PDA

Zobacz pełną wersję : mondeo v accord v passat

sebastian
22-04-2006, 10:54
zamierzam kupic jeden z wymienionych w temacie samochodow, z silnikami 2.0. mam prosbe czy moglibyscie mi powiedziec ktory z tych samochodow jest najbardziej godny polecenia, silniki, wygoda, spalanie. dodam ze chcialbym sie zmiesciec w 100 000 zl, razem z dodatkami. nie wiem ktory z nich moze okazac sie najlepszy a jak kazdy nie mam zamiaru wyrzucic pieniedzy w bloto. bo taki samochod musi mi posluzyc z 5 lat i pewnie do tego czasu bedzie mail przejechane kolo 200 000 km. wiec zalezy mi na najlepszym samochodzie. chyba ze ma ktos z Was lepsza propozycje w klasie sredniej. dodam tyle ze specyfikacje tych samocjodow znam dobrze, ale zalezy mi na opiniach uzytkownikow tych samochodow, bo to jest dla mnie najwazniejsze. z gory dziekuje. :grin: :grin: :grin:

Robak
22-04-2006, 11:38
Jezdze accordem 2.4 2004r kupionym w salonie. W marcu auto skonczyło dwa lata. Przez ten czas nie było absolutnie zadnych usterek z wyjatkiem przeplonej zarowki z tyłu. Auto jest bardzo ekonomiczne jak na swoja moc - pali 11l po miescie i krotka trasa do domu( tylko tam jezdzi). Switenie trzyma sie drogi, ma zarabiste hamulce, skrzynia biegow to poezja( kazda beemka moze o takiej pomarzyc). W aucie nie widac zadnego zuzyca pod wzgledem mechanicznym ani wizualnym. Bardzo dobre połsportowe fotele(kazdy jak wsiada to jest zaskoczony) sa wygodne i dobrze trzymaja. Sam mam 194 cm a nigdy nie wysiadam z auta zmeczony. Dobrze spasowana deska z dobrych materiałow dzis trzeszczy tylko troszke na wiekich wybojach lub bruku. Słaba strona jest miekki lakier. Na masce mam 3 odpryski. Jest takze bardzo podatny na zarysowania. Kolejna wada to dosc sredenia ilosc miejsca z tytu. Tu i mondeo i passat maja znacznie wiecej do powiedzenia. Nastepna to wazki otwor bagaznika przez co ciekzko ładowac duze i nieporeczne przedmioty jak kosiarka.
Chyba to by było na tyle... no i to odejscie :mryellow:
Jedziłem przed kupnem wersja 2.0 ktora pod wzglem przyspieszenia jest tez bardzo dobra. Bije dwolitrowke mondeo jak chce. Pod wzgledem osiagow passat jest rowniez zblizony ale jezdzi koniecznie na 98 oktanach a wiesz jakie paliwo jest drogie.
Kazdy z tych samochodow jest dobry ale polecam honde lub passata bo sa nowymi konstrukcajami a mondeo juz jest nieswierzy i zrobił sie nudny do bolu. Jezdzi ich masa na miescie i nikt na nie uwagi nie zwraca. Mondeo kombi z kratka to obraz naszych drog. Jego wrozniajace zalety to wielkosc i zawieszenie.
No i w hondzie masz 3 lata gwarancji i switeny serwis.
Znajoma mamy ktora pracuje w ksiegowosci ( a tak sie składa ze ford i honda w Białymstoku to jeden salon dwoch marek w tym samym miejscu oraz jeden własciciel) mowiła ze mondeo notorycznie przyjezdzaja do serwisu bo jakies kwiatki w nich wyskakuja.

E57
22-04-2006, 12:52
ja obstawiam Honde Accord i-CTDI. Oszczedny i do tego ma "kopa" jak na silnik diesela. Jedynym problemem jest cena... Accord 2,0 (benzyna) wersja "Sport" kosztuje ok 86 tys zl, a Accord 2,2 (ropa) kosztuje ok 106 tys zl... jezeli jednak bedziesz duzo jezdzil tak jak napisales to poczujesz roznice w koszcie paliwa. Z tego co mi wiadomo Accord i-CTDI to naprawde ok auto, moj mechanik z ASO Hondy na pytanie o i-CTDI powiedzial ze narazie maja tylko kilka sztuk w serwisie, z tego jedna co ma przejechane 140 tys km ale jak narazie wszystko ok jest, nic sie nie psuje, tylko wymiany tego co sie zuzyje (plyny,kolocki,filtry).
mysle ze jakbys poszedl sie targowac do salonu to obuscili by Ci te kilka tys, teraz zastoj na nowe autka wiec sprzedawcy robia co moga...
http://images4.fotosik.pl/18/tvq3btcn0uiug2ljm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/tvq3btcn0uiug2lj.html)

piotrt
22-04-2006, 13:58
z tych trzech ACCORD
zastanowiłbym się jeszcze nad Mazdą 6....

MaxArtur
22-04-2006, 15:13
Ja bym wybral Accorda poniewaz jest najlepszy z calej trojki

STS
22-04-2006, 15:30
Ja bym wybral Accorda poniewaz jest najlepszy z calej trojkidlaczego :???: ??

sebastian
23-04-2006, 09:07
takie same wlasnie mama zastzrezenia co do accrorda o mala ilosc miejsca z tylu, sam mam 192, moi synowie po 182, z czego ten mlodszy dopiero zaczyna rosnac:P wiec granica kolo 2 metrow mozebyc blisko wiec tu mam obawu co do ilosci miejsca w accordzie. passat wiem wlasnie ze zalecane jest paliwo 98 oktanow, ale z tego co sie dowiedzilem na 95 tez jezdzi i to calkiem dobrze tyle ze traci kilka koni:( a mondeo no wlasnie troche stara konstrukacja ale mozna go nawet o 15 do 20 tys taniej kupic. najbardziej smieszy mnie fakt ze vw kaze sobie placic za radio w nawet njdrozszej wersji i to najprostrze radio z 4 glosnikami za 2250:P:P to jest smieszne. a za dodatkowe 4 papierowe glosniki zycza sobie kolejne 700 zl.
a propo mazdy 6 super autko, duzo miejsca, smietny silnik ale na slasku nawet nie weim czy jest jakis serwis mazdy:p a nie chce jezdzic na przeglad tak daleko.

BKX
23-04-2006, 10:44
Heh tutaj można sie zastanawiać tylko nad dwoma modelami - Honda i VW. Pokazują sobą jakąś klase, maja oryginalny wygląd i sa świetne jeśli chodzi o wykonanie... A czy jest sens kupować silnik benzynowy z zalecanymi 98 oktanami, a póżniej jeżdzić na 95??? Skoro Pana już stać na tak drogi model (bo na nasze warunki nie są to tanie samochody) to powinno być stać również na paliwo... Ale ja bym sie głęboko zastanowił, czy nie lepiej dopłacić te 10 tys. i kupić diesla... Co do Hondy, to Robak już wszystko napisał i sie z tym w pełni zgadzam. A co do Passata, to moge dodać, że co prawda cena nie jest najniższa, ale tutaj daje link: VW (http://www9.nowe.mojeauto.pl/index2.php?marka=Volkswagen&model=Passat&klasa=Klasa+%B6rednia&wersja=2.0+TDI+140+KM+Trendline&rodzaj=Osobowy&nadwozie=4+dr.) do wersji z dieslem, jest to okolo 100 tys, zł, ale jeśli sie nie myle, to aktualnie jest rabat 10 tys. zł, więc reszta bedzie na opłaty (rejestrecyjne, ubezpieczenie itd) a utrzymanie takiega samochodu bedzie niższe... Musi Pan iść do salonu i przejechać każdym z tych modeli, na miejscu poinformują Pana o wszelkich upustach, często dają pakiet ubezpieczenia gratis itp. Co do radia, to za okolo 1000 zl kupi Pan przyzwoity radioodtwarzacz CD/MP3 plus 4 głośniki (np. SONY ma bardzo przystępne ceny i gwarantuje świetną jakość dźwięku). ;) Tak więc to tylko Pana odczucia zdecydują który jest lepszy, bo Honda i VW mają świetne konstrukcje i są bardzo cenione na rynku.

AGENT
24-04-2006, 09:37
Jeżeli przez 5 lat zamierzasz nabic 200.000 km, to rozsądnym byłby zakup diesla, ale w kwocie 100 kawałków ciężko będzie sie zmieścić. Osobićie polacam silnik Forda 2.0 TDCI 130 KM, ale jesli chodzi o samo auto, to niestety zdążyło się juz zestarzeć. Mondeo z takim motorem można mieć za ok. 85.000 PLN, zaś ładniejsza Honda kosztuje z dieslem conajmniej 106.000 PLN. Accord w czarnym kolorze wygląda genialnie, a jeżeli kombi, to świetnie wygląda w czerwieni. Nie wspomniałes jeszcze jaka wersję nadwoziową zamierzasz wybrać. Pasek sedan wygląda świetnie, ale w kombi juz zwyczajnie, szybko sie zestarzeje jak każdy Passat. Z innych propozycji warto było by zastanowić sie nad Alfa 159, będzie najbardziej się wyróżniać na ulicy. Alfa 159 z motorem 1,9 JTD 150KM dostepna jest od 99.000 PLN. V-max 210 km/h, 0-100 w 9,4 sekundy, także osiągi mówia same za siebie. A mitem awaryjności Alfy Romeo wcale bym sie nie przejmował. Mówia tak ludzie, którzy nie mieli do czynienia z tą marką.

sebastian
24-04-2006, 12:39
w przypadku vw i hondy biore pod uwage sedany a w przypadku forda biore pod uwage wersje piecio dzwiowa. w alfie wlasnie boje sie jej slynnej awaryjnosci, wiec narazie staram sie omijac ja szerokim lukiem. jedan pod wzgledem stylistycznym jest ona w scislej czolowce najpieknikejszych samochodow klasy sredniej.

Robak
24-04-2006, 12:49
Mozesz mi jeszcze powiedzic czemu pod uwage bierzesz auta z benzynowa jednostka?

sebastian
24-04-2006, 17:14
oczywiscie ze moge powiedziec dlazcego biore pod uwage benzyniaki. bo nie nawidze odglosu pracy diesla. a poza tym lubie (o ile jest to mozliwe, i nie zagraza bezpieczenstwu) krecic silnik do czerwoengo pola. kocham ten dzwiek jak pewnie wiekszosc mezczyzn. a diesel nigdy mi tego nie da.
wiem ze koszty utrzymania samochodu sa wtedy wieksze, ale spedzajac tyle czasu za kolkiem samochodu cos trzeba miec z zycia.

Robak
24-04-2006, 17:34
O swoj człowiek widze :grin: :wink: , szacunek za to.
Powiem ci ze nie ma w tej klasie lepszej dwolitrowki jak za accorda. W połaczeniu z precyzyjna przekładnia i dobrym zawieczeniem zabawa gwarantowana i to w rodzinnym sednanie.
...ale jesli masz ze soba wodzic dwoch synow na tynej kanapie o słusznym wzroscie to kolorowo nie bedzie.
Trudno wybor nalezy do ciebie - cos za cos.

sebastian
24-04-2006, 17:42
dziekuje Ci ROBAK za to ze mnie rozumiesz. kazdy kto slyszy ze jezdze obecnie samochodami beznynowymi (a mam je dwa) to smieje sie ze mnie, ale przynajmniej nie musze sie wstydzic odglosu pracy slinika z mojego samochodu. bo dla mnie diesel wydaje conajmniej dziwne odglosy. ktore mnie osobiscie denerwuja

marek
25-04-2006, 11:09
Ja bym brał Passata, Mondeo albo Octavie. Jest jeszcze Opel Vectra. Ja bym chyba wybrał Octavie bo mam już zaufanie do tej marki. Silnik ten sam co w Passacie czyli 2.0 FSI (150KM).

Robak
25-04-2006, 11:22
Pan sybastian nie ma zuafania do skody i ma jakis gust wiec nie proponuj mu złomu. Poza tym to jest temat co Sebastain by wybrał a nie co ty bys wybrał. Wszytich to gowno obchodzi gdyz wiemy juz to do dawna.

BKX
25-04-2006, 12:20
Pan sybastian nie ma zuafania do skody i ma jakis gust wiec nie proponuj mu złomu. Poza tym to jest temat co Sebastain by wybrał a nie co ty bys wybrał. Wszytich to gowno obchodzi gdyz wiemy juz to do dawna.

No sorki Robak, ale teraz mnie obraziłeś... Złomem nazywać sobie swoją Honde... Ja jeżdże samochodem marki Skoda (dokładniej Fabia Combi) i jakoś do tej pory nie mam z nią problemów, do tego nie kupiliśmy jej ze względu na cene (48 tys zl rocznikiem do tyłu, wrtość rynkowa okolo 56, dostaliśmy upust, a można było kupićjakiś o wiele wiekszy używany model), a ze względu na wyposażenie, wygląd i niezawodność.... Wiec przestań pier*****, bo nie masz tacji... Do tego Octavia II jest bardzo udanym modelem... Co prawda nie pasuje to tych wymienionych tutaj, ale nie usprawiedliwia Cie to do pisania takich bredni... Wiec przemyśl sobie czasem co piszesz...

marek
25-04-2006, 12:25
Znów sie przyczepiłeś buraku?! Złomem to ty jeździsz. Jeśli to jest temat co Pan Sebastian by wybrał to tylko on powinien tutaj pisać... Weź się wkońcu odwal odemnie i od moich postów bo mam dość Ciebie i słuchania jakie to japońskie badziewie (Honda) jest wspaniałe. Jesteś beznadziejny, co potwierdza moją opinie o włascicielach Hondy. Weź sobie załóz bloga o Hondzie i tam będziesz mógł do woli pisać jaka to Honda jest wspaniała!

AGENT
25-04-2006, 12:34
Za 100k nikt by raczej nie kupił Skody :lol: Ani to ładne, ani prestiżowe :roll: (Skodę owszem, ale nie w takim przedziale cenowym) Jesli to ma być koniecznie benzyniak, to Forda Mondeo bym juz odrzucił. Pozostaje Pasek i Accord - trudny wybór :/
Z tego co wiem pod wzgledem obszerności wnętrza wygrywa Passat, kufer tez ma wiekszy.
Passat Limousine Sportline z silnikiem 2.0 FSI 150 KM kosztuje 97.000 PLN.
V-max 213 km/h 0-100 km/h: 9,4 s
Zuzycie paliwa:
cykl miejski: 11,2-11,4
poza miastem: 6,2-6,4
średnio: 8,0-8,2
Wyposażenie: 6 airbagów, ESP, ABS, EDS, ASR, immobiliser, "Climatic" - klimatyzacja z regulacją półautomatyczną, centralny zamek, wspomaganie kierownicy, pelna elektryka.

Honda Accord 4D 2.0 155 KM Executive dostepna od 99.000 PLN.
V-max: 217 km/h 0-100 km/h: 9,3s
Średnie zuzycie paliwa: 8,0 l
Wyposażenie: 6 airbagów, ABS, EBD, wspomaganie, centralny zamek, pelna elektryka, immobiliser, klima automatyczna, alufelgi, radio z CD.

Specyfikacja podobna, także przy wyborze mozna kierować sie wyglądem, ewentualnie własnymi upodobaniami. Trudny wybór, sam bym nie wiedzial na co sie zdecydować.

sebastian
25-04-2006, 12:51
Trudny wybór, sam bym nie wiedzial na co sie zdecydować.
no wlasnie jest to bardzo trudny wybor. a co do skody, jako drugi samochod mam fabie, po 16 miesiacach ma juz 50 tys przejechane (oczywiscie benzyniak :lol: ) i nic sie w niej nie dzieje, zawsze odpala bez problemu i zawsze jezdzi. ale octavia, nawet ta nowa to jest troche przeplacony samochod. dlaczego mialbym za compact placic tyle co za samochod klasy sredniej?? skoda musi przemyslec jeszce raz ceny octavii i wtedy mozna pomyslec o wymienie drugiego samochodu (fabii) na octavie, ale nie z taka cena :lol: :lol: ale narazie skupic sie musze na podstawowym modelu :mryellow:

marek
25-04-2006, 13:05
Nie zgodze sie tutaj z AGENTEM. Wystarczy popatrzeć na to co jeździ po ulicach. Jest bardzo wiele Octavi z dobrym wyposażeniam, które kosztują czesto własnie koło 100 tysięcy, zwłaszcza, że Polacy najczęściej kupują TDI. O Superbie już nie wspomne bo to oczywiste że większość z nich kosztuje ponad 100 tysiecy złotych. Co do wyglądu to kwestia gustu. Jeśli chodzi o prestiż to żadnego z tych aut się dla niego nie kupuje. Ja bym nie odrzucał Mondeo i sie zastanowił nad Passatem, Octavią i właśnie Fordem. To moi faworyci.

2 post

Trudny wybór, sam bym nie wiedzial na co sie zdecydować.
no wlasnie jest to bardzo trudny wybor. a co do skody, jako drugi samochod mam fabie, po 16 miesiacach ma juz 50 tys przejechane (oczywiscie benzyniak :lol: ) i nic sie w niej nie dzieje, zawsze odpala bez problemu i zawsze jezdzi. ale octavia, nawet ta nowa to jest troche przeplacony samochod. dlaczego mialbym za compact placic tyle co za samochod klasy sredniej?? skoda musi przemyslec jeszce raz ceny octavii i wtedy mozna pomyslec o wymienie drugiego samochodu (fabii) na octavie, ale nie z taka cena :lol: :lol: ale narazie skupic sie musze na podstawowym modelu :mryellow: Octavia ma niewiele współnego z kompaktem. Pozatym za tą cene co Passata dostaniesz Octavie z praktycznie kompletnym wyposażeniem. Nie będe Cię tu przekonywał, że to nie kompakt bo zaraz zostane zaszczuty. Jak chcesz to idź do salonu i sam się przekonaj ile jest miejsca itp. Pozatym to twój wybór...

Edytuj posty !!!

el_
25-04-2006, 13:13
Octavia ma niewiele współnego z kompaktem.
Poza tym, że ma płytę z Golfa, zawieszenie z Golfa, silniki z Golfa, masę innych rzeczy z Golfa i tym, że jest Golfem, tylko w innym nadwoziu to rzeczywiście muszę przyznać - z kompaktem nie ma nic wspólnego :lol:

sebastian
25-04-2006, 13:19
o klasie samochodu decyduje przedewszsykim plyta podlogowa (chyba ze czasopismo z ktorego czerpie wiedze o samochodach oklamuje mnie od poczatku, tytulu nie podam bo nie bede robil jej darmowej reklamy :P), a w przypadku octavii II jest to plyta z golfa V, a to jest compakt.
siedzilem juz w octavii jest owszem wygodna, ale jest za droga w stosunku do swojego prestizu.

Robak
25-04-2006, 13:19
To nie wazne ile jest miejsca. To jest tylko zwykły kompakt i nic ponad to. Siedziałem w niej i wiem ze jest duzo ale co z tego jak ma tandetny plastik na poziomie seicento biedne wyposarzenie i luki w wykonczeniu wetrza a tapicerka na fotelach wyglada jak w autobusach komunikacji miejskiej. Nigdy chyba tego nie zrozumiesz ze wielkosc nie decytuje o klasie.
W nowym civicu jest podobna ilosc miejsca w srodku i troche mniejszy bagaznik. Tak samo nowy focus tez jest podobny na wielkosc. I jeszcze kilka innych kompaktow ale on wystkie przescigaja skoda w wykonczeniu i wyposazeniu. Skoda troszke nadrabia miejscem inni jakoscia wykonczenia. To jest wszytsko rywalizacja roznymi srodkami( wielkosc, wykonczenie, wyposarzenie) tylko gdy sie ma klapki na oczach to sie tego nigdy nie zrozumie.

STS
25-04-2006, 13:31
To nie wazne ile jest miejsca. To jest tylko zwykły kompakt i nic ponad to. Siedziałem w niej i wiem ze jest duzo ale co z tego jak ma tandetny plastik na poziomie seicento biedne wyposarzenie i luki w wykonczeniu wetrza a tapicerka na fotelach wyglada jak w autobusach komunikacji miejskiej. Nigdy chyba tego nie zrozumiesz ze wielkosc nie decytuje o klasie.
W nowym civicu jest podobna ilosc miejsca w srodku i troche mniejszy bagaznik. Tak samo nowy focus tez jest podobny na wielkosc. I jeszcze kilka innych kompaktow ale on wystkie przescigaja skoda w wykonczeniu i wyposazeniu. Skoda troszke nadrabia miejscem inni jakoscia wykonczenia.nichce sie wtracac ale czy to aby nie lekka przesada :lol: jakosc moze nie na poziomie Merca czy Volvo ale nieustepuje golfowi :twisted: ale to ze te auto jest tak duze nie znaczy ze konkuruje z Accordem czy Passatem :wink: to auto klasuje sie pomiedzy klasa D i C :wink: ja wracajac do porwnania wybiore passata za swieza stylistyke i dynamiczne jednostki napedowe :mryellow:

E57
25-04-2006, 17:56
mamy 2 "równorzędnych" (bo i tak mysle ze silnik hondy jest lepszy) kandydatów. Pan Sebastian musi sam wybrac co mu bardziej odpowiada pod wzgledem ilosci miejsca, opcji wyposazenia i stylistyki. Mondeo odpadło, za wysokie progi na mondea nogi :) fajnym autem jest ford ale jak sie juz kupuje to cos najlepszego.
Passat vs. Accord, i tutaj Pan Sebastian musi sie skonsultowac z synami jezeli sie wacha :)
a odnosnie Skody - kiedys bardzo solidne autka, pozniej skoda podupadła, pozniej sie znowu podniosla. Fabii sie troche boje ze wzgledu na opinie uzytkownikow, chociaz skoda napewno to teraz poprawila w nowej fabii. Octavia, bardzo ladne auto, linia nadwozia kombii jest chyba jedna z ladniejszych w swojej klasie. Jak na mój gust :D Felicia (nie iwem czy tak sie pisze jej nazwe) jest autkiem ok, jednak juz troche jej czasy przemijaja. ogolnie, skoda robi teraz niezle auta (z pomoca uznanej marki VW, podwyzszyla sie jakosc tez), tansze niz ich niemieckie odpowiedniki. Z radoscia stałbym sie posiadaczem Octavii :) Jednak kazdy ma swoj gust, i wybiera to co mu bardziej pasuje. Ja wybralem i mam nadzieje ze bede wybierał Honde, ktora uwazam za niezawodne autko z super silnikiem, niezaleznie jaka wersja by nie była. Ogolnie, jestem fanem aut japonskich i to sie nie zmieni. Marek woli skode - moze jak do tej pory uzytkuje auta tej marki i jest zadowolony, przekazuje nam swoją opinie jako posiadacz i chwali, bo te egzemplarze ktore uzytkowal sa niezawodne i jest zadowolony. niezgadzam sie tylko z Marka opinia na temat tego ze Honda to szajs, co ciagle podkreśla wywyzszajac skode na kazdym kroku. Poprostu musi przyjac za fakt ze Honda jako najwiekszy na swiecie producent silnikow nie moze robic kichy i nie robi, a Skoda czasami ma wpadki (fabia-prototyp polo).
Pozdrawiam Marka - fana skody, Robaka - podobnie jak ja fana Hondy, Suchego - BMW zapalenca, wszystkich uzytkownikow forum oraz zycze Sebastianowi udanego zakupu :)
(przepraszam za offa ale nie mozemy sie tak klucic zawsze ;) )

Dj Brabus
25-04-2006, 18:09
PANOWIE!!!!!!!!!!!!!!!

Proponuję nieco spokoju i luzu, gdyż Wasze posty i wzajemne opinie są conajmniej nie na miejscu (piszę tu szczególnie do Robaka...).

Każdy na tym forum ma prawo do wyrażania swoich opinii, jednak to, czy Octavia nadaje się do tego tematu, czy nie, moim zdaniem powinien sam zainteresowany tj. Sebastian stwierdzić...

Proszę Was o skupienie się na głównym temacie, a ewentualne niejasności przedyskutować na PW, GG lub naszym czacie.

P.S. Zbędne posty zostały przeniesione do topiku w dziale Po godzinach... (http://www.autogaleria.pl/forum/viewtopic.php?t=4841). Każdy następny post OT będzie usuwany... :evil:

sebastian
25-04-2006, 18:16
osobiscie nie biore pod uwage octavii. biore pod uwage tylko te 3 wymienione modele w temacie. jak bede wymienial drugi samochod to wtedy mozna pomyslec o octavii :P ale to za rok moze dwa :P:P a do tego czasu rynek samochodow moze zmienic sie nie do poznania. wtedy znowu bede mial dylemat co kupic a co omijac szerokim lukiem :twisted:

VectorOPC
25-04-2006, 21:16
ja raczej wziałbym honde albo opla vectre :) honde dlatego ze to dobra marka a opel mi sie podoba

qoompel
25-04-2006, 21:44
ja raczej wziałbym honde albo opla vectre :) honde dlatego ze to dobra marka a opel mi sie podoba

Z czym ty tu wyjeżdżasz :?: Vectrę :?: :susp:
Co się tyczy tematu - Passat albo Accord ze względu na małą awaryjność. Właściwie wszystkie z wymienionych aut wymienionych przez Sebastiana mają mało porywającą stylistykę (no, może poza Accordem) - tak więc wybierając jedno z dwóch modeli, które wymieniłem kierował bym się już tylko gustem :smile:

sebastian
26-04-2006, 16:02
dla mnie wazniejsze od wygladu jest jakosc wykonczenia, wyposazenie, przestronne wnetrze i dobra opinia potwierdzona pzrez specjalistow i liczne testy

phaeton230
29-04-2006, 18:00
Sebastian to masz tak jak ja, nie ma to sobie siąsc w miłym w dotyku przestronnym niczym wielkim jak dom wnetrzu wszytsko ma extra wyglądac w srodeczku mój kolega ma chopla na ponckie subaru imprezy WRX STI :cool: :cool: :twisted: :evil:

BeeMiX
29-04-2006, 18:45
Ja bym wybrał Accorda. Najwiekszym argumentem dla mnie jest to że ten model jest produkowany w Japoni (nie jak psujący sie Avensis w Angli), następnie za to że Honda robi jedne z najlepszych silników. Jestem przekonany że bedziecie nim jeżdzić długie lata bezawaryjnie. Z Mondeo niemiałem styczności ale słyszałem że jest bardzo udaną konstrukcją, niepotrafie nic wiecej o nim powiedziec. Natomiast jak juz kilka razy na forum pisałem, miałem okazje jeżdzić a nawet prowadzić nowego Passata 2.0 TDi. Musze powiedziec że jeżdziło sie dosyś wygodnie, prowadziło również, skrzynia biegów chodziła znakomicię. Natomiast wnętrze w najuboższej wersji Comfortline jest strasznie tandetne, twarde i ostre plastiki tak że chyba mozna by sie nimi golić, w dodatku koszmarnie spasowane wnętrze, radio z jednej strony miało 3mm dziure a z drugiej zachodziło na plastik obok :damn: Sam wyciągnij wnioski, ja na twoim miejscu zdecydował bym się na Accorda.

yooz3R
03-05-2006, 20:49
Ja osobiscie zastanawialem sie miedzy Honda Accord a Passatem i zamowilem Passata na ktorego musze sobie troche poczekac, duzym plusem Accorda jest nie drogie wyposazenie i ladniejsze wnetrze w tanszych wersjach. Zeby Passat wygladal w srodku w miare ladnie trzeba do niego troche doplacic, ale warto :) Oba auta sa dobrze wykonane i bardzo wytrzymale. Trzeba wziasc pod uwage ze kiedys tez sie cos moze popsuc a do VW mozna dostac czesci taniej i szybciej

sebastian
04-05-2006, 08:46
a moge wiedziec jakiego Pan zamowil Passata. i jakie sa Pana odczucia po jezdzie probnej (oczwyiscie jezeli odbyl ja Pan). chodzi mi o kulture silnika, przestrzen w samochodzie itd. chcialbym poznac tez opinnie innych ludzi. bo moze moje spostrzezenia sa bledne.

VectorOPC
04-05-2006, 18:04
niedawno z ojcem jezdziłem na jezdzie próbnej wolkswagenem passatem i moje wrazenia sa takie: ciesza we wnetrzu duza kultura silnika (2.0 benzyna) duza przestronnosc dobre wykonczenie czułem sie w tym aucie bezpiecznie, dobrze sie trzyma drogi, duza wygoda, poprostu bardzo fajne autko :)

Mephic
07-05-2006, 12:57
Ojciec jeździ Mondeo - po 8 tysiącach wymienili cały silnik, po 20 rąbnęła elektryka, ciągle coś stuka, trzeszczy...porażka
auto ma silnik 2,5 V6, rocznik 2003.
Osobiście, jeśli już Mondeo to z TDCI koniecznie - świetnie się zbiera i mało pali. Nasz smok pożera 12,5 litra w mieście. Ostatnio, kiedy pojeździłem trochę dynamiczniej spalił 13. Koszmar!
Zalety? Przestronny, funkcjonalny, świetnie spasowane materiały, dobrze wyposażony (choć klimatyzacja jest o wiele mniej wydajna niż w moim 307), miły pomruk silnika i przyzwoite przyspieszenie (po ok. 8,8 sekundy robi "setke"). Tylko, że jak już się skończy gwarancja to trzeba zmienić auto na inne.

Ja za kolegami polecam Hondę -> jeździłem kombi 2,2, kapitalne auto. I w środku ładniej niż u konkurentów.

Aha, a do 100 tysięcy najlepsza propozycja to trochę wyżej niż średnia klasa - Skoda Superb. Znajomy jeździ, jest ZACHWYCONY!!