PDA

Zobacz pełną wersję : Skąd ściągnąć z Europy czy z USA?

midi
07-04-2006, 19:39
Przygotowałem dośc nietypową ankietę:

Skąd ściągnąć samochód: z Europy czy z USA?

Co jest bardziej opłacalne?
Jakich formalności musimy dokonać?
Co musimy zmienić w samochodzie, aby był zgodny z przepisami?

Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenie lub co nieco wie na ten temat, proszę o wypowiadanie się.

Z góry THX

Dj Brabus
07-04-2006, 19:42
Wydawało mi się, że szykowałeś się do kupna albo Audi TT albo A2... Chcesz któryś z tych modeli ściągnąć ze Stanów?? :damn: :shock: :shock:

midi
07-04-2006, 19:45
Być może, zastanawiam się nad tym :wink:

Ceny są konkurencyjne z tego co słyszałem, ale nie znam przepisów sprowadzania, dlatego ten topic.

Mam nadzieje, że nie został on odebrany jako spamerski :lol:

aston
07-04-2006, 19:55
zalezy jaki chcesz kupić samochód, ogólnie jeśli w Polsce kosztuje ponad 150.000zł to z reguły bardzi opłąca się kupić w USA.
Jeśli tańszy to sprawdź ceny na Litwie/Estoni

midi
07-04-2006, 19:57
A np. taka Bora (Jetta) lub Audi A6 ?? jaka jest cena sprowadzenia ?

Dj Brabus
07-04-2006, 20:23
A np. taka Bora (Jetta) lub Audi A6 ?? jaka jest cena sprowadzenia ?
Wciąż nie rozumiem tego tematu... A co się stało z TTką i A2? W każdym temacie kupujesz coś innego... :roll:

midi
07-04-2006, 20:34
No sorry ale chyba bycie moderatorem nie upoważnia cię do zabraniania mi zmiany zdania :???: pomyśl trochę... chyba mogę zmienić zdanie... pomysleć w innym kierunku... czy już tego też mi nie wolno ???!!!

Robak
07-04-2006, 20:52
To po co tak sie upieałes przy tym audi a2. Ten temat wyczerpalismy od gory do dołu. Myslałem ze jestes serio nim zainteresowany. Moze bys powiedział czemu juz nie chcesz tego auta a zamiast niego emerycka Bore. Tak ci sie gust z dnia na dzien przestawił? Tu ludzie zakładaja takie głupie tematy ze niby cos wybieraja a tak na serio to gowno wiedza o czymkolwiek a chca zaistniec na forum. Niby kupuja a tak naprawde nigdy nic nie kupia tylko robia w około siebie widowisko i za zwyczaj na tym sie konczy. Ciekawe co bedzie za tydzien? Czy opłaca sie sciaganie samochodow z Burkina Faso? Nie rozsmieszaj mnie :lol:

Grzywek
07-04-2006, 20:54
Raz był o tym program na TVN Turbo, z niemiec znacznie prościej sprowadzić, lecz auta droższe. Jesli chciałbyś sprowadzić z ameryki to lepiej jakbyś kupił to na jakiegoś znajomego który jest zameldowany w ameryce, bo wtedy opłaty niższe.Jeśli nie masz takiego znajomego w USA chyba bardziej opłacalne bedzie sprowadzenie auta z niemiec.

Dj Brabus
07-04-2006, 21:02
No sorry ale chyba bycie moderatorem nie upoważnia cię do zabraniania mi zmiany zdania :???: pomyśl trochę... chyba mogę zmienić zdanie... pomysleć w innym kierunku... czy już tego też mi nie wolno ???!!!
poniżej masz odpowiedź...

zakładaja takie głupie tematy ze niby cos wybieraja a tak na serio to gowno wiedza o czymkolwiek a chca zaistniec na forum. Sobie cos wybieraja i niby kupuja a tak naprawde nigdy nic nie kupia tylko robia w około siebie widowisko i za zwyczaj na tym sie konczy
Poza tym ja się tylko grzecznie pytam, czemu tak szybko zmieniłeś zdanie? Najpierw wybierasz między dwoma zupełnie skrajnymi modelami Audi (TT vs A2) wybierając ten dziwniejszy, ale oryginalniejszy, a tu wyskakujesz z tematem, że może sobie sprowadzisz ze Stanów Borę albo A6... Weź zastanów się najpierw człowieku, co chcesz od życia (od samochodu), a potem pisz porównania!

I piszę to jako zwykły użytkownik tego forum, a nie jako moderator. Gdybym chciał, to już dawno skorzystałbym z moich moderatorskich możliwości i ZAMKNĄŁ TEN TEMAT PO PIERWSZYM POŚCIE.

Nie zrobiłem tego, więc znaj moją anielską cierpliwość...

midi
07-04-2006, 21:06
To po co tak sie upieałes przy tym audi a2. Ten temat wyczerpalismy od gory do dołu. Myslałem ze jestes serio nim zainteresowany. Moze bys powiedział czemu juz nie chcesz tego auta a zamiast niego emerycka Bore. Tak ci sie gust z dnia na dzien przestawił? Tu ludzie zakładaja takie głupie tematy ze niby cos wybieraja a tak na serio to gowno wiedza o czymkolwiek a chca zaistniec na forum. Niby kupuja a tak naprawde nigdy nic nie kupia tylko robia w około siebie widowisko i za zwyczaj na tym sie konczy. Ciekawe co bedzie za tydzien? Czy opłaca sie sciaganie samochodow z Burkina Faso? Nie rozsmieszaj mnie :lol:

Sorry poprostu zdecydowałem, że nie stać mnie na ten samochód(tzn. nie w sensie, że nie mam na jego kupno, tylko na jego późniejsze wizyty w serwisach)- a z resztą to nie muszę ci sie z tego tłumaczyć!!!

A tak przy okazji to nie wiem jak ty tak zaistniałeś na tym forum(uzywając takich słów i bojkotując wszystkich) i zdobyłeś status VIP-a - bo ja to przed wyborem takiej osoby bym się bardzo dokładnie zastanowił!!! Dziękuję to tyle z mojej strony!!!

Jeżeli nie podoba ci się moja obecność na tym forum to mnie poprostu z niego wyrzuć,ale potem wyrzuty sumienia nie mnie bedą gryzły-bo sądzę że zachowasz się jak niewiadomo kto(wielki bos od 7 boleści) :lol: :lol: :lol:
Już mnie to zaczyna wkurzać- człowiek chce sie czegoś dowiedzieć, co go interesuje, co mu sie przyda w najbliższej przyszłości- a tu zaraz ci "przywalą"-
dlaczego ty tak te zdania swoje zmieniasz, co?... yyyyy...co to za forum jak człowiek nie może wyrazić swojej opinii, napisać co go dręczy onośnie motoryzacji...

Założę się, że sam co jakiś czas zmieniasz zdanie- bo na typowego konserwatystę to nie wyglądasz!!!

A jak chcesz wiedziec to od czasu kiedy chciałem kupić A2 minął już prawie miesiąc- a to jest dośc dużo czasu, żeby zmienić zdanie co do danego samochodu!!!

P.S. post odnosi się do wypowiedzi Sir Robaka :lol:

Robak
07-04-2006, 21:18
Ok masz krotka odpowiedz. Skoro cie nie stac na audi a2 to tym bardziej nie bedzie cie stac na auto ze Stanow. Opłacalne jest tylko sciaganie samochod, ktore po wykonaniu wszystkich opłat bede miały wartosc u nas około od 50 tys w zwyz. Pozostaje ci Europa. Obys cos kupił bo to staje sie nudne.

Dj Brabus
07-04-2006, 21:29
A tak przy okazji to nie wiem jak ty tak zaistniałeś na tym forum(uzywając takich słów i bojkotując wszystkich) i zdobyłeś status VIP-a - bo ja to przed wyborem takiej osoby bym się bardzo dokładnie zastanowił!!! Dziękuję to tyle z mojej strony!!!
I tu powinieneś skończyć swój wywód, bo widzę, że granice smaku i kultury są Ci chyba obce... :damn:

Jeżeli nie podoba ci się moja obecność na tym forum to mnie poprostu z niego wyrzuć,ale potem wyrzuty sumienia nie mnie bedą gryzły-bo sądzę że zachowasz się jak niewiadomo kto(wielki bos od 7 boleści) :lol: :lol: :lol:
Mówisz wciąż o Robaku, czy o mnie? Możliwość kasowania postów, zmieniania topików i ich zamykania to domena tylko moderatorów, a wyrzucić Ciebie z forum może tylko administrator... :mryellow:

midi
09-04-2006, 07:51
Więc jeszcze raz proszę o wypowiedzi na temat:

Skąd ściągnąć samochód: z Europy czy z USA?

Co jest bardziej opłacalne?
Jakich formalności musimy dokonać?
Co musimy zmienić w samochodzie, aby był zgodny z przepisami?

Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenie lub co nieco wie na ten temat, proszę o wypowiadanie się.

:cool:

fischer777
09-04-2006, 08:56
Przecież juz była chyba blokada tematu... :???:

Suchy
09-04-2006, 09:27
Przecież juz była chyba blokada tematu... :???:

Dj Brabus zadecydował zablokować temat i odblokować go tylko wtedy, gdy Midi napisze do niego wyjaśnienie i z tego co widać Midi już wie czego chce bo temat jest aktywny :wink:

Co do tematu to opłaca się sprowadzać auta ze stanów i to nie tylko takie o wartości 100 000 zł. Mój szwagier na przykład sprowadził niedawno Vlolvo V70 Cross Country 2,5 turbo 1999r. któe ze wszystkimi opłatami i transportem wszyszło go około 26 000 zł. W wielkim skrócie napisze jak to wszystko wygląda:

1. Znajdujemy auto.
2. Wynajmujemy gościa z takiej specjalnej firmu zajmującej się takimi sprawami (sorry ale nie wiem jak to się nazywa), który bierze przysłowiowe grosze i wszystko na miejscu załatwia.
3. Załatwiamy sobie kontener na statku.
4. Jak już jest wszystko załatwione i auto jest już na naszym kontynencie to jedziemy z lawetą je odebrać z portu.
5. Załatwiamy formalności w polsce.
6. Rejestrujemy auto.
7. Jazda jazda :wink:

Niestety nie podam szczegułów bo ich nie znam :damn: To co napisałem to wiem z tego co szwagier opowiadał.

Życzę powodzenia w poszukiwaniu auta.

Pozdrawiam

Mercedesw123
09-04-2006, 09:36
Audi np. oplaca sie sprowadzac bo:
Audi A6 Avant 3.2 Quatroo w Polsce(na konfiguratorze) kosztuje w naszym kraju 254.953 złote a w Nimeczech:
identyczne Audi kosztuje 48.100 Euro, czyli jakaś rożnica jest, zapewne do tej ceny dojdą jakieś koszty sprowadzania ale watpie aby byly wyzsze niz 50tyś złotych. Niestety nie wiem jak sie ma sprawa z wyposazeniem(nie znam niemieckiego)

midi
09-04-2006, 11:35
Suchy52 dzięki, bardzo mi pomogłeś.
Teraz mam chociaż ogólny zarys jak to wygląda.

A co do samochodu twojego szwagra, to szczerze muszę przyznać że taki zakup mu się opłacał. :cool:

Seth
09-04-2006, 21:51
jak dla mnie ściąganie ze stanów to tylko ściąganie egzotyków i amerykanów... całą resztę można kupić tu w podobnej lub lepszej cenie, za to dużo mniej babrania się z papierami

Emenems
10-04-2006, 17:38
no i Midi może ci się w Stanach uda kupić tanie A2 :roll:

midi
10-04-2006, 17:46
Raczej wątpie. Tam takie samochody są bardzo bardzo bardzobardzo bardzo bardzo bardzo bardzo bardzo bardzo bardzo bardzo rzadko spotykane :mryellow:

Supra
11-04-2006, 07:25
to ile z USA moze kosztować BMW 525TDS z 1998 roku?? i ile volvo S60 D5? z 1999-2000?? zna ktos mzoe jakies komizy z autami z USA?

Robak
11-04-2006, 08:03
to ile z USA moze kosztować BMW 525TDS z 1998 roku?? i ile volvo S60 D5? z 1999-2000?? zna ktos mzoe jakies komizy z autami z USA?
Takie auta ktore wymieniłes tam nie kosztuja bo ich nie ma. Nie znajdziesz zadnej osobowki z dieslem :wink:

Supra
11-04-2006, 13:10
Takie auta ktore wymieniłes tam nie kosztuja bo ich nie ma. Nie znajdziesz zadnej osobowki z dieslem

właśnie niedawo o tym pomyślałem tam sa diesle ale w ciągnikach siodłowych i pick-upach i montuja je w osobówkach ale to bardzo bardzo żadkie a takie modele czyli BMW 520 E39 lub Volvo S60 w benzynce

Emenems
11-04-2006, 17:31
Diesla nawet w Pick-Upie ciężko spotkać.Tam paliwo tanie jak woda, więc w ropie się nie bablają.

Supra
11-04-2006, 17:49
qrna ostation podobaja mi sie Saby 9-5 ciekawe ile taki wybryk z rocznika 1999-2001 mzoe kosztowac w USA

midi
11-04-2006, 18:25
"taki wybryk" w USA kosztuje około 5-6 tys. $ z rocznika 1999

Supra
11-04-2006, 18:28
"taki wybryk" w USA kosztuje około 5-6 tys. $ z rocznika 1999

w Gebelsów ceny podone przeliczajac euro na złote

midi
11-04-2006, 18:35
nie wiem o co ci chodzi :D :shock:

Supra
11-04-2006, 18:41
nie wiem o co ci chodzi

Gebles to potoczne określenie niemców i chodzi mi o to ze przeliczając dolary na żl i euro na żl ceny tych aut w USA i Niemczech sa niemal identyczne

midi
11-04-2006, 20:51
Zgadzam się z tobą całkowicie :mryellow:

Gornet
12-04-2006, 21:58
ja niewiem jak ktoś ściąga auto z USA ,ale bez przekrętu nie ma sensu bo a) cło 10% b) VAT 22% !!! c) akcyza .... ściągając auto z Europy płacimy tylko akcyze ,z tym ,że cła nie trzeba płacić jak auto jest produkcji UE. Dlaczego jest ten $#&^$* VAT ???

Aha ,i odnośnie akcyzy to ja bym wprowadził o pojemności i emisji spalin.

za 1 cm3 pojemnosci

EU4 - 0,5 PLN
EU3 - 1,0 PLN
EU2 - 1,5 PLN
EU1 - 2,0 PLN

No i co za problem ? Jak się pojawi EU5 to skok o 0,50 gr i tak dalej. Naprawdę nie kumam na jakiej podstawie nasz ebany rząd okradł ludzi na 1 mld złotych !

Jacobser
13-04-2006, 21:57
Ja co prawda nie ściągałem samochodu z zagranicy więc nie znam się na tych przepisach ani procedurach,ale wydaje mi się logicznym,że taniej wyjdzie z Europy.Co prawda Europa Zachodnia już "wyczyszczona",ale słyszałem,że można bardzo ciekawe i stosunkowo tanie oferty ściągnąć ze Skandynawii a także z Estonii,Łotwy i Litwy.