PDA

Zobacz pełną wersję : Japonia | autoGALERIA w podróży

MCL
24-07-2016, 15:38
Zapraszam Was do dyskusji na temat drugiego artykułu z serii autoGALERIA w podróży - tym razem wylądowaliśmy w Japonii.

Fotogaleria: 60 zdjęcia
http://autogaleria.pl/wp-content/uploads/2016/07/ag_w_podrozy_japonia_04-390x310.jpg (http://autogaleria.pl/publicystyka-2/autogaleria-w-podrozy-japonia/)

hondacbr11
25-07-2016, 11:25
Bardzo fajny artykuł ;)

Pozdrawiam i czekam na więcej :D

slk_girl
25-07-2016, 15:43
Fajny nowy dzial. Przychodzi mi pare pomyslow do glowy, o jakich miejscach mozna napisac.

Japonia jakos nie zszokowala mnie, moze dlatego, ze bylam juz wczesniej w paru innych azjatyckich miastach i przyzwyczailam sie do pewnych rzeczy. Bylam tylko w Tokio, wiec poruszalam sie transportem publicznym.

patinito
25-07-2016, 18:25
Bardzo fajnie klimat japońskiej motoryzacji uchwycili australijscy youtuberzy w tym filmie https://youtu.be/Cu6h5IoqkoA

Seth
26-07-2016, 14:55
Dzięki. Staramy się aby dział był jak najbardziej cykliczny i jak najlepszy. Tylko urlopów nam brakuje ;). Ale z każdej podróży w której będziemy (z ciekawszych krajów ;) ) postaramy się przywieźć dla Was komplet zdjęć i informacji o podróżowaniu.

Dlatego zapraszamy do czytania, oglądania fotek i komentowania.
W tym roku obiecujemy jeszcze co najmniej jeden "gorący" kierunek :). Miejmy nadzieję, w przyszłym też :)

Przychodzi mi pare pomyslow do glowy, o jakich miejscach mozna napisac.

napisz. Nie obiecujemy spełnienia życzeń (fundusze + urlopy ;) ) ale może uda nam się coś napisać.

MCL
27-07-2016, 15:20
Mamy za to nadzieje, że w przyszłości poradniki uzupełnimy materiałem wideo ;)

Pink
27-07-2016, 17:29
Miło to słyszeć, bo pomysł jest bardzo dobry, materiały zresztą też :)

slk_girl
02-08-2016, 15:34
napisz. Nie obiecujemy spełnienia życzeń (fundusze + urlopy ;) ) ale może uda nam się coś napisać.
Mialam na mysli to, ze moge cos napisac do tego dzialu, jesli uznacie to za przydatne. Duzo podrozuje i jezdze samochodem po roznych krajach, wiec moglabym cos dorzucic.

Mario Boss
02-08-2016, 18:44
Świetny artykuł . Czekam na następne.

slk_girl
31-07-2017, 14:46
Odkopie artykul z zeszlego roku, by dopisac swoje uwagi po wypozyczeniu auta w Japonii, moze ktos sie kiedys skusi.

1. Rezerwacje zrobilam w Toyota Rent a Car na 3 dni, reprezentuja oni rowniez Hertza. Niestety wypozyczenie w jedna strone ma dosc wysoka oplate dodatkowa, ale po roznych kombinacjach doszlam do wniosku, ze co bym nie wymyslila (pociag), to i tak bedzie mnie kosztowac. Zamowilam rowniez ETC - karte do elektronicznego pobierania oplat za autostrady (Expressway). Oplata za to 324 jeny.
2. Samo wypozyczenie bylo latwe i przyjemne. Obsluga w biurze mowila po angielsku, pan ktory wydawal mi auto troche gorzej, ale dogadalismy sie. Zrobiono kopie mojego miedzynarodowego prawa jazdy, strony z paszportu z data wjazdu i glownej ze zdjeciem. Nawigacja byla po angielsku, samochod Toyota Yaris (Vitz) automat.
3. Jezdzenie bez problemu dla mnie, bo na codzien jezdze automatem po lewej i ogolnie poruszam sie zamiennie po obu stronach drogi w roznych dzikich i cywilizowanych krajach. Znaki w 90% miejsc z angielskimi opisami, nawigacja w samochodzie dobra, aczkolwiek miala ustawiona preferencje na Expressway, a te maja wysokie oplaty.
4. Przejechalismy trase: Osaka - Hikone - Komagane - Nakasendo Way (Magome, Tsumago) - Yamanakako - rejony gory Fuji - Hakone - Odawara. Tam oddalam samochod, aczkolwiek z perspektywy czasu mysle, ze moglam pojechac do Tokyo i oddac na Shinjuku, nie ma tutaj duzego ruchu wokol stacji.
5. Benzyna kosztowala mnie 5438 jenow, okolo 40 litrow, trasa 804km. Koszt 128 i 135 za litr. Autostrady byly bardzo drogie: 12670 jenow, jezdzilam nimi tylko poltora dnia, drugiego i trzeciego dnia jezdzilam po bocznych drogach, ale na dlugi dystans nie polecam tej opcji, bo jedzie sie naprawde wolno i dlugo.
6. Zadnego szczegolowego sprawdzania auta przy oddaniu, zreszta jego stan byl bez zastrzezen.
7. Miejsca parkingowe przyzwoitej wielkosci.

Na pewno taniej wypozyczyc i oddac do jednego punktu. Czy warto, to juz kwestia punktu widzenia. W gory polecam troche wieksze auto niz Yaris, bo silnik chcial czasami wyskoczyc spod maski na podjazdach. Dzieki wycieczce samochodem zwiedzilismy rozne miejsca, gdzie na pewno nie wybralibysmy sie transportem publicznym, zatrzymywalismy sie, gdzie nam sie podobalo, pojechalismy na rozne punkty widokowe, itp. Gdyby nie oplata za przejazd w jedna strone, to sam koszt wypozyczenia nie roznilby sie zbytnio od kosztow w Europie.

autosmobile
08-08-2017, 12:00
Świetne zdjęcia, spędziłem miły wieczór wyświetlając zdjęcia z Japonii.
Moje marzenie pojechać tam osobiście.
To tak jakby inny świat
Pozdrawiam i dzięki za ten wartościowy artykuł