PDA

Zobacz pełną wersję : Nowy (używany) samochód

Gornet
10-03-2006, 18:20
Matka miała wypadek ,a raczej kolizje parę dni temu i okazało się ,że koszty naprawy są wyższe niż wartość auta ,więc nie pozostaje nic innego jak kupić nowe auto.

Teraz pytanie co kupić ? W gre wchodzi parę modeli tj. Peugeot 307 ,Renault Megane ,Fiat Stilo ,VW Golf IV raczej odpada ze względu na wysoką kradzież. Może jeszcze jakieś macie propozycje ?

Mam na myśli używane ,bezpieczne auto ,hatchback ,do 35 tys. Być może matka kupi nowiuteńkie Grande Punto.

Czy te francuskie auta się psują ,jak każdy mówi ? czekam na rady :)

Emenems
10-03-2006, 18:30
Jak bym miał taką Kasiorkę to bym Kupił używanego Focusa I na lekkim wypasie, najlepiej kombi. Ewentualnie Octavie. A jesli chodzi o nowe to Punto było by dla mnie najlepszym wyborem.

wojtekwielkiew
10-03-2006, 18:51
Cokolwiek, aby nowe. Fabia, Grande Punto, coś z segmentu B, ale salon, chociażby w biednej opcji.

AGENT
10-03-2006, 19:13
Chociaż jedna osoba na tym forum ma takie zdanie jak ja co do zakupu aut. Co nowy to nowy. Grande Punto w swojej klasie jest bezkonkurencyjny, porównywałem go niedawno ze swoimi rywalami (Fiesta, Corsa, Clio, 206, C3, Polo) i deklasuje swoich konkurentow. Na dzień dzisiejszy jakbym mial kupować auto, to tylko Grande Punto :cool: Ponad 4 metry długości, piękny design i niewygórowana cena, czego nie można powiedzieć o VW czy Clio.
jesli twoja mama się zdecyduje, to tylko mogę pogratulować rozsądnego zakupu :razz:

piotrt
11-03-2006, 08:36
jak przedmówca popieram zakup nowego auta
pół roku temu przymierzałem sie do kupna uzywanego golfa IV
ale kupiłem nowy - hondę jazz
jest to samochód wielkosci klasy B - z wnętrzem oferującym przestronnosc klasy C - bez przesady - łatwo sprawdzic - najblizszy salon hondy +bagaznik 380l /w tej klasie !!!/
fiat grande punto - bardzo zgrabny - tanszy niz jazz - interesująca propozycja - ale miejsca mniej - mimo że dłuższy/!/
renault modus- podobno maja dobre upusty - koncepcja podobna do jazz'a
fabia - w wersji combi
z używanych w klasie c- corolla, focus, golf IV
307 - bym sobie darował - wczesniejsze roczniki mialy problem z samozaplonem / glosno było jakis czas temu o tym/
polo - absurdalna polityka cenowa - szkoda czasu
nowy - colt, i swift- ciekawe propozycje

Robak
11-03-2006, 09:53
Moze toyote yaris. Kosztuje troszke wiecej ale to jest serio porzadny samochod. 3 letnia grarancja i swietny serwis to jest to czego nie ma konkurecja a jest to wazny element w przypadku nowego auta.
Z uzywanych wystrzegał bym sie meganki, stilo czy 307.
Jesli cos to focusa, civica lub leon, octavie olbo tez mazde 3

Jasio
11-03-2006, 10:07
To troche dziwne miala kolizje i przewyzsza wartosc,kasa do 35 tysi wiec to nie byla kolizja tylko zgnio calego samochodu :razz:

colin4
11-03-2006, 12:25
Faktem jest, że auto z salonu jest lepsze a to że GPunto jest bardzo dobrym autem też nie poddaję pod wątpliwość.
A swoją drogą widziałem już na "żywca" nowe punto i świetnie wygląda!

Gornet
11-03-2006, 13:34
Miałem dzisiaj okazje z matką odwiedzić parę salonów i oto moje wrażenia...

Fiat Grande Punto ,piękny ,poprostu piękny. Myślałem ,że ma mało miejsca z tyłu ,a w rzeczywistości jest wystarczająco. Deska jest ok ,szkoda ,że to tylko plastik ,bagażnik troszke za mały. Ogólnie pozytywne wrażenia ,dodająć ,że to FIAT.

Ford Fusion/Fiesta ,w sumie to ta sama klasa i przedział cenowy. W Fusion dużo miejsca dla wysokich osób ,bagażnik wysoki. Ford Fiesta też nawet nawet ,trochę dziwnie skrzynia biegów wygląda ,hehe Spoko autka.

Peugeot 307 ... oglądaliśmy nowego ,choć tak naprawdę prócz nowego wlotu i paru detali to ten sam 307. Nowy odpada ze względu na cene ,dlatego to była przymiarka na używany. Dealer mówił ,żeby jak już to góra 3 letni ,bo te wcześniejsze ,z początków produkcji miały awarie jakieś.

Skoda Fabia ,właśnie tym autem matka miała kolizje ,niestety uderzenie było tak niefortunne ,że dotknęło prócz przodu tył oraz bok. Ja nie wybieram ,ale mi to auto już szczerze zbrzydło ,widząć takie co trzecie na ulicy. Przy okazji miło było wsiąć do SuperB na wypasie ,skórzane siedzenia ,drewno ,dużo chromu ,duże fele :)

Co jeszcze ? Myśle ,że z nowych ciekawą opcją by był właśnie Colt ,Nowy Swift albo Yaris II.

Z używanych ? Podoba nam sie Peugeot 307 ,Meganka ma za dużo plastiku jak kiedyś nią jechałem. Ford Focus byćmoże.

Ktoś coś może jeszcze doda ?

BABELEC
11-03-2006, 13:51
... Deska jest ok ,szkoda ,że to tylko plastik ,bagażnik troszke za mały. Ogólnie pozytywne wrażenia ,dodająć ,że to FIAT.

Spodziewałeś się dechy obitej skórą? :mryellow:

Dobre propozycje już tu padły.
Ja zastanawiałbym się nad Focusem - calkiem dobrze wykończony, niezłe wyposażenie, dobre właściwości jezdne, jedno z namniej zawodnych aut w swojej klasie.

Yaris - calkiem fajne autko. Silnik 1,0 do miasta w zupełności wystarczy. Do tego niezawodność i niskie koszty utrzymania.

Civic - dobra i niezawodna konstrukcja. Przestronne wnętrze. Dobre i dość ekonomiczne silniki.

Ciekawą propozycją może być Swift. 35k + mały kredyt i można brać nowe auto.