PDA

Zobacz pełną wersję : Zasady tworzenia nowych tematów... (WAŻNE!)

LiveLetDie
14-04-2006, 21:08
coś jakby OT :wink:

Nawiązując do wypowiedzi Brabusa. Może warto by był ustalić jakieś PISANE zasady (text po POLSKU,zdjęcia a nie linki do stron, ew. komentarz) co do tworzenia nowych topiców w działach: prototypy i wizje oraz nowości? Oczywiście nie będzie to miało sensu jeżeli nie będzie sięzasad takich przestrzegać i konsekwentie usuwać łamiące zasady posty.

EOT

POST PRZENIESIONY Z DZIAŁU PROTOTYPY... *Dj*

Dj Brabus
14-04-2006, 21:46
Pozwoliłem sobie LiveLetDie przenieść Twoją wypowiedź, bo poruszyłeś bardzo ważny wątek...

Nie pojawiłby się oczywiście, gdyby nie Max i jego dzisiejszy wysyp "nietypowych" tematów w dziale "Prototypy". Znalazł na stronie conceptcarz kilka fotek, przekopiował dane i już są nowe tematy... :roll: Ale to, że niektóre auta są już dostępne na rynku od kilku lat, było mu obojętne (a wystarczyło sobie po prostu w googlach poszukać info...). Wyszedł z tego spamerski bałagan, który cały czas sprzątam i układam! TAK NIE MOŻE BYĆ! Nie wiem jak Wy, ale ja również dołączam się do pomysłu o powstanie tematu z pewnymi zasadami panującymi przy zakładaniu nowego tematu oraz jego zawartości...

LiveLetDie
14-04-2006, 21:50
Jako moderator, który (tak wynika z moich obserwacji) na tym forum zajmujesz się GŁÓWNIE zaprowadzaniem porządku powineneś sam odgórnie takie zasady ustalić, wcielić je w życie i przestyrzegać. Jeżeli to zadziała sam oszczedzisz sobie trochę niepotrzebnej pracy. Czasami potrzeba pobawić się trochę w dyktatora i siłą zaprowadzić porządek - dla dobra ogółu of kors. :mryellow:

jaromir
14-04-2006, 21:57
No ja uważam, że powinny być ustalone jakieś konkretne zasady co do pisania nowych topiców. Moje propozycje są następujące:
1. Dane techniczne w języku polskim ale nie koniecznie.
2. Dodatkowy tekst tylko w języku polskim.
3. Miniatury zdjęć a nie linki.
4. Jedno lub dwa zdania komentarza od założyciela tematu.
:mryellow:

Golden Boy
14-04-2006, 22:00
Zgadzam się dziś już jedngo delikwenta uczyłem i pouczałem zasad poprawnego postu...

Dj Brabus
14-04-2006, 22:07
Jako moderator (...)powineneś sam odgórnie takie zasady ustalić, wcielić je w życie i przestyrzegać
Niestety nie jest to takie proste - jestem JEDNYM z moderatorów, a ostateczną decyzję powinniśmy podjąć wszyscy (modowie) na czele z adminem. Wolnej Amerykanki nie będę uskuteczniał bez konsultacji z innymi.

Czasami potrzeba pobawić się trochę w dyktatora i siłą zaprowadzić porządek - dla dobra ogółu of kors. :mryellow:
Dziś właśnie to zrobiłem - segregacja tematów zajęła mi dobrą godzinę... :damn:

Poza tym do zasad Jaromira dołożyłbym jeszcze, że jak komuś nie chce się tłumaczyć tekstu z jakiejś stronki, to po prostu lepiej wrzucić link i po sprawie...

Emenems
14-04-2006, 23:42
A to wszystko wynika z czystego (a jakże by inaczej) Spamerstwa, żeby nabić jak największą ilość postów, z minimalnym zaangażowaniem.

Max
15-04-2006, 08:11
...Nie pojawiłby się oczywiście, gdyby nie Max i jego dzisiejszy wysyp "nietypowych" tematów w dziale "Prototypy". Znalazł na stronie conceptcarz kilka fotek, przekopiował dane i już są nowe tematy... :roll: Ale to, że niektóre auta są już dostępne na rynku od kilku lat, było mu obojętne (a wystarczyło sobie po prostu w googlach poszukać info...

Dobra sorki za ten wysyp "nietypowych" tematów w dziale "Prototypy"
I jak bede zakladal tematy to z miniaturkami polskimi danymi technicznymi i jakims polskim(przetlumaczonym ewentualnie)opisem auta.

ps.a i jeszcze sorki DJ ze to wszystko musiales przenosic

Dominik999
15-04-2006, 10:19
Genialny pomysł wg mnie, szlag mnie trafia jak widze nowy temat w którym podane jest auto w tytule, a w treści posta nic więcej poza "Co o nim sądzicie"...... Takich to tylko rozstrzelać :evil:

Kurczak
15-04-2006, 22:31
Genialny pomysł wg mnie, szlag mnie trafia jak widze nowy temat w którym podane jest auto w tytule, a w treści posta nic więcej poza "Co o nim sądzicie"...... Takich to tylko rozstrzelać :evil:Dominik999 dobrze gadasz, albo raczej piszesz, też mnie cholera bierze jak widzę tekst żywcem skopiowany z jakiejś strony i linki zamiast miniaturek. Jak są miniaturki to powiększam tylko te co mnie interesują, a jak linki to trzeba ładować wszystkie żeby sie dowiedzieć co sie pod nimi kryje.

Dj Brabus
16-04-2006, 11:10
Moje postanowienie jest takie - bardzo dobry pomysł na zasady napisał jaromir i przy delikatnym przerobieniu można byłoby z tego stworzyć zasady pisania tematów:

ZASADY ZAKŁADANIA TEMATÓW: Zanim założysz nowy temat w tym dziale, zapoznaj się z poniższymi zasadami - nie zastosowanie się do nich może spowodować zamknięcie topiku lub jego całkowite skasowanie.

Zarówno dla innych użytkowników oraz moderatorów będzie lepiej, jak założysz czytelny temat! :cool:

1. Sprawdź za pomocą opcji "Szukaj", czy temat o danym samochodzie istnieje. Jeśli nie, warto sprawdzić też, czy czasem opisywany przez nas samochód należy umieścić w odpowiednik dziale - prototyp może stać się już samochodem produkcyjnym, który warto wrzucić do działu np. "Nowości" lub nawet do "Obecnych na rynku".

2. Jeśli bazujesz na angielskim tekście i nie chce Ci się go przetłumaczać czy w ogóle tworzyć coś od siebie, napisz przynajmniej jedno lub dwa krótkie, żeby każdy wiedział co to za samochód. Do reszty daj odnośnik w tekście.

3. Jeśli podajesz osobno dane techniczne, postaraj się o napisanie ich w języku polskim - słownictwo nie jest trudne, a poniższy słownik napewno Ci w tym pomoże:
HP = KM,
mph pomnóż przez 1.6 = km/h,
displacement = pojemność,
transmission = skrzynia biegów,
weight = waga,
length = długość,
height = wysokość,
width = szerokość,
wheelbase = rozstaw osi.

Więcej danych napewno nam nie będzie potrzebnych.

4. Jeśli chcesz dodać zdjęcie, a masz ich mnóstwo do wyboru, pokaż nam przynajmniej jedno lub dwa, żeby było wiadomo jak samochód wygląda (jeśli dasz więcej, będzie jeszcze lepiej). Najlepiej zapisać takie zdjęcie na swoim dysku i załadować poprzez www.imageshack.us (potem wkleić link podpisany "Hotlink for forums (1)") lub www.fotosik.pl (wkleić link podpisany "Miniaturka na forum 1"). NIGDY nie wklejaj bezpośrednich linków do zdjęć:

ŹLE:
http://www.netcarshow.com/mercedes-benz/2006-e_63_amg/1600x1200/wallpaper_0a.htm

DOBRZE:
http://images1.fotosik.pl/51/s4rplz5wflcasu89m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/s4rplz5wflcasu89.html)

5. Na zakończenie warto podać strony, z których wykorzystało się dane informacje:

(C) autogaleria.pl

Taki tekst mógłby być podklejony w działach "Nowości", "Obecne na rynku", "Prototypy" oraz ewentualnie "Co wybrać?".

Co Wy na to?

jaromir
16-04-2006, 11:44
Co Wy na to?
No jak dla mnie może być i krótko mówiąc jestem za. Bardzo fajnie, że umieściłeś krótki słowniczek. :cool: Miejmy tylko nadzieje, że te zasady będą respektowane. :wink:

Kurczak
16-04-2006, 11:53
Bardzo dobre zasady, krótko, zwięźle i łatwe do zrozumienia, plus za słowniczek. Ja jestem za wprowadzeniem tych zasad i kasowaniem topiców, które bedą je łamać.