PDA

Zobacz pełną wersję : Informacje, wnioski i postanowienia

kocie_ruchy
09-02-2006, 17:20
Drodzy użytkownicy,

w związku z ostatnio rosnącą popularnością tematów typu 'Kompendium nt...' bardzo cieszy nas, że coraz więcej osób z takim zapałem chce przyczynić się do polepszenia forum jako źródła wiedzy na temat samochodów.

jednocześnie martwi nas fakt, że wraz z rosnącą popularnością kompendiów, ich poziom ulega drastycznemu pogorszeniu. obiektywnie patrząc, żaden temat po kompendiach dk_wrc i dj'a brabusa nie dorownuje już im poziomem i obawiamy się, że kolejne też nie będą im w stanie dorównać

aby zmotywować użytkowników do lepszej pracy i zapobiec powstawaniu przypadkowych kompendiów - wprowadzamy nową zasadę:

Każde nowe kompedium po tygodniu od publikowania będzie poddawane głosowaniu, tak jak kandydatury VIP-ów. Jeśli głosowanie zakończy się negatywnie autor danego nie ma prawa publikować następnego.

Do czasu pozytywnej oceny kompendium nie będzie on przyklejony

Ten tydzień czasu to na poprawki zgłaszane przez Was do danego kompendium.

~~~~~~~~~~~~~~~~

Istnieje też możliwość, że dwie osoby chciałyby zrobić Kompendium o tym samym samochodzie, lub istnieje już temat o danym samochodzie, ale ktoś uważa, że zrobiłby to lepiej. W takim przypadku przez tydzień użytkownicy będą mogli się zapoznać z obydwoma, aby później zagłosować, które ma pozostać.

Dj Brabus
09-02-2006, 17:57
Jak już wspomniałem dydzi znakomity pomysł - nie twierdzę, że nikt nie będzie się przykładał do tych kompendiów, jednak warto dopracować każdy szczegół takiej pracy do perfekcji - ja do Veyrona szukałem materiałów prawie miesiąc, z SLR już walczę ponad 30 dni. Lepiej poczekać tydzień, niż zacząć szukać materiałów w poniedziałek, a kompendium zamieszczać w niedzielę... :roll:

Dlatego apel do wszystkich - szlifujcie swoje prace, bo od tego jak zrobicie te kompendia, będzie zależeć opinia o Was na forum!!!

fischer777
09-02-2006, 18:10
Cieszę się, że wreszcie ktoś zareagował na niepokojące sygnały w postaci nowych budujących się kompendiów (nie każdych!). Kiedys wydawało mi się, że to jakieś wybitne dzieło, które pochłania większość swojego czasu. Lecz teraz dochodzę do konkluzji, że będą zamieszczane denne i za przeproszeniem gówniane pracki, które będą robione na odwal się, ale mimo wszystko tak aby zdobyć respect...Za takie przede wszystkim będą się brać za to spamerzy. Nie mówie, że każdy kto się za to zabiera to spamer. Chodzi o to, że chyba trzeba mieć pewne kwalifikacje, aby zabierać się za taką pracę. Liczę na to, że będzie to wszystko weryfikowane sprawnie i w porę.

09-02-2006, 18:12
Świetny pomysł,może ktoś w końcu ograniczy ten zapęd do kompendiów.

stanko
09-02-2006, 18:13
Dobra robota dydzi,narazie pare kompendiow nie zapowiada sie dobre,nie bede wymienial,na poczatku jak Brabus zrobil kompendium o Veyronie to kazdy podziwial,chwalil i ze nikt lepszego nie zrobi a teraz prawie kazdy sie za to bierze,nie mowie ze to zle ale trzeba do tego podejsc powaznie a nie tak od niechcenia "a zrobie sobie kompendium"

Golden Boy
09-02-2006, 18:15
Dobrze, że tak się stało bo mogła z tego się zrobić 'wolna amerykanka'. W takim razie nie będę sie zbytnio spieszyć z opublikowaniem mojej pracy... Nie zamierzam dać tylko masy zdjęć i opisu będę szykował coś więcej. Tak więc dydzi bardzo dobry pomysł! :wink:

BABELEC
10-02-2006, 07:29
Drodzy użytkownicy,

w związku z ostatnio rosnącą popularnością tematów typu 'Kompendium nt...' bardzo cieszy nas, że coraz więcej osób z takim zapałem chce przyczynić się do polepszenia forum jako źródła wiedzy na temat samochodów.

jednocześnie martwi nas fakt, że wraz z rosnącą popularnością kompendiów, ich poziom ulega drastycznemu pogorszeniu. obiektywnie patrząc, żaden temat po kompendiach dk_wrc i dj'a brabusa nie dorownuje już im poziomem i obawiamy się, że kolejne też nie będą im w stanie dorównać

Wypraszam sobie! :grin:
Przykładam się bardzo sumiennie do tematu.

Ad meritum - to słuszne uwagi. Nie możemy sobie pozwolić na dopuszczenie prac polegających na odwiedzeniu najbardziej popularnych galerii i dodaniu podstawowych informacji typu dane techniczne.[/b]

kocie_ruchy
10-02-2006, 10:30
Wypraszam sobie! :grin:
Przykładam się bardzo sumiennie do tematu.

nikt nie mowi ze to musi byc akurat twoja praca... zwracam sie po prostu do ogolu :roll:

kok
10-02-2006, 12:14
Istnieje też możliwość, że dwie osoby chciałyby zrobić Kompendium o tym samym samochodzie, lub istnieje już temat o danym samochodzie, ale ktoś uważa, że zrobiłby to lepiej. W takim przypadku przez tydzień użytkownicy będą mogli się zapoznać z obydwoma, aby później zagłosować, które ma pozostać.
A co z autorem gorszej pracy :?: Oczymuje automatyczny zakaz czy jest osobno oceniana jego praca jeszcze raz w celu zweryfikowania .... hmm.. tego czy jest zdatny do "zawodu" :mryellow:

kocie_ruchy
10-02-2006, 12:53
A co z autorem gorszej pracy :?: Oczymuje automatyczny zakaz czy jest osobno oceniana jego praca jeszcze raz w celu zweryfikowania .... hmm.. tego czy jest zdatny do "zawodu" :mryellow:

gorsze kompendium jest usuwane
jego autor bedzie mogl pisac kolejne bo przeciez nawet to gorsze bylo kiedys zaakceptowane

Davis
10-02-2006, 13:01
A moim zdaniem(chyba tylko moim), to słaby pomysł. Nawet słabsze kompedia powinny zostawać... Nie każdego stać na taką robote jak odwalił DK czy Brabus... Np. kompedium AGENTA, mimo że jest nieco słabsze, to, no BA, przecierz musia się nie mało narobić nad tym i fotek mimo wszystko jest dużo, a tu taka nagroda... Nawet gdyby ktoś zrobił kompedium ze 100 zdjęciami czy coś, to przecierz to w niczym nie przeszkadza, a zawsze jest jakimś świadectwem, że dany user stara się być porządny... :neutral:
Szczrze mowiąc dziwie się, że tyle osób jest za taką regorystyczną selekcją...

Wielbłąd
10-02-2006, 13:03
Chodzi o to aby azde kompendium bylo jak najlepsze a nie odwalone od tak sobie, troche komercyjnych zdjec i jakis slaby opis + dane techniczne... to za malo jak na kompendium.

To ma byc dzielo wrecz perfekcyje, dlatego np: swoje poprawiam codziennie, nie chce walnac jakiejs wielkiej klapy.

Davis
10-02-2006, 13:21
Chodzi o to aby azde kompendium bylo jak najlepsze a nie odwalone od tak sobie, troche komercyjnych zdjec i jakis slaby opis + dane techniczne... to za malo jak na kompendium.

To ma byc dzielo wrecz perfekcyje, dlatego np: swoje poprawiam codziennie, nie chce walnac jakiejs wielkiej klapy.

Oczywiście że każdy powinien się starać... Ale moim zdaniem kompedium np. AGENTA jest świetne a on musi je poprawiać, a pewne będą tez takie sytuacje. Trzeba pamiętać że nie wszytskich stac na tak wyczerpujące prace jak nnych(np. twoje, 11 stron :mryellow: ).
A poza tym zawsze można cosik dodać, chyba nikt się by nie obraził gdyby ktoś jeszcze by sie dorzucił do kompedium dodając swoje fotki i uwagi.

Dj Brabus
10-02-2006, 13:37
Moim zdaniem pomysł jest bardzo dobry, choćby z tego względu, że jesli nawet Kierownictwo nie będzie aż tak surowe w ocenach (i my sami również), to przyczyniło się to do ciekawego zjawiska - WSZYSCY robiący kompendia przestraszyli się i zamiast wrzucać zrobione kompendium w weekend, to teraz siedzą i je szlifują - w końcu tego od nich wymagamy! Jeśli ktoś ma zrobić dobre kompendium, a ma możliwość zrobienia jeszcze lepszego, to dlaczego ma go nie poprawiać?

Wielbłąd
10-02-2006, 13:53
(np. twoje, 11 stron :mryellow: ).

Obecnie samego opisu jest 14 stron i mozliwe, ze jeszcze troche dojdzie...

Davis
10-02-2006, 14:17
Moim zdaniem pomysł jest bardzo dobry, choćby z tego względu, że jesli nawet Kierownictwo nie będzie aż tak surowe w ocenach (i my sami również), to przyczyniło się to do ciekawego zjawiska - WSZYSCY robiący kompendia przestraszyli się i zamiast wrzucać zrobione kompendium w weekend, to teraz siedzą i je szlifują (...)

Lub zrezygnowali, widząc, że wszyscy wymagają tylko kolejnych cudów świata... jeszcze raz pisze: Komu by zaszkodziło, gdyby na 4um było kilka mniejszych i nie aż tak świetnych kompedió ?|
No ale nie będe się tu sprzeczał i powtarzał, ja już swoją opinię wyraziłem :wink:

Dj Brabus
10-02-2006, 14:54
Davis zawsze można wejść do działu "Tapety samochodów", założyć temat "GALERIA O..." lub "MINI KOMPENDIUM", tam wrzucić swoje zdjęcia i będzie w porządku - nikt się nie doczepi, nie podważy naszej pracy ani nie skasuje tematu... Taka moja propozycja :grin:

Robak
10-02-2006, 14:57
(np. twoje, 11 stron :mryellow: ).

Obecnie samego opisu jest 14 stron i mozliwe, ze jeszcze troche dojdzie...
Ej ludzie bez przesady zaczyna sie tworzyc jakas paranoja. Patrze ze potraktowaliscie chyba ten problem zbyt powaznie. Oby nie powstawały takie prace, ktore bedzie ciezko przeczytac do połowy a ogladanie zdjec zajmie rok swietlny. Ma byc tez bardzo tresciwie. Za lanie wody zawsze sie w budzie obrywa.

Davis
10-02-2006, 14:57
Davis zawsze można wejść do działu "Tapety samochodów", założyć temat "GALERIA O..." lub "MINI KOMPENDIUM", tam wrzucić swoje zdjęcia i będzie w porządku - nikt się nie doczepi, nie podważy naszej pracy ani nie skasuje tematu... Taka moja propozycja :grin:

O, to może być wyjście :wink:Te "mini kompedium" to dobry pomysł, ale mimo wszystko powinny lądować tutaj.

BABELEC
10-02-2006, 15:19
Ze zdjęciami też nie można zbytnio szaleć. Kilkaset miniatur na słabyszch łączach potrafi ładowac się wiele minut a i serwerki aG czasem niedmomagają. Skoro chcemy przyciągać nowych użytkowników to pomyślmy tez o posiadaczach stałych łaczy. Może przydałaby się informacja w tytule kompendium o jego rozmiarze, np. K. 911 (strona 1,2 MB)? U mnie wczoraj imageskack tak wymuszał połączenie do miniatur Murcie, że praktycznie nie mogłem ładować w międzyczasie innych stron.

Robak
10-02-2006, 15:27
Ze zdjęciami też nie można zbytnio szaleć. Kilkaset miniatur na słabyszch łączach potrafi ładowac się wiele minut a i serwerki aG czasem niedmomagają. Skoro chcemy przyciągać nowych użytkowników to pomyślmy tez o posiadaczach stałych łaczy. Może przydałaby się informacja w tytule kompendium o jego rozmiarze, np. K. 911 (strona 1,2 MB)?
Jak by nie patrzec to Babelec poruszył dosc wazna sprawe. Jesli w kompedium bedzie 1000 zdjec to bedzie sie ono otwierało z 5 min co jest bardzo denerwujcace a co dopiero u userow ze słabym połaczniem... Proponuje wyzaczyc limit zdjec tak zeby ludzie kota nie dostali czekajac az sie wszytsko załaduje. Zaleta tego limitu bedzie tez to ze ludze beda dawac takie zdjecia ktore warto obejrzec a nie byle co.

Dj Brabus
10-02-2006, 15:55
Jesli w kompedium bedzie 1000 zdjec to bedzie sie ono otwierało z 5 min co jest bardzo denerwujcace a co dopiero u userow ze słabym połaczniem

Rozwiązaniem może być tu fotosik.pl - pozwala załadować na raz 10 zdjęć, poza tym możemy oprócz miniatur tapet dać linka do galerii, którą możemy właśnie utworzyć na fotosiku - poniżej przykład:

Nissan Skyline R32 (http://brabus.fotosik.pl/albumy/3080.html)

BABELEC
10-02-2006, 16:18
Brabusie, nie o to chodzi jak ładować zdjęcia. Miniatury też mają swój rozmiar.

kok
10-02-2006, 16:37
W kompendium nie chodzi o to by dać 1000 fot i lać wode przez 20 str.
Chodzi o to By stwożyć pełną baze wiedzy na temat modelu i jego historii. Oczywiście na temat np murcielago będzie strona, a 911 to książke można napisać.
Z fotami wystarczy by dać takie które przedstawią cały samochód i nie będą wzięte z pierwszego leprzego bużego serwisu. Powinny być w miare żadkie i ukazywać samochód z każdej strony ( czasem i 15- 20 fot wystarczy :!: )

AGENT
11-02-2006, 20:42
Ja nie wiem, czy komuś by się chcialo po jednej fotce ładować do Image Krzaka 1000 zdjęć. Mnie już szlag trafiał jak musialem 300 fotek zaladować. To strasznie wyczerpujące psychicznie zajęcie :/ Czasem dobrze jest poczytać tekst o jakimś aucie, ale np. duża ilość może odstraszyć, toteż ja w swoim temacie ograniczylem to. Ładowanie u mnie bynajmniej nie trwa aż tak długo, np. temat o Murcie ładował mi sie ze 2 minutki może.

Dj Brabus
12-02-2006, 10:28
Pytanko techniczne - rozumiem, po pojawieniu się kompendium (np. Maybach) autor ma tydzień na ewentualne poprawki (jeśli ktoś mu coś oczywiście zarzuci), potem tydzień idzie ankieta, czy chcemu gościa i jego wypociny a dopiero potem jest podklejane? Proszę o wyjaśnienie, bo się zagubiłem nieco... :wink:

fischer777
12-02-2006, 10:44
Ja nie wiem, czy komuś by się chcialo po jednej fotce ładować do Image Krzaka 1000 zdjęć.

Ja wczoraj wrzuciłęm ponad 700 i jakoś jeszcze żyje... Tu link to tematu z fotkami (długo ładuje :razz:):
http://www.samochodyswiata.pl/viewtopic.php?t=7701&start=20

Krzysztof Cieślak
12-02-2006, 11:40
Pytanko techniczne - rozumiem, po pojawieniu się kompendium (np. Maybach) autor ma tydzień na ewentualne poprawki (jeśli ktoś mu coś oczywiście zarzuci), potem tydzień idzie ankieta, czy chcemu gościa i jego wypociny a dopiero potem jest podklejane? Proszę o wyjaśnienie, bo się zagubiłem nieco... :wink:
Po poprawkach jest ankieta. Jeśli zakończy się negatywnie autor nie ma prawa publikować następnych. Może nie na zawsze, ale jakiś dłuższy okres. Jego kompedium zostaje jako nie przyklejone. Jeśli wynik głosowania jest pozytywny, to kompendium zostaje przyklejone by być przed innymi kompendiami i tematami, a autor śmiało może się zabierać za następne kompendium.

Davis
12-02-2006, 12:00
Jeśli zakończy się negatywnie autor nie ma prawa publikować następnych(...)

Eno, bez przesady... To ktoś się namęczy żeby zrobić kompedium i dlatego że nie jest aż tak boskie jak norma, to nagradza się go tym że przez jakiś czas nie może robić następnych ?| Przecierz to bez sensu :neutral: Tylko się zniechęca użytkowników których nie stać na wywód niewiadomo ilu stronicowy i znalezienie niewiadomo ilu fotek... :damn:

AML
12-02-2006, 12:08
Nie wnikam nawet w ten nowy system ale mnie osobiście to te zasady by odpędziły skutecznie. :roll:

Suchy
12-02-2006, 12:08
Jeśli zakończy się negatywnie autor nie ma prawa publikować następnych(...)

Eno, bez przesady... To ktoś się namęczy żeby zrobić kompedium i dlatego że nie jest aż tak boskie jak norma, to nagradza się go tym że przez jakiś czas nie może robić następnych ?| Przecierz to bez sensu :neutral: Tylko się zniechęca użytkowników których nie stać na wywód niewiadomo ilu stronicowy i znalezienie niewiadomo ilu fotek... :damn:

Zagdzam się z tym. Ja np robie kompendium o bmw e30 i nie ma w internecie łatwo dostępnych zdjęć o dużej roździelczości więc teoretycznie nie moge zrobić dobrego kompendium czyli prawdopodobnie nie będzie ono zaakceptowane :damn:

kocie_ruchy
12-02-2006, 12:14
Zagdzam się z tym. Ja np robie kompendium o bmw e30 i nie ma w internecie łatwo dostępnych zdjęć o dużej roździelczości więc teoretycznie nie moge zrobić dobrego kompendium czyli prawdopodobnie nie będzie ono zaakceptowane :damn:

tak wlasnie bedzie :smile:

nazwa kompendium zobowiazuje, jak chcesz po prostu wkleic kilka fotek mozesz to zrobic w zwyklym dziale

jezeli jezyk oficjalny nie dociera, ujme to tak:

nie po to ten dzial zostal zrobiony zeby kazdy tutaj robil sobie temacik z kilkoma zdjeciami znalezionymi na przypadkowej stronie, to ma byc cos wiecej - wielkie wrazenie na wszystkich zrobila praca brabusa czy dk i chodzi o to, zeby kazda nastepna tez robila takie wrazenie

reguly wprowadzone tutaj nie sa po to, zeby odstraszac, tylko zeby motywowac do pracy, jakiej takie kompendium wymaga, moge sobie tylko wyobrazac ile poswiecenia wlozyli w to ww. koledzy

Dj Brabus
12-02-2006, 12:21
nazwa kompendium zobowiazuje, jak chcesz po prostu wkleic kilka fotek mozesz to zrobic w zwyklym dziale

Jak już wspomniałem wcześniej - zawsze można do działu "Tapety samochodów" wrzucić temat zatytułowany np. "Mini Kompendium" lub "Wszystko o..." i będzie w porządku! Nikt nie skasuje, nie będzie osądzał ani banował... Dział "Kompendium" jest w moim odczuciu działem nieco w stylu VIPa - zostają prace te najlepsze i najstaranniej wykonane - poza tym nie mylić jakości z ilością (Wielbłąd akurat to nie do Ciebie, bo Ty połączyłeś ogromną ilość z bardzo wysoką jakością :cool: ).

P.S. Poza tym zdziwił mnie taki ogromny boom na kompendia - jeszcze niedawno wiadomo było o moim SLR, DK wspominał o RX-8, aż tu nagle... 12 KOMPENDIÓW a nie wiadomo jeszcze, co kto planuje nie informując o tym publicznie... :roll:

EDIT

A mam jeszcze inną propozycję - a gdyby tak nie "banować" użytkownika, który zrobił kompendium gorsze jakościowo, tylko przenosić je do działu "Tapety samochodów" z tytułem "Mini kompendium" (tj. zsyłać do kamieniołomów na ciężkie prace)? Pierwsze mógł zrobić gorsze jakościowo, a do drugiego mógłby się bardziej przyłożyć (w ramach odkupienia grzechów) - a w myśl panujących zasad już nie miałby takiej możliwośći... Proszę Kierownictwo o przemyślenie propozycji...

Suchy
12-02-2006, 12:23

tak wlasnie bedzie :smile:

Nie chce wkleić kilku fotek. Chce zrobić dobre kompendium, mam dużo zdjęć ale nie są one dużej roździelczośći. Postaram się zrobić je najlepiej jak to możliwe ale czy zostanie zaakceptowane? Mam nadzieje że weźmiecie pod uwagę to o jakim samochodzie jest czyli starym e30 do którego trudno jest dostać zdjęcia o dużej roździelczości.

Emenems
12-02-2006, 12:51
Wybaczcie, może nie doczytałem gdzieś o tym, ale nie chce mi się szukać. Co się będzie działo z Tematami [w budowie] po opublikowaniu właściwego kompendium.

Krzysztof Cieślak
12-02-2006, 14:05
Wybaczcie, może nie doczytałem gdzieś o tym, ale nie chce mi się szukać. Co się będzie działo z Tematami [w budowie] po opublikowaniu właściwego kompendium.
Nie ma czegoś takiego jak rezerwacja auta do kompendium. Założenie tamatu [W budowie] to tylko info dla innych, że pracuje się nad takim kompendium i poszukuje się informacji na temat danego auta.

Stąd moja też propozycja, aby może nie tworzyć takich tematów w dziale "Kompendium", a np. temat pt. "[wszystko] model auta" w dziale "Poszukuje". Oczywiście można w nim zaznaczyć, że to na potrzeby kompendium.

Kompendia to wizytówka forum, więc muszą być dopracowane, stąd poprawki i głosowania. I możliwe, że prace które się nie obronią będą przenoszone do innego działu, ale nie ma jeszcze ostatecznych postanowień na ten temat.

el_
13-02-2006, 18:00
Stąd moja też propozycja, aby może nie tworzyć takich tematów w dziale "Kompendium", a np. temat pt. "[wszystko] model auta" w dziale "Poszukuje". Oczywiście można w nim zaznaczyć, że to na potrzeby kompendium.
Też tak uważam, że należałoby wszystkie tematy [w budowie] przerzucić do "poszukuję", kompendia odkleić a przykleić te, które są w poprawkach i głosowaniu.

Golden Boy
13-02-2006, 18:09
Właśnie. Mój temat już został przeniesiony, dlaczego inne nie zostały ruszone i nadal są w dziale Kompendia :???:? Dlaczego tak się stało?

Di Kej
17-02-2006, 16:44
Mam pytanie...po co ktoś robi te ankiety do kompendiów "Czy kompendium o... jest dobre?" ;)

Nie mam pojęcia...wiadomo że jest dobre, to jest zbyt mało dokładne, nie wiem co tutaj rozumieć przez pojecie "dobre"...czy chodzi o to czy trzeba dalej poprawiać??? ;)

Bo to mi właśnie przychodzi do głowy... ;) ;)

el_
25-02-2006, 12:06
Aha, i pewnie co niektórzy bedą sie czepiać, że stosujesz rozszeżenie IMG które na AG jest niedozwolone
Uważam, że w dziale kompendia można byłoby z tego ograniczenia zrezygnować. Ja w swoim mam również trochę małych fotek i robienie z nich dodatkowo miniaturek jest lekkim bezsensem. I tak każde kompendium zawierające tylko miniaturki nawet na moim łączy 2mbps ładuje się chwile, więc kilka większych zdjęć tego nie zmieni. Uważam, że można byłoby dawać trochę dużych fotek o rozsądnej szerokości (np max 600px), bo one by trochę uatrakcyjniły kompendia, które nie wyglądałyby tylko jako tona textu + tona miniaturek.

Gornet
25-02-2006, 12:55
Z tymi zdjęciami też może być u mnie problem ,bo np. projekty TT ,bagatela z początku lat 90-tych to naprawdę małe zdjęcia ,więc nie wiem ,czy jest sens robić z nich miniaturki.

Dj Brabus
25-02-2006, 13:18
Zawsze można w zwykłym programie graficznym stworzyć sobie tło (np. 1024x768) i na nie wkleić mniejsze fotki - zamiast czterech małych będzie jedna duża fotka. Tu przykład na projektach Maybacha Exelero:

http://images2.fotosik.pl/27/2anpb8lk7qvu26vxm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2anpb8lk7qvu26vx.html)

Łukasz (POPEK)
25-02-2006, 17:36
jak trzeba zaczac nowy temat kompedium?

