PDA

Zobacz pełną wersję : 83rd International Geneva Motor Show (7-17.03.2013)

Dj Brabus
04-03-2013, 08:39
Zapraszam do specjalnej strony poświęconej nowościom z salonu samochodowego w Genewie (http://www.autogaleria.pl/salon/genewa-2013,23.html).

http://www.autogaleria.pl/salon/_gfx/23.gif (http://www.autogaleria.pl/salon/genewa-2013,23.html)

Omaley
04-03-2013, 21:26
W oststnim czasie nic się nie dzieje w motoryzacji, żadnych fajnych premier, w Genewie pewnie też nie będzie za ciekawie.

Patryk R.
04-03-2013, 21:48
Ty tak poważnie??

Szakal
04-03-2013, 21:52
Obawiam się, że tak.

Przypomina Pablo swoimi niektórymi wypowiedziami.

szymon1984
10-03-2013, 17:12
Patrząc na ilość ciekawych premier aut (a nie takich, które możemy obejrzeć od kilku miesięcy w salonach), tegoroczna Genewa wypada moim zdaniem dość słabo - zwłaszcza w porównaniu z Frankfurtem/Paryżem a także wcześniejszymi genewskimi targami.

Szakal
10-03-2013, 18:18
ciekawych premier aut (a nie takich, które możemy obejrzeć od kilku miesięcy w salonach)

No moim zdaniem takich pojawiło się dużo w Genewie. Nie mogłeś je wcześniej zobaczyć w salonach:
Dla zwykłego Kowalskiego: Golf Variant, GTI, Octavia Kombi, Rodius, Leon SC, Captur, 2008, Scenic XMOD, Nissan Note, Logan MCV, Toyota RAV4, Pro_Cee'd/ Cee'd GT, Clio RS, C3 po fl.
Dla zamożniejszego Kowalskiego: Lexus IS, BMW 3 GT, Infiniti Q50, VW XL1, AR 4C, Mercedes A45 AMG, CLA, RS7, RS6 Avant itp. itd.
Dla najbogatszych: LaFerrari, P1, TS Disco Volante, Corvette Stingray Coupe i Cabrio, Maserati GranTurismo MC Stradale, Jaguar XFR-S

Naprawdę to dla was mało? Do tego nie wymieniłem wszystkie premiery i nie wspomniałem o conceptach. Litości. :roll:

Cooler404
10-03-2013, 18:52
...Rolls-Royce Wraith, Bentley Flying Spur, 911 GT3, AM Rapide FL, limitowany Vanquish, X-Bow GT, Lambo, , Suzuki SX4, Civic Wagon (niby concept, ale wiadomo jak to jest), Hyundai Grand Santa Fe, 500L Trekking.
Na prawdę mało?

IMO najlepszy, najbogatszy, najciekawszy salon samochodowy od długich miesięcy.

MCL
10-03-2013, 20:10
Niektórzy oczekują efektów specjalnych z Hollywood i złotych posadzek żeby zwrócić na coś uwagę. Dodajmy do listy jeszcze Qorosa, który wzbudził niemałą uwagę - wszak to auto, które zgodnie z założeniami ma nadgonić Europejski poziom jakości i wykończenia oraz nawiązać godną rywalizację z konkurencją. Lista jest długa i bogata, a sam salon IMO jest obdarzony jednym z najlepszych "lineupów" w ostatnich latach.

Dj Brabus
10-03-2013, 20:34
A ja wspomnę o autach, których mi brakło:
- Insignia FL
- Twingo Concept
- Superb FL

MCL
10-03-2013, 20:52
Akurat nad Insignią i Superbem mocno się zastanawiałem - zamaskowane egzemplarze były już praktycznie wykończone. Do tego po akcji zaginionych zderzaków w Skodzie oczekiwałem odpowiedzi ze strony Czechów w postaci gotowego egzemplarza a tu taka niespodzianka.

Lay'S
10-03-2013, 20:54
Dziwne, że Renault nie wywiązało się ze swojej zapowiedzi pokazania konceptu zwiastującego Twingo III, podobnie zresztą jak Dustera po FL. Niezbyt w porządku z ich strony ;)

szymon1984
10-03-2013, 22:43
No moim zdaniem takich pojawiło się dużo w Genewie. Nie mogłeś je wcześniej zobaczyć w salonach:
Dla zwykłego Kowalskiego: Golf Variant, GTI, Octavia Kombi, Rodius, Leon SC, Captur, 2008, Scenic XMOD, Nissan Note, Logan MCV, Toyota RAV4, Pro_Cee'd/ Cee'd GT, Clio RS, C3 po fl.
Dla zamożniejszego Kowalskiego: Lexus IS, BMW 3 GT, Infiniti Q50, VW XL1, AR 4C, Mercedes A45 AMG, CLA, RS7, RS6 Avant itp. itd.
Dla najbogatszych: LaFerrari, P1, TS Disco Volante, Corvette Stingray Coupe i Cabrio, Maserati GranTurismo MC Stradale, Jaguar XFR-S

Naprawdę to dla was mało? Do tego nie wymieniłem wszystkie premiery i nie wspomniałem o conceptach. Litości. :roll:
Byłem na jesiennej wystawie w Paryżu i moim zdaniem lista wystawianych aut prezentowała się ciekawiej. Tam zresztą widziałem już wspomniane przez ciebie Golfa GTI, Clio RS, McLarena P1 (oczywiście z dopiskiem Concept, ale wiadomo o co chodzi) i Maserati GranTurismo MC Stradale.

Seth
11-03-2013, 08:19
premier oczywiście było więcej, ale jak są to moje 9 targi w życiu (IAA 01/03/07, Genewa 08/09/12/13, Paryż 08/10), to chyba najciekawsze pod względem premier - może nie rekordowo pod względem ilości, ale najciekawszych samochodów najwięcej. Do listy Szakala jeszcze dorzucam Veneno i podmieniam GranTurismo MC Stradale na GranCabrio MC Stradale :)

jeszcze Rolls Wraith i Bentley Flying Spur miały premierę :)
Aston Rapide shooting brake również jest dość ważnym projektem, tak jak i (brzydki, bo brzydki, ale jest) Rapide S, czy 911 GT3

MCL
23-03-2013, 11:58
Krótka relacja oraz zdjęcia mojego autorstwa. Polecam do sobotniej popołudniowej kawki ;)

http://shadowmedia.eu/2013/03/22/geneva-motor-show-2013/