PDA

Zobacz pełną wersję : Co wybrać? Co po Subaru Legacy IV? Rodzinne auto dające kierowcy trochę emocji, najlepiej 4x4

piotrt
08-09-2015, 18:00
Cześć
Po raz trzeci chętnie skorzystam z podpowiedzi forumowiczów przy zakupie auta...

Moje obecne Subaru Legacy /2008 2.0D 150km/ to świetne auto - super się prowadzi, jak na subaru całkiem ładne - imho - najładniejsze cywilne subaru ostatnich lat,
może nie jest wybitnie duże w środku....
Auto rozpoczęło już swój 8 rok i powoli myślę o następcy.

Z podstawowych wymagań:
- auto rodzinne na wyjazdy wakacyjne - wstępnie założyłem że to będzie kombi
- najlepiej 4x4
- silnik benzynowy
- auto nowe
- dobre, pewne właściwości jezdne i prowadzenie z nutką sportu
- cena max 110-130 tys

Jako naturalnego kandydata widzę w Subaru Levorg'u
Auto w salonach pojawi się pod koniec września - jestem bardzo ciekaw jak wypadnie w realu - na razie znam je tylko w fotek - podobnie jak salony Subaru ;)
Levorg - w wersji GT-S Sport 1,6 turbo 170km, skrzynia CVT /cena ok 130 tys./ co do levorga - w sieci na stronie subaru jest dużo więcej info niż w wątku o levorgu na tym forum...
Jeździłem /i rozważam kupno/ także Mazdą 6 kombi z silnikiem 2 165km w wersji sky-passion /cena ok 124tys/ - do spokojnej jazdy fajne auto +super wykończone i wyposażone wnętrze w tej najbogatszej wersji /sky-passion/ ale to FWD
Zainteresowałem się także Skodą Octavią 1,8 TSI 180km 4x4 - ale to auto budzi najmniej emocji
Może zamiast tej wersji wybrać Octavkę RS 220km w wersji Kombi - chociaż wnętrze budzi jakieś emocje /w porównaniu d pozostałych wersji/

Nie planowałem SUVa ale przejechałem się
nowym Huindayem Tusconem - 1,6 177km z DSG czy TCT - ale to auto mimo że po wyglądzie obiecuje dużo emocji okazuje się komfortowym autem "dla emeryta"
dużo lepiej jeździło mi się Subaru Foresterem XT /2.0DIT 240km/ - wersja comfort za cennikowe 33500 euro wykracza trochę poza budżet ale może... /niestety wykończenie wnętrza nie jest tej samej jakości co prowadzenie i właściwości jezdne....

Czekam na opinie sugestie, info o awaryjności silnika mazdy 2,0 165km czy skody VAG 1,8 tsi 180km
Tak jak widać, auta które oglądałem są z conajmniej z trzech segmentów - więc nie jest łatwo
pozdrawiam, piotr

Driv3r
08-09-2015, 20:34
Z tego co tu wypisales to forester zdecydowanie bylby moim faworytem ;)

KruQ
08-09-2015, 22:00
Miałeś jakieś problemy z silnikiem że już nie chcesz diesla? :)

Możesz się przejechać Skodą, ale ja bym został przy Subaru. Poczekałbym na Levorga, myślę że świetnie spasuje w Twój gust, a jak nie to jest Forester XT, choć to może być droższa w eksploatacji opcja. Warto żebyś zobaczył też Seat Leon X-Perience 1.8TSI 4WD, w tej cenie wyjedziesz z bardzo dobrym wyposażeniem.

piotrt
08-09-2015, 22:14
hehe... wymieniałem wtryski 2 lata temu... w nowoczesnym japońskim dieslu to kosztowna sprawa /trafiłem gdzieś na trefne paliwo - chociaż tankowałem na markowych stacjach/, poza tym silnik ok; Diesle robią się coraz bardziej skomplikowane niestety, Wszyscy mnie pytają o sprzęgło w SBD - u mnie oryginalne siedzi .
znowu w Levorgu będzie wtrysk bezpośredni ... mam nadzieję że Japończycy odrobili lekcje z tego zagadnienia
Co do seata - wolałbym normalną wersję kombi a nie podniesioną, ale chyba takiej nie ma, ... jest jeszcze cupra ;)

Robak
08-09-2015, 22:28
Jakaś alternatywa http://otomoto.pl/oferta/honda-accord-4d-2-4-type-s-2015-rabat-15-000-odb-sierpien-2015-japonia-ID4p24LL.html
Druga http://otomoto.pl/oferta/mercedes-benz-c-klasa-promocja-ddb-auto-gorzow-wlkp-ID6y3tiz.html
trzecia v60 http://otomoto.pl/oferta/volvo-v60-t3-r-design-momentum-dealer-volvo-ID4payvq.html
http://otomoto.pl/oferta/volvo-v60-momentum-benzyna-t3-1-6-150km-nawigacja-ksenony-skora-dealer-volvo-ID6y9JQt.html
http://otomoto.pl/oferta/volvo-v60-ocean-race-benzyna-t3-150km-od-reki-dealer-volvo-ID6y9Cvz.html

piotrt
09-09-2015, 08:27
jest jeszcze jedno auto na które czekam: Alfa Romeo Giulia....

Rok z Bagien
11-09-2015, 19:20
Czekam na opinie sugestie, info o awaryjności silnika mazdy 2,0 165km czy skody VAG 1,8 tsi 180km

Teraz trochę ponad 33 kkm. Przy ok. 22 kkm wyciek płynu chłodzącego, wymiana pompy wody, regulatora i simmeringu. Na gwarancji.
Tak poza tym lać benzynę i jeździć. Zero dolewek oleju.

Samochód prowadzi się neutralnie, napęd 4x4 i DSG bezcenne. Wyciszenie w miarę, słychać szumy powietrza od ok. 80 km/h. Co ciekawe wraz ze wzrostem prędkości, nie następuje liniowy wzrost hałasu. Przy 200 km/h idzie wytrzymać. Przy 150 km/h jest ok, można słuchać muzyki i rozmawiać spokojnym głosem.

Zawieszenie trochę tłucze na wybojach, tragedii nie ma.
Spalanie w cyklu mieszanym ok. 9 - 9,5 l.

piotrt
11-09-2015, 19:47
Dzięki za konkrety!!! czy przed zakupem odbyłeś jazdę testową zbliżoną konfiguracją octavki?

Rok z Bagien
12-09-2015, 09:56
Nie. Byłem jedną z pierwszych osób w kraju, która odebrała taką konfigurację dla celów prywatnych. Jeżdżę od 01.10.2013 r.

Jeździłem O III z DSG i 150 Km dieslem.

PS. Poczekaj na levorga, zobacz, przejedź się i zobacz za ile u brokerów będzie do kupienia.

piotrt
12-09-2015, 11:28
czekam na tego levorga, nawet byłem na jeździe FXT - żeby zobaczyć jak się jeździ z subarową skrzynią CVT. I powiem że byłem BARDZO pozytywnie zaskoczony. Co więcej powiem /pewnie zostanę wyklęty/ że ta skrzynia w zestawieniu z Forester-owym 2.0 DIT 240 km jest chyba wygodniejsza niż 8 stopniowy automat ZF - jeździłem ostatnio tym automatem w BMW X3 /2.0 184km/ i nowym Jag-u XE /2.0 240km/. Trzyma silnik na odpowiednich obrotach - zapas momentu cały czas czuć pod stopą, no i nie wyje jak podobno CVT TO robią /zastrzegam że nie mam porównania z innymi cvt/

Driv3r
12-09-2015, 20:05
Pewnie nie zostaniesz ;)
To auto jest rewelacyjne wg mnie.

piotrt
13-09-2015, 19:04
Tyle że Forester XT ma dwie wady:
1. Nie jest jakoś szczególnie ładny - jego proporcje mi nie leżą, a wynika to chyba ze zbyt małego, jak na wielkość rozstawu osi przejętego chyba z poprzednika..
2. wykończenie wnętrza nieadekwatne do ceny
no i 3. kładzie się na zakrętach /w porównaniu z moim legacy/, ale to być może kwestia przyzwyczajenia bo trakcja jest znakomita
Ale prawda jest taka że za kierownicą można o tym zapomnieć...

piotrt
09-10-2015, 22:51
jak wiadomo już z wątku o levorgu wybrałem właśnie Levorga.
w stosunku do FXT - ładniejszy, lepiej wykończone wnętrze z lepszymi fotelami i dobrze wyposażony - przy czym tańszy - max wersja GTS-Sport tańsza od comfort FXT.
z aut którymi jeździłem dobrze wypadły mazda 6, superb, hjundai tuscon. Gorzej octavia.
Dzięki za sugestie i podpowiedzi

dtmfan
26-10-2015, 08:05
Ja bym Ci doradził nową oktavię rs 230 km ja mam tą starszą i jestem bardzo zadowolony. Nowa kosztuje 120 tyś podstawa to jeszcze zostaje 10 tyś na dodatki.

piotrt
26-10-2015, 12:36
brałem pod uwagę, jednak to fwd mimo mojej sympatii do tej wersji
Od dwóch tygodni jeżdżę Levorgiem

pozdrawiam