PDA

Zobacz pełną wersję : Lamborghini Gallardo vs Mercedes SL 55 AMG

CLS 55AMG
10-02-2006, 21:34
Nastepna walka miedzy autami z wyzszej polki. Sa one od siebie calkiem inne. Ich wspolna cecha sa osiagi i nic poza tym. Ja osobiscie jestem za Gallardo bo to fantastyczne auto. Ma wspanialy wyglad i wyroznia sie z "tlumu". Uwielbiam samochody ktore przyciagaja wzrok ludzi. Merc taki nie jest chociaz ma pewna przewage nad Gallardo bo jest bez dachu, ma wyzsza klase i daje wieksza wygade podrozowania za co daje mu wielki plus. Ale i tak wygrywa Lambo :mryellow:

Niedlugo wujdzie Gallardo bez dachu :mryellow:. Tylko szkoda ze dach bedzie miekki a nie twardy :sad:. Nie lubie miekkich dachow. Moim zdaniem oszpeca to auto (tak jak w DB9).Ale to z powodu wagi i we wszystkich sportowych wozach typu Lambo zaklada sie miekki dach. No ale dobre i to:smile:.

To sa ich dane:

[b]LAMBORGHINI GALLARDO:
przyspieszenie 0-100km/h - 4.5sek
prędkość maks. - 315km/h
CENA: 145 000€

[b]MERCEDES SL 55 AMG:
przyspieszenie 0-100 km/h - 4.5 sek
prędkość maks. - 250 km/h (ogr.)
CENA: 134 000€

Grzywek
10-02-2006, 21:56
Według mnie lepsze jest Lamborgini Gallardo, ponieważ gdybym miał wydać tyla kasy na auto to walałbym żeby było szybkie rownież na torze żeby można było poszaleć, a merc jest wygodny, szybki, praktyczniejszy, nudny (a lambo jest szalone).

AGENT
11-02-2006, 08:14
Widzę, że jeden z odcinków "Motorvision" zainspirowal cię do tego tematu. Wybór jest tylko jeden - Lambo. Piękne suprsportowe auto. Mercedes pomimo tego, że w tej wersji ma świetne osiągi to i tak będzie kojarzony jako auto luxusowe, a Lambo to legendarna marka i synonim sprotu. Merców już trochę jeździ, a mając Gallardo wyróznimy się z tłumu.

JaCie
11-02-2006, 09:39
Tu nie ma co się zastanawiać: Lambo!! Niemieckie auta są dopracowane, komfortowe, szybkie i bezawaryjne, ale wygląd i dusza aut włoskich stawia sprawę jasno. W Mercedesie nie ma aż takiego sportowego ducha...

CLS 55AMG
11-02-2006, 10:46
Sorry ze nie ma ankiety ale przy zakladaniu postu cos nie tak mi poszlo i tak teraz to wszystko wyglada. Chcialem wczepic tez zdiecia ale i to nie wyszlo. SORRY.

A co do miekkiego dachu to w Murcielago jest miekki. Na kazdej stronce z autami jak zobacze Murcielago to jest ono z miekkim dachem (mowie o Murcielago Roadster). Troche mnie to nawet dziwi bo w ktoryms odcinku TG Chamster testowal Lambo i tam sam zdejmowal dach (twardy). A na wszystkich tapetkach Lambo jest z miekkim dachem. Moze go przerobili :evil:.

Dj Brabus
11-02-2006, 11:17
Niedlugo wujdzie Gallardo bez dachu :mryellow:. Tylko szkoda ze dach bedzie miekki a nie twardy

Skąd kopiowałeś ten tekst, że piszesz "Niedługo wyjdzie?" :evil: - Gallardo Spyder znane jest już od dawna - u nas na forum informacja pojawiła się 15 września 2005 (http://www.autogaleria.pl/forum/viewtopic.php?t=2999)!! Jak nie widziałeś jeszcze tego autka, to masz TUTAJ tapetki (http://www.netcarshow.com/lamborghini/2006-gallardo_spyder/). Oczywiście wiadomo, że wybieram Lambo - rasowe, agresywne i piękne zarazem - chociaż jak pokazał jeden z ostatnich odcinków TG nie każde auto supersportowe nadaje się na zwykłe, nie tylko polskie, ulice... Więc może dobrym wyborem byłby SL...

Łukasz (POPEK)
11-02-2006, 11:32
ja wybralbym lamborghini gallardo poniewaz odjazdowe. jinia nadwozia jest bardzo rasowa. mercedesy juz mnie znudzily. prawie kazdy mercedes wyglada tak samo. Lamborghini to samochód moich marzen

AML
11-02-2006, 14:25
Gallardo, mimo że nie jest to moje ulubione auto to podoba mi się w nim że jest bardzi przyczepne i szybkie na zakrętach, nie poważam napędu 4x4 ale auto z nim jakoś sobie radzi, są tu też na szczęście poprawne drzwi, na uwagę też zasługuje to świetne V10, jest to według mnie jeden z najbardziej basowych silników na dzisiejszym rynku, ten silnik po prostu dudni niczym grom podczas potężnej burzy i za to ma wielkiego plusa.

Mercedes jest śmieszny, niska jakość, za ciężki w prowadzeniu, często uznawany za auto dla pedzia ( :???: ), po prostu niema tutaj wielu rzeczy jakie by ekscytowały.

BMW M5 E60
11-02-2006, 15:04
Hmmm bardzo ciekawe i trudne porównanie... ciężko mi osobiście wyłonić jednoznacznego zwycięzce...

Lamborghini Gallardo wygrywa z SL 55AMG pod względem designu... jest bardziej drapieżny... Wspanialy centralnie umieszczony silnik. Ale ma też sporo minusów... Coś co wg mnie jest niedopuszczalne: wnętrze Gallardo, a dokladniej jego zestaw wskaźników jest żywcem przeniesiony z Audi... I zdecydowanie nie wychodzi to na dobre tej marce... co jak co alepo Lamborghini spodziewał bym wię odrębnego designu... dla ludzi projektujących takie samochody jak Diablo, Murcielago itd... nie powinno być problemem zaprojektować od podstaw deske rozdzielczą do Gallardo... ale oni poszli na łatwizne i teraz siedząc w Gallardo "widzimy" Audi... malo tego... na kluczyku mamy piekne logo składajace się z czterech ringów.... to już jest przegięcie... Mie tego oczekuje się przy zakupie Lamborghini Gallardo za taką cene...
Napęd 4x4... osobiście uważam iż samochody sportowe powinny być tylnonapędówkami... zdecydowanie zbyt dużo mocy tracimy w przypadku napedu 4x4... a pozatym naped na wszystkie koła powoduje podsterowność w zakrętach przejeżdżanych na 100%... pozostaje delikatne hamowanie lewą nogą.... no ale nie każdy sobie z tym radzi i zbyt gwałotwnie podsterownosć może zamienić się w nadsterowność...

A co do SL 55AMG... auto jest bez dwóch zdań piękne... dzieki sztywnemu dachowi mamy 'dwa w jednym' zimą coupe... latem roadster... wykończenie wnętrza i design są na najwyzszym poziomie...
Wyposażenie i ilość elektroniki i bajerów jak to w MB... pełen przepych... Silnik V8 to jest to co tygrysy lubią najbardziej... ale niestety silnik to nie wszystko...

Generalnie nie lubię Mercedesów...

A za te pieniądze można kupić coś co będzie i wyglądało i jeździło...

AML
11-02-2006, 15:12
Gallardo podobno jest znikomo podsterowne, napęd 4x4 pozwala właśnie przełożyć jak najwięcej mocy na drogę, jedynie przy gwałtownym ruszaniu trzeba uważać żeby nie usmażyć sprzęgła.

Jasieksam
25-02-2006, 13:14
mimo iż uwielbiam włoskie samochody to zagłosowałem na "ESELKĘ"! Myśle żę poprostu jeśli szukasz jakiegoś scigacza to wybierzesz Gallardo a jeśli owszem szybki samochód ale taki bardziej dla "skromnych" to wybierzesz Merca! Ja wybrałbym Merca! 3maj się

nyczu88
25-02-2006, 14:31
Ja tak samo jak AML,Galaardo takze bardzo lubie a Sl nie jakos nadzwyczajnie.Zbyt mozolne ocięzałe.Lambo wyglada bardzo rasowo a Mercedes nie jest taki wyrafinowany jak ten włoch.