PDA

Zobacz pełną wersję : Czy aby troszeczkę nie za dużo?

jaromir
12-06-2006, 15:16
Ostatnimi czasami zauważam, że w dziale "Co wybrać? pojawia się coraz więcej tematów w stylu "Który lepszy?" lub "Jaki byście wybrali?" czyli trzy lub cztery auta, troche danych technicznych i ankieta. Wiem, że po to jest ten dział ale nie raz nawet po dwa tematy dziennie tego typu się pojawiają. Rozumiem również, że aby forum istniało musi się rozwijać a rozwój polega właśnie na tworzeniu nowych tematów ale czy aby to jest odpowiednia droga? Przecież jest wiele działów, w których można tyle ciekawych rzeczy napisać. Pewnie wielu z Was zaraz powie spróbuj sam napisać taki temat i zobacz ile to wymaga pracy. To też rozumiem. Nie zrozumcie mnie źle bo nie mam nic przeciwko tym tematom ale jak dla mnie jest ich po prostu za dużo i tyle. :wink: Ja ze swojej strony mogę jedynie apelować do forumowiczów, którzy mają w planach zrobienie tematu w tym stylu aby dwa razy się zastanowili czy jest on na tyle ciekawy, że warto go zakładać?! :cool:

BKX
12-06-2006, 15:33
A jednak ktoś się odważył :) popieram jaromir'a w 100%, tyle że ja bym jednak użył troche mocniejszych słów ;) Te tematy nic nie dają, a niektórzy zakładając je nie napiszą niczego od siebie, tylko suche dane, zdjęcia i nic więcej...

jaromir
12-06-2006, 15:50
OT

...tyle że ja bym jednak użył troche mocniejszych słów...
To nic nie da, że użyję mocniejszych słów. Wydaje mi się, że to co napisałem jest na tyle zrozumiałe, że nie muszę do tego stosować słów na k, p itd. :wink: Uważam, że każdy z nas jest człowiekiem kulturalnym i nie wypada do normalnych wypowiedzi wplątywać takich słów.
EOT

Emenems
12-06-2006, 16:30
Hmmmm...tematy z porównaniami to w sumie zakładają tylko dwie lub trzy osoby, myśle że to do nich apel.
Nie mam nic do samej treści porównań, ale muszę się zgodzić że co za duzo to niezdrowo. Naprawde odechciewa się tego czