PDA

Zobacz pełną wersję : Swift vs. Grande Punto

Gornet
14-03-2006, 19:27
Swift 1.3
Pojemność silnika 1328 cm3
Moc maks.[kW(KM)/ obr/min.] 67,5 (92) / 5800
Maks. moment [Nm/obr.min.] 116 / 4200
Przyspieszenie 0-100km/h 10,6 s
Prędkość maks. 175 km/h

Grande Punto 1.4
Pojemność silnika 1368 cm3
Moc maks.[kW(KM)/ obr/min.] 70 (95) / 5800
Maks. moment [Nm/obr.min.] 128 / 4500
Przyspieszenie 0-100km/h 11,4 s
Prędkość maks. 178 km/h

Zdjęcia

wojtekwielkiew
14-03-2006, 20:04
Punciak zdecydowanie, moim zdaniem jest lepszy w każdej kwestii od suzuki

piotrt
14-03-2006, 20:15
chyba jednak swift
grande robi dobre wrażenie, mimo sporych wymiarów nie przytłacza ilością miejsca
mój głos: SWIFT

ilovebmw
14-03-2006, 20:29
widocznie jestem jeszcze malym chlopcem.
obydwa auta mialem okazje podziwiac z bliska i odpowiedz jest tylko jedna: swift.
ten samochodzik wydaje mi sie takim duzym gokartem. bardzo fajna stylistyka, mile wnetrze, dobry silnik i niezle osiagi.
grande punto widzialem 4 razy w ciagu weekendu - tylko raz nie jechal nim starszy dziadek. sam nie wiem dlaczego tak jest.
mimo niezlej stylistyki, ktorej uroku odmowic nie mozna jakos to auto do mnie nie przemawia. moze gdybym sie tym przejechal to zmienilbym zdanie.

AGENT
14-03-2006, 20:38
Punciak, ponieważ w tym segmencie wygrywa pod każdym wzgledem.

Robak
14-03-2006, 20:50
Punciak jest gorszy od swifta w kazdym calu. Jest brzydszy ma gorzej wykonczone wnetrze z bardziej tandetnych materiałow i nedzny silnik ktory mimo wiekszej pojemnosci ma gorsze osiagi. W suzuki mamy 3 letnia gwarancje i znana niezawodnosc. Wydaje mi sie ze punto bedzie tansze wiec to jak dla mnie jedyna jego zaleta. Bez wahania swift.

Gornet
14-03-2006, 21:34
Wiecie ,nawet cenowo Suzuki jest tańsze ,bo ten silnik Punto co podałem w wersji Dynamic ,kosztuje prawie 49 900 tys ,a za 50 tys to jest Swift na pełnym wyposażeniu :]

Poza tym ,za rok ,dwa Punciaków będzie masa bo to dość popularna marka i model w naszym kraju ,a Swift jest bardziej oryginalny i jakoś mniej go na drogach.

Niedługo wyprawa do salonu Suzuki ,zobaczymy jak się to auto prezentuje i potem oddam swój głos :)

Golden Boy
14-03-2006, 21:52
Grande Punto ponieważ liczby mówią same za siebie. Drugą sprawą jest stylistyka. Ostatnio Fiat całkiem trafia w mój gust. Ciekawa bryła auta, dość niecodzienna w sumie. W środku też zawiewa świeżością. Ładna falista deska i pożadnie wygladające wnętrze. Nie sprawia wrażenia tandetnego i wykonanego na "szybko". Tak więc GRANDE Punto. :mryellow:

piotrt
14-03-2006, 22:09

którym? konkrety!?

Gornet
14-03-2006, 22:50
Jeżeli JA bym miał wybierać to raczej Punto ,chyba większość się ze mną zgodzi ,że Swift jest bardziej kobiecy :) Prawdę mówiąc nie uznaje takiego czegoś ,ale w tym wypadku jednak sylwetka nowego Punto jest pomimo wszystko bardziej sportowa :) wkońcu ma się linie Maserati ,hehe

Robak
14-03-2006, 22:52
Linie Maserati :lol: ? Oprocz przednich swiateł modelu Coupe to ja nic nie widze z Maserti.

Dj Brabus
15-03-2006, 12:13
Nowe Punto ma w sobie dużo uroku, z silnikiem Diesla to jedna z najlepszych ofert na rynku - Clio bije zdecydowanie na głowę. Jednak z jakichś powodów wybieram Suzuki - czy przez to, że Grand Vitara bardzo mnie przekonała do siebie, czy ze względu na zawieszenie i silnik, czy chociażby na jakieś klasyczne zaleciałości w stylistyce (może ma coś w sobie z Mini...)

Emenems
15-03-2006, 16:54
Tylko Grande Punto, to naprawde Duże auto a stylizacją bije na głowe wszystko co jeździ w jego klasie, no i te Diesle nic dodać nic ująć. Do Swifta jakoś się nie moge przekonać mimo że to całkiem dynamicznie wyglądające i jeżdżące auto.

STS
15-03-2006, 17:03
Punto to najwiesze i najbardziej urokliwe auto klasy mijskich aut,pokochalem go :smile: silniki diesla sa znakomite !.Swift jest autem o zacienciu sportowym,tak jak poprzednik :smile: ale jego silniki i wyglad niedorastaja do piet grande punto..i to ono jest wg mnie lepszym samochodem.

nyczu88
15-03-2006, 17:29
Ja zaglosowałem na Suzuki.Fiatów nie lubie.Mimo iz ten zapowiada sie bardzo dobrze i wszyscy go chwalą to mi nazwa Fiat kojarzy sie tylko z tym malym Fiacikiem 126p albo kantem.Suzuki to porzadna japonska firma i dla nich głos.

Matador
15-03-2006, 21:06
Suzuki Swift. Bardzo mi się podoba jego styl, zwarte pudełko. Oczywiście Punto to świetne auto, jednak swoim mocnym wejściem nie nałoży mi klapek na oczy jeśli chodzi o inne maluchy :wink:

Carlsson
15-03-2006, 21:11
Zdecydowanie Grande Punto, jest piękne, co prwada nie jestem fanem Fiata, ale ten im świetnie wyszedł, wsumie to po co produkują zwykłe Punto skoro to jest piękniejsze i napewno bedzie się dobrze sprzedawać :smile:

Di Kej
16-03-2006, 06:43
Nareszcie dwa godne siebie autka miejskie, a nie jakieś Polo czy Yaris!!! Samochody stylowe, których poprzednie wersje były zwykłymi "toczydełkami".

Trudno mi było zagłosować jednak po chwili zastanowienia wybieram.... Punto. Teraz wiem, że zdecydowanie Punto ;) Stylistyka cieszy u obu aut, jednak design Punto mozemy mieć już za niecałe 40 tys. zł (a nawet trochę mniej w najsłabszej wersji), no ale mówimy tu o mocniejszych wersjach i lepszym wyposażeniu.... jednak minimalnie Punto bym wolał

BKX
16-03-2006, 14:25
Na samym poczatku nie mialem jakiegos wiekszego zaufania do Swifta, jednak gdy dokladnie sprawdzilem fotki, porownalem deski rozdzielcze, karoserie itd. to zdecydowanie wybralem Suzuki. Jest rzeczywiscie bardziej oryginalne, ale juz pomijajc ten szczegol, w Punto nie bardzo mi sie podoba deska rodzielcza... Albo inaczej, wrecz mnie odstrasza... Mam warazenie, ze nie pasuje troche do tego samochodu... Ogolnie oba modele sa udane, ladne, nowe :D

Nareszcie dwa godne siebie autka miejskie, a nie jakieś Polo czy Yaris!!!

A co masz do Polo??? zreszta pomijajc VW (pewnie zaraz ktos wyskoczy, ze znowu sie czepiam, jak ktos na Vw najedzie) ale Toyota Yaris... moj ulubiony samochod tej klasy, gdyby pojawil sie w tym porownaiu wygrywa pod kazdym wzgledem, jesli chodzi o stylistyke (przynajmniej ja tak sadze) wiec nie rozumiem, co masz na mysli piszac takie zdanie... Rownie dobra konstrukcja jak te dwie, a moze nawet lepsza, do tego bardzo nowoczesna no i Toyota :D[/quote]

ZlewiK
16-03-2006, 15:04
Ja za Swift`em. Fiaty nie cieszą się u mnie dobrą opinią...
Swift może nie jest zbyt piękny stylistycznie ale wybrałbym jego włąśnie, ponieważ jego konkurent mimo iż pięknie odmieniony w nowej budzie się prezentuje - to wciąż auta z jego taśmy produkcyjnej jakoś mają opinię wadliwych.

Gornet
16-03-2006, 19:50
Czyżby kwestia gustu ?

Ja myśle ,że Fiat od modelu Stlio jest napewno mniej awaryjny ,Grande Punto dostał też wiele nagród. Z kolei Suzuki to Azja ,czyli w sumie sprawdzona bezawaryjność. Kwestia bezpieczeństwa na korzyść Punto ,ma o jedną gwiazdke (5/5) więcej niż Swift (4/5).

Jacobser
16-03-2006, 21:48
Zarówno Swift,jak i Grande Punto są przełomowymi samochodami dla swoich firm.Ja po długim namyśle wybrałbym Swifta,choć nie mam jakichś uwag co do konkurenta.Jedyne co mnie dziwi w Punciaku to długie zbieranie się 100 km/h,ale już v max. jest podobny.Stylistyka myślę,że minimalnie jest lepsza u Swifta i tylko dlatego zagłosowałem na niego.

Qba
18-03-2006, 13:49
Zdecydowanie Suzuki, ponieważ jest to japońskie auto więc na wieki wieków, może punto wizualnie jest ładniejsze (mi obydwa bardzo się podobają) lecz dla mnie fiat nigdy nie dorówna żadnej japońskiej marce pod każdym względem.

BMW M6 i BMW 628CSI
23-03-2006, 20:13
Oczywiście Fiat Grande Punto. Jest nowy dobrze wykonany ładnie wygląda i nie lubię Swifta.

Golas
24-03-2006, 12:25
Kiedys wszyscy zachwycali sie Punto, teraz widze, ze sklaniaja sie ku Suzuki. No coz kwestia gustu, Swift mi sie podoba, bardzo przyjemne male i zwinne autko. No wlasnie male, ktos napisal ze Punto ma "nedzny" silnik, a ktos inny ze sie dlugo rozpedza do setki. Jesli porownywac z Swiftem to moze ma gorsze przyspieszenie, ale wersja 3 drzwiowa Punciaka z tymze silnikiem wazy 1060 kg, a Suzuki z silnikiem 1,3 wazy od 970 do 990 kg, wiec chyba nie dziwne ze z silnikiem o podobnej mocy jest szybsze. Pozatym 11,4 s. to wystarczajace przyspieszenie, jedynie elastycznosc moze byc slaba, chocby ze wzgledu na to ze szesnastozaworowca trzeba wysoko krecic (w przypadku Punto maks. mom. obr. 128 Nm przy 4500 tys. obr/min) a Punto uroslo, i to przez to glownie ma osiagi jakie ma, a nie przez "nedzny" silnik, bo w poprzedniej generacji Punciak z takim motorem byl naprawde zwawy (9,9 s. do 100 km/h, chociaz ta wersja silnikowa byla chyba malo popularna). Pozatym wyposazenie, juz w najtanszej wersji jest dosc bogate.
Ja zdecydowanie wybieram PUNTO.Swift jest poprostu maly przy Punto jesli chodzi o dlugosc, bo pozostale wymiary sa podobne (dl/szer./wys - Swift 3695/1690/1500; Punto 4030/1687/1490, no i rozstaw osi: Suzuki 2380 mm, Fiat 2510 mm) nie siedzialem w suzuki ale biorac pod uwage rozstaw i dlugosc musi byc mniej obszerne we wnetrzu. Stylistycznie znacznie bardziej wole Fiata, niewiele aut tego segmentu ma tak ladne, dynamiczne i zarazem eleganckie linie, wlasciwie dla mnie zadne inne. Ciut wiekszy bagaznik 213 l dla Swifta i 275 l dla Punto a po zlozeniu siedzen jest to juz odpowiednio 562l i 1030l wiec nie ma o czym mowic, bo w punciaku mozna przewiezc w razie potrzeby znacznie wiecej.
W ostatnim czasie widywalem Grande Punto kilkukrotnie i ogladalem w salonie i mysle ze stylistycznie sie nie zestarzeje szybko i nawet jak bedzie popularnym samochodem to sie tak nie obyje jak Suzuki, ktore mimo ze jest rzadkoscia na drogach jak dla mnie jest typowym japonczykiem...a wiec Punto.

Jasieksam
24-03-2006, 15:06
czytałem w pewnym piśmie motoryzacyjnym żę Grande Punto jest biglarny czyli ma wielką przestronność zarówno z przodu jak i z tyłu! Najsłabsza wersja kosztuje 36000! Nie wiem do końca jak Swift stoi z ceną ale wiem tylko tyle: Włoskie i Niemieckie samochody są najlepsze! :wink:

AGENT
25-03-2006, 21:24

którym? konkrety!?

Zobacz wypowiedź Golasa, to zrozumiesz, nic dodać, nic ująć.
A to dane najtańszych wersji auta z nadwoziem 5 drzwiowym:

Fiat Grande Punto 1.2 8v Fresh 65 KM kosztuje 38.200 PLN
Dane techniczne

Suzuki Swift 1.3 GLX 92KM 43.900 PLN
Dane techniczne

piotrt
26-03-2006, 20:34

którym? konkrety!?

Zobacz wypowiedź Golasa, to zrozumiesz, nic dodać, nic ująć.
A to dane najtańszych wersji auta z nadwoziem 5 drzwiowym:

Fiat Grande Punto 1.2 8v Fresh 65 KM kosztuje 38.200 PLN
Dane techniczne

Suzuki Swift 1.3 GLX 92KM 43.900 PLN
Dane techniczne

przeczytałem, ... subiektywną opinię Golasa.... który jak sie przyznaje nawet w swifcie nie siedział !!!
więc o czym tu rozmawiac.............

mój głos - SWIFT

Di Kej
27-03-2006, 10:08
A co masz do Polo??? zreszta pomijajc VW (pewnie zaraz ktos wyskoczy, ze znowu sie czepiam, jak ktos na Vw najedzie) ale Toyota Yaris... moj ulubiony samochod tej klasy, gdyby pojawil sie w tym porownaiu wygrywa pod kazdym wzgledem, jesli chodzi o stylistyke (przynajmniej ja tak sadze) wiec nie rozumiem, co masz na mysli piszac takie zdanie... Rownie dobra konstrukcja jak te dwie, a moze nawet lepsza, do tego bardzo nowoczesna no i Toyota :D

No sorki sorki, troche mnie poniosło :oops: :wink:

Chodziło mi o to, że te auta mają bardzo ładny styl, co do Yarisa - jak Cię obraziłem - wybacz, ale to taka "parówa". Poza tym żadnej wielkiej rewolucji w wyglądzie Yarisa. Jeśli chodzi o tamto zdanie miałem na myśli wygląd (cały czas miałem na mysli wygląd :P ), tyle, że źle sformuowałem. Aha, sorki za tak opóźnioną odpowiedź ;)

Co do Polo - wybacz, ale nie widzę nic ciekawego w jego wyglądzie, to tylko zwyłky lift ;)