PDA

Zobacz pełną wersję : Zagadka.

Bochen
05-02-2015, 11:33
Jesteście dobrymi kierowcami. Interesujecie się motoryzacją i wszystkimi rzeczami z nią związanymi. Śledzicie trendy, nowości, jesteście na bieżąco. Staracie się jeździć bezpiecznie. W innym przypadku by Was tutaj nie było, drodzy czytelnicy. Mam dla Was zagadkę.

Kliknij, aby zobaczyć wpis:
http://www.autogaleria.pl/wp-content/uploads/2015/02/blog_co_mnie_gryzie_czyli_odc.9-1-390x310.jpg (http://www.autogaleria.pl/blog/co-mnie-gryzie-czyli/zagadka/)

KruQ
05-02-2015, 12:06
Ciekawa sytuacja, ale stawiam że nasza droga traktowana jest jako skręt w lewo i musimy ustąpić pierwszeństwa pojazdowi z prawej. Są jakieś nagrody ? :D

norek
05-02-2015, 12:51
W lewo jest droga główna a z przeciwka kierowca ma znak Ustąp pierwszeństwa nie ustępujemy więc temu z prawej, który się zatrzymał prawidłowo.

KruQ
05-02-2015, 13:06
Norek, w przypadku sygnalizacji świetlnej znaki są bez znaczenia.

norek
07-02-2015, 13:01
Sygnalizator kierowca kombi ma paręnaście metrów za plecami a znak mu przypomina o zbliżaniu się do drogi głównej. Nie naciągaj przepisów.

KruQ
07-02-2015, 19:15
Chyba inne przepisy znam, a już na pewno inny film musiałem oglądać.. :rolleyes: Jeżeli są jakieś przepisy mówiące o tym, że znak jest ważniejszy od świateł gdy jest umieszczony bliżej skrzyżowania to chętnie je poznam !

Grey
07-02-2015, 19:22
Norek, lepiej jeździj autobusami i tramwajami, po co masz siebie i innych narażać, haha. To odnośnie znaków, jednak co do filmiku to nie puszczamy tego z prawej, nie wiem po co autor nagrania go puścił.

Ryjas
07-02-2015, 19:41
Oooo mój akademik;) W DS3 mieszkałem 4 lata.
Co do tej sytuacji. Światła pozwalają na jazdę. A znak pokazuje, która droga jest z pierwszeństwem. Ja będąc w tej sytuacji, mając zielone, mam pierwszeństwo. Jeśli miałbym czerwone nie mógłbym jechać. Jeśli ja i ten na przeciwko mamy zielone to decyduje znak pierwszeństwa drogi.

Grey
07-02-2015, 19:47
Chyba zły film oglądacie, chodzi o ten na końcu co wpuszczane jest czarne kombi, my jesteśmy na drodze z pierwszeństwem i nie ma tu ustępowania nikomu z przeciwka.

Ryjas
07-02-2015, 20:15
Ja się odnoszę do zdjęcia. A sytuacja z filmiku różni się tym, że zamiast z naprzeciwka. auto jedzie z prawej. Tak czy inaczej mamy pierwszeństwo.

norek
08-02-2015, 17:35
Norek, lepiej jeździj autobusami i tramwajami, po co masz siebie i innych narażać, haha. To odnośnie znaków, jednak co do filmiku to nie puszczamy tego z prawej, nie wiem po co autor nagrania go puścił.
Ciekawa opinia jesteś przeciw a nawet za:)

norek
10-02-2015, 11:30
Ciekawa sytuacja, ale stawiam że nasza droga traktowana jest jako skręt w lewo i musimy ustąpić pierwszeństwa pojazdowi z prawej. Są jakieś nagrody ? :D
Chyba jednak dobrze stawiasz, masz u mnie piwo :)

KruQ
10-02-2015, 12:52
Poczekajmy na rozwiązanie :)

Bochen
11-02-2015, 23:04
Oto i rozwiązanie. :)

W poprzednim odcinku przedstawiłem (trudną) sytuację, gdzie skręcamy w lewo na zielonym świetle. Znak ustalający pierwszeństwo przejazdu pokazywał, że skręcając w lewo mamy pierwszeństwo. Dziś przedstawiam rozwiązanie zagadki wraz z krótką analizą odpowiedzi na forum.

Kliknij, aby zobaczyć wpis pt. Rozwiązanie zagadki.
http://www.autogaleria.pl/wp-content/uploads/2015/02/blog_co_mnie_gryzie_czyli_odc.10_2015-1-390x310.jpg (http://www.autogaleria.pl/blog/co-mnie-gryzie-czyli/rozwiazanie-zagadki/)

Grey
12-02-2015, 09:04
No to właśnie po zielonym widać, że mamy pierwszeństwo, to jest jedynie przykład debilnego oznakowania dróg, na ulicy nikt nie ma czasu na takie dywagacje jak na forum. Ja bym nie puścił tego z prawej raz że jest wlasnie zielone, a dwa ze nie powiedzialbym ze to jest skręt w lewo. Tak po prostu idzie droga glowna, wiele jest takich zakrecajacych.

KruQ
12-02-2015, 10:01
No to właśnie po zielonym widać, że mamy pierwszeństwo, to jest jedynie przykład debilnego oznakowania dróg, na ulicy nikt nie ma czasu na takie dywagacje jak na forum. Ja bym nie puścił tego z prawej raz że jest wlasnie zielone, a dwa ze nie powiedzialbym ze to jest skręt w lewo. Tak po prostu idzie droga glowna, wiele jest takich zakrecajacych.

Mówisz teraz jak prawdziwa blondynka nie mogąca pojąć, że niekierunkowe zielone nie daje pełnego pierwszeństwa. "lepiej jeździj autobusami i tramwajami, po co masz siebie i innych narażać, haha." Ok, to przetnij w lewo 'na zielonym' zajeżdżając drogę i jak już spowodujesz wypadek to tłumacz policji, że miałeś pierwszeństwo bo miałeś zielone i nie powiedziałbyś że to był skręt w lewo. Naprawdę nie będzie miało znaczenia Twoje wymyślone "powiedziałbym", skoro przepis mówi inaczej. To że jest skręt w lewo informuje znak drogowy, nie określa on pierwszeństwa z powodu zastosowania sygnalizacji świetlnej, ale dalej informuje że jest to skrzyżowanie.
Sytuacja jest identyczna jak na skrzyżowaniu o kształcie '-|' (bocznego T) skręcałbyś w lewo mając zielone, a z naprzeciwka też mają zielone, tylko że drogi w "zagadce" ustawione są pod innym kątem i to może mylić, szczególnie w połączeniu ze znakiem, ale trzeba pamiętać że nie ma on znaczenia dla pierwszeństwa. Fakt, że na pewno powinno być to zdecydowanie prościej oznaczone.

Grey
12-02-2015, 10:32
Znak informujący o układzie dróg już sam wprowadza w błąd. Pierwszeństwo jest znoszone, ale uklad skrzyżowania w rzeczywistosci jest inny niz na znaku i to wprowadza w blad, najlepiej jakby tam sygnalizacji nie było tylko same znaki, a tak to wprowadza chaos. Nawet kierowca w kombiaku sie zatrzymał bo u siebie ma ustapienie pierwszenstwa.

norek
12-02-2015, 14:25
Norek, Ryjas – czy teraz wszystko jasne? Przypomniała się zasada hierarchii ważności znaków i sygnałów drogowych?
Nie w tym był problem, zająłem się drugą stroną skrzyżowanie nie patrząc na to co było pod nosem.

KruQ
12-02-2015, 20:23
Znak informujący o układzie dróg już sam wprowadza w błąd. Pierwszeństwo jest znoszone, ale uklad skrzyżowania w rzeczywistosci jest inny niz na znaku i to wprowadza w blad, najlepiej jakby tam sygnalizacji nie było tylko same znaki, a tak to wprowadza chaos. Nawet kierowca w kombiaku sie zatrzymał bo u siebie ma ustapienie pierwszenstwa.

Ale przy światłach znaki tracą ważność i to jest koniec dyskusji, skoro kierowcę znaki mylą przy sygnalizacji świetlnej to pora sobie przypomnieć przepisy, kierowca kombiaka też niech to zrobi :)

Grey
12-02-2015, 21:01
Ważność traci jedynie pierwszeństwo, układ skrzyżowania pozostaje taki sam. Przecież przebieg skrzyżowania nie ma nic wspólnego z tym o czym informuje znak. W Grudziądzu jest podobne skrzyżowanie i potrafili poprawnie odwzorować jego układ na znaku więc tu nie ma czego tłumaczyć znajomością przepisów.

Ryjas
13-02-2015, 18:15
Kierunkowe światło tak? To ciekawe. Bo niewidziałem kierunkowego, które zezwala na jazdę w lewo, prawo i na wprost.
W sytuacji ze skrzyżowania. Do Studzienki z Traugutta jest tak, że pali się światło zielone tylko dla tych, którzy są na drodze z pierwszeństwem. Moga oni jechał prosto, w lewo, w prawo. Jakby był sygnalizator kierunkowy jechali by w jednym, ew, w dwóch kierunkach. Co więcej, trzeba by dodac druga fazę, a nie ma ona sensu, bo jest tam jedna jezdnia.
Generalnie tych świateł tam nie powinno być w ogóle. (chyba tak było kiedyś), ale ruch jest tak duży, że coś z tym trzeba było zrobić.

Przemysłowy
02-03-2015, 13:43
No i mnie zagięliście, jednak mam małe doświadczenie ;/ hehhe Człowiek jak widać uczy się całe życie