kok
04-03-2006, 13:14
Jakie dokładnie warunki musi spełmiać kompedium by nie miało przedrostka mini :?: :?:

Dee
16-03-2006, 20:58
Musi być maxi ;)

A tak nieco poważniej: z moich obserwacji (bo określanie kompedium jako "mini" lezało do tej pory w gestii twórcy/komentatorów... chyba że to się ma zmienić) wynika, że małe kompedia to te, w których jest ok. 100 - 200 zdjęć. Nie wiem, czy to logiczne, bo czasem po prostu nie da się znaleźć o opisywanym samochodzie nic więcej, więc temat, przynajmniej jeśli chodzi o możliwości internetu, i tak jest wyczerpany, ale jakoś tak sie na forum przyjęło :roll:

kok
17-03-2006, 20:43
Każde nowe kompedium po tygodniu od publikowania będzie poddawane głosowaniu, tak jak kandydatury VIP-ów. Jeśli głosowanie zakończy się negatywnie autor danego nie ma prawa publikować następnego.
.[/b]
Chciałbym zauważyć żę niektóre tematy które są już ponad tydzień ( dużo ponad tydzień ) nie doczekały się jeszcze ankiety.

307_big_fan
26-04-2006, 17:03
Mam jeszcze taką jedną propozycję . Aby każdy w swoim kom[pendium zamieszczał ile pracy nad nim spedził ..... to tak dla informacji ...

Wielbłąd
26-04-2006, 17:05
Ale co to komu da :roll: ja nawet nie pamientam...

Uwazam, ze to kiepski pomysł...

el_
26-04-2006, 17:19
Nie liczy się czas spędzony, tylko efekt... ;)

Dj Brabus
17-05-2006, 16:01
Chciałbym zauważyć żę niektóre tematy które są już ponad tydzień ( dużo ponad tydzień ) nie doczekały się jeszcze ankiety.
Przychylam się do zdania kok'a - albo robimy ankiety dla wszystkich i ich pilnujemy, albo znosimy i zapominamy o nich...

kok
14-06-2006, 17:56
Kto dokładnie jest modem działu z kompendiami :?: Ankiety jak były tak są i pewno jeszcze długo bedą, więc czy jest sens ich istnienia jak i tak nikt tego nie pilnuje ( podabnie jak z czytaniem postów w tym temacie :roll: )

Dj Brabus
15-06-2006, 11:43
Sprawami organizacyjnymi w tym temacie zajmuje się Krzysztof, więc nie będę się wtrącał, mimo, że o ankietach jestem tego samego zdania, co Ty. Przychylam się również do twierdzenia, że dział niestety zapadł w śpiączkę - ani nikt nic nowego nie tworzy (a jaka lista osób! :shock: ), ani nikt nie komentuje...

Suchy
15-06-2006, 11:46
Rzeczywiście coś jest nie wporządku. Pisałem kieeedyś do Krzysztofa w tej sprawie ale jak widać... nic to nie dało :sad: Co do tworzenia kompendiów to... o Mercedesie W123 będzie niedługo gotowe :mryellow:

Szakal
15-06-2006, 12:09
Faktycznie, przyznaje się bez bicia miałem zrobić kompendium historii Audi. Ale teraz mam mało czasu na to, a jest tu sporo do napisania i tworzenia. Teraz robię strony internetowe m.in. dla mojego wujka. Jak uda mi się z tym wyrobić jeszcze w tym miesiącu to zacznę dalej pracować nad tym swoim kompendium. Ale niedługo będę miał też wyjazdy. Jak wszystko dobrze się ułoży to będzie kompendium pod koniec lipca, jak nie wyjdzie to we wrześniu. :sad:

kok
15-06-2006, 15:14
Sprawami organizacyjnymi w tym temacie zajmuje się Krzysztof, więc nie będę się wtrącał, mimo, że o ankietach jestem tego samego zdania, co Ty. Przychylam się również do twierdzenia, że dział niestety zapadł w śpiączkę - ani nikt nic nowego nie tworzy (a jaka lista osób! :shock: ), ani nikt nie komentuje...
Oprócz Krzysztofa nikt inny niema praw moda w tym dziale :ogh: . Lista jest duża, ale od samego początku było wiadomo ze dział bedzie powoli rozbudowywany ( jak każda pożądna encyklopedia :wink: ). Z komentażami jest tak że ile można pisać o jednym temacie co najwyżej można wżucac aktualki ( jak model jest w produkcji lub znajdzie się nowe materiały ) i dożucać zdjęcia.