PDA

Zobacz pełną wersję : Audi A6 czy Vw Passat

Matiz
18-02-2006, 15:03
Doszedlem do wniosku ze audi A6 jest lepsze od bmw 5 ale przypomnialem sobie ze w gre wchodzi jeszcze passat (ten nowszy model) gdzies z 2001 r. Moze byc benzyna albo diesel. Jesli benzin to gaz mile widziany.Jesli widzieliscie jakis godny uwagi to piszcie linki, tak gdzies do 45 tys. zl.Piszcie takze wasze oceny:)

rshmn
18-02-2006, 15:15
Passat jest klase nizej, ale bedzie nowszy. Samochod z tego co widze ma spelniac funkcje rodzinne, a nie byc spelnieniem marzen, w zw. z tym Passat mlodszy rocznikowo, z 1.9 TDI bedzie przyzwoitym wyborem. Lepiej jezdzi Mondeo, ma fajne plastiki a'la karbon, lepsze zawieszenie i diesle maja lancuszek (a nie pasek) - rozwaz tez Mondeo.

Seth
18-02-2006, 15:22
własnie... do tego FWD Passat - a A6 możesz mieć Quattro, w VW jest tylko dość słabe 4motion, z ttych 2ch tylko audi, ale nad mondkiem po 2000ym bym się zastanawiał... nie ma tego prestiżu, co audi, ale passat też nie - a Mondeo niczym nie ustępuje ww. Ma dobre silniki (TDCi jest naprawde fajne już w wersji 2.0) świetne zawieszenie, mnóstwo miejsca..

marek
19-02-2006, 16:52
Skoro Passat i Mondeo to czemu nie Octavia?? Na allegro jest ładna czarna z silnikiem 1.9 TDI 130KM ale w dziale "pozostałe" a nie "Octavia". Bardzo praktyczne auto i godne uwagi szczególnie młodsze wersje z dobrym wyposazeniem.

rshmn
19-02-2006, 16:55
Skoro Passat i Mondeo to czemu nie Octavia?? Na allegro jest ładna czarna z silnikiem 1.9 TDI 130KM ale w dziale "pozostałe" a nie "Octavia". Bardzo praktyczne auto i godne uwagi szczególnie młodsze wersje z dobrym wyposazeniem.
Bo to samochod z segmentu C, w ktorym ilosc miejsca z tylu wola o pomste do nieba, a komfort jazdy jest nizszy. Moze byc taki powod? Jezdze Octa LK od paru lat, to NIE JEST passat czy mondeo. To golf z wieeeeelkim kufrem w atrakcyjnej cenie.

marek
19-02-2006, 18:56
Bo to samochod z segmentu C, w ktorym ilosc miejsca z tylu wola o pomste do nieba, a komfort jazdy jest nizszy. Moze byc taki powod? Jezdze Octa LK od paru lat, to NIE JEST passat czy mondeo. To golf z wieeeeelkim kufrem w atrakcyjnej cenie. Mała ilośc miejsca jest tylko z tyłu na nogi. A zresztą porównaj sobie ilośc miejsca we wnętrzu ze starym Audi A4 i wtedy zobaczysz.

rshmn
19-02-2006, 19:03
Mała ilośc miejsca jest tylko z tyłu na nogi. A zresztą porównaj sobie ilośc miejsca we wnętrzu ze starym Audi A4 i wtedy zobaczysz.
Co zobacze? Bo oba stoja pod blokiem, moje i sasiada 1.8/125 KM swierzo przytargane z Niemiec ;] Kiedy jechalem A4 wygodnie usadowiony nie bylo problemu z 4 osobami. Octa ma tragiczna ilosc miejsca z tylu. Ja mam 193 cm i ten samochod jest 3 osobowy (albo 4, ale ja widze wtedy na kierownicy i mam pozycje jak w f126p), ale nawet jak ktos ma 180 cm to z tylu nie da sie normalnie jechac.

Roznica miedzy Mondeo / Paskiem / A6 jest kolosalna. Ja nic do Octy nie mam, swiadomie kupilem ten model, dlugo szukalem, bo w 2002 r. LK nie byla popularna, ale bez przesady - po avatarze widze, ze lubisz Skode, ale nie rob z niej fury segmentu D (jaka jest a4 :]) Malo tego - mowimy tu caly czas o wiekszym bracie a4, czyli a6.

Robak
19-02-2006, 19:43
Ja zamiast passata tez bym wybrał forda mondeo z silnikiem tdci 130 koni. Mondeo ma lepsze zawieszenie, bardziej precyzyjnie sie prowadzi a silnik na cr jest cichszy i kulturalniejszy. Do tego ma wiecj miejsca na tylnej kanapie i ogolnie lepiej wyglada(choc niewiele).
A6 oprzedniej generacji z okragłym kuperkiem przez długie lata było moim marzeniem. Bije i troche nudengo passata i takiego samoego mondeo na głowe ciekawa stylizacja, wykonczeniem, lepszymi materiałami we wnetrzu oraz iloscia miejsca dla kierowcy i bagaznikiem( w koncu to segment e). Oczywiscie samochod jest drozszy ale wiadomo dostaje sie za to wiecej auta.
Droze sa tez czesci do audika. Jednak majac na uwadze te trzy auta zdecydowanie a6. Najlepiej 2.5 tdi tiptronic. Nic wiecej nie trzeba.

ilovebmw
19-02-2006, 21:37
Ja zamiast passata tez bym wybrał forda mondeo z silnikiem tdci 130 koni. Mondeo ma lepsze zawieszenie, bardziej precyzyjnie sie prowadzi a silnik na cr jest cichszy i kulturalniejszy. Do tego ma wiecj miejsca na tylnej kanapie i ogolnie lepiej wyglada(choc niewiele).

moja opinia jest taka sama. jedynie co do kultury pracy tego tdci mialbym zastrzezenia podobne jak do tdi. gdy jest zimny jest baaardzo glosny.

Bije i troche nudengo passata i takiego samoego mondeo na głowe ciekawa stylizacja, wykonczeniem, lepszymi materiałami we wnetrzu oraz iloscia miejsca dla kierowcy i bagaznikiem( w koncu to segment e). Oczywiscie samochod jest drozszy ale wiadomo dostaje sie za to wiecej auta.
Droze sa tez czesci do audika. Jednak majac na uwadze te trzy auta zdecydowanie a6. Najlepiej 2.5 tdi tiptronic. Nic wiecej nie trzeba.

decydujac sie na zakup trzeba brac pod uwage koszty utrzymania. po co kupowac jakis chlam do samochodu a pozniej pisac, ze sie psuje.
ja i tak rozgladalbym sie za e39 :wink:

Robak
19-02-2006, 22:16
Tdci jak sie rozgrzeje to cichnie czyli po jakis 15 min jazdy a tdi jest wiecznie głosny i wydaje chyba najbardziej denrewujacy dziwek na tej planecie. Oczywsicie nie 2.5 tdi bo to v6 czyli zupełnie inna praca.
E39 to swietne auto i tez bym sie za nim chetnie rozejrzał. 525d steptronic- mniam.

rshmn
19-02-2006, 22:24
W tej cenie max to e39 2.5 tds 143 KM, na nowego CR 163 KM nie starczy, bo afaik pakuja go od 2001 r. :/ Mozna czasem wyrwac za to wersje 3 litrowa, ktora jezdzi bardzo przyzwoicie.

Grzywek
20-02-2006, 08:20
Znam cie Matiz i wiem że trzymasz sie grupy Volkswagena :wink: , ale nie popadaj w paranoje. Nadal uważam że BMW byłoby lepsze od Audi (umiejętności+kontra+ujęcie gazu=bezpieczne wyjście z poslizgu BMW 5 :wink: ).

Łukasz (POPEK)
20-02-2006, 09:13
Ze wzgledu na to ze w piątek bylem w salonie VW i Audi i moge stwierdzic ze audi A6 jest o wiele lepsze od passata. pod wzgledem wygladu zewnetrznego jak i wewnetrznego Audi wygrywa

MKa
20-02-2006, 09:15
Ja też oczywiście Audi bym poradził. Passat jest klase niżej od A6..

AGENT
20-02-2006, 13:42
Moim zdaniem lepiej kupić nowsze Mondeo na dieslu 2.0 130 KM, niż starszą bejcę. Mój kumpel ma Mondziaka combi 2,0 TDCi, jechalem nim i muszę przyznać, że jak na diesla ma dobrego kopa, miejsca z tyłu od groma, a w zakrętach prowadzi się bardzo neutralnie. Polecam.

bar-trek
21-02-2006, 08:09
Nie wiem kto robil to porownanie, przeciez to nie te same klasy !! :ogh:
A tak po za tym dla waszej wiadomosci nowy passat jest gorszy od poprzednika ... zawieszenie silnik itp..... :damn:

BeeMiX
21-02-2006, 15:30
A tak po za tym dla waszej wiadomosci nowy passat jest gorszy od poprzednika ... zawieszenie silnik itp..... :damn:

Na jakich danych sie opierasz??

Robak
21-02-2006, 16:45
Na tych wyssanych z palca po urojeniach w swojej głowie :lol:

Łukasz (POPEK)
21-02-2006, 16:54

Na jakich danych sie opierasz??

odnosnie zawieszenia to nie zgodze sie. ten nowy model ma o niebo lepsze zawieszenie. poprzednik mial zawieszeni które opierało sie na gumach. jezdzilem po serwisach i wiem cis o tym. z reszta samo widzialem to zawieszenie .po prostu masakra. wystarczylo przejechac 70000 Km i zawieszenie do naprawy. a koszty naprawy i czesci sa drogie. ten passat ma nowa generacje zawieszenia i jest ono wo wiele lepsze od zawieszenia poprzednika.

Benio A6
16-03-2006, 20:38
Definitywnie wybieram Audi! Bedzie ono najdrozsze ale za to najlepsze.Ładna stylazcja sprawdzone jednostki i do tego prestiz marki to miw samo za siebie.Jak dobrze pamietam to fordy nie znosza dobrze krozjii.Widzielm dwuletniego mondeo a na kalpie mial juz duze objawy korozjii!!!Passat tez jest dobry szczegolnie z silnikeim 1.9TDI ale to nie to samo co A6. Jesli juz wybierzesz A6 z silnikem 2.5TDI V6 to nie 150KM tylko 180KMi nie musimy byc szcegolnie automat jak pisze Robak bo z ta moca moment obroty jest bardzo duzy i nie bedziesz musial machac tak lewarkiem.Automat bedzie drozszy bedzie wiecej palil i naprawy skrzyni beda duzo drozsze ale to sie w Audi nie zdarza :wink: