PDA

Zobacz pełną wersję : Fabia czy Focus

Sir_Morgoth
31-08-2004, 19:24
Witam!

Mam dylemat i chciałbym poznać wasze opinie na ten temat. Za niedługo kupuję sobie autko i nie wiem, które wybrać. Po głębokiej analizie wszystkich aut na polskim rynku (i odrzuceniu tych, które mi się nie podobają) zostały mi:

1. Skoda Fabia RS (1.9 TDI Diesel - 130 KM)
2. Ford Focus Ghia (1.8 TDCi Diesel - 115 KM)

Tutaj można znaleźć specyfikacje tych samochodów:
1. http://www.skoda-auto.pl/salon/fabia/rs.htm
2. http://www.ford.com.pl/opera/focus/-/- (pod Operą a nie IE)

Po wybraniu dodatkowego wyposażenia:
(Fabia - ESP+EDS, ksenony, alarm z monitorowaniem wnętrza, podgrzewana szyba i dysze spryskiwaczy, regulacja fotela pasażera, podgrzewane fotele)

(Focus - poduszki boczne, TCS, ksenony, spryskiwacz reflektorów, komputer pokładowy, podgrzewane fotele, pakiet dla palących radioodtwarzacz CD ze zdalnym sterowaniem, czarny lakier, tylny spojler, kolo zapasowe, czujnik odległości cofania [dla żony :wink:], przedłużenie gwarancji)

oba samochodziki mają podobne wyposażenie, jednak Focus jest o 10 tys. droższy, a przecież jest wolniejszy od RSki. Co sądzicie na ten temat?

Bart

Ps. Tak się zastanawiam, czy ewentualnie wziąć Focusa 2004 czy 2005. Ten drugi facjatę ma jak Mondeo, a sylwetką przypomina mi Rovera 25/MG ZS, który mi się podoba, no ale jednak pierwotna sylwetka Focusa to było to.

Pps. Ewentualnie zaproponujcie jeszcze jakąś alternatywę, który miałaby podobne osiągi, podobne wyposażenie, podobną cenę :wink:, no i musi być Diesel.

h!msa
31-08-2004, 19:56
zdecydowanie fabia rs - ten silniczek diesla podobna daje kopa, no a pozatym sportowe wykonczenie - koniecznie czarna :twisted:

Małe Joł
01-09-2004, 07:40
1. Skoda Fabia RS (1.9 TDI Diesel - 130 KM)
2. Ford Focus Ghia (1.8 TDCi Diesel - 115 KM)

Zależy czym kierujesz się przy wyborze samochodu. Wiadomo że Focus jest droższy. Fabia to auto klasy B++ (mini kompakt), natomiast Ford to typowe auto segmentu C.

Nie rozumiem dla czego wybrałeś sobie takie auta (stare konstrukcje). Może warto abyś pomyślał o Astrze lll, Golfie 5, Peuegot 307, Seacie Ibizie.

:)

Pozdrawiam Małe Joł

Sir_Morgoth
01-09-2004, 09:32
Astra III - Nie ma takiego 'kopyta' za taką cenę

Golf - No cóż, powiedzmy, że nie mam najwyższego mniemania o tym wozie i jego kierowcach. Wolałbym jeździć Wartburgiem. Nie mówiąc już o tym, że za Diesla o porównywalnej mocy i porównywalnym wyposażeniu dam 110 tys. Na głowę nie upadłem.

307 - Jedyny minus, ze mi sie az tak nie podoba. Cena podobna do Focusa.

Ibiza - Jakoś nie umiem się przekonać do Hiszpanów. Niby to fajne, wygląd niczego sobie, ale jednak czegoś brakuje. :wink: Cena ok. 87 tys., czyli bliżej Focusa niż Fabii.

Ice
01-09-2004, 11:40
Jezeli duzo jezdzisz to kup Focusa, SKoda po 5 latach sie posypie.

lordzofmafia
01-09-2004, 11:53
Od września w sprzedaży będzie Astra III 1.9 CDTI w dwóch wariantach mocy, 120 i 150 kucy. Zastanów się nad nią. Dane techniczne są dostępne na www.opel.de . Niestety nie wiem jakie będą ceny i wyposażenie w Polsce.

Alfaholik
22-10-2004, 14:49
focus to bardzo dobre auto i wogole :D ale ja wybralbym jednak fabie, nie wiem czemu ale mi sie bardziej podoba :wink:

Goguś
26-10-2004, 20:38
Wiesz dla mnie to jedno i drugie to jest złom za taką cene bym nie kupił takich samochodów. Pozdro

Tomasz
28-10-2004, 08:25
Wiesz dla mnie to jedno i drugie to jest złom
Dlatego, że nie mają w serii nalepki "no buss no fun"?? :lol:

Goguś
28-10-2004, 14:17
Wiesz dla mnie to jedno i drugie to jest złom
Dlatego, że nie mają w serii nalepki "no buss no fun"?? :lol:
Dla mnie wielmożny pan Tomasz to jakis mul wcinający sie w nieswoje wypowiedzi. Nie interesuje mnie twoje zdanie a moje o tych 2 pojazdach jest właśnie takie robisz sobie tylko chlew.

Goguś
28-10-2004, 14:20
To ty to powiedziałeś że nie maja nalepki no bass no fun to sa zlomy. Moje zdanie jest calkiem inne i nie rub z siebie idioty.

debosy
28-10-2004, 15:22
On nie robi idioty z siebie tylko z ciebie. :lol:

A tak wogóle Goguś to stać cie tylko na tyle żeby samochód nazwać złomem?? :?

Jeżeli już piszesz że są to złomy to pisz dlaczego tak uważasz. :evil:

I dlatego właśnie wyszłeś na idiotę. :twisted:

Co za człowiek?? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Tomasz
28-10-2004, 16:50
Dzięki debosy ;)

Hahahahaha...... a Ty Goguś, lepiej poczytaj swoje posty:

"Jestem użytkownikiem poloneza pali jak cholera nie moge sie wyrobić z paliwem i pieniędzmi w lato bo dużo jeżdże. W zime nie wyjeżdżam z garażu bo wypycham go żeby taniej było." -> http://www.autogaleria.pl/forum/viewtopic.php?p=8750

:lol: :lol: :lol:

I jeszcze Ci coś powiem:

Otóż peuperyzacja twojej mentalności nie obliguje mnie to dalszej konwersacji z tobą...
...aha - i popracuj nad ortografią, może do szkoły warto by pójść? :>

t.m.

debosy
28-10-2004, 18:07
Jak się pisze takie głupoty to sie potem za to obrywa. :twisted:

Hej Tomasz nie uważasz że troche za bardzo go zjechaliśmy??
:|

AGENT
28-10-2004, 18:29
Może jak ten Goguś jeździ Poldkiem to po prostu dla niego wszystkie samochody to jak i Polonez to złomy? Przez to, że ów człek nie jeździł nigdy samochodem, tylko Poldkiem, to ma ograniczone horyzonty myślowe:)))

Goguś
28-10-2004, 18:39
HAHA SMIECHU WARTE SA WASZE WYPOWIEDZI PAN TOMASZ I DEBOSY NIECH PRZESTANA SZUKAC DZIURY W CALYM Z ORTOGRAFIA TO NIE MA ZADNEGO ZWIAZKU Z MOTORYZACJA. JESTEM MILOSNIKIEM FSO PRZYNAJMNIEJ WIEM CO ZNAJDUJE SIE POD MASKA I W INNYCH PODZESPOLACH A NIE NOWOCZESNOSC NIE WIADOMO CO JEST POD MASKA WSZYSTKO TO ELEKTRONIKA NIE WIADOMO O CO CHODZI SAME Z TYM PROBLEMY JEDNYM SLOWEM SZMELC.

Goguś
28-10-2004, 18:42
AGENT NIE JEZDZILES NIGDY POLDŻERSEM TO WOGOLE SKACZ NAWET NIE WIEDZIAL BYS JAK GO ZAPALIC. A TEN POLDZERS MA 13 LAT A NIE 15 NIE PRZEDSTAWIAJ BZDUR AZ SZKODA CIE SLUCHAC.

Tomasz
28-10-2004, 19:08
Reasumując:

Wszystko co jest nowe i nie nazywa się FSO to jest szmelc. Definicja słowa szmelc jest natomiast następująca: Szmelc to samochód, który da się zapalić. Zaś auto, którego "nawet nie umięlibyśmy zapalić" nie jest szmelcem.

Ku chwale ojczyzny, proponuję protest - drodzy producenci, nie produkujcie już szmelcu! Przejżyjcie wreszcie na oczy! Tylko w 13-letnich FSO tkwi siła!

t.m.

PS. Goguś, przywołuję Cię do porządku - zachowuj się! I zacznij pisać logicznie, z inteligentnymi argumentami i - przede wszystkim - racjonalnie...

AGENT
28-10-2004, 19:39
Goguś, co ty wiesz o... samochodach!
Nie umiałbym odpalić twego wraka, bo poprostu nie odpaliłby!!
A wracając do meritum sprawy, to zastanawiam się nad
sensem porównywania Fabii z Focusem. Pytanie który
z nich byś wybrał jest retoryczne i nie na miejscu.
Chyba każdy zdrowo myślący człowiek kupił by Focusa,
gdyby miał na niego pieniądze. Fabię można porównywać
z Fiatem Punto, C3, Pandą, czy z Corsą, ale nie z autem o klasę
wyżej! :wink:

Goguś
28-10-2004, 20:17
PANIE TOMASZU PROSZE NIE FIZJONOMOWAC. CO NIE MIARA POLEWY Z PANA SLOW. NIE WYRABIAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Goguś
28-10-2004, 20:19
A TY AGENT NIE BADZ TAKI DO PRZODU.

debosy
29-10-2004, 08:34
:idea: To skoro znasz się na samochodach Goguś , to czemu nie potwierdzisz swej tezy (Fabia i Focus to ZŁOM) jakimiś argumentami??? :twisted:

Teraz oczekuje od ciebie konkretnych argumentów , bo skoro uważasz że znasz się na samochodach to czekam na ARGUMENTY!!!

I co usłysze coś od ciebie na ten temat GOGUŚ?? :evil: :evil:

debosy
29-10-2004, 08:39
Bo gdybyś zamiast słowa "złom" użył wypowiedzi typu , "Fabia nie podoba mi się bo..." i do tego dodał swoje argumenty , TO ZARĘCZAM CI ŻE NIKT BY SIĘ DO CIEBIE NIE PRZYCZEPIŁ :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Goguś
29-10-2004, 12:30
JAK UZYTKOWNIK DEBOSY NIE UMIE CZYTAC TO NIE MOJA WINA. ARGUMENTY PRZEDSTAWILEM 28 PAŹ.2004r NAJPIERW DOKLADNIE PRZECZYTAJ A POTEM OCENIAJ. A PRZEDE WSZYSTKIM TO PYTANIE O FABIE CZY FOCUSA NIE DOTYCZY CIEBIE TO NIE WIEM W JAKIM CELU SIE WTRACASZ. :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

debosy
29-10-2004, 20:41
Mnie nie dotyczy???

HA HA HA.

Ty chyba nie wiesz co oznacza słowo "FORUM".

A poza tym nie widze , twojej strony żadnych sensownych argumentów. :twisted:

debosy
29-10-2004, 20:45
HAHA SMIECHU WARTE SA WASZE WYPOWIEDZI PAN TOMASZ I DEBOSY NIECH PRZESTANA SZUKAC DZIURY W CALYM Z ORTOGRAFIA TO NIE MA ZADNEGO ZWIAZKU Z MOTORYZACJA. JESTEM MILOSNIKIEM FSO PRZYNAJMNIEJ WIEM CO ZNAJDUJE SIE POD MASKA I W INNYCH PODZESPOLACH A NIE NOWOCZESNOSC NIE WIADOMO CO JEST POD MASKA WSZYSTKO TO ELEKTRONIKA NIE WIADOMO O CO CHODZI SAME Z TYM PROBLEMY JEDNYM SLOWEM SZMELC.

Troche techniki i człowiek się gubi.

Jak to stanowi dla ciebie jak to określiłeś "SAME Z TYM PROBLEMY" barierę nie do przekroczenia to naprawde mi cię żal. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Człowieku technika idzie do przodu Polonez niedługo odejdzie w zapomnienie i co wtedy??

Aha wiem sorry.

Ty bedziesz wtedy jeździł na rowerze.

Ice
30-10-2004, 10:14
debosy edytuj posty, a nie 2 pod rzad ;)

debosy
30-10-2004, 18:32
Zawsze edytuje , ale teraz zostawie bo to dwie różne wypowiedzi a chce żeby było czytelnie.

To jest argument. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Alfaholik
01-11-2004, 08:33
ale panie GOGU masz nawalone w glowce... az szkoda gadac rece opadaja :shock: skoro poldek to takie doskonale auto, ktorego nie moze odpalic przeicetny uzytkownik... moze bardziej bylbys zadowolony z samochodu z z pierwszej polowy XX wieku :?: tam to sie dopiero fajnie zapala... bierze sie korbe i sie kreci, kreci .. az auto dygnie to jest dopiero jazda....w sam raz na uzytkowanie na co dzien... w szczeolnosci w zime... zreszta z tego co wiem to odpalasz na dowerze bo wypychasz auto na zewnatrz :lol:

iq3b
01-11-2004, 22:52
Chciałem przemilczeć wypowiedzi Gogisia ale poprostu nie da się. Wiem że na każdym forum znajdzie się taki osobnik i prawde mówiąc to oni dodają pikanterii w rozmowach ale dajcie spokój trzeba trzymać jakiś poziom. Szanowny Gogusiu ja też mam sentyment do FSO - jestem właścicielem 19-leniego Fiata 125p koloru "ognista czerwień" (lekko wypłowiała na słońcu;p) ale pomimo że to mój kochany "kredens" to wiem co to postęp i motoryzacja XXI wieku 8) Nie pisze głupot i nie obrażam się na konstruktywna krytyke. Taka jest specyfika For(ów) - jak to sie pisze :?: 8) - że trzeba być konkretnym w swych wypowiedziach i argumentować je należycie. Przemyśl to Goguś bo (i to troszke mała ironia) "No Bass No Fan" to nie jest najlesza reklama samego siebie...

Chciałbym się jeszcze wypowiedzieć na temat tego postu;p:

Ja jestem zwolennikiem czeskiej marki a wersja RS fabii to naprawde pełnowartościowe auto. To prawdziwy wilczek w owczej skórze :) podobnie jest z sportową Ibizą ale skoro jej nie lubisz to nei ma rozmowy :lol: . Fokus to także dobry samochód choć sa różne opinie dla mnie najwiekszym autuem samochodu jest zawieszenie. Jeśli do tego dodać pożadny silnik to jest się czym wozić:P

A ja bym i tak wybrał Alfe Romeo 147 8) ale to inna bajka hihi

Życze dalszych potyczek słownych które podnoszą adrenalinke i zabarwiaja to Forum :twisted:

sajo

debosy
03-11-2004, 11:35
Dzięki chłopaki.

Cieszę się że podzielacie moje zdanie.:twisted:

Kielon
15-11-2004, 19:56
tak przypadkiem trafiłem na ten temat, no i miałem przyjemność poczytac jeszcze kilka zabawnych wypowiedzi we wcześniejszych tematach.
No i co?
Normalnie sikać ze śmiechu sie chce!!!!!
>Goguś wygląda mi na chłopaczka co czasem polonezem jeżdzi i musi częściej w nim grzebac, a pozatym ma chyba kąpleks mniejszości, wiec dlatego pieprzy głupoty bez potrzeby.
>a przyszły właściciel fabii bądź focusa, też musi mieć nasrane w głowie,
kto kupując samochód za 80 tys. rzadzi się przypadkowych ludzi na forum, gdzie można usłyszeć jedynie subiektywne wypowiedzi, w dużej części poparte własnym "widzi mi się", a nie konkretnymi spostrzeżeniami i argumentami.
Kończąc, drogi przyszły właścicielu, ja proponuje Co focusa, bo ładnie mu w granatowym lakierze.....;-P
Krótko mówiąc HWD dla ścierwa, szczególnie goguś (ksywa mu pasuje)
A wszystki pozostałych urzytkowników pozdrawiam!!!!!!!!!
Narazie.

Emenems
15-11-2004, 21:55
Bardzo wesoło w tym temacie:D

Pozdrawiam (szczególnie Gogusia, za jego specyficzne postrzeganie świata, dzięki niemu świat jest bardziej kolorowy i jest FUN:D)

HARNAŚ
16-11-2004, 16:25
Ja bym wybrał fabie ma mocnijszy silnik i jest tańsza :!:

el_
18-11-2004, 19:51
Ja bym wybrał fabie ma mocnijszy silnik i jest tańsza :!:
A ja Focus'a 8)

P.S. Skąd się taki Goguś wogóle tutaj wziął :?

Goguś
19-11-2004, 12:17
Z KOSMOSU!! HEHE BARDZO SMIESZNE.

el_
19-11-2004, 13:51
Z KOSMOSU!!
A to spoko :wink:

-=Sadek=-
23-12-2004, 18:28
nie wiem z jakiej racji porównójesz dwa samochody których nie da sie ze soba porówna.... :?

05-01-2005, 14:35
Wybrałbym Focusa z silnikiem VTR :)

Gemini
10-01-2005, 13:33
Wiekszość wypowiedzi w tym temcie nie jest na temat :lol:

Patrząc na ranking nie zawodności polecam Focusa
Patrząc na ilość miejsca w środku polecam Focusa
Patrząc na wygląd zewnętrzyny (i wewnętrzny) polecam Focusa
Patrząc na cenę polecam Fabię
Patrząc na osiągi polecam Fabię
Patrząc ogólnie polecam Focusa :!:

Focus jest cool :!: Widziałem, jeździłem, polecam

Sowison
10-01-2005, 17:36
Heh no tutaj powinno się samemu zdecydować, bo ktoś może jeździ z rodzinką, a inny sam (od okazji ze znajomymi), czy może jeden lubi więcej miejsca i komfortu (Focus), a może zwrotnego i małego auta miejskiego (Fabia). Tutaj zdałbym się na własne upodobania 8) Moje zdanie jest za Focusem, bo jak mam kase to wlałbym mieć więcej 8)

PS. Fajną rozmowę przegapiłem :wink: