym, nieźle wyżyłowany silnik wolnossący, świetnie wykonany i śmigający. Mam nadzieje że nowy Cadillac STS-V rozwali M5, jest najmocniejszym Cadillaciem seryjnie kiedykolwiek produkowanym, dostrajany na Nurburgringu i ma bardzo dokładnie i dobrze wykonane wnętrze. Ma 30KM mniej od M5, ale chyba jest leżejszy no i zjada go momentem obrotowym. i prosze sie nieśmiać że niemożliwe jest że objedzie M5, z CTS-V Jeremy też sie śmiał a mine na koniec miał nietęgą, jeszcze biorąc po uwage że wnętrze jest o niebo lepsze jak CTS-V oraz zupełnie inna skrzynia...
http://www.cadillac.com/cadillacjsp/model/gallery.jsp?model=stsv

O co chodzi z tym Cadilaciem?? Co on ma wspólnego w temacie porównawczym Mercedesa CLS z BMW M5??

BeeMiX
06-02-2006, 16:45
A tak walnołem, to ta sama klasa auta i moim zdaniem godny przeciwnik, niestety na naszym forum brane po uwage w ankietach sa głównie europejskie auta... A jak sie wczytasz to przeczytasz że wyrażam moja opinie o tym pojedynu.

Suchy
06-02-2006, 16:49
W dziwny sposób wniosłeś do tamtu tego Cadilaca. Mogłeś jakieś wprowadzenia zrobić a nie tak po prostu walnąć post w którym porównujesz Cadilaca z BMW. Już rozumiem o co chodziło ale na początku nie wiedzałem o co ci chodzi :lol:

Di Kej
06-02-2006, 19:44
CLS za piękny przód.....tył trochę dziwaczny...ale za to to coś nowego....M5 to tylko zwykły sedan z podniesioną mocą...nie no żartuje, jednak przy CLS wymięka...tymbardziej, że osiągi (czytaj przysp. 0-100 i v max) identyczne tak wiec tylko i wyłącznie design i wnetrze, choc BMW to także brzmienie, niepowtarzalny styl CLS'a i zawarcie dwóch rzeczy: sportu i komfortu, to wspaniałe połączenie, tak wiec wygrywa Merc ;)

CLS 55AMG
06-02-2006, 20:07
A wiec widze ze ok 70% osob woli CLS'a. Tak jak ja. Na poczatku postu zaznaczylem swoj wybor (CLS) i podziela go znaczna ilosc osob. W pewien sposob jestem z tego zadowolony ze nie tylko ja mam takie zdanie. A wracajac do tematu wybralem CLS'a bo urzeklo mnie jego wnetrze. To drewno i skora najwyzszej jakosci. Tego w BMW nie ma a wnetrze bm-ki jest takie surowe (szczegolnie w kolorze bialym ochyda :???:). I jeszcze ten beznadziejny system I-drive ktory powoduje wiecej wypadkow :sad:. To auto typowe na tor ktorym bardzo latwo sie driftuje i wchodzi w zakrety. Chociaz MB jak ogladalem TG to Jeremy mowil ze dziecinnie latwo sie go wprowadza w poslizg i kontroluje tylko hamulce nie pozwalaja na zbyt dluga zabawe :sad: . Ale to w koncu samochod nie przeznaczony do tego. Pamietam ze jak jezdzil M5 po miescie to narzekal na skrzynie biegow ze szarpie ona autem wiec to NIE JEST AUTO DO MIASTA. tu kroluje CLS :razz:

A tak poza tematem czy ktos wie jakie osiagi i ile kosztuje MB Carlsson CK55 na bazie CLS'a? mam jego zdiecia ale nie znam osiagow i ceny.

PONTIAC.007
06-02-2006, 20:26
Nowe bmw jest tak paskudne jak tylko coś może być paskudne, dosłownie DNO względem poprzednika. A CLS to już inna bajka.... :) popieram twoja wypowiedz tyle ze merc tez paskudny .... :???: :wink:merc paskudny?aha jesli tak twiedzisz to tak jak ja bym powiedzial:lada startuje w F1 :lol: ,fiat 126p(maluch)jest rownie ladny co ferrari :lol: ,porsche 911 turbo jest kompaktem :lol: apropo merca jest nieco ladniejszy od BMW chociasz m5 niczemu sobie...moje podsumowanie:beemka wyje merc ryczy,beemka mlodziezowa,merc dla starszych...remis :grin:

ilovebmw
06-02-2006, 20:42
Tego w BMW nie ma a wnetrze bm-ki jest takie surowe (szczegolnie w kolorze bialym ochyda :???:). I jeszcze ten beznadziejny system I-drive ktory powoduje wiecej wypadkow :sad:. To auto typowe na tor ktorym bardzo latwo sie driftuje i wchodzi w zakrety. Pamietam ze jak jezdzil M5 po miescie to narzekal na skrzynie biegow ze szarpie ona autem wiec to NIE JEST AUTO DO MIASTA. tu kroluje CLS :razz:

wnetrze jest gustowne, pozbawione przepychu, niepotrzebnych dupereli, krotko mowiac to ma byc bardziej sporcik niz drewno i luksus (ktorego tez nie brakuje). kwestia gustu.
i-drive powoduje wiecej wypadkow? skad wiesz? jak ktos napisze, ze jest trudny w obsludze to ma chyba tyle lat co moj dziadek i nie obslugiwal nigdy kompa.
nie jest ono typowe na tor, nadaje sie tez do normalnej jazdy, a to ze latwo wejsc bokiem to normalka - duza moc i odpowiedni naped.
co do skrzyni to nie moge skojarzyc gdy tak mowil, ale nie zmienia to faktu, ze zmiana biegow jest niesamowicie szybka, jedna z lepszych na swiecie.

jest to zdanie obiektywne jakby ktos pytal ;) nick o niczym nie swiadczy..

podoba mi sie cls, jednak wydaje mi sie autem dla grzeczniejszych chlopcow niz m5. nie zaglosuje, bo obydwa sa bardzo dobre.
:cool:

Dj Brabus
06-02-2006, 20:45
A tak poza tematem czy ktos wie jakie osiagi i ile kosztuje MB Carlsson CK55 na bazie CLS'a? mam jego zdiecia ale nie znam osiagow i ceny

Warto wspomnieć również o tym, że Carlsson ma w swojej ofercie modyfikację CLS 500. Jednak jeśli już o 55 AMG, to oto dane techniczne CK55:

silnik: V8 z kompresorem
pojemność: 5439 ccm
moc maksymalna: 560 KM / 412 kW przy 6.000 obr. / min.
maksymalny moment obrotowy: 810 Nm przy 2.600 obr. / min.
prędkość maksymalna: 320 km/h (elektronicznie ograniczona)
przyspieszenie 0-100 km/h: 4,5 s

Niestety cennik jest na tyle rzeczą bardzo indywidualną i ekskluzywną, że Carlsoon nigdzie nie podaje cen swoich modyfikacji.

P.S. Mam nadzieję, że widziałeś już kompendium o CLS-ie... :cool:

Robak
06-02-2006, 20:56
jest to zdanie obiektywne jakby ktos pytal ;) nick o niczym nie swiadczy..

podoba mi sie cls, jednak wydaje mi sie autem dla grzeczniejszych chlopcow niz m5. nie zaglosuje, bo obydwa sa bardzo dobre.
:cool:
Nie rozumiem jesli ci sie choc troche bardziej podoba m5 powinienes na niego oddac głos. Swietnie wybroniłes m5 z niekoniecznie prawdziwych ułomnosci a twoj nick o niczym nie swiadczy. Kazdy jest stronniczy bo kazdy ma swoje widzimisie. Porownanie by było bardziej ciekawe a głosy bardziej wyrownane.
Moze ktos z modow doda wreszcie ankiete zwłaszcza ze temat jest ciekawy a user ktory go załozył poczatkujacy.

GuGi
06-02-2006, 20:59
Ok... Jush dalem... jakby cos to pisac na pw wtedy bedzie szybciej :P

CLS 55AMG
06-02-2006, 21:22
Nie spodziewalem sie ze moj post bedzie taki udany :mryellow:. Myslalem ze wypowiedza sie 3 osoby i na tym koniec. A wracajac do aut to nie wiem dlaczego CLS ma 5-stopniowa skrzynie a nie 7G-Tronic. Dostepna jest ona tylko w wersjach 300 i 500. W TP powiedziano ze ten silnik rozwalilby to skrzynie. Nie wiem dlaczego. Chyba przez taka duza moc silnika?

A poza tematem czy ktos wie czy mozna w tym MB CLS 55AMG jakos zamowic oheblowane drewno. Jakos mi sie nie widzi pomysl nieoheblowanego drewna w aucie. Moze dlatego ze nigdy nie siedzialem w takim aucie z takim wykonczeniem. Na obrazkach lepiej wyglada polyskujace drewno. Czy ktos moze jeszcze powiedziec jak zrobic zeby firma sciagla ogranicznik pedkosci? Chcialbym wiedziec jak to wyglada. Jak juz ktos zdejmowal to niech opisze jak to zalatwil z firma :mryellow:

kok
06-02-2006, 21:39
Okrazenia Stiga to: -M5 1.26.2
-Cls 55amg 1.26.9
Pokazuje to ze podwozie w mercedesie niczym nie ustepuje temu z bmw a nawet jest od niego lepsze. Gdyby merc miał lepsza przekładnie załatwił by m5 na cacy. Aha merc ma 30 koni mniej.
i o 180 Nm więcej :???: ( argument bezsensu )

Nie spodziewalem sie ze moj post bedzie taki udany :mryellow:. Myslalem ze wypowiedza sie 3 osoby i na tym koniec. A wracajac do aut to nie wiem dlaczego CLS ma 5-stopniowa skrzynie a nie 7G-Tronic. Dostepna jest ona tylko w wersjach 300 i 500. W TP powiedziano ze ten silnik rozwalilby to skrzynie. Nie wiem dlaczego. Chyba przez taka duza moc silnika?
NIe chodzi o moc tylko moment obrotowy :wink: :???:

Wybieram M5 za stylistyke i osiągi. zamiast sie rozpisywać to daje filmik z porównaniem.

http://video.google.com/videoplay?docid=3526537519713129399&q=m5+csl

BeeMiX
06-02-2006, 21:45
Ja czytałem że 7g-tronic lubi odmówić posłuszeństwa, zdarzają sie częste awarie komputera nim sterującego.

Wielbłąd
06-02-2006, 22:00
Czy ktos moze jeszcze powiedziec jak zrobic zeby firma sciagla ogranicznik pedkosci? Chcialbym wiedziec jak to wyglada. Jak juz ktos zdejmowal to niech opisze jak to zalatwil z firma :mryellow:

Pewnie, ze sie da sciagnac ogranicznik...

... ALE wtedy stracisz gwarancje bo u tunera to chyba nie da rady... pozostaje wycieczka do Brabusa aby Ci go przerobił na Rockiet jezeli Ci tak bardzo zalezy na osiagach :wink:

Robak
06-02-2006, 22:02
Momet obrotowy nie ma zadnego znaczenia gdy sie jedzie po torze na maksylanych obrotach. Liczy sie wtedy tylko moc. Momet pokazuje jak sprawnie auto przyspiesza z dolnych odbrotow czyli bezuzyteczne przy jezdzie torowej. A ten filmik pokazuje głownie jak skyline łyka dwie bemki razem bo roznica miedzy cls a m5 jest na nim znikoma.

kok
06-02-2006, 22:07
Robak ty muwisz o końcówce tego filmu bodaże 3 min z niecałych 13.
Co do momentu obrotowego to decyduje on o elastyczności ( czyli tym jak silnik ochoczo sie wkręca na obraty ), co jest troche przydatne przy Automacie i krętym torze jakim jest ten z TG :wink:

BeeMiX
06-02-2006, 22:08
No i Skyline ma wysoko odcinke, kręci sie do wysokich obrotów. Niezgodze cię że moment niejst potrzebny, niejednokrotnie trzeba auto wyhamować przed zakrętem i w taki wypadku duży zapas momentu daje nam plusa, oczywiście to nic nie daje przy wysokich prędkościach i obrotach.

CLS 55AMG
07-02-2006, 10:57
Czyli z tego wynika ze w autach AMG nie mozna sciagnac ogranicznika. Do bani z czyms takim. Przeciez kupuje sie MB AMG po to zeby bylo wyjatkowo szybkie. Tylko na przyspieszeniu sie zyskuje :sad:. Jescze wyglad auta sie zmienia :susp:.

Z innej strony zastanawiam sie po co ludziom auta ktore wyciagaja ponad 320km/h. Nie wspominajac juz o Veyronie. On ma przeciez ogr. do 420km/h. Bezsensu posiadac w aucie taka moc. Chyba ze tylko dla przyspieszenia :???:

Robak
07-02-2006, 11:09
Człwiek zawsze dozył do robienia wszystkiego naj. W dziedzinie aut własnie Veyron jest takim przykładem. Za 5 lat ktos wypusci auto ktore bedzie miało 1500 koni 20 litrow pojemnosci 3 kompresory i 7,5 turobosprezarki. Popieram twoje zdanie w kwesti przydatnosci tego czegosc. Po co to komu? typowe auto dla mega snobow. Tak, zobaczcie w moim garazu stoi najszysze auto na swiecie choc sam nie potrafie nim jezdzic bo sie boje :lol: . I tak na swiecie moze sa 3 miejsca gdzie te 400 stowki mozna poleciec. Ja jestem fanem efektywnych koni. Fanem takiego auta ktorgo potencjał na kazdym dowolnym torze, autostradzie czy ulicy miasta mozna w pełni wykorzystac.

CLS 55AMG
07-02-2006, 11:26
A ktos moze powiedziec czym rozni sie kompressor od turbosprezarki?

Robak
07-02-2006, 11:38
http://www.autogaleria.pl/forum/viewtopic.php?t=3234&start=0

CLS 55AMG
07-02-2006, 12:05
Ale turbosprezarka daje wiecej koni niz kompressor?

Robak
07-02-2006, 12:22
Nie da sie tego uogolnic co daje wiecej mocy. Jedno i drugie mozna wykrecic do niezłych parametrow. Zalezy co preferuje producent. Moje spostrzezenie jest takie ze kompresor rozwija płynniej moc, jest bardziej kosztowny i jest wart do stosowania w duzych motorach gdzie bardziej liczy sie komfort podrozy i mniejsze szarpania przy zmianie biegow. Z turbo mozna wyscinac wiecej, kostrukcja jest lzejsza ale rozwijanie mocy mniej harmonijne tzn słaby doł a wielki rozkwit na gorze. Jednak mozna stosowac kilka turbo i jeszcze pomieszac turbo z kompresorem. Oj duzo tu mozna gadac ale ogolnej zasady nie ma.
Starczy tego off topicu bo zaraz pałami po głowie dostaniemy. Jak cos to przejdz do odpowiedniego tematu.

MKa
07-02-2006, 12:34
To bardzo trudny wybór.. ale mój padł na BMW. Bardziej mi się podoba to auto - przynajmniej z zewnątrz. Osiągi podobne więc stylistyka wzięła górę. :wink:

Michak91
07-02-2006, 15:53
Wybór padł na BMW
Może nie przepadam za zwykłą "piątką", ale M to co innego.
Za stylistykę i osiągi :tooth: .

Golas
07-02-2006, 16:22
filmik ktory podal kok jest swietny, Ci japonce sa rabnieci :mryellow: warto ogladnac caly by zobaczyc koncowy wyscig!
a tu cos dla fanow BMW, ci kolesie naprawde daja rade.
http://video.google.com/videoplay?docid=-1490736823947309773
zwroccie uwage jak duza jest roznica na liczniku cyfrowym a analogowym w czesci gdzie koles rozpedza sie blisko do 300 km/h (zaraz na poczatku)

BeeMiX
07-02-2006, 16:56
No i sprężarka podnosi cały wykres obrotów równomiernie i tam gdzie jest za słabo nadal tak pozostaje, a turbine mozna tak wystroić by wykres był jak najbardzej równomierny. Kolejną sprawą jest że na wysiloną turbosprężarkę trzeba uważać, niewyłączać silnika zaraz po ostrej jeżdzie bo spiekła by sie gdy olej nagle przestałby ja smarować, takiego problemu niema w kompresorze.

phaeton230
29-04-2006, 14:03
po niezłe filmiki odsyłam wszystkich na :
WWW.racingflix.com
WWW.autoclips.net
pa

dawid3764755
11-02-2007, 01:18
Zdecydowanie BMW za silnik, smg III i układ jezdny:) :grin:

Zielu
11-02-2007, 17:09
Ha, ale pięknie dopasowane porównanie... Oby dwoma autami miałem przyjemność się przejechać :D

BMW M5

Mój Ojciec od dawna jeździ "Beemkami" i często jest zapraszany na różne pokazy. Osobiście byłem na pokazie BMW M5 i ojciec chcąc sie nim przejechać znalazł pretekst że chciałby sobie kupić to auto (musiałby troszkę uzbierać kasy), wsiedliśmy do auta, ja mój tata i facet z salonu. Ojciec wiedząc że jestem fanem aut i nie przegapiłbym okazji przejechać się takim autem powiedział że to mi kupuje auto i żebym ja się przejechał (to na niby chociaż mógłby mi kupić :p). Wsiadłem, pierwsze wrażenie było znakomite! Pierwszy raz byłem za kółkiem auta które przyspiesza do setki w 4,7 sekund. BMW świetnie się prowadziło, wspomaganie kierownicy jest świetnie dopracowane, gaz jest tak czuły i idealnie dopracowany (BMW chyba zawsze wyprzędzi konkurentów pod względem technologi). Lecz później okazało się że po 10 przyspieszeniu przyzwyczajałeś się do tego i zacząłeś dostrzegać inne szczegóły.... 507 KM pod maską, niestety za dużo mocy jak na takie auto. Zauważyłem ze jest trudno utrzymać kierownice przy tym przyspieszaniu, ale to był jedyny minus jeżeli chodzi o jazde... O i jeszcze przyciski obok skrzyni biegów odpowiadające za moc to fajny bajer ^^....

Mercedes CLS55AMG

Od dawna wiedziałem że ojciec mojego znajomego chce kupić CLS, bo od początku jak wyszedł to facet dostał bzika na jego punkcie. CLS nie był dla niego strasznym wydatkiem, bo facet dobrze zarabia tzn ma własną firme i jeździ 3-ma autami (Jeep Grand Cherokee 3.0 CRD, Mercedes R, i teraz od nie dawna CLS 55AMG i wiem że ma zamiar zamienić Merca R na nową X5 z silnikiem 4.8 ale to nie ważne). Więc jak zobaczyłem ten temat na waszym forum to postarałem sie jak najbardziej przyłożyć do tematu i przejechać się tym Mercem. Wczoraj miałem przyjemność to zrobić i musze przyznać że Merc mnie rozczarował. Rozczarował? nie to źle powiedziane...hmm....Merc mnie zaskoczył! Tak.... Sądziłem że Mercedes zrobił nie potrzebny wyjątek, bo połączył limuzyne i sportowe auto w jednym. Moje pierwsze wrażenie było takie że to auto nie będzie do końca luksusowe i straci na dynamice... Nie będzie to do końca auto sportowe ani limuzyna. Za to z pełnym przekonaniem sobie żyłem że to najśliczniejszy Merc jaki widziałem........ Aha co teraz? Jak jest naprawde? Jak się czuje, po przejechaniu sie nim? To auto jest zaje^^te!!!!!! Mercedesowi się udało, gdy nim jechałem czułem się jak w aucie sportowym a jak miałem czas żeby sie przyglądać wnętrzu to najlepszym słowem określającym wnętrze jest "kurde czuje się jak w jakimś Maybachu". Tyle bajerów, tyle przełączników, masujące fotele, klima tylo strefowa że nie byłem w stanie określić.... Komfort, charakter, spotr i elegancja w jednym. Mercedes, brawo- dobra robota. W Mercedesie tym nie czułem żadnych szarpań kierownicy podczas przyspieszania, samochód na niskich obrotach cichutki a jak wcisnąłem gaz w podłogę to ryl taki jakbym miał przed sobą 16 cylindrów... Wrażenia z jazdy niesamowite. Mimo że BMW to porządny rywal, Mercedes podbił moje serce.... To on wygrywa u mnie w tym porównaniu

Shyrl
11-02-2007, 18:48
U mnie wiadomo, CLS. Piekny samochód. Stylowy ale i agresywny i sportowy... piekny. Moje zdanie co do BMW 5 sie nie zmenia... paskuda jakich mało. Nawet jeśli ma kilka koni wiecej ale i tak przyspieszenie od 0 - 100 zajmuje kilka minut ( udowodnione w top gear, na przykladzie m6 :mryellow: ).

MB rulzzzzzzzzz :cool:

b707
11-02-2007, 18:51
CLS :wink:

Sprinter
11-02-2007, 19:41
Nawet jeśli ma kilka koni wiecej ale i tak przyspieszenie od 0 - 100 zajmuje kilka minut ( udowodnione w top gear, na przykladzie m6 :mryellow: ).

Ale tylko za pierwszym uruchomieniem samochou :lol: Później już masz wszystko ustawione :wink:

Shyrl
11-02-2007, 20:07
no tak, ale jak sobie ustawisz tryb ekonomiczny to od nowa pozniej ustawiasz tryb sportowy, przelozenie skrzyni itd... a w MB wsiadasz i jedziesz (a to co jest do ustawienia, robisz w 20 sek 3 przyciskami).

Sprinter
11-02-2007, 20:48
no tak, ale jak sobie ustawisz tryb ekonomiczny to od nowa pozniej ustawiasz tryb sportowy, przelozenie skrzyni itd... a w MB wsiadasz i jedziesz (a to co jest do ustawienia, robisz w 20 sek 3 przyciskami).

Heh wtedy naciskasz przycisk "M" i masz wszystko ustawione tak aby osiągi były jak najlepsze :lol:

Kosmo
11-02-2007, 22:18
Trudno sie zdecydowac....gdyby mnie bylo stac to mialbym oba!!! i tyle....a tak bardziej realistycznie patrząc to VW Passat W8 rządzi!!!!pozdr dla wszystkich

Zielu
12-02-2007, 16:14
Przecież mówiłem wam o tym przycisku.... Tryb ekonomiczny i sportowy. 400KM i całe 507KM.... Osobiście tego używałem i nie widze znacznej różnicy w przyspieszeniu a tryb ekonomiczny rzeczywiście mniej pali. Stawiałbym że w trybie ekonomicznym przyspieszenie wynosi ok. 5 sekund :p

STS
12-02-2007, 18:36
Przecież mówiłem wam o tym przycisku...Przecież jakas 99,9% forum o nim wie juz od 2004 roku chyba :roll:

rydzyk
12-02-2007, 18:42
U mnie wiadomo, CLS. Piekny samochód. Stylowy ale i agresywny i sportowy... piekny. Moje zdanie co do BMW 5 sie nie zmenia... paskuda jakich mało. Nawet jeśli ma kilka koni wiecej ale i tak przyspieszenie od 0 - 100 zajmuje kilka minut ( udowodnione w top gear, na przykladzie m6 :mryellow: ).

MB rulzzzzzzzzz :cool:

Ten człowiek umie czytać w myślach :mryellow:

CLS górą !

Cichy
22-02-2007, 17:50
BMW, jasne ze Monachijski Scigant, a nie Stuttgarcki Lanser. CLS wyglada jakby byl splaszczony. Do tego BMW lepiej jezdzi i skreca. Moze jest wolniejsze na prostej, ale na torze robi Merolka jak chce, i do tego bardziej mi sie podoba.

Sprinter
22-02-2007, 18:10
Oj chyba na prostej M5 jest też szybsze, ale to są setne sekundy...

STS
22-02-2007, 18:40
Moze jest wolniejsze na prostejA wlasnie ze nie jest bo M5 na prostej moze jechac az o 6 kilometrow na godzine szybciej od konkurenta ze stajni AMG(R) :grin:

tomassi
24-03-2007, 20:47
Ja bym wybrał CLS, bardziej mi przypadła do gustu jego linia. BMW też ma teraz świetną stylistykę, dość odwaqżną bym powiedział, ale to dobrze bo musi sie coś dziać ciekawego. Jednak na realu bardziej mi sie podoba CLS. Podoba mi sie jego potęzna linia.

teamdox
27-04-2008, 09:44
BMW i nie ma bata ;D Przyznam, że nie lubię Mercedesów. Każdy dziany gość chce jeździć ''Mercedesem''. A BMW? Wystarczy popatrzeć na tył każdej Beemki. Ostatnio Bmw wypuściło serie 1 coupe. Prawda jest taka, że jak Bmw zrobi tył to jest przepiękny. Ta sylwetka, moc, gang i ten piękny grill:cool: Tylko BMW

AML
27-04-2008, 09:45
Prawda jest taka, że jak Bmw zrobi tył to jest przepiękny.
Taa, szczególnie serii 1 coupe i 6. Jeszcze nie widziałeś przepięknego samochodu. :roll:

teamdox
27-04-2008, 09:50
A może nie?? Sorka koleś, ale to Ty chyba nie widziałeś pięknego samochodu ;/ Co Ty masz do jedynki ? W ogóle czytaj posty bo napisalem o 1 ZE MA PIEKNY TYŁ. A co do szóstki to niewiem co niektórzy do niej mają. Mnie sie marzy biała, srebrna, albo czarna szóstka cabrio ...

Dj Brabus
27-04-2008, 10:11
Prawda jest taka, że jak Bmw zrobi tył to jest przepiękny
To piszesz o "jedynce" coupe czy w ogóle o BMW "koleś"? ;) Bo BMW to ma owszem, piękne "tyłeczki", ale w "trójce" coupe czy "piątce" kombi. Serie 6 i 7 akurat mają jedne z najbrzydszych kufrów i mimo całego mojego uwielbienia dla marki, nigdy nie mogłem się pogodzić z ich stylizacją.

Szakal
27-04-2008, 10:18
O czym w ogóle rozmowa To chyba kwestia gustu? Osobiście podzielam zdanie teamdoxa. Jednak chyba nie będziemy się nawzajem sprzeczać?

To piszesz o "jedynce" coupe czy w ogóle o BMW "koleś"?

Piszę ogólnie o BMW, ale za przykład dał model 1 Coupe bo to ostatni produkt jaki wypuściła firma z Monachium. :>

Mam nadzieję, że to nie jest kolejne wcielenie pewnego fanatyka BMW. :damn:

AML
27-04-2008, 10:26
A może nie??
Pewnie, że nie. :D

A co do szóstki to niewiem co niektórzy do niej mają.
Nie widzisz tego paskudztwa? Gdzie ty masz oczy? :shock:

A tak na serio to widzę, że zatrzymałeś się na jednej marce i trudno się dziwić skąd idą te ochy i achy. Rozszerz horyzonty. W tych dniach odbywa się Concorso di Eleganza Villa d'Este, tam się wystawia piękne wozy.

byku123
27-04-2008, 10:46
Dla Mnie z tych dwóch samochodów, wygrywa Merc, chociaż osobiście nie przepadam, za przerabianiem limuzyn, na wersje AMG, R., czy M., bo to jest wg mnie nie to. Najlepiej wyglądają Audi R8, Mercedes CL AMG, i BMW M6. To są samochody to tuningowania fabrycznego a nie coś w stylu CLS-a czy klasy S.

Wielbłąd
27-04-2008, 11:24
Kolejny zaślepiony fanatyk.

byku123
27-04-2008, 12:57
Kolejny zaślepiony fanatyk.

Możesz mnie oświecić, co oznaczają Twoje prorocze słowa?

HAMANN
27-04-2008, 15:17
Eshh ciezki wybor... Chyba jednak postawie na BMW M5 za ten piekny dzwiek silnika (tak wole dzwiek V10 bez doladowania niz V8 z kompressorem ;)). Inna sprawa ze fajnie byloby podzielic w tym poscie wybory na rozne "segmenty". Tzn. wnetrze, stylistyka samochodu, osiagi oraz koncepcja silnika (dla fanatykow motoryzacji, bo nie wszystkich moze interesuje to co jest sercem samochodu). Jesli nikt natomiast nie chce tak typowac swoich wyborow to pozostane przy ogolnej klasyfikacji i jak juz powiedzialem stawiam na M5 :>

byku123
27-04-2008, 15:37
Widzę, że jednak kol. Wielbłądowi zabrakło argumentów8)

Wielbłąd
27-04-2008, 15:40
Pffff.

Jesteś tępy jak 2 letnia żyletka, przkro mi.

nawet się nie zorientowałeś, że to nie do ciebie.

byku123
27-04-2008, 15:49
Sorry nie doczytałem:wall:

bbula
08-05-2008, 17:21
Hmmm, w sumie nie wachałem się ani chwili, czyli BMW. Jednak Merc też jest fajny :wink: w dodatku jeden jedyny który fajnie wygląda... no może jeszcze nowa C klasa też jest fajna:wink: te dwa modele w palecie Merca nie sa dla dziadków i chyba to mi sie w nich podoba:=

Ale i tak wole BMW , za to że bardziej stawia na sport niż komfort,za silnik,i za wygląd choć Merc też niczego sobie:wink: