PDA

Zobacz pełną wersję : Co sadzicie o Mercedesie 190 D z 1990 r

kiellu
16-04-2006, 14:31
Mercedesik jest zadbany koloru bialego z przebiegiem 300 tys km w cenie 9 tys. skrzynia manualna. Jak myslicie warto go brac? Czy wiecej czasu spedze w warsztacie samochodowym niz na trasie Pozdrawiam

VectorOPC
16-04-2006, 15:39
mysle ze przebieg robi swoje i raczej auta z takim przebiegeim bym niebrał

Wielbłąd
16-04-2006, 15:57
A ja mysle, ze jak na W201 to ten przebieg nie jest jakis tragiczny i jeszcze 200k moze wytrzymac :susp: Duzo zalezy od stanu, jak własciciel o niego dbał, bity ...

VectorOPC
16-04-2006, 16:00
w koncu to mercedes...... jesli sie dba o samochód to sie nam odwdzieczy...

qoompel
16-04-2006, 18:49
300tys to nie jest tragiczny wynik, ale trochę bym odradzał ogólnie 190, gdyż moich 2 znajomych miało właśnie te modele i ich auta miały problemy z elektryką. A jeden był zadbany super :!:
Napisz co Ci się w nim podoba :?:

burus
16-04-2006, 20:38
Jesli ma Pan garaz,narzedzia,czas i lubi grzebac- to kazdy stary samochod mozna odnowic( dopoki karoseria nie pordzewiala).
najmniej trwale w kazdym samochodzie oprocz karosrii sa elementy gumowe. One sie utleniaja- starzeja wiec guma twardnieje,traci elastycznosc a stoswana w silnikach i napedzie staje sie NIESZCZELKA!
zamiast byc usczelka!
natomiast silniki mercedesa WSZYSTKIE a diesla szczegolnie maja slaba zywotnosc ( porownujac do BMW Diesli i japcowych a nawet Perkinsa!
swzczegolnie ich pompa wtryskowa ( znacznie lepsze i niezwodne sa pompy wirowe od tlokowych.
Sam ,jedzacy po poskich dziurach 300 tys km..? to juz grat.!\nawet japonski odpowiednik by sie rozlecial ( z a wyjatkiem SUV)!
Do tego nie wiem,czy on mial juz Turbo doladowanie- a wiec bedzie straszny mul!

W opinii ameryckiej zwlaszcza najlepszych znawcow - dealerow uzywanych gruchotow- silniki i AT skrzynie mercedesa sa najgorsze. Nie wytrzymuja nawet przebiegu taniego forda!
Znacznie lepsza opinie maja silniki Diesla Perkinasa i Engenior- francuzkie. nawet Diesel Fiat!
Burus

Wielbłąd
16-04-2006, 20:48
!
natomiast silniki mercedesa WSZYSTKIE a diesla szczegolnie maja slaba zywotnosc ( porownujac do BMW Diesli i japcowych a nawet Perkinsa!

To zes teraz walnoł ostro :lol: :lol: Silniki Mercedesa szczegolnie Diesle sa bardzo trwałe. Przebiegi rzedu milion km to nie jest jakas wielka zadkosc, szczegolnie w dieslu. Nie wiem skad bierzesz te cherezje, ale naprawde sa bardzo smieszne :lol: :lol:

- silniki i AT skrzynie mercedesa sa najgorsze. Nie wytrzymuja nawet przebiegu taniego forda!

Widze, ze kolega równiez do Forda ma obiekcje :lol: No milion km to kazde auto zrobi, a szczegolnie SUV!

Seth
16-04-2006, 22:49
ciekawostka... diesel z Beczki czy 2.3D fordowskie ma mieć niższą żywotność niż fiatowsko-francuski?? - ciekawych ja się rzeczy dowiaduję...

qoompel
16-04-2006, 22:58
burus'ie:
Proszę Cię - zacznij pisać normalnie albo nie pisz nic bo to mnie strasznie denerwuje (i chyba nie tylko mnie....)
A poza tym nie zgadzam się z Tobą w wielu sprawach.....
Nie wiem skąd takie Twoje mniemanie o silnikach Mercedesa.......

jaromir
16-04-2006, 23:24
W opinii ameryckiej zwlaszcza najlepszych znawcow - dealerow uzywanych gruchotow- silniki i AT skrzynie mercedesa sa najgorsze. Nie wytrzymuja nawet przebiegu taniego forda!
Znacznie lepsza opinie maja silniki Diesla Perkinasa i Engenior- francuzkie. nawet Diesel Fiat!

:shock: :shock: :shock: To co wypisujszesz to niestety strasznie mnie przeraża. Ja niestety nie podzielam opinii najlepszych znawców amerykańskich. Jak silnik od Mercedesa może być gorszy od silnika Forda (taniego)?! :ogh: A jeżeli faktycznie tak jest to najwidoczniej wszystkie starsze Mercedesy, które jeżdżą po Polsce no i wogóle w Europie są Fordami a znaczek Mercedesa jest przyczepiony przez ich właścicieli tylko dla szpanu. :wink: Na dodatek jeżeli silniki francuskie oraz Fiata są o wiele lepsze od Mercedesa to ja sobie znajduje inne hobby niż motoyzacja bo z tego wynika, że jestem naprawde strasznie ciemny z tego zagadnienia i nic o samochodach nie wiem. :susp:

Noe
16-04-2006, 23:28
natomiast silniki mercedesa WSZYSTKIE a diesla szczegolnie maja slaba zywotnosc ( porownujac do BMW Diesli i japcowych .....

Ze co ??????? uwazasz ze Diesle mercedesa maja mala zywotnosc :lol: :lol: :lol: :lol: to chyba wszyscy taksowkarze sie myla kupujac wlasnie mercedes :lol: :lol: swego czasu mialem okazje przejechac sie W124 ktory mial nastukane 1 200 000 km !!!! tak milion :] - samochod jezdzil kiedys na taxi w Berlinie :]

Wlasnie silniki Mercedesa (poniewaz nie sa wyzylowane tak jak to jest w BMW Audi ) sa najmniej awaryjnymi silnikiami zaraz po Toyocie :]

Kurczak
16-04-2006, 23:31
Trzeba brać dużą poprawkę na posty burusa lub wogóle ich nie czytać. Nie dość, że wypisuje bzdury i herezje to jeszcze robi bałagan na forum :???:

burus
17-04-2006, 01:09
he!he!
ja nie mieszkam w kraiku bedacym pod wplywem propagandy nemeckiej!
Nie wyrazam tez swoich pogladow-bo nigdy nie mialem nemeckich .A mowie o tym jaka opinie maja uzywane samochody w USA gdzie sie sprzedaje rocznie ponad 20 milionow nowych i 3x tyle uzywanych.
mam wielu znajomych wlasnie wsrod dealerow uzywanych sam.Widze tez jak ten zlom rdzewieje nigdy nie kupiony i w koncu zaciaga sie go na zlom!
===============================================
kazdy wyzszej klasy sam - drastycznie spada w cenie po 4-5 latach.najwiecej te Najdrozsze.
Mercedes nie klasy S jest sredniej czyli rowiesnikiem dziesiatkow innych w tej klasie- ale w cenie Luxusowej!
Znaczy,iz szczegolnie z tego powodu jest najgorszy ,nie wyrozniajac sie ani performances ani wygoda ni innymi walorami- jest omalze 2 x razy drozszy ( nowy)! Bo stary jeszcze tanszy niz amerycki zlom czy japcowy!
Co gorsza ma liche silniki i jak mi mowiono AT!( prawdopodobnie mowili o benzynowcACH BO DIESEL JAKIKOLWIEK W USA TO WYBITNA RZADKO0SC) ALE MAM KOLEGE Z KTORYM PRZYJECHALEM W TYM SAMYM ROKU DO USA 26 LAT TEMU,KTORY NIE WYLECZYL SIE DOTAd Z Z NEMECKICH!nIE MIAL INNYCH WIEC WYDAJE MU SIE IZ USTAWICZNE NAPRAWIANIE DOTYCZY I INNYCH.Ten maDiesle,ktore ani nie maja zrywu ani nie sa tansze w exploatacji.Bo Disel Fuell jest i byl zawsze duzo drozszy od wysokooktanowki!
Znacznie lepsza renome ma jego odpowiednik Volvo i nawet BMW! jednak w Volvo najslabsza strona sa wlasnie AT! A to pzreciez 90 % wszystkich sam w USA!

Np . za 10 l civica,lub COROLLE trzeba zaplacic 4 tys $ a za luxusowe 10l Volvo czy merca,ktore kosztowaly cA 40 TYS$ tyle samO!.
Tymi tanimi japcami klasy maluchow- jednak nastepne 5 lat sie jezdzi a tamte sie reperuje!

takie sa realia a tutaj sie bardzo daleko jezdzi!Wiec i nabywcy i dealerzy lubia marki,ktore nie wymagaja zadnych napraw a jezdza niezawodnie!
jasne..??
A to czy to nemeckie,czy szwedzkie albo japcowe- nie ma zadnego znaczenia- liczy sie niezawodnosc i cena!

tAKIM KANONEM OCENY WSZYSTKIEGO,JEST TYPOWE W kAPITALIZMIE A WIEC I W USA :"IS IT WORTH THIS MONEY"..??

warto by sie tego nauczyli z POstkomunie Polacy! I nie dawali sie nadal oglupic propaganda czy reklama !

Przejechalem wiele milionow mil w zyciu. na ponad 24 sam w USA- wraz z moimi dziecmi i zona! Z wyksztalcenia jestem inz a samochodziarzem od mlodosci!
Nie kieruje sie wiec zadnymi fobiami- propagandami/czego najlepszy dowod,ze nigdy (oprocz VW Garbusa w komunie poprzedniej) zadnego nemiaszka ni innego Europejskiego NIE KUPILEM- sa zreszta niewpolmiernie drogie do porwonywalnych innycvh marek i klas!
zas 2 fordy omal darmowe- wyleczyly mnie z prod USA!
---------------------------------------------------------------------------
mam licznych znajmokow z komuny post CCCP- od ruskich,Ukraincow i hiszpanskopochodnych komun,chinskiej wietnamskiej itp Wiekszosc zaczyna od "wymarzonych" w komunach nemeckich. Widze jak sie mozola reperuja laduja forse a pozniej madrzeja i kupuja nowsze lub nowe japce i juz wiecej nie musza sie martwic !Podobnie z Mexykancami bo pzrez granice z USA-zapatrzewni na nich ,jak polaszkowie na Nemece wpierw ameryckie - jak polaszkowie nemeckie a pozniej doswiadczaja i juz tylko japce!
===============================================

Nie twietrdze,ze sam niemieckie sa jakies drastycznie gorsze od innych.Moze w niektorych zakresach nawet lepsze- ale sa nie warte tych pieniedzy- o wiele za drogie jak na klopoty i wydtki z nimi - w porownywalnych klasach- wyposazeniach i przeznaczeniach!!
dlatego ich nigdy nie kupilbym!
------------------------------------------------------------------------
OD CZASU GDY cHRYSLER JEST WLASNOSCIA Daimler -MERCEDES DRASTYCZNIE SPADLY AKCJE CHRYSLERA I ZBYT PRODUKCJI TEJ FIRMY- BO "SPOLECZENSTWO" SIC! BOI SIE,ZE POD NAZWA jEEP MOZE SIE NADZIAC NA MERCEDESOWA JAKOSC!Nie mowiac juz o tym ze staly sie znacznie drozsze! a TYLKO DUREN WYDAJE WIECEJ ZA TO SAMO- CZY GORSZE LUB NIEPEWNE!

Gdy PZREZ 20 LAT byla wlasnoscia Mitsubishi - kwitla. Mini Van chryslera bil wszystkich ,trucki ect! teraz jest na pograniczu bankructwa! Choc na oko sa one obecnie ladniejsze niz inne!
Coz ludzie znaja jakosc japcowa. Wiedza tez co to jest 'cud" nemecki! Murzyni i uchodzcy z komun sa glownymi ich nabywacami!

taka jest rzeczywistosc najwiekszego rynku swiata ( zanim nie pobija wszystkich Chiny)!
Burus

Moj syn uczen- student obecnie jezdzi moim starym z 90 r galantem GSX AWD. Ma juz ponad 600 tys mil.
Wiele elementow juz wymienilismy(teleskopy,spzregla,szczotki w rozr i starterze,paski itp obslugowe sprawy! Ale reszta jest ta sama od nowosci. ma juz luzy w napedzie. Ale nie bierze ani oleju ani paliwa a cisnienie w cyl nowego wynosi 185 PSI staruszka nieco ponizej 180PSI!
Corka jezdzi matki rownie stara honda accord 2,4l i ma ponad 300 tys mil.Gdyby nie to ze podcieka juz na uszczelkach mozna by rzec ze jest taka sama!
Ja mam Stare Montero SUV z 92 r z przebiegiem 186 tys mil.Wymienilem wszystkie gumy i uszczelki ale silnik AT zawieszenie ( nowe gazowe teleskopy i bebny do tylnich hamulcow) jest wciaz to samo!nawet AC dziala we wszystkich jak wyprowadzony z salonu!

malo jezdze samochodem.mam kawa 750 od nowosci - 3-ci rok! Olej i fiter wynianiam co 1000 mil!
ot i cala herezja!!

he!he!
Burus
Wszystko dziala jak nowe- tylko ze jest stary![/i][/b]

Seth
17-04-2006, 10:15
wynika z tego tekstu, zę jesteśmy 100 lat za murzynami i żyjemy w nieświadomości niemieckiego spisku, który ma nam na celu opchnac drogie i awaryjne samochody jakimi są mercedesy, zamiast kupować sam nie wiem co, bo autor pisze jakby był po flaszce wódki :???:
Sposób traktowania innych niestety przypomina typowego amerykanina, który nie ma o niczym pojęcia, ale uważa się za najważniejszego i najmądrzejszego na świecie.
Tekst o dieslu drozszym niz benzyna dotyczy USA, a nie wiem czy wiesz, kolego burus, żę my jesteśmy w Polsce, a nie tak jak Ty na Jackowie, Greenpoincie czy innym cud miejscu w USA, i tutaj diesel wciąż jest tańszy od benzyny, automatów się sprzedaje ułamek tego co jeździ. A samochody sprzedawane tutaj są lepszej jakości niż amerykańskie wersje japończyków nie mówiąc o samych amerykanach

Don2x44
18-04-2006, 12:52
Bierz Mercedesa 190E i się nie zastanawiaj. To auto ci się naprawde odwdzieczy może nie rzuca się w oczy jak BMW:> Ale jest to auto naprawde trwałe starczy ci one na ładne pare lat.

--- --- ---
Nie ma to jak być jankesem.... wszystkich opętała Bushomania...

Widze że bardzo kiepsko się znasz na rynku samochodówym wtórnych. Bo się dziwisz dlaczego limuzyny sa w cenie aut niszej klasy. A to dlatego że uzywane auta kupuja najczesciej ci biedniejsi ludzie i nie stac ich na utrzymanie limuzyny(ogolnie panuje sterotyp, limuzyna -drogie auto, drogie utrzymanie - co jest nieprawdą w przypadku tako aut jak
Mercedes, Audi czy BMW). Zgodzic sie moge z jednym iż DIESLE mercedesa z przełomu lat 80-90 sa dość słabe, lecz są to bardzo trwałe silniki przejda o wiele wiecej kilometrów niz amerykasnki czy japonski odpowiednik. Lecz co innego z silnikami na benzyne.

U nas w Polsce, a nawet w Europie to amerykanskie auta to jeden wielki szmelc. Nikt ich niechce kupowac dlatego ze są kiepsko wykonane, zadko komu podoba się ich stylistyka(ociązała - do dzis wiele samochód produkowanych takich jest). Siniki amerykanskie mają bardzo duze pojemnosci skokowe(droższe opłaty) ale są one BARDZO słąbe(kiepskie osiągi pod każdym wzgledem) jak na ta moc. Niewiem jak mozna mowic iz jazda amerykanskim łajnem jest przyjemna i komfortowa... Samochody amerykanskie są są bardzo nie stabilne wystarczy wjechac amerykanskim samochodem z duzyą szybkoscią w zakret a europejczykiem:> I sprawdz który samochód sie lepiej trzyma nawierzchni:P I nie mów mi że jazda amerykanem jest przyjemniejsza od europejczyka!

Niezawodnosc amerykanskich aut jest bardzo kiepska(nie mówie tutaj o japonczykach, co innego o mozna powiedziec o koreanskich wynalazkach typu Huynday czy Deawoo(hehe amerykanie wykupili tego szmelca:P)), a cena jest ich bardzo niska:P Porownaj sobie odpowiedniki europejskie i amerykanskie a nawet japonskie(Lexus(luksuwowa Toyota) z tego samego rocznika odpowiednik jest tansza od Mercedesa C,E,S klasy a nawet W/E124(E klasa), W201(190E))

Jak by nie było. Zastanów się dlaczego wiele poteżnych film EUROPEJSKICH wykupiło te wasze amerykanskie firmy motoryzacyjne... Chyba wasze auta nie mogły dorównac do europejskich klasą!!! Co po chwile w wiadomosciach podają iz w amerykanskich firmach motoryzacyjnych zwalnia sie pracowników. Mercedes nie przewidział... i kupił od USA Chryslera i teraz ma same problemy finasowe - kiepsko się te auta sprzedają.

Pragne także dodac iż auta europejskie zawsze prowadziły w dziedzinie technologi. Można to zaobserowac od poczatku istnienia motoryzacji. Nawet jeden z najtanszych aut w europie jest o wiele nowoczesniejszym autem od amerykanskich.

A wiec jak to się dzieje ze Europejskie motoryzacyjne się rozwijają, a amerykanskie uwsteczniają(firmy zostają odsprzedawane, zwolnienia załogi pracowników etc. bądz ratują sie kupując jakies koreanskie badziewia z których proboja zrobić złoto)?! Dlaczego coraz wiecej się sprzedaje w USA europejskich samochódów?! Cyżby amerykanie doznali olsnienia i zapragneli PORZĄDNY samochód? - te jak ty nazywasz postkuminstyczne złomy zrobione przez "nemcyków" i przez reszte bandy "komunchów"?

Ceny orientacyjne w Polsce:
Lexus'ów(Japonia) - droższe modele Toyoty: http://www.allegro.pl/12406_lexus.html?id=12406&view=gtext&order=pd&change_view=1
Mercedes(Niemcy): http://www.allegro.pl/4041_mercedes.html?order=pd&view=gtext
BMW(Niemcy): http://www.allegro.pl/4032_bmw.html?order=pd&view=gtext
Audi(Niemcy): http://www.allegro.pl/4031_audi.html?order=pd&view=gtext
Cadlilac(USA): http://www.allegro.pl/12399_chevrolet.html?order=pd&view=gtext
Chrysler: http://www.allegro.pl/12400_chrysler.html?order=pd&view=gtext

Porównaj sobie odpowiedniki(pod wzgledem rocznika, stanu, wyposazenia, moc etc)

PS: Jestem ciekaw dlaczego w ameryce wiecej jest aut z automatyczną skrzynią biegów? Czy to z lenistwa i pewnej wygody? Czy nie umiejetnosci obsługiwania skrzyni biegów:D Chyba to drugie, z tego co wiem to w USA są twa rodzaje praw jazdy na skrznie auto i manual. Chyba amerykanie są tak tępi i głupi ze nie potrafią się nauczyc prostych rzeczy - a do wszystkiego potrzebują instrukcji obsługi(tak jak to ują w jednym ze swoich teledysków(Amerika) "postkomuch" Rammstein)
Co to za przyjemnosc jazdy ze skrzyną automatyczną?! Zadna!

burus
18-04-2006, 14:11
bardzo to fajnie,ze tak jestescie "zorietowani" na cudy nemeckie!
Cieszy to ich business.
Tyle,ze cala sprzedaz w UEuropie ich jest ulamkiem tego co sie sprzedaje w USA.Dlatego wszyscy walcza o rynek USA.Kto sie tu dostanie ten egzystuje! Patrz Japce!
Takze szwabskie firmy sie tu pchaja.
Niedaleko mnie w Greer BMW wybudowal montownie- teren kolo lotniska Greenville-Spartanburg -SC.Ale chyba glownie ich kabriolety cycus,bo tego widac najwiecej ( sprzedanych pracownikom)ale sa i inne modele!Zwlaszcza Rahe 700!W Missisipi jest fabryka ( od nie wiecej niz 10 lat Mercedesow z czasow gdy nalezala do Mitsubishi i montuja modele S-klasse z Mitsu designe AWD pt All Track!,w Mexico montuje sie VW.Najpopularniejsze nowe garbusy!Stad..jest ich sprzedawanych "wiecej" od 0- gdyz przedtem nie sprzedawano ich wcale( nie liczac paru % sprowadzanych - luxusowych modeli i nielicznych Diesli).japcowe fabryki w Californii,w Indiana i Tenneesse a obecnie budujace Hondy SUV:MOV -Pilot,Element i truck w N.J.
Wszystkie made in USA nemeckie 'cudy" charakteryzuja sie przede wszystkim ????????? chorobliwa cena oraz najwyzszym stopniem awaryjnosci!
Zawsze sa nabywcy: frajerzy,murzyni i miliony uchodzcow z komuny oraz liczni niemiaszkowie tutaj zyjacy.
To typowe,ze kazdy emigrant by podkreslic swoje pochodzenie kupuje sobie swego kraju samochod.Polacy i inni uchodzcy z komuny CCCP te same o ktorych marzyl w prl itp.
Zatem pewien marginalny % 300 mil mieszkancow USA- ktory i tak w liczbach wynosi sporo- ku radosci szwabstwa!
Ale tak jest tylko na poczatku ich zycia w innym swiecie- gdzie decyduja calkiem inne sprawy i wartosciowania.
jak z komuny Polak przyjedzie do USA to nie ma nic i nic nie znaczy jak w komunie nad Wisla wiec sie "dowartosciowuje" ( i gada tak jak wy)"mercem" jasne,ze nie nowym- bo nowe kazde jezdza nawet made in germanskie!Ponadato w wielkich skupiskach np Chicago,NYC sa miliony podobnie wyglodzonych i marzacych-jak wy wiec moze tam szpanowac- i budzic zazdrosc podobnych wam i jemu.Mimo to jest to margines wogole niewidoczny.
============================================
Przez dlugie dZiesieciolecia Ameryka produkowala na swoj rynek tylko samochody masowej produkcji .ich specyfika byla odmienna.Na ogromne odleglosci i doskonale Higway'e nie wymagaly ani wymyslnych zawieszen,ani oszczednych silnikow. 50% tego bylo Truck,SUV i Van.Silniki przestarzale OHV o malych obr ale poteznych momentach Obr. i Autonatyczne skrzynie biegow.Wszystkie byly bardzo tanie i dostepne dla najbiednieszych.
Po roku 60-tym zaczela sie zmiana.Przede wszystkim ze wzgledu na zageszczajacy sie scisk w wielkich aglomeracjach typu NYC,Boston,Chicago Californijskie sub miasta,Miami,Washington i kilkanascie innych. ( np w aglomeracji NYC polozonej terytorialnie w 3 stanach) zyje tyle ludzi,co polowa Polski. terytorialnie i poglowiem!!he!he! Straszne!zaczely pokazywac sie sam japonskie - co na dobra pare ruszylo dopiero w latach 80-tych. Otwierali tez fabryki w USA.Produkujac male ale doskonale jakosciowo i b oszczedne pojady za niewielkie pieniadze- znacznie tansze niz ameryckie!Az skonczyl sie boom paliwowy.Weszly na rynek swiatowy CHiny.A dostawcy paliwa z Amer Pol i Midle East opanowal komunizm pracych Chin i Rosji!paliwo szlo w gore,wiec coraz mniej bylo chetnych na wielkie b wygodne samochody,o prymitywnych napedach i silnikach.ale malozawodnych do 200 tys milczyli 10 lat exploatacji a pozniej na zlom!Ciasnota tez temu nie sprzyja. Furrore robic zaczely Vany mniejsze od standardowego Station Wagen a rownie pakowne i oszzcedniejsze.. ( Pomysl Mitsubishi,wlasciciela Chryslera,ktory stal na pograniczu bankructwa w 77r). takze przedni naped- oczywiscie japonski oraz efektywne i trwale silniki japcowe. Honda weszla w 78 r na rynek ,Nissan,toyota. Probowaly inne firny- takze europejskie> Zostaly tylko te z udzialem kapitalu USA.Od lat 90tych paliwo idzie winda w gore- czyli upadek produkcji wielkich sam ameryckich,jest faktem-choc nadal w dziedzinie truck i Full Size SUV ich produkcja jest niezachwiana!Jednak japce stworzyli konkurencje dla wszystkich.Walczac miedzy soba - zmusily nawet szwabow o dokonywanie rewolucyjnych zmian. Np VW- Audi ladowal najtansze ze sztywna laga z tylu rozwiazania zawieszen,podobnie jak ameryckie.nawet SAAb luxusowy produkt GM.Totalnie wchodzily na rynek SUV i naped AWD. I tak wraz z cena paliwa samochody sie zmniejszaja co konieczne przy coraz wiekszym tloku. Liczy sie wiec trwalosc,niezawodnosc, wszedobylskosc ,wygoda i ekonomicznosc a przy malych gabarytach wygodne wnetrze ,ktore zapewnia SUV. Wszystkie amer firmy zmuszone konkurencja z japcami zaczely stosowac ich designe: zawieszenia niezalezne,silniki ,electronike itp.GM ma to od Toyoty.Ford od mazdy,Chrysler od Mitsubihi.Ale i honda daje swoje silniki i inne innym firmom.Takze japce zaczeli produkowac sam Luxusowe: Honda Acura,Nissan Infinity,Toyota lexus,ktore z latwoscia wypieraly luxusowe amer a tym bardziej europejskie: jagi,S-klase nemce itp -choc to jest znikomy margines calej produkcji chocby cena!!cena jest warunkiem masowej sprzedazy- dlatego nikt oprocz japcow i koreanczykow nie moze miec tyu szans.!

w nastepnej czesci wyjasnie pozycje Korei!
burus

Robak
18-04-2006, 14:20
Po pierwsze temat jest o mercedesie 190d a nie o motoryzacji amrykanskiej.
Ogolnie CH*j nas to wszytsko obchodzi. Niemieckie auta ktore sa monowane w Europie sa małoawarayjne. A ten cały smietnik ktory napisałes to o kant dupy obic. Jesli nie bezdziesz pisał na temat a wtłaczał nam swoja propagande dłuzej jeszcze dzis zostaniesz zbanowany

STS
18-04-2006, 14:28
Po pierwsze temat jest o mercedesie 190d a nie o motoryzacji amrykanskiej.
Ogolnie CH*j nas to wszytsko obchodzi. Niemieckie auta ktore sa monowane w Europie sa małoawarayjne. A ten cały smietnik ktory napisałes to o kant dupy odbic. Jesli nie bezdziesz pisał na temat a wtłaczał nam swoja propagande dłuzej jeszcze dzis zostaniesz zbanowanymądze napisane...ten gośc chyba z klatki w ZOO sie urwał :roll:(bez obrazy :lol: ) za kogo on sie ma?? za mędrca czy jak, to ze jest niby starszy nieuprawnia go do gardzenia nami i pisania bzdur typu "silniki mercedesa sa nietrwałe" bo to bzdura do kwadratu i zwykły SPAM :roll:
a co do E190 to bardzo trwałe auto i bardzo je polecam :grin:

Noe
18-04-2006, 14:30
nie tylko poprosu to robi hameryka z ludzi :cool:

A ja nadal stoje przy tym ze mercedes robi najmniej awaryjne diesle na swiece !

STS
18-04-2006, 14:36

A ja nadal stoje przy tym ze mercedes robi najmniej awaryjne diesle na swiece !oświece cie
TOYOTA robi najtrwalsze silniki :wink: (niewiem jak z dielslami)

Robak
18-04-2006, 14:36
Ja powiem tak, pewnie Buruc ma racje tylko co z tego.

Ameryka to nie Europa. Nasz kontynet rzadzi sie innymi prawami. W Usa nie wyprodukowano pewnie zadego Mercedesa z silnikiem diesla ale na pan Boruc wie wszytsko najlepiej.
Poza tym wy w Usa zadowolicie sie byle tanim gownem gedzie Europejczyk woli zapłacic wiecej i dostac cos bardziej wyfintnego lub orginalnego.

Noe
18-04-2006, 14:45

A ja nadal stoje przy tym ze mercedes robi najmniej awaryjne diesle na swiece !oświece cie
TOYOTA robi najtrwalsze silniki :wink: (niewiem jak z dielslami)

Wiem ze robie najtrwalsze silniki benzynowa - sam mam Celice wiec wiem to z autopsji . Ale diesle sa porownywlanie wytrzymale z Mercedesowskimi - najlepszym przykladem jest juz to co pisalem, Mercedesy sa brane na taxi i sie sprawdzaja w 100%

Wielbłąd
18-04-2006, 14:48
silnik 320 w S-klasie W220 mojego kolegi ma juz ponad 400 000 km i nadal ciegnie smiało i zwawo. Pozatym nie wiem jak z tymi usterkami, ale w tych 3 S-klasach co pokazywałem to w tej z najwiekszym przebiehiem raz padły poduchy, bo bardzo długim nie uzywaniu samochodu (okolo 7 miesciecy) tak wiec nie wiem co macie do Mercedesa

STS idz z tym oswiecaniem do USA. Ty i ten burus to sie nadajecie...

Don2x44
18-04-2006, 16:32
Spojrzcie tylko na ten posty Burus'a:
http://autogaleria.pl/forum/search.php?search_author=burus

Z tego to widac ten koles zachowuje się jak u nas babcie z moherowymi beretami... On , Bush i USA... to pępek świata - generacja p***nych hamburgerów z McDonalds.

W Polsce najczesciej amerykanskimi srupami jeżdzą cyganie...

Europejskie samochody są bardziej nowoczesniejsze od amerykańskich samochodów. Wiele technologi to zasługa własnie europejskiej motoryzacji!

I jak wiadomo powszechnie uznawany za "króla" motoryzacji jest samochód z gwiazdą na czele - Mercedes Benz! A nie Cadilac czy inny wynalazek. I tego się nie da ukryć.

A te twoje pieprzenie o fabrykach MB ze produkują Mitsubishi to normalne i niewiem czemu sie dziwisz. Za to w Japoni w fabrykach mitsu produkuje się Smarta(marka naleząca do MB). I naprawde nic nie widze w tym dziwnego!

W kolejnych twoich postach widze jak zaczynasz się bronic i teraz uwazasz ze Japonskie samochody są najlepsze. I na dodatek mowisze ze koreanskie są bardzo dobre... To wy jestescie nie normalni u nas koreanskie samochody kupują biedniejsi! I one mają złą opinie Daewoo, Hyunday, Kia

VectorOPC
18-04-2006, 16:44
jak czytałem posty burusa to tak szczerze powiedziwszy to mi sie płkac chciało!! motoryzacja europejska jest całkiem inna niz amerykanska wiec pewnie niewiele o niej wie..... samochody amerykanskie sa według mnie z reguły lepiej wyposazone i nic wiecej. napewno sie myle i duzo osób sie ze mna niezgodzi ale tak mysle. mi bardziej podobaja sie europejskie auta pozdrwaiam

Don2x44
18-04-2006, 16:52
Wyposazeniem to tak, wiele amerykanskich samochód ma elektryke ale to dlatego ze amerykanie to leniwy naród i o bardzo niskim poziomie wykształcenia. Podstawą amerykanskiego samochód to automatyczna skrzynia biegów ponieważ jak wczesniej wspomniałem amerykanie są zbyt ciemni, aby moc zmieniac biegi:P Także mają problemy z kreceniem korbką od szyb do tego wymagany jest kolejny stopien wtajemniczenia LOL.

Jednym słowem brac Mercedesa i nie słuchac heretyka:P