PDA

Zobacz pełną wersję : silnik spalinowy

Jurek14
03-12-2015, 14:50
Jak dbać dobrze o silnik spalinowy? Chodzi szczególnie o okres zimowy.

Buzzer
04-12-2015, 08:55
Proponuję raz na tydzień przejechać wierzchnią część pronto i z podobną częstością dolewać około 750ml domestosu do oleju - wiele osób tak robi i twierdzą, że poprawia to kulturę pracy.

hondacbr11
04-12-2015, 10:26
Nie zapominajmy również o dykcie na chłodnice i o smarowanie wszystkich mozliwych miejsc towotem. Ale ogólnie to rozruch najbardziej ułatwi rozpalenie ogniska pod autem.

coo84
04-12-2015, 12:26
Po co rozruch, rozruch zimą potwornie niszczy silnik, najlepiej go w ogóle nie gasić, niektóre zajezdnie autobusowe tak robią: p

Dj Brabus
04-12-2015, 12:47
U mnie na okres zimowy silnik spalinowy jest demontowany, ustawiany w ciepłym pomieszczeniu (najlepiej garaż, ale bez wilgoci) i przykrywany kocem. Przy niskim temperaturach lepiej nie ryzykować rozruchu, zresztą jak wspomina wyżej kolega coo84 - może to spowodować nieodwracalne zniszczenia. Ja na ten okres wymieniam go na parowy, lepiej spisuje się w takich warunkach.

hondacbr11
04-12-2015, 14:14
U mnie na okres zimowy silnik spalinowy jest demontowany, ustawiany w ciepłym pomieszczeniu (najlepiej garaż, ale bez wilgoci) i przykrywany kocem. Przy niskim temperaturach lepiej nie ryzykować rozruchu, zresztą jak wspomina wyżej kolega coo84 - może to spowodować nieodwracalne zniszczenia. Ja na ten okres wymieniam go na parowy, lepiej spisuje się w takich warunkach.
Puf puf.... :E