PDA

Zobacz pełną wersję : Renault Clio R.S. Trophy | P&O

MCL
28-05-2017, 16:22
Przez najbliższy tydzień poruszamy się najostrzejszą odmianą Renault Clio. Jeśli macie jakiekolwiek pytania, to śmiało je zadawajcie.

hondacbr11
28-05-2017, 19:16
Trzeszczy w środku czy nie ?

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

MCL
29-05-2017, 09:20
Trzeszczą dwa elementy - plastik na kierownicy (pod naciskiem) i coś w okolicy lewego nawiewu. Poza tym czasami (przy wkręcianiu auta na wysokie obroty) jakiś element delikatnie rezonuje.

hondacbr11
29-05-2017, 14:14
Oj to straszne...

Jak sie sprawują Ledy ?
I czy Bose daje rade ?

MCL
29-05-2017, 15:01
Ledy są ok - nie świecą rewelacyjnie, ale w perspektywie do starych lamp (które mam u siebie) to niebo a ziemia.

Bose mieliśmy w wersji GT Line. Tutaj są "Bass Reflex", które moim zdaniem grają bardzo dobrze jak na takie auto. Mam wrażenie, że nieco je dopracowali, gdyż w moim aucie dźwięk przy tych samych utworach jest jakby bardziej stłumiony.

Driv3r
29-05-2017, 15:10
spróbuj oddać swoje do parku prasowego - a może się nie zorientują? ;)

Seth
29-05-2017, 15:46
z poprzednią prasówką by się udało, bo kolor ten sam. Ale ta, którą dostaliśmy to czerwona landrynka ;)

Buzzer
30-05-2017, 05:40
Oj tam - sprajem mozna i sie dowodca nie zorientuje ☺

hondacbr11
30-05-2017, 06:14
Mam pytanie bo teraz ogladalem test Pertyna. Tyle ze wersji GT i cała konsola sie rusza i trzeszczy jak bylo i jest u was?

Czy padały sa w opdowiedniej odległości czy przy zdejmowaniu. Nogi z gazu zachaczasz o bamulec np ? I czy dźwignia od edc jest luzna i brzeczy w niej przycisk... Olaboga....

MCL
30-05-2017, 08:11
1. Konsola faktycznie "pracuje", ale tylko kiedy jest wyraźnie naciskana. Trzaski - różnie, raz są, raz ich nie ma. W moim prywatnym egzemplarzu przykładowo wszelkie nieprzyjemne dzwieki pojawiają się tylko w zimie.

Pedały są bardzo dobrze rozłożone - w takim stopniu, że hamowanie lewą nogą jest wybitnie komfortowe. Lewarek EDC faktycznie jest luźny i "bardzo tani" w dotyku.

maxior
30-05-2017, 09:26
w takim stopniu, że hamowanie lewą nogą jest wybitnie komfortowe.

raz sprobowalem zahamowac w automacie lewa noga, wybitnie niekomfortowo i bez wyczucia sie to robi IMO lewa noga zawsze na bok :D

Seth
30-05-2017, 09:30
trzeba się nauczyć, ale dużo daje w jeździe :)

MCL
30-05-2017, 10:34
Otóż to - delikatnie dohamowując lewą nogą i starannie operując gazem można pięknie "docisnąć" przód, zwiększając prędkość w zakręcie :)

hondacbr11
30-05-2017, 10:35
Tyle ze mi chodzi o to na co narzekał Pertyn, a raczej do czego się przyczepił ewidentnie że przy zdjęciu nogi z gazu zachacza nogą o hamulec i mu się blokuje między pedałami. No bo VW ma tak zrobiony pedał Hamulca dla jakiś osłów pewnie że tam się nie da wsadzić nogi pod hamulec zdejmując nogę z gazu. Że niby jest po stronie pedału gazu na pedale hamulca przedłużenie takie że noga nie wpadnie... Wg mnie idiotyczne czepianie się na siłę.

Od 2012 roku śmigam Renault w żadnej nie mam takiego super Niemieckiego pedału hamulca i nigdy mi się nie zdarzyła taka sytuacja jaką Pertyn opisał... Chyba jestem zbyt dobrym kierowcą widocznie.

Seth
30-05-2017, 10:41
albo masz po prostu stópki gejszy i nie zahaczasz ;)

ale ja też w Clio nie kojarzę, żebym czymś zahaczał :)

hondacbr11
30-05-2017, 11:55
Normalne stopy mam i to jeszcze z platfusem xD 41 to nie są małe ani wielkie takie normalne w zasadzie. Tym bardziej że Pertyn też wielki nie jest i nie sądzę żeby miał nogę 46, czepianie się dla czepiania i tyle.

MCL
30-05-2017, 14:22
Ja z kolei mam rozmiar 46 i zero problemów z zahaczaniem. Jedyna irytująca rzecz to potworna czułość tego pedału - pierwsze hamowanie można skończyć na szybie ;)

hondacbr11
30-05-2017, 16:12
No to akurat się zgadza z tym co mówił ;)

AGENT
30-05-2017, 21:00
Ja mam jedno pytanie - czy jest lepsze auto w tej klasie?
O spalanie się nie pytam, bo i tak prawdy nie napiszecie :razz:

MCL
31-05-2017, 10:29
Spalanie zawsze jest u nas prawdziwe - trzeba tylko umieć jeździć. Clio żłopało od 11 do 17 litrów w mieście. Przykładowo takim 208 GTI da się na luzie utrzymać w okolicach 9 litrów.

Czy jest lepsze auto w tej klasie? Trudno powiedzieć - Clio jest zupełnie inne, głównie za sprawą charakterystyki silnika i skrzyni. Ja osobiście wolałbym Fiestę ST/ST200, ale Clio Trophy mocno mnie urzekło.

Seth
31-05-2017, 10:35
a jechałem Clio krótko i uważam, że jest bardzo szybkie, Akrapovic fajnie chodzi, ale całość jest nijaka. Wolałbym Fiestę.
Ale bardzo możliwe,że nie udało mi się rozgryźć tego samochodu do końca.

AGENT
31-05-2017, 12:58
Spalanie zawsze jest u nas prawdziwe - trzeba tylko umieć jeździć. Clio żłopało od 11 do 17 litrów w mieście.
To zależy co się rozumie przez "umie jeździć". Dla jednego auto to tylko środek do przemieszczania z puntu A do Ą, wtedy istotnie "umienie" jeździć polega na jak najniższym spalaniu. Dla drugiego jazda autem to frajda, przyjemność, rozrywka, adrenalina, a tutaj konsumpcja paliwa jest wprost proporcjonalna do fanu z jazdy. 17 l to mimo wszystko dużo za dużo.

Przykładowo takim 208 GTI da się na luzie utrzymać w okolicach 9 litrów.
Nie wiem jak w aktualnych modelach, ale w poprzednich to Pug miał świstaka, Clio wolnossący motor. Może stąd ta różnica.

Seth
31-05-2017, 13:21
Oba mają niemal identyczne silniki. 1.6 Turbo i ponad 200 KM

manager
31-05-2017, 21:53
W mieście pali 11-17, ale to nie była emerycka jazda. Będzie w teście info ile może spalić w trasie, przy załóżmy 140?

Seth
31-05-2017, 22:05
Podejrzewam, że "jak zawsze" od pewnego czasu ;)

Di Kej
01-06-2017, 15:15
a jechałem Clio krótko i uważam, że jest bardzo szybkie, Akrapovic fajnie chodzi, ale całość jest nijaka. Wolałbym Fiestę.
Ale bardzo możliwe,że nie udało mi się rozgryźć tego samochodu do końca.
Dla mnie z kolei Fiesta jest nijaka. Szybka, ładna, świetnie skręcająca, zwarta, odczuwalnie mniejsza... ale sztucznie brzmiąca i z nudnym wnętrzem. Mnie nie chwyta za serce. Z kolei Clio można robić głupoty i tylko obserwować wskazówkę poziomu paliwa ;)

Seth
01-06-2017, 15:21
w Clio mi brakowało "agresji", twardości. Jakoś tak miałem wrażenie, jak w A6 3.0 tdi - zasuwa jak głupi, tylko co z tego ;)

mcmiller90
01-08-2017, 14:04
Najmocniejsze Clio ma aż 220 KM
wogóle dobrze zrobił clio lifting, ma coraz łądniejsze detale,
Trochę czytałem i podobno twórcy opierali się o doświadczenia z serii wyścigowej Clio Cup
i trochę to widać nawet po fotelu, jak ktoś widział to wie , że jest mocno wyprofilowany

Robak
23-08-2017, 11:49
Kolejne auto ze zlotu, któremu można było się przyjrzeć z bliska. Zaimponowało mi to że jak jechałem za Sethem po Wawie to na 1 i 2 praktycznie nie mogłem go dojść dopiero na 3 biegu powoli zaczynałem dojeżdżać. Osiągi ma imponujące i w zasadzie tak na gorąco to wszystko co mi się w nim podoba. Za kierownicą jest dla mnie słabo czyli jestem za duży na ten pojazd. Fotel mały, w boczki plecy mi nie chciały wejść, regulacja zakresów marna, pozycja taboretowa. Z zewnątrz też szału nie czyni. Poprzednie clio rs było z wyglądu świetne. 3d nadwozie było zgrabne a poszerzane błotniki dawały powagi. Nowy model w cywilnym konfigu wygląda super natomiast w tej wersji robi się spuchniętym microvanem na przerośniętych felgach i z nietrafionymi dodatkami typu srebrny dyfuzor. Ten dziwny czerwony lakier też "na nim nie leży".

motomaniak87
29-09-2017, 11:38
Pytanie finalne, czy auto warte jest swojej ceny? Biorąc pod uwagę, że w tej kategorii konkurentów nie brakuje.

Wiktoria55
08-01-2018, 19:13
Fajne i przydatne info. Dzięki za ten wątek.

Majeczka88
11-03-2018, 08:07
Pytanie finalne, czy auto warte jest swojej ceny? Biorąc pod uwagę, że w tej kategorii konkurentów nie brakuje.

ja uważam, że jak najbardziej TAK - jeździłam Clio'wka przez długi czas i byłam bardzo zadowolona :)