PDA

Zobacz pełną wersję : [opinie] Daewoo Matiz

Arturro
03-03-2006, 17:51
Co sądzicie o tym autku??

Moim zdaniem to małe i fajne autko w sam raz do miejskiej dżunglii. Co o tym samochodziku sądzicie?? Osiągi ma nieciekawe, jeśli bierzemy pod uwagę wypady za miasto, lub podróże.Ale do miasta 58 KM wystarczy. Małe małe gabaryty , co ułatwia manewrowanie w mieście. Co o nim sądzicie??? :wink:

AGENT
04-03-2006, 08:28
Wielokrotnie miałem przyjemność pojeździć Matizem, mogę coś na ten temat powiedzieć. Pierwsza rzecz, jaka mi sie nie podoba to pozycja za kierownicą, ale to kwestia przyzwyczajenia. Jeśli chodzi o jazdę to calkiem nieźle daje sobie radę, ale z obciążeniem przy tej mocy wyprzedzanie to ryzyko :/ Nie bardzo mi przypadła do gustu zmiana biegów, wstecznego trzeba czasem się "naszukać" :lol: Jeśli chodzi o ilość miejsca i przestrzeń bagażową, to nie jest najlepiej, Uno wypada zdecydowanie lepiej :razz: Spalanie jak na tak maly silniczek mogło być niższe, bo 8 litrów nawet w mieście to dla mnie dużo za dużo :/ Stylistyka to rzecz gustu, mnie nie urzekła :???: Jak wiadomo DU szybko tracą na wartości, także za 10 k można mieć już całkiem dobrego Matiza. Ja osobiście bym się nie zdecydował na zakup (nawet nowego).

Arturro
04-03-2006, 11:11
W sumie racja ale Golfem II i tak gorzej mi się jeździło. Nie miałem okazji jeszcze nim wyprzedzać, bo i mój wiek nie pozwala na to, żebym pojawił się nim na ulicy za kierownicą. :razz: A z drugiej strony popieram Cię co do pozycji za kierownicą. Mój ojciec po 12 latach jazdy za kierownicą dostawczaka Mercedesa 308D (moje ulubione auto dostawcze, ciekawe dlaczego :grin: ) trochę długo przyzwyczajał się do pozycji za kierownicą.

Qba
04-03-2006, 11:19
To matiz ma aż 58km?

Dziwi mnie to bo dwa razy ścigałem się z tym samym matizem ze świateł(jeżeli można to nazwać wyścigiem :P) mojej mamy peugeotem 106 z 95r. 1.0 i on ma 45km i do 80km/h ida łeb w łeb a potem 106 "ciągnie" do przodu i przy 120km/h jest o długość samochodu z przodu, nie wiem może miał coś w tym matizie zje... Wiem że z tico bierze 106 a to chyba ten sam silnik tylko w matizie troche wzmocniony.[/img]

Arturro
04-03-2006, 11:30
Wydaje się że nie można z takiego silniczka wiele wycisnąć. A jednak. Z pojemności 0.8 (dokładnie 796 ccm). Aha, i sorka bo napisałem że matiz ma 58 KM. Machnąłem się o 7 kucyków. W rzeczywistości ma 51.

Ajronmen
04-03-2006, 12:36
Pozwolę sobie przytoczyć cytat :

" ... Wygląda jak gówno, jest wolniejsze od wielbłąda ... "

Małe, ciasne, powolne, niebezpieczne, BRZYDKIE, koreańskie, pucowane przez sołtysów na wsi. Puszkom na małych kołach mówię stanowcze NIE

Popatrzcie sobie jak się ładnie wygniótł przedni słupek

http://images1.fotosik.pl/30/52k413onehy0zad1m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/52k413onehy0zad1.html)

LiveLetDie
08-03-2006, 11:37
zamiast MAtiza lepiej już kupić akwarium... znaczy się Tico. Silnik prawie ten sam ale sama fura o wiele lżejsza -> lepsze osiągi i mniejsze spalanie! Co prawda kruchy jest jak... no właśnie akwarium ale nikt przecież nie kupuje takiego autka żeby nim po szosach szaleć.
No i jak wygląda ze spojlerem...:D

Arturro
08-03-2006, 15:44
Chyba jednak Matiz, mimo że jest cięższy, to jednak lepszy od Tico. Z wyglądu nowocześniejszy, a silnik to już nie gaźnikowiec. W Matizie jest wtrysk paliwa. Może i jest cięższy, ale chyba ma więcej miejsca z tyłu. Bagażnik praktycznie bez zmian. :mryellow:

LiveLetDie
08-03-2006, 16:18
Co racja to racja napewno jest ładniejszy (ale żeby nie był to wciąż pudło!) i bezpieczniejszy niż Tico (w końcu to nowocześniejsza konstrukcja). A chcesz Matiza kupić i zastanawiasz się nad alternatywami czy tak po prostu tematem zarzuciłeś?