PDA

Zobacz pełną wersję : [S]Passat B6 2.0 TDI CR, krajowy, przebieg 122 tys

pawel934
19-03-2015, 09:53
Cześć,

Mam do sprzedania mój "dupowóz". Jest to krajowy Passat 2.0 TDI, bezawaryjny common rail. Auto ma 122 tys udokumentowanego przelotu, było serwisowane od nowości do 116 tys (czyli do końca) w ASO. Co ważne, przeglądy olejowe były robione zawsze co 15 tys, a nie co 30! Auto jest bezwypadkowe (każdy element w oryginalnym lakierze).

W ostatnim roku było nieźle doinwestowane, teraz nie wymaga żadnego wkładu:

-nowe opony lato/zima
-nowy rozrząd z pompą wody w ASO
-nowe klocki i tarcze tył
-nowy akumulator
-nowy napęd pompy oleju w ASO
-ostatni przegląd ze zmianą oleju przy przebiegu 116 tys km

Na wszystko mam faktury.

Cena jaka mnie interesuje to 41 500 do rozsądnej negocjacji.

https://lh4.googleusercontent.com/-7ufopdr5...no/IMG_1782.JPG

Więcej szczegółów i zdjęć w aukcji:

http://allegro.pl/vw-passat-2-0-tdi-cr-prywatnie-salon-pl-serwis-aso-i5190677749.html

Dj Brabus
19-03-2015, 11:42
Z Passatów TDI można się śmiać i z tego, co wypisują handlarze na temat ich cudownych egzemplarzy "igła, perełka, z prawdziwym przebiegiem", ale tu - jeśli wszystko jest prawdą co piszesz (a z tego co widzę informacje niepodważalne) - mamy do czynienia chyba z prawdziwą perełką. Polski salon, auto serwisowane od A do Z, potwierdzony nieduży przebieg no i TDI na CR - moim skromnym zdaniem nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem klienta. Powodzenia! :)

test1uci
19-03-2015, 15:01
taka tapicera i brak klawiszy na kierownicy - przedziwna konfiguracja, dlatego pewnie auto sobie postało rok :-)

Zymek
19-03-2015, 15:47
Jak na TDI dużo nie jeździł, a co to za nawigacja, bo to nie oryginał ?

Dj Brabus
19-03-2015, 15:52
taka tapicera i brak klawiszy na kierownicy - przedziwna konfiguracja, dlatego pewnie auto sobie postało rok :-)
Seryjna tapicerka dla wersji Comfortline - była jeszcze jasno beżowa (w Trendline jest jeszcze gorsza). A kierownica - standardowa 4-ramienna jest jeszcze brzydsza. Tu przynajmniej w salonie zainwestowano i wybrano skórzaną.

pawel934
19-03-2015, 18:53
Z Passatów TDI można się śmiać i z tego, co wypisują handlarze na temat ich cudownych egzemplarzy "igła, perełka, z prawdziwym przebiegiem", ale tu - jeśli wszystko jest prawdą co piszesz (a z tego co widzę informacje niepodważalne) - mamy do czynienia chyba z prawdziwą perełką. Polski salon, auto serwisowane od A do Z, potwierdzony nieduży przebieg no i TDI na CR - moim skromnym zdaniem nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem klienta. Powodzenia! :)

Tak się tylko wydaje.. Ale u nas niestety większym powodzeniem cieszą się słabo doinwestowane i przeciętnie zadbane auta z dolnych rewirów cenowych, a nie te perełki za najwyższą cenę. W mojej opinii jest wart tych pieniędzy, ale rynek to zweryfikuje. Chciałbym, żebyś miał rację :)

test1uci - to akurat dość popularna konfiguracja w Passatach. Wiadomo, że lepiej mieć Highline. Ale jak ja szukałem auta to po obejrzeniu historii tego egzemplarza oraz jego stanu nawet chwili się nie wahałem. On jest naprawdę jak nowy, a do tego rynek Passatów jest u nas dość specyficzny (to bardzo popularne auto i bardzo dużo mocno zmęczonych aut przyjeżdża do nas z zachodu - ciężko znaleźć auto takie, jak moje (stan, przebieg i historia).

Jeszcze jednego nie dodałem - auto ma program na 206 KM i 390 Nm zrobiony w Masters tuning. W ogłoszeniu nie wspominałem, ponieważ w wolnej chwili planuję powrót do serii.

Buzzer
19-03-2015, 19:47
No właśnie i takie kwiatki powodują, że silnik się zaciera lub panewki się obracają "bez powodu". 2.0TDi nie grzeszy trwałością a prawie 210KM nie wydłuży żywotności. Nadzieja że lałeś dobry olej i jak piszesz zmieniałeś zdecydowanie częściej niż zalecał producent.

pawel934
19-03-2015, 19:53
No właśnie i takie kwiatki powodują, że silnik się zaciera lub panewki się obracają "bez powodu". 2.0TDi nie grzeszy trwałością a prawie 210KM nie wydłuży żywotności. Nadzieja że lałeś dobry olej i jak piszesz zmieniałeś zdecydowanie częściej niż zalecał producent.

2.0 TDI CR nie grzeszy trwałością? Czy mówimy o tym samym silniku? Ten silnik nie ma nic wspólnego ze słynnym (z awaryjności) 2.0 TDI PD, montowanym w Passatach do 2007 roku (nie wiem, czy przypadkiem nie nawet jeszcze na początku 2008 ). Program był zrobiony przy przebiegu 95 tys km. Olej leję tylko Motul, zawsze zmieniany co 15 tys. Auta nie "pałuję", z "nowych osiągów" korzystałem raczej tylko w trasie (teraz praktycznie nie zdarza się, że trzeba redukować bieg przy wyprzedzaniu). A 2.0 TDI CR to jeden z lepszych diesli ostatnich lat.

Buzzer
19-03-2015, 19:57
Na niektóre rzeczy po prostu możesz nie mieć wpływu. Swoją drogą fajna fura, doinwestowana, skąd pomysł aby sprzedawać?

pawel934
19-03-2015, 20:09
Zgadzam się z Tobą. Ale chciałem zaznaczyć, że ten 2.0 TDI to jest naprawdę bardzo dobry, bezawaryjny silnik. A miałem wrażenie, że pomyliłeś go z 2.0 TDI PD (takie domysły po tym, że pisałeś, że ten trwałością nie grzeszy).

Co do przyczyny sprzedaży. Wiem, że to mało wiarygodna odpowiedź.. Ale mamy 7 aut w domu, w niedzielę kupuję ósme i po prostu padło na Passata, bo powoli za dużo tego się robi. Mamy dwa bardzo podobne w swoim przeznaczeniu auta: tego Passata i S-maxa. Po przemyśleniach, "wyrok" zapadł na jedno z nich. Ciężko było zdecydować, które, ale w końcu S-max zostaje, a Passat idzie na sprzedaż. S-max jest z 2011 roku, ma przebieg 75 tys km, ma automat i mamy go od nowości - to były główne argumenty.

Driv3r
19-03-2015, 20:11
ilością aut idziemy łeb w łeb :)
chociaż za 2 tygodnie będę miał 8 (i skuter) :p
i podobnie jak u Ciebie jedno na sprzedaż...

pawel934
19-03-2015, 20:15
Zaraz zaraz, to jednoślady napędzane mechanicznie też się liczą? ;)

W takim razie jeszcze trzy: dwa crossy Yamaha i Ducati na ulicę.

No i auta mam na myśli jedynie do użytku prywatnego :D U nas auta do liczby 8 dobiją w najbliższą niedzielę (jeśli wszystko się powiedzie, ale nie powinno być inaczej), no chyba, że do tego czasu sprzedam Passata (w co wątpię).

Driv3r
19-03-2015, 20:55
Ja policzyłem prywatne i firmowe...
W sumie mam teraz 1052 KM. Za 2 tygodnie będzie 1370.

Ile u Ciebie?

pawel934
19-03-2015, 21:01
1. Volvo V40 (ten aktualny model, nie to stare kombi) T4 - 180 KM
2. BMW 535d - 286 KM
3. Fiat 126p po lekkich modach - 34 KM
4. BMW E30 325i po modach - 198 KM i 301 Nm, z czego ponad 250 Nm jest poniżej 2000 obr/min (w wolnossaku!)
5. BMW E36 325i (silnik jeszcze seria) - 192 KM
6. Passat 2.0 TDI po programie - 206 KM
7. S-max 2.0 TDCi - 163 KM

8. W niedzielę jestem dogadany na odbiór Saxo VTS, też po lekkich modach ;) - 138 KM (i okolice 900 kg)

Więc na dzień dzisiejszy 1259 KM, po weekendzie 1397 KM :)

QbaKuba
19-03-2015, 21:05
Uuu, to to jest ten Passacik co przyczepkę taką nie lekką ciągał? :D
Uuuu Panie, po przyczepce i programie to zajechany jest, to zaraz trzeba będzie go robić, bo wiesz Pan, to sprzęgło spalone na pewno, to katowane było, a nie jeżdżone! A jeszcze ten facet w komisie to ma Hajlajna 170 koników, co prawda starszy 3 latka, ale i tańszy 10 tysięcy. A przebieg tylko 170 tysięcy ma! Panie, głupiego Ty nie szukaj, nikt takiego złoma nie weźmie :D

- - - Aktualizacja - - - -

8. W niedzielę jestem dogadany na odbiór Saxo VTS, też po lekkich modach ;) - 138 KM (i okolice 900 kg)

Chyba wiem nawet, które Saxo :) Oglądałem ostatnio na allegro jedno takie 138 konne :D

Driv3r
19-03-2015, 21:05
nawet 460 kunia z Premiumki nie pomogło... :(
mogę się co najwyżej pocieszyć przewagą Nm... :p

pawel934
19-03-2015, 21:11
Uuu, to to jest ten Passacik co przyczepkę taką nie lekką ciągał? :D
Uuuu Panie, po przyczepce i programie to zajechany jest, to zaraz trzeba będzie go robić, bo wiesz Pan, to sprzęgło spalone na pewno, to katowane było, a nie jeżdżone! A jeszcze ten facet w komisie to ma Hajlajna 170 koników, co prawda starszy 3 latka, ale i tańszy 10 tysięcy. A przebieg tylko 170 tysięcy ma! Panie, głupiego Ty nie szukaj, nikt takiego złoma nie weźmie :D

- - - Aktualizacja - - - -

Chyba wiem nawet, które Saxo :) Oglądałem ostatnio na allegro jedno takie 138 konne :D

Co do pierwszej części wypowiedzi - hehe, niestety większość osób tak właśnie na to patrzy. Niedaleko szukać, na forum Octavii gość kupił kilka dni temu (a widział moją ofertę) za 30k Passata z przelotem 170k, miał kilka elementów lakierowanych, silnik PD a nie CR, do tego auto już w momencie zakupu przerywało powyżej 3 tys obr/min, a do tego ma jakieś kłopoty z odpalaniem (a akumulator świeży). Pewnie w rok dołoży tyle, że zrówna się z ceną mojego, tylko moim jeszcze 3 lata mógłby pojeździć i dopiero miałby przebieg taki, jak w swoim dzisiaj. No i nadal będzie miał pod maską tykającą bombę w postaci 2.0 TDI PD.

Co do Saxo - takie czarne, niedawno stało na Otomoto ;) W zasadzie jest już kupione, tylko odbieram w niedzielę. Co najlepsze, jest bezwypadkowe (a to nie zdarza się często w tych autach).

Driv3r, cóż poradzić...:D Na pocieszenie dodam, że jak Passat pójdzie, to będziesz z przodu :D Ale przyznasz, że gram fair ;) ;) (mam na myśli 126p 8) )

Driv3r
19-03-2015, 21:50
Ja to mam nadzieję, że Swift też zaraz pójdzie.
Notabene mi prawdopodobnie jutro odejdzie jedno auto - chłopaki chyba dojechali nissana serenę z 96 roku :(

svonston
20-03-2015, 04:07
Kurczę, ostatnio mój znajomy wrzucił to na tablicę, a tu myk - to twój samochód. Wychodzi na to, że mamy przynajmniej jednego wspólnego znajomego... Jaki ten świat mały.

Rok z Bagien
21-03-2015, 13:54
pawel934

Dałem cynk znajomemu, bo czegoś takiego szuka.
Aktualne ?
Na allegro cena 41500 tutaj, 42500 PLN....:?

pzdr

pawel934
21-03-2015, 15:34
To pomyłka, przekopiowałem opis z innego forum (bo taka cena była jakieś dwa tygodnie temu). Wtedy po kilku dniach zdjąłem ogłoszenie, bo kolega z OCP był zainteresowany, tylko najpierw musiał sprzedać swoją Octę.. W końcu mu się nie udało i zrezygnował, a ja wracam z lekko niższą cena :) A jak się zorientowałem o pomyłce w pierwszym poście, to niestety nie mogłem już edytować :(

Ogłoszenie oczywiście aktualne.

Pozdrawiam,
Paweł

Dj Brabus
22-03-2015, 14:01
Poprawiłem na 41 500 w pierwszym poście.

pawel934
23-03-2015, 12:26
Dzięki! :)