PDA

Zobacz pełną wersję : Pierwsze auto Benzyna, do 15tys.

many
21-04-2014, 17:53
Witam, niedługo planuję zakupić pierwszy własny samochód, w związku z tym chciałbym usłyszeć kilka opinii od Was.

Generalnie benzyna (z gazem lub bez), silnik max 1.6. Nie jeżdżę dużo, głównie po mieście, sporadyczne wypady w dłuższą trasę. Zależy mi na aucie niezbyt drogim w utrzymaniu. Moje typy w tym pułapie cenowym:

- Toyota Corolla e12 1.4/1.6
- Seat Leon I, 1.6
- Audi A3, 1.6
- Volvo V40, 1.6
- Toyota Avensis I, 1.6

Czekam na Wasze opinie o wyżej wymienionych lub też propozycje. Z góry mówię, że francuskie auta odpadają. :)

Grey
21-04-2014, 18:53
Z tych wyżej to tylko Corolla, Seat i Audi albo będą zajeżdżone, albo z kiepskim wyposażeniem i niepewną historią, V40 wcale nie jest tanie w serwisowaniu, a Avensis łapie rudą. Od siebie dodam Mazdę 3 first gen, ale nie wiem czy jest już dostępna za tą cenę, Hondę Civic, Forda Focusa i Fiata Stilo. Na forum jest dużo podobnych tematów, można poszukać i poczytać.

Kedirak
21-04-2014, 19:45
Jest sporo toledo, krajowych, w dobrej cenie i moze w lepszym stanie. Bo nikt ich specjalnie nie chce.

Civic a vii z pl ale w 1.4 tez w miare latwo wyhaczysz.

janekj
21-04-2014, 20:09
Ja mialem avensisa z 2001 r. Sprzedalem za 9 tys zl. Problemy to nieszczelna uszczelka przy szybie i gdziestam rdza zaczynala sie dobijac ale nic groznego, takze 1 gen avensisa moge polecic. Zafnych problemow mechaniczno elektrycznych