PDA

Zobacz pełną wersję : '02 BMW 735i czy '02 Mercedes-Benz S320?

mpimp
29-03-2006, 16:21
'02 BMW 735i i '02 Mercedes-Benz S320. Mam dylemat, ktore z tych aut kupic i chetnie poznam Wasze zdanie na temat powyzszych modeli. Interesuja mnie Wasze odczucia zwiazane z uzytkowaniem tych samochodow, a takze na co powinienem zwrocic uwage przy zakupie, kiedy juz zdecyduje sie na konkretny model.

VectorOPC
29-03-2006, 16:38
wybiore BMW poniewaz wydaje mi sie bardziej dynamiczne i mniej nudne niz mercedes. Szkoda ze nieporównałes nowego mercedesa.

STS
29-03-2006, 16:49
hmm widac jestes bogaty :twisted:
a tak powaznie to:

BMW

zalety:
-dynamiczny silnik
-dobre osiagi
-wygoda podrozowania

wady:
-trudny w obsludze system i-Drive
-kotrowensyjna stylizacja nadwozia

Mercedes

zalety:
-niesamowity komfort
-ladne wnetrze
-trwalosc

wady:
-nudna stylistyka
-brudzaca sie bezowa tapicerka

chyba ci troche pomoglem :smile:
rada:
jestes spokojnym przepisowym czlowiekiem Merc jest dla ciebie!

jestes czlowiekiem aktywnie spedzajacym tryp zycia,i lubisz by wdznym ulicy kup BMW!

colin4
29-03-2006, 16:54
Wszystko fajnie tylko pytanie do mpimp:
Mianowicie....czy chcesz się bardzo rzucać w oczy?

Jak tak to BMW jak nie to MB

STS
29-03-2006, 16:59
Wszystko fajnie tylko pytanie do mpimp:
Mianowicie....czy chcesz się bardzo rzucać w oczy?
Jak tak to BMW jak nie to MBto samo pisalem w moim poscie!!!
i masz racje BMW szpan, Merc pospolitosc :twisted:

mpimp
29-03-2006, 17:08
@STS no przepisowy to ja za bardzo nie jestem :wink:

@colin4 tam gdzie mieszkam (Lodz) BMW nie wystarczy zeby rzucac sie w oczy - teraz na topie jest Maybach :lol:

colin4
29-03-2006, 17:09
Maybach jak mniemam "kolegi" misztala?

Golden Boy
29-03-2006, 17:23
Merc pospolitosc :twisted: No nie przesadzaj... Pewna osoba, która kocha Mercedesy na tym forum pewnie mocno zbeszta Cię za to bluźnierstwo! Zresztą ja też to zrobie. Na jakiej podstawie uważasz, że Mercedesy to pospolitość. Wyjedź chociażby nowym CLS, albo troszkę niżej mierząc to nową S klasą dam se łeb obciąć, że ludziska będą się oglądać za takim autem na ulicy. A co do BMW to marka, która ma swoją renomę i to już tylko kwestia gustu i upodobań. Czyli wybierając między tymi dowoma to oczywiście BMW. Mimo iż jest to limuzyna to ma dynamiczną linię, no i bardzo ciekawie rozplanowane wnętrze.

mpimp
29-03-2006, 17:23
@colin4 nie inaczej...

colin4
29-03-2006, 17:37
Jak patrzę na te fotkę to albo koleś taki niski albo may taki wysoki.
A poza tym polecam lekturę oświadczenia majątkowego Piotra M.

kok
29-03-2006, 17:44
Podobnie jak STS napisze że wszystko zależy od tego czego się spodziewasz po aucie.
BMW jest dynamiczniejsze ( mocniejsze o 54KM ) oraz daje większą radość z jazdy ( chyba żę wolisz byc wożonym ).
Stylistyka to rzecz gustu ale jak dla mnie to E65 z przed ubiegłorocznego liftu jest poprostu piękne ( owiele lepiej się prezentuje od obecnej wersji ).
Przez odważną stylistyke auto ma charakter ( w odrużnieniu od eSki).
Co do słynnego i-Drive to wszystko zależy jak szybko radzisz sobie z opanowaniem zabawek elektronicznych ( komurki DVD-player itp itd ) jeśli niemasz z tym problemu to ten system ułatwi ci życie oczywiście po przeczytaniu instrukcji obsługi ( 398 str dla E65 ). A do słynnego pokrętła trzeba się przyswyczaic jak do używania kota w komputerze. Jeśli to opanujesz to do każdej z opcji szybko dojdziesz bez problemu, jeśli nie.. no cuz ASD czepie ładną kase na wyłanczaniu tego co klijent właczył przypadkiem :wink: .
Moja wypowiedz jest jednostronna ale myśle że drugą wersje za eSką przedstawi ci najlepiej Wielbłąd.
Jak dokonasz wyboru napisz co wybrałeś.

Wielbłąd
29-03-2006, 17:45
BMW

wady:
-trudny w obsludze system i-Drive

Chłopcze czy ty kiedykolwiek widzaiełs ten system, obsługiwałes go :?: TO NIE PISZ GłUPOT :!:

Mercedes

[color=red]wady:
-nudna stylistyka
-brudzaca sie bezowa tapicerka

Po pierwsze jest takie cos jak GUST i mozesz pisac nudna stylistyka tylko za siebie a nie ogolnie jako wady...

Po 2. a Gdzie jest napisane, ze ma byc bezowa tapicerka a nie np. ciemna skóra :?: :ogh: :ogh:

A teraz moje zdanie. Prawda jest taka, ze jestem wielkim fanem Mercedesa i osobiscie sporo podruzowałem W220 i to z tym samym silnikiem :wink: Na pewno jest to wygodne auto. Siedzi sie bardzo wygodnie, dodanie gazu rusza tego kolosa i to zwawo. W220 posiada ten minus, ze przy wiekszych predkosciach jest dosc głosno w kabinie jak na samochod tej klasy, niestety tyczy to sie wszytskich wersji W220, choc to zalezy czy dla Ciebie jest to uciazliwe czy nie.

BMW. Jest napewno nowszym samochodem, a przedewszytskim budzacym wiele kontrowersji poprzes stylisytke. Wybierz sie na jazde probna BMW. Zobacz czy obsługiwanie iDrive jest dla Ciebie czy tez nie.

Najlepiej wez sie przejedz kazdym autem. Porównaj swoje odczucia. Przyjrzyj sie lini nadwozia i zastanow sie co Ci bardziej odpowiada. Jezeli masz zone lub kogos blizkiego wez ta osobe równiez ze soba. Moze bedzie w stanie pomuc co bedzie lepszym dla Was wyborem.

To tyle wywodu z mojej strony. Pozdrawiam Cie i zycze udeanego zakupu :wink:

Suchy
29-03-2006, 17:47
To już nie czasy kiedy mając BMW każdy patrzył i mówił "patrz jakiś mafiozo jedzie" albo cośw tym stylu. Ja tak nigdy nie myślałem ponieważ aby jeździć BMW trzeba mieć kasę i gust. STS w zaletach BMW w przeciwieństwie do MErcedesa nie napisał że jest wygodne i komfortowe... czy to znaczy że nie jest?? BMW serii 7 to tak samo komfortowe i prestiżowe auto jak Merc S klasa ale BMW to sportowa limuzyna a Mercedes to tylko limuzyna.

STS
29-03-2006, 17:51
@colin4 nie inaczej...twoj kumpel? to mnie z nim zapozaj :mryellow: ps. czy to nie misztal?
i golden boy to byl zart chodzilo mi beczeki i w-124 ktorych jest w brut :twisted:

Wielbłąd
29-03-2006, 17:53
BMW serii 7 to tak samo komfortowe i prestiżowe auto jak Merc S klasa ale BMW to sportowa limuzyna a Mercedes to tylko limuzyna.

Gdzie sportowe :?: w ktorym miejscu :?: chyba tylko i wyłacznie z wygladu bo do jakiegokolwiek szarzowania to on sie nadaje tak samo jak W220...

Golden Boy
29-03-2006, 17:56
golden boy to byl zart chodzilo mi beczeki i w-124 ktorych jest w brut :twisted: Jakoś nigdzie nie widzę abyś wspominał o "beczkach" :neutral:, albo jestem staromodny i nie znam się na żartach... :lol:

PS. Nie jestem dobry w ortografii, ale z tego co wiem to "brut" pisze się przez d.

Suchy
29-03-2006, 17:58
BMW serii 7 to tak samo komfortowe i prestiżowe auto jak Merc S klasa ale BMW to sportowa limuzyna a Mercedes to tylko limuzyna.

Gdzie sportowe :?: w ktorym miejscu :?: chyba tylko i wyłacznie z wygladu bo do jakiegokolwiek szarzowania to on sie nadaje tak samo jak W220...

Tak, między innymi z wyglądu ale też troche pod względem prowadzenia.

Dj Brabus
29-03-2006, 19:51
Mogę coś dodać od siebie?

Po pierwsze - zdecyduj się, które wersje porównujesz - w temacie piszesz, że interesuje Cię BMW 735i, a do ankiety wsadzasz 730i...

Po drugie - siedziałeś kiedykolwiek w którymś z tych samochodów? PROWADZIŁEŚ chociażby któregoś z nich????
- Jeśli TAK, to ja na Twoim miejscu wybrałbym już dawno nie pytając innych o zdanie...
- Jeśli NIE, to tym bardziej dziwię się temu topikowi - nie widząc samochodu na oczy zdajesz się na innych... :roll:

Nie rozumiem Cię kompletnie - wydajesz ponad 100.000 złotych na samochód i radzisz się większości użytkowników, którzy nawet prawka nie mają, a gdzie tam, żeby mieli jakiekolwiek "odczucia zwiazane z uzytkowaniem tych samochodow"... Moim skromnym zdaniem jesteś kolejnym małolatem, który męczy się przed kompem... :evil: :damn:

motorhead
29-03-2006, 20:20
Hmmm Mech jest dobry, ale juz troche stary i opatrzony. Ostatnio pelno sie ich na ulicach zrobilo. Nowa 7ka to moim zdaniem stylistyczny cukiereczek (zwlaszcza po faceliftingu), a zarazem podrecznikowa limuzna w starym dobrym niemieckim stylu :cool: A poza tym to BardzoMęskiWóz :grin:

STS
29-03-2006, 20:42

Gdzie sportowe :?: w ktorym miejscu :?: chyba tylko i wyłacznie z wygladu bo do jakiegokolwiek szarzowania to on sie nadaje tak samo jak W220...da sie bo jechalem...ma kopa i sie da
ps. Suchy 52 chodzilo mi o to ze BMW ma bardziej sztywne zawieszenie... a merc to jak balon..miekki :twisted:

Wielbłąd
29-03-2006, 20:44
Taaa juz widze jak ktos szarzuje za kierownica 5 metrowego kolosa z systemami ESP, ABS, ASR itp.... nie rob z siebie jaj :!:

STS
29-03-2006, 20:46
Taaa juz widze 12 latka szarzujacego za kierownica 5 metrowego kolosa z systemami ESP, ABS, ASR itp.... nie rob z siebie jaj :!:12 latka buhehehe :???: i nie za kierownica :wink:

Wielbłąd
29-03-2006, 21:01
Po 1 jest takie cos jak kultura, a raczej jej nie posiadasz dlatego sadze, ze masz te tam pare latek... dowód...

http://images2.fotosik.pl/43/6bpqnyhvztixo0zpm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6bpqnyhvztixo0zp.html)

Po drugie faktycznie da sie troche poszalec samochodami tej klasy. Sam widziałem jak ojciec mojego kolegi róbił W220 180 stopni... ale to i tak nie zmienia faktu, ze nie do takiej jazdy sa stworzone...

mpimp
29-03-2006, 21:06
@DJ Brabus W ankiecie popelnilem blad - oczywiscie chodzi mi o 735i. Z porownywanych samochodow jezdzilem juz S320, ale z BMW nie mam jeszcze zadnego doswiadczenia. :damn:

I prgane zaznaczyc, ze przy zakupie nie bede sie sugerowal tylko wynikami ankiety - chyba oczywiste jest, ze nie obejdzie sie bez jazdy probnej. A opinie forumowiczow traktuje jako swego typu pomoc, moze zwroca moja uwage na jakis istotny szczegol, ktory pominalem w rozwazaniach lub o ktorego istnieniu nie mialem wczesniej pojecia.

Robak
29-03-2006, 21:11
To sa auta nieprownywane. Lepiej by było dac bmw 730i, Ktore ma tez 6 cylindrow jak mercedes. 735i ma juz silnik v8 wiec jego parametry sta zdecydowanie lepsze i mercec pod wzgledem silnikowy juz jest daleko w tyle.

AGENT
29-03-2006, 21:15
Z tym iDrive to zależy od kierowcy, wiadomo, że dla jakiegoś "kapelusznika" taki system to czarna magia, a osoba lubiąca nowinki techniczne szybko zalapie o co chodzi :razz: Tak czy siak w czasie jazdy sprawia to niewątpliwy kłopot, szukanie róznych funkcji na ekranie.
Mi sie oba auta podobaja, ale raczej zdecydował bym sie na BMW, za bardziej agresywna linie oraz wizerunek marki. Są to auta bardziej że tak powiem młodzieżowe, bo Mesie zazwyczaj kojarzą sie z dziadkami za kółkiem :lol: Aczkolwiek to są tylko stereotypy.

Golden Boy
29-03-2006, 21:16
mpimp dlaczego nie zdecydowałeś się na wersję BMW 760Li :?:

mpimp
29-03-2006, 21:20
@Golden Boy Zapewne dlatego, ze jest delikatnie poza moim zasiegiem. Zarowno jezeli chodzi o cene samego auta jak i koszty jego utrzymania.

Golden Boy
29-03-2006, 21:22
Aha rozumiem, tak zapytałem bo wiesz już jak człowiek bierze BMW serii 7 to jazda na całego :wink:. Tak z ciekawości padło moje pytanie.

aston
29-03-2006, 22:49
Bierz BMW bo ma V8

Ogólnie bardziej mi sie Merc podoba, ale wiesz co V8 to V8:)

Jacobser
06-04-2006, 21:40
Ja nie mam jakiegoś wielkiego doświadczenia związanego z tymi dwiema limuzynami,ale gdybym miał wybierać to wiąłbym Mercedesa.Autko ma swój niepowtarzalny styl,luksus i prestiż marki oraz nie lubią go "typy spod ciemnej gwiazdy" aż w takim stopniu co BMW.Co się tyczy wrażeń z jazdy to na pewno w obu są bardzo dobre.

qoompel
06-04-2006, 23:24
Wybrałbym raczej BMW ze względu na silnik, no i aspiracje (chociaż z wyglądu) sportowej limuzyny. Chociaż wiemy, że ze sportem to ona poza silnikiem nie ma nic.........
Ale jak ktoś woli stonowaną i spokojną stylistykę Mercedesa......