PDA

Zobacz pełną wersję : Audi A4, A6 czy Ford Mondeo?

Matiz
16-04-2006, 07:13
Mam dylemat bo zblizam sie do zmiany auta ale nie wiem co mam kupic. Bardzo podoba mi sie adui A4 nowszej generacji(2002r) a za to w niemczech kosztuje bardzo tanio. Jednak wiele osob mowi mi zebym kupil o 2 lata starsze audi A6 mimo ze bedzie drozsze. Natomiast moj kolega(wlasciciel mondeo) przekonuje mnie do forda, ze ma przestronne wnetrze, spory bagaznik i najlepsze zawieszenie w swojej klasi.Ale boje sie go kupowac bo nie znam sie za dobrze na fordach gdyz 2 raz pod rzad jezdze audi. Wiec doradzcie mi: kupic audi A4 z 2002r, audi A6 z 2000r czy moze forda mondeo z 2002r(jesli sie uda)??

mpimp
16-04-2006, 09:10
W jednym z Twoich postów można wyczytać, że jeszcze nawet nie masz prawa jazdy. A tu nagle zmieniasz auto. Z tego co wiem takie zachowanie nie jest mile widziane przez Moderatorów. Natomiast jeżeli piszesz w imieniu ojca to wypadałoby to zaznaczyć. To wcale nie jest wstyd i myślę, że wtedy Twoje zapytanie byłoby bardziej uzasadnione. Czasami jak widzę takie posty to aż mi ręce opadają. Czy pisząc coś takiego czujesz się bardziej dorosły?

A nawiązując do Twojego pytania, to ilu osobowej rodzinie ma służyć ten samochód?

tekknoraver
16-04-2006, 09:20
hehehehe :lol: joooj co te dzieci tutaj robią ? myślą że internet i nie widać to można kogoś w JAJO zrobić ;]

Noe
16-04-2006, 10:48
Wydaje mi sie ze pisze w imieniu ojca :] no ale wracajac do tematu to polecam A6

Emenems
16-04-2006, 11:15
No jak to, najpierw szukasz auta na dobry początek, a teraz nagle szykujesz się do zmiany auta, hmmmmm. Jeśli to w imieniu Ojca to mógł być łaskawie o tym wspomnieć, bo w taki sposób można na Tym Forum łatwo stracić Wiarygodność.
Jeśli jednak piszesz w imieniu swojego taty to nie zastanawiał bym się nad wyborem i brał A6. Naprawde spore auto, wysokie wyposarzenie standardowe, linia auta która wolno się starzeje. Mydełka z tego rocznika, mają "o dziwo" problemy z korozją.

VectorOPC
16-04-2006, 11:17
ja polecam MONDEO mój zanjomy ma mondeo 1998 ma przejechane 310000 kilometrów (przez to ze pracuje w austri i jezdzi co tydzien do domu) ale auto nadal bardzo ładnie chodzi. pozdrawiam

Grzywek
16-04-2006, 12:23
mój zanjomy ma mondeo 1998

Tu chodzi o mondeo MK III czyli po roku 2001. Osobiście tez polecam mondeo, ponieważ audi A6 jest stare w porównaniu do Audi A4 i Mondeo, mondeo jest przy tym wieksze od A4 i precyzyjnie sie prowadzi w zakretach. A o problemach z korozją nie słyszałem :shock: .

Jak widzicie że to dziecko to nie piszcie dennych odzywek w stylu: "co tu robią dzieci" (co równiez świadczy o braku szacunku do tej osoby) tylko piszcie na temat. Proponuje tego typu posty poprostu usunąć.

Dj Brabus
16-04-2006, 13:47
Moj tato przymierza sie do kupna nowego auta, jednak ma delemat (...)

Przymierzam sie do robienia prawka i mysle jakie auto by kupic na poczatek. Myslalem o hondzie civic 1.5 (...)

ostatnio ciagle mysle o audi 80. Jestem wlascicielem takiego wozu (...)

Jestem wlascielem audi 80 ale nie kombi 2.0 b+g. Jestem bardzo zadowolony z tego auta (...)

Doszedlem do wniosku ze audi A6 jest lepsze od bmw 5 ale przypomnialem sobie ze w gre wchodzi jeszcze passat (...)

Mam dylemat bo zblizam sie do zmiany auta ale nie wiem co mam kupic. Bardzo podoba mi sie adui A4 nowszej generacji (...) Jednak wiele osob mowi mi zebym kupil o 2 lata starsze audi A6 (...)

Już się zgubiłem co masz, co kupujesz, kto robi prawko i czym jeździ Twój tata... :shock: :grin: :grin: :grin: :grin:

P.S. Ja nawet nie zastanawiałbym się, tylko brał Mondeo... :cool:

qoompel
16-04-2006, 19:00
Ja bym wybrał na pewno Audi. Stawiam na solidność (wiem, wiem-Fordy też nie są przesadnie awaryjne ale Audi to Audi......).
Jeśli lubisz się wozić czym potężnym i komfortowo podróżować - A6. Jeśli lubisz sportową jazdę, dobre wyczucie drogi i potrzebujesz nie za dużo miejsca- A4.
Szczególnie polecam A6 1,9 TDI (bbaaaardzo małe spalanie). :grin:
Np.: http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=98113210.

Jeśli jesteś młodym żartownisiem to powinieneś znaleźć sobie inne forum do zabawy :susp:

BABELEC
16-04-2006, 19:10
Audi mniej zawodne? Może i tak, ale jak już coś pierdnie to lecisz ze skarpetami.

qoompel
16-04-2006, 19:34
Audi mniej zawodne? Może i tak, ale jak już coś pierdnie to lecisz ze skarpetami.

Co do utrzymania i kosztów eksploatacji Audi to faktycznie nie są niskie. Chyba, że mówimy o spalaniu: diesli (a nawet i silników benzynowych). Czytałem kiedyś w AutoŚwiecie, że ten silnik jest o wiele lepszy od konkurenta A6- Opla Omegi 2,2 dti. Spala o wiele mniej "ropy" a zrywnośc nieporównywalnie lepsza w każdym zakresie obrotów. Znajomy sąsiada miał właśnie auto z tym silnikiem i wysławiał się o nim: "Miodzio !". Potwierdzał nieskie spalanie na poziomie (jeżeli się nie myle) 6,5l.
Jeśli chodzi o niezawodność wyrobów Audi - jest bezdyskusyjna.

AGENT
16-04-2006, 19:57
W 100% popieram DJ'a. Brać Mondziaka, nawet sie nie zastanawiać, szczególnie z 2litrowym dieslem - super auto :cool:
Audi to wiekszy prestiż, ale będzie starsze i z duzo większym przebiegiem, a i części droższe niz do Forda.

TEN (http://www.trader.pl/details,29488,100406542.asp) ma stosunkowo niski przebieg, jak na ten rocznik.
A z tańszych to np. taki w kombi (http://www.trader.pl/details,131,100338299.asp) Kufer jeden z wiekszych w klasie.

Matiz
17-04-2006, 10:06
Popieram Grzywka. Jestescie poprostu bezszczelni. Pisze w imieniu taty bo on sie nie zna na necie i to on zmienia auto, a auto na poczatek to dla mnie:P i co was ma obchodzic ile mam lat i wogule.To jest forum samochodowe a jakas agencja towarzyska gdzie mozna wchodzic od 18 lat!

Dj Brabus
17-04-2006, 12:00
Popieram Grzywka. Jestescie poprostu bezszczelni. Pisze w imieniu taty bo on sie nie zna na necie i to on zmienia auto, a auto na poczatek to dla mnie:P i co was ma obchodzic ile mam lat i wogule.To jest forum samochodowe a jakas agencja towarzyska gdzie mozna wchodzic od 18 lat!
Nie można było jaśniej napisać na samym początku? Widzisz - internet to taka instytucja, że możesz tu wmówić wszystko każdemu i nikt Ci nie udowodni, że tak nie jest. 13-latek może napisać, że po Mitsubishi Lancerze Evo, którego sprzedał za 70 tysięcy bo nie chciało mu się szukać klienta, kupuje sobie Porsche Cayenne czy VW Touarega...

Każdy jest wyczulony na takich "bajerantów", więc nie masz się co oburzać - traktujmy się jak ludzi dorosłych, poza tym wiek nie ma w tej dyskusji akurat nic do rzeczy. Tylko jak piszesz w jednym temacie, że kupujesz Audi A6, w drugim Civica, w trzecim, że robisz prawko, a w czwartym, że od 13-lat jeździsz Audi 80, to przyznaj, że można zgłupieć od takiej ilości informacji... :wink:

Nie obrażaj się jak dziecko, pomóż ojcu znaleźć jakieś fajne Mondeo, a sam się bierz do robienia prawka! :cool: Pozdrawiam!!

VectorOPC
17-04-2006, 12:35
popieram DJ BRABUSA :) a co do mondeo to jest naprawde fajne autko i polecam. nigdy niejezdziłem ale zanim cos napiszze siegam porad starszych odemnie jesli oni niewiedza to poprostu nie pisze w danym topicu