PDA

Zobacz pełną wersję : Felka - obrotomierz

guzik_Darek
03-06-2006, 15:22
Tzn niewiem na ile to jest tuning ale chciałem się zapytać czy można w Felce zrobić obrotomierz (1.3 MPi 96'). Ile to kosztuje i czy może ma ktoś stronke jak to wykonać. Oprócz tego czy można zamontowąć w orginalne wejście licznik temp. zewnętrznej, oraz jaki wybrać dobry sportowy tłumik do Felki tak do 250 - 300 zł. Oraz jeszcze jak podnieść troche osiągi (niechodzi mi o extremalny tuning tylko o niewielki wzrost mocy 5-10 KM przez niewielkie modyfikacje). Z góry dzięki

JasioVtuner :]
03-06-2006, 21:07
Oraz jeszcze jak podnieść troche osiągi (niechodzi mi o extremalny tuning tylko o niewielki wzrost mocy 5-10 KM przez niewielkie modyfikacje). Z góry dzięki

Wymien filtr powietrza na sportowy tak samo caly wydech najlepiej typpu "MUGEN" niezaszkodzi tez wymiana walku rozrzadu sielnik bedzie lepiej sie wkrecal na obroty moce beda wieksze tak w ok 10 KM moze 15
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=106148665 cos tego typu zwiekszaja dosyc znacznie moc auta

wojtekwielkiew
03-06-2006, 22:23
Mugen nie mugen, ważne, aby miał wysoką przelotowość (jednak pełnej przelotówki nie radzę, kłopoty przy kontroli policyjnej z racji dźwięku). Jeśli masz znajomych w stacji kontroli pojazdów to wyrzuć katalizator i wstaw strumienicę ;) . Wałek rozrządu to dość zaawansowana modyfikacja, z tych prostszych tak jak kolega wspomniał filtr powietrza, świece zapłonowe (plus ewentualnie kable WN), magnetyzery (jeśli w nie wierzysz) oraz dobre paliwo w baku :)

JasioVtuner :]
03-06-2006, 22:31
strumielub tlumik przelotowy wywalenie kata spowoduje przyrost ok 5 km :P z porzadnym filtrem tlumikem i tak jak kolega mowil kable i swiece i bedzie git :D a co do magnetyzera to moim zdaniem strata kasy kosztuja mnustwo kasy a daja przyrosty w granicy 2 km :D

guzik_Darek
05-06-2006, 11:00
A czy da się w felce zrobić obrotomierz w miejscu dużego zegarka? I ile to kosztuje.

Don2x44
05-06-2006, 11:07
No i obowiązkowo naklejka na tylną szybe jakiegoś producenta oraz na tylną klape naklejke z diabłem trzymajacego w zebach kolektor. Przyrost mocy to około 15 PSów :cool:

A tak na poważnie, to zastosuj sie do zalecen kolegów.

Prosciej zakupic nowy zestaw liczników z obrotomierzem niż bawić się w modyfikacje. Koszt uzywanych liczników to około 150zł.

http://allegro.pl/item105693119_licznik_z_obrotomierzem_skoda_felicj a.html

qoompel
05-06-2006, 11:12
A czy da się w felce zrobić obrotomierz w miejscu dużego zegarka? I ile to kosztuje.
Kup sobie obrotomierz np. na aukcji internetowej (http://moto.allegro.pl/search.php?string=obrotomierz&description=1&category=620&country=1), podłącz, ustaw na 4 cylindry i już. :grin:

BeeMiX
05-06-2006, 17:20
No i obowiązkowo naklejka na tylną szybe jakiegoś producenta oraz na tylną klape naklejke z diabłem trzymajacego w zebach kolektor. Przyrost mocy to około 15 PSów :cool:

A tak na poważnie, to zastosuj sie do zalecen kolegów.

Tylko że za bardzo poważne nie są zalecenia kolegów gdy radzą zainstalować strumienice i magneryzery :evil: Na dolocie w staw stożek jeśli niebędzie przeszkadzał Ci większy huk sinika, następnie wywal kata i wtaw w jego miejsce zwykłą rure, jakiś dobry tłumik końcowy także nie zaszkodzi. Nie licz na wielkie przyrosty ale napewno polepszy Ci sie samopoczucię za kółkiem. Daj sobie spokój z magnetyzerami i innymi strumienicami albo podobnym chłamem, to do niczego nie prowadzi i nic Ci nie da...