PDA

Zobacz pełną wersję : Jakiego małego Suvika mozna kupic?

Robak
07-02-2006, 16:03
Mojej mamy wspolniczka chce sobie kupic nowe auto. Bardzo sie jej podoba nowa Suzuki Grand Vitara 3d. Powiedziałem jej ze to dobre auto ale...
Po pierwsze wazy 1370 kg i przy silniku 1.6 107 koni bedzie słabo jechac. Tym bardziej ze auto ma stały naped na 4 koła wiec opory toczenia zjedza cała moc.Do tego przebakiwała o klimatyzacji a przy właczonej klimatyzacji z takimi parametrami przyspieszenie bedzie wynosic zero( wiem bo miałem accorda 1.6 116 koni i przy klimie nie chciał jechac prawie w ogole)
Po drugie auto ma mały rozstaw osi wiec na trasie przy nierownosciach bedzie podskakiwac jak piłka i o komfortowym przemieszczaniu sie nie bedzie mowy.
Prosze podac jakies sugestie na temat tego modelu oraz zaproponowac alternatywe w postaci innych aut. Auto musi byc nowe, 3 drzwiowe, z podwyzszonym zawieszniem. Nie musi miec napedu na obie osie i dobrze by było zeby cena nie przekraczała 100 tys. Dziekuje

kocie_ruchy
07-02-2006, 16:20
RAV4, protoplasta segmentu, wlasnie wchodzi nowa generacja

Robak
07-02-2006, 16:26
Mozna wiedziec kiedy i czy sa jakies dane techniczne?

Cobrix
07-02-2006, 16:27
Grand Vitara moze sie podobac. Widac ze popracowali nad projektem. Niestety silniki sa za slabe na te auta. Nawet ten 2l kiepsko sobie radzi z wersja 5D.

Jezeli maly suvik to moze Honda HRV. Silnik 1.6 z VTEC 125 KM - fajnie to sie kreci ale auto juz dosyc stare. Stylistycznie ladne ale w srodku troche biednie - konstrukcja z przed 6 lat.

Ponizej 100 tys to bedzie jeszcze Kia Sportage albo Hyundai Tuscon. Ale to juz trzeba samemu zobaczyc bo koreanski design nie wszystkim sie podoba. Nowa Ravka to juz wydatek powyzej 100 000 (jest tylko wersja 5D) podobnie jak Honda CRV ktora kosztuje tez grubo powyzej.

kocie_ruchy
07-02-2006, 17:11
Mozna wiedziec kiedy i czy sa jakies dane techniczne?

z ciezkim bolem serca odsylam do konkurencji: testy wysokie obroty (http://auto.gazeta.pl/auto/1,62385,3130155.html)

Kertoip
07-02-2006, 17:37
Teraz jest nowa wersja Subaru Forester i też podstawowa wersja mieści się w 100tys. bo kosztuje około 83tys. Silniczek to nie jak w suzuki 1.6 tylko 2.0l boxser z mocą 158 km :cool: no i do tego świetny napęd na wszystkie koła.

Cobrix
07-02-2006, 18:59
http://www.rav4.pl/spec_rav4_06_07.pdf

Tu masz specyfikacje.

U dealerow sa samochody testowe ale tylko wersja najbardziej luksusowa X. Pierwsza partia Ravek wlasnie plynie. Maja dotrzec w polowie marca. Wiekszosc samochodow z tego transportu jest juz sprzedana. Druga dostawa kwiecien/maj. Tam jeszcze mozna wybrac kolor.

Jak jestes bardzo zainteresowany to moge podeslac na skrzynke prezentacje w Power Poincie ktora otrzymalem od dealera.

wojtekwielkiew
07-02-2006, 20:49
A Hondzia HR-V? Auto nie nowe i teraz wyłącznie 5cio drzwiowe ale ma swój styl ;)

Golas
07-02-2006, 22:22
...Do tego przebakiwała o klimatyzacji a przy właczonej klimatyzacji z takimi parametrami przyspieszenie bedzie wynosic zero( wiem bo miałem accorda 1.6 116 koni i przy klimie nie chciał jechac prawie w ogóle)...

mam pytanie, co ma klima do przyspieszenia?? nie spotkalem sie ze stwierdzeniem ze przez wlaczenie klimatyzacji pogarsza sie przyspieszenie.

Robak
07-02-2006, 23:13
U to jeszcze duzo nie wiesz :shock: . Klimatyzacja kiedy jest właczona pobiera moc silnika. Nie jestem pewnien ale moze byc to w granicach 10 koni. Przy 100 konnym silniku i duzej masie jest to odczuwalne szczegolnie na trasie przy przyspieszaniu na 4 i 5 biegu. W wiekszych motorach nie bo straty sa praktycznie odczuwalne.

AGENT
08-02-2006, 08:21
Ja polecam Nissana X-Treila. Mój znajomy ma wersję benzynową 2.0 l, 140KM i daje sobie radę. Wszystkich można wyprzedzać, nie ma problemu z dynamiką, a po bezdrożach można nieźle zasuwać nim. Nawet w programie "5th Gear" wybrali go najlepszym SUVem, to o czymś świadczy.
Niedawno weszla wersja z dieselkiem, ktora jest jeszcze żwawsza od benzyniaka, tu masz dane techniczne:
http://www.autoefl.pl/cardetail.asp?idp=13774

A jeśli Nissan zadrogi, do proponuję Outlandera, co prawda nie jest 3drzwiowy, ale jest bardziej oryginalny niż RAV4, których cała masa jeździ.

http://www.autoefl.pl/cardetail.asp?idp=9136

sebastian
24-04-2006, 17:36
chcialbym odniesc sie do mocy traconej przez dzialanie klimy. kiedys w jakims tescie doczytalem sie, ze jest to strata na silniku od 5 do nawet 10 km. a to przy malym silniku jest duuuuuuuuuuza strata. nie zauwazy sie tego przy pojemnosci conajmniej 3 litrow [/list][/code][/quote]

qoompel
24-04-2006, 17:42
Tak jak napisał kolega AGENT: Nissan X-Trail.
Jest bardzo ładny, ma w miarę dobre silniki i jak na swoje nadwozie ma dośc dużo miejsca. Opócz tego na razie mi nic nie przychodzi do głowy :roll:

sebastian
24-04-2006, 17:43
jako suva ja bym polecil subaru forestera, silnik typu boxter i chyba nic wiecej nie tzreba mowic, dla znawcow tematu wszystko jest jasne :lol: :wink: :mryellow:

Robak
24-04-2006, 17:58
Temat troche podupadł poniewaz znajoma czeka do nowego roku gdzie bedzie podobno mozna wg nowych przepisow odliczyc cały vat.
Moderator moze zamknac zeby nie było nie potrzebnych postow.