PDA

Zobacz pełną wersję : Audi A4 czy Opel Astra II

guzik_Darek
26-02-2006, 11:12
Właśnie sprzedałem stare autko i mam 17 000zł. Zastanawiam się co wybrać. Audi A4 (1.6 lub 1.8 z 1995-1996) czy Opla Astre II (1.4 lub 1.6 ewentualnie 2.0 diesel z 1998). Co jest lepsze za te pieniądze ??

Jasieksam
26-02-2006, 15:15
A4 to duże auto! Zagłosowałęm na mniejszą Astre bo zawsze ją lubiłęm nie wiem czemu! Z Kolei A4 też nigdy nie gardziłęm! Nie wiem czemu zagłosowałęm na Astre! To chyba wewnętrzny głos mi tak podpowiedział! 3majciek sie ziomki!

AGENT
26-02-2006, 16:12
Śmieszy mnie podejście niektorych osob do tematu porównań: jest większe, wiekszy prestiż to lepsze. Buahahahaha :lol:
Ja nawet bym sie nie zastanawiał, tylko brał Astrę, jest nowsza i dłużej nią pojeździsz bez awarii. Proponuje 1.4 w benzynie, ewentualnie diesla, tyle, że będzie mial więcej przebiegu :/ Jeśli zaś się uprzesz na A4, to polecam z dieselkiem 1.9, nie do zajeżdżenia :lol:

BKX
26-02-2006, 16:51
I tu masz racje Agent ;) Jesli mialbym kupowac ktorys z tych modeli, to oczywiscie przwaga bylby stan samochodu, bo jak wiemy, to nie sa juz mlode auta, a pozornie starsze Audi moze byc jednak lepsze... Co prawda z tych fotek co dales, widac wyrazna roznice w "swiezosci" tych aut... Oba samochody moga miec wady zwiazane z "chorobami wieku dzieciecego", gdyz sa to modele z poczatkowych lat produkcji, tak wiec musisz sam sie przejechac kazdym z nich, zbadac wyposazenie, historie auta, najlepiej jak masz jakiegos znajomego co sie na tym zna... Nigdy nie kupuj samochodu sam ;)

Jacobser
02-03-2006, 22:00
Co za pytanie,oczywiście że wybieram Audi.Jest o półkę wyżej od Opla,ma większy prestiż i jest autem bardziej solidnym.Zastanawiałbym się nad wyborem silnika 1800,gdyż 1600 ma problemy z elastycznością,a różnica cenowa nie jest duża.Za tę kwotę można już conieco się porozglądać za A4,lecz trzeba pamiętać,że są to już auta 10-cio letnie.

Thombike
03-03-2006, 08:34
w kwestii kosztów utrzymania zdecydowałbym się na Astrę-jest młodsza to i wieksza szansa na brak typowych "dla wieku" awarii. No i jeszcze jedno-sąsiad ma właśnie taką A4 kę, czesto odwiedza mechanika, mimo że mało jeździ...może jakiś egzemplaż wadliwy czy co??

Coca
04-03-2006, 21:29
Mam obydwa te samochody i tak naprawde zastanow sie do czego ci jest potrzebny samochod? Czego ty oczekujesz od niego! Ktoś wczesniej pisał ze A4 jest wieksza!!!!!!!!! Gów.. prawda! miejsca jest wiecej w astrze a zwłaszcza z tylu! Jeśli mam wyrazic swoje zdanie to lepiej kupic konkretny model Astry z pozadnym wyposazeniem niz kupowac leciwa A4! Chyba ze uda ci sie trafic na swietny egzeplarz w co watpie (ale mozliwe)