PDA

Zobacz pełną wersję : Corolla czy Focus?

Piszczu
03-03-2006, 18:08
Witam. Stanąłem przed dylematem i mam do Was pytanie, które auto wybrać a mianowicie stanąłem przed dylematem wyboru 5 drzwiowego hatchbacka. Mam do wyboru Forda Focusa w wersji Trend z dodatkowym wyposażeniem za około 70 tys. zł lub Toyotę Corollę w wersji wyposażeniowej Luna z dodatkami również za cenę podobną do konkurenta. Obie wersję wybrałem z benzynowym silnikiem 1.6.

Dlaczego akurat te dwa?
Bardzo cenię Toyotę za jej niezawodność, ale jej największym według mnie minusem jest jej bardzo nieprecyzyjna manualna skrzynia biegów i jej bardzo głośne wnętrze- każdy właściciel nowej Toyoty wie, o co chodzi, a sam nim jestem. U Toyoty atutem również są bardzo małe koszty eksploatacji. Ford zaś jest najcichszy z kompaktów, ma precyzyjną skrzynie biegów (aczkolwiek wiem, że przy szybkiej zmianie biegów z dwójki na trojkę skrzynia biegów „haczy”), plusem Forda jest pojemny bagażnik i jego ciekawy design, chociaż Toyota również mi się podoba. Co myślicie o tych autach? Które auto byście wybrali? Jeśli to możliwe proszę o uzasadnienie. Z góry dzięki.

PONTIAC.007
03-03-2006, 18:29
moim zdaniem focus jest lepszy,ma najlepsze w segencie kompakt zawiszenie i sie najlepiej prowadzi,wyglad jest uroczy aczkolwiek nudny :neutral: ma tez duzy bagaznik i niestety duza cene.Corolla zas jest ciekawym stylistycznie,dobrze wyposazonym samochodem,o sportowym zacienciu.Jednak argumenty Focusa sa bardziej przekonujace i to auto bym wybral. Ps. wybierasz 2 najlepiej sprzedajace sie samochody tego segmentu ale focus o niebo lepiej sie sprzedaje :wink: jednak to twoj wybor...

pozdro :wink:

aston
04-03-2006, 06:41
Mam do wyboru Forda Focusa w wersji Trend z dodatkowym wyposażeniem za około 70 tys. zł

zastanów się nad
Ford Focus 1.6 16V Duratec 115KM SILVER X
65150 PLN
klima i inne bajery, bardziej sie opłaca niż Trnd, pozatym ten mocniejszy o 15KM silniczek mniej pali i jest nowocześniejszy, warto wydać te 2500zł na niego

Wybieram Focusa, niz przestażałą Corollę

Dj Brabus
04-03-2006, 09:08
focus ogólnie jest lepszy a w dodatku jeszcze bezpieczniejszy ::)

Czy masz jakieś argumenty na swoje tezy? :shock: Co oznacza według Ciebie "lepszy"? Ładniejszy, przestronniejszy, mniej awaryjny? Poza tym jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to obydwa samochody posiadają w wyposażeniu seryjnym ABS z EBD oraz cztery poduszki powietrzne - jedynym wykładnikiem tego, że Focus jest bezpieczniejszy jest to, że dostał w testach EuroNCAP 5 gwiazdek, a Toyota 4 gwiazdki, jednak moim zdaniem wcale nie oznacza tego, że Corolla jest gorsza pod względem bezpieczeństwa pasażerów...

piotrt
04-03-2006, 09:36
za te pieniądze wziąlbym honde ciVic /nową/
wersja 1.8 /140km/ comfort 70990 PLN
wiem że nie na temat ale coż - taki byłby mój wybór

z tych dwóch - corolka ale w wersji D4D

Dj Brabus
04-03-2006, 10:14

Swój człowiek! :cool: Pocieszę Cię, że ja również dokonałbym takiego wyboru - nowy Civic jest dla mnie genialny i uważam go w tym momencie za najlepszy samochód w klasie kompaktów (wersja 1.8 Sport - 72.900 zł - to mój typ, gdyż niestety Diesel jest wciąż za drogi...)! :wink:

piotrt
04-03-2006, 10:44

Swój człowiek! :cool: Pocieszę Cię, że ja również dokonałbym takiego wyboru - nowy Civic jest dla mnie genialny i uważam go w tym momencie za najlepszy samochód w klasie kompaktów (wersja 1.8 Sport - 72.900 zł - to mój typ, gdyż niestety Diesel jest wciąż za drogi...)! :wink:

właściwie to masz rację ... tak mysląc o sobie wybrałbym wersję sport - pare przydatnych dodatków - w stosunku do wersji comfort :)
ale i tak comfort jest wersją bogato wyposazoną...
cena ciVic comfort bez lakieru 68.900
pozdr

Qba
04-03-2006, 11:01

z tych dwóch - corolka ale w wersji D4D

Dokładnie wybrał bym tą Honde jest świetna :)

Także zastanów się nad tym autem, a z tych 2 to corolla, jest niezawodna i bardziej mi się podoba niż "nudny" focus i uważam że marka jest lepsza[/url]

djhexe
04-03-2006, 17:37
jako ze jezdzilem jedym i drugim samochodem (lecz w wersji diesel) osobiscie mialbym podobny dylemat. dluzsza gwarancja przechyla szale na korzysc toyoty ale zawsze w fordzie mozna dokupic ford protect. focus jest jednym z najmniej awaryjnych samochodow w klasie, lecz co mowic o toyocie skoro jest bezawaryjna. diesel w fordzie ma jedna malo wade: przy stanie naszego paliwa strasznie kopci...
a wez pod uwage samochody w podobnej cenie lecz innych marek (nie bede przytaczal fabryk bo mnie Robak zje***bie )

AGENT
04-03-2006, 18:27
Trudny wybór :/ Oba auta są stylistycznie nudne, ale Corolla ma starszą budę, przydał by się nowszy model już. Jesli chodzi o jakość wykonania i trwałośc, to niemieckie auta jak i japońskie słyna z solidności. Ostatecznie jestem za Focusem, acz tak jak DJ Brabus zdecydowanie kupiłbym Civica z mocnym motorkiem 1.8, design mówi sam za siebie :razz:

BKX
04-03-2006, 19:07
Co tu sie zastanawiac... Ford jest nowsza konstrukcja i dlatego wlasnie on jest na pierwszym miejscu w tym prownaniu... Z Toyota mialem stycznosc w dosc bogatej wersji i nie zachwyca mnie ten samochod absolutnie niczym... Do tego jakos tak dziwnie w srodku, mam wrazenie, ze deska rozdzielcza jest wysoko umieszczona, co mi bardzo przeszkadzalo. Z tej klasy jak wszyscy wiedza, kocham Golfa, jednak jak juz koledzy wczeniej wspomnieli, Honda to samochod na czasie, a cena jest dosc przystepna, wiec przy zakupie warto sie zastanowic nad tym modelem...

Piszczu
05-03-2006, 12:36
Witam. Dzięki za Wasze rady ale ostateczną decyzję podejme po tym jak przejadę się autami- zapisałem się na jazdę próbną.

Aha jeszcze jedno- jak jest z awaryjnością Forda? I jakie są ceny i jak często trzeba jeździć na przeglądy?
Co do Hondy- niestety mogę wybrać pomiędzy tymi dwoma modelami o których mowa w temacie ;)

hamakarol
22-05-2006, 22:02
Ja mam corollę diesel, co do głośności to podobno ma podwójną szybę (grubszą), podwójne uszczelki, ale to tylko w dieslu. W środku jest cicho, a jeśli focus jest taki doskonały to dlaczego nieodnosi sukcesu jak poprzednik. A skrzynia biegów wcale niechaczy.A to moja: