PDA

Zobacz pełną wersję : [S] Nissan Juke 1.6 Tekna, 2013, niski przebieg

Piciu
28-02-2017, 21:56
Witam,

Jak w opisie - Juke od pierwszej wlascicielki, sprzedaz prywatna.

Szczegoly w ogloszeniu:
https://www.olx.pl/oferta/nissan-juke-tekna-1-6-CID5-IDkDgLE.html

joker5513
01-03-2017, 20:40
50K za 4 letnie auto które wyjściowo kosztowało ze 70??

rowerek
01-03-2017, 21:08
joker, ale Ty smuty walisz... Dobre auto, z pierwszych rąk, z niskim przebiegiem musi swoje kosztować. Wejdź na różne portale aukcyjne, sprawdź ceny za dany rocznik, odsiej te najtańsze i mniej więcej oceń. W przypadku Juke'a, podobnie jak z Paskiem Robaka, jest to cena wcale nie odbiegająca od średniej. Egzemplarze z dwa razy większym przebiegiem są wystawiane za 45-48 tys. zł.
Przestań oceniać ceny przez pryzmat ogłoszeń "igła, jedyny taki"...

joker5513
01-03-2017, 21:12
OK czyli w Polsce (a przynajmniej na tym forum) samochody nie tracą na wartości? Dziwne wręcz że nie drożeją :)Zawsze mi się wydawało że 3 letni samochód powinien kosztować 45-60% ceny nowego ale ja tam się nie znam. Dobra. Over and out.

rowerek
01-03-2017, 21:20
Wiesz... dwa razy 'wyśmiałeś' kogoś za cenę, za którą wystawia swoje auto na sprzedaż, a potem dziwnym trafem okazuje się, że to wcale nie jest kwota z sufitu, bo za tyle jest również wiele podobnych egzemplarzy wystawionych. Nie wchodź czasem na zagraniczne portale aukcyjne, bo zawału dostaniesz jak zobaczysz ich ceny.

Driv3r
01-03-2017, 21:30
jest taka zależność, że japońce i niemce mają stosunkowo niską utratę wartości.
przykład skrajny - zobacz ile kosztuje nowy LC a ile 2 letni :)
spadek wartości po 2 latach jest na poziomie... 10%.
Suzuki po 3 latach sprzedawałem za trochę ponad 70% wartości (auta mniej więcej 3 letnie).

joker5513
01-03-2017, 21:41
LC pewnie nie traci na wartości ze względu na nieistniejącą podaż. Aut takich jak twoje z V8 benzyna nie ma prawie w ogóle (gnojówko wozów za to pełno na otomoto).

Chyba muszę jeździć Clio do czasu aż nie odpadną od niego koła lub uzbieram na coś fajnego i nowego bo szlag mnie trafia jak widzę te ceny używanych samochodów.

Teraz to już definitywnie over and out :)

Kedirak
01-03-2017, 22:17
Joker nowe auta podrożały, nie wiem czy zauważyleś, sprzedaj to clio za jak najwyższą cenę a wtedy i wartość internetu wzrośnie.

test1uci
01-03-2017, 22:30
Cena chora, ale faktycznie okazuje się, że za tyle chodzą. Z drugiej strony, auto jest tyle warte ile ktoś chce za nie dać.

Driv3r
01-03-2017, 22:41
Dlaczego chore?
Ludzie to auto ma 34 tysiące km przejechane.
Do tego pełne wyposażenie, wygląda jak nówka. Co z tego, że teoretycznie ma 4 lata?
To jest właśnie takie polskie myślenie - auto ma być tanie. A potem jadą odpicowane szroty z zachodu które ludzie łykają jak młode pelikany.
Niech dotrze w końcu w ten naród, że za dobre auto trzeba zapłacić. Nikt za darmo porzadnego samochodu nie odda.

Arrival
01-03-2017, 23:03
Zawsze mi się wydawało że 3 letni samochód powinien kosztować 45-60% ceny nowego ale ja tam się nie znam.

Taką opinię sobie ludzie wyrabiali patrząc na ogłoszenia z igłami zza zachodniej granicy. Normalne auta wbrew obiegowej opinii nie tracą 50% wartości przy wyjechaniu z salonu :D Auto ma niski przebieg, pewne pochodzenie itp. Nikt takiego nie odda za pół darmo.

Kedirak
01-03-2017, 23:18
Są takie 3 latki, solidnie bite i zużyte, szukają 'jeleni' jak pewne posty sugerowały ;) i zwykle je znajdują :)

A te dobre w serwisach ogłoszeniowych jeżeli się pojawiają to tak na pól dnia.

QbaKuba
01-03-2017, 23:48
szlag mnie trafia jak widzę te ceny używanych samochodów.

To lepiej nie pytaj ile zapłaciłem za 9 letnią Fabię, bo mnie zwyzywasz od wariatów :D

Dlaczego chore?
Ludzie to auto ma 34 tysiące km przejechane.
Do tego pełne wyposażenie, wygląda jak nówka. Co z tego, że teoretycznie ma 4 lata?
To jest właśnie takie polskie myślenie - auto ma być tanie. A potem jadą odpicowane szroty z zachodu które ludzie łykają jak młode pelikany.
Niech dotrze w końcu w ten naród, że za dobre auto trzeba zapłacić. Nikt za darmo porzadnego samochodu nie odda.

Postawić dobre piwo temu Panu!

A te dobre w serwisach ogłoszeniowych jeżeli się pojawiają to tak na pól dnia.

Raz widziałem jak piękna Mazda 3 z polskiego salonu z mikro przebiegiem zeszła po 1 godzinie O_o

Piciu
02-03-2017, 08:41
Jako sprzedajacy nie bede sie wypowiadal na temat ceny. Powiem tylko, ze zainteresowanie autem jest.
Moze jutro uda sie odebrac klekota, troche sie boje reakcji Zony.

maxior
02-03-2017, 11:49

Spotkalem sie z glosami oburzenia za ustalenie zaporowej rzekomo ceny za stare A4, Auto sprzedane, zostalo w DE. Wiec jednak da sie, ludzie docenia dobry samochod czasem.:)

paul997
03-03-2017, 10:02
Dopiero 5 letni samochód z naszego salonu jest warty z grubsza 50%, ale nie ceny zakupu, a obecnej ceny salonowej. Ja zresztą za tyle sprzedawałem i za tyle kupowałem. Wszystko poniżej to albo okazje, albo 'okazje'. 3-latek odpowiednio będzie droższy, wg mnie 30% straty do obecnej ceny salonowej jest OK. I tak zdaje się ten z ogłoszenia kosztuje. Plus trochę do ceny za brak przebiegu :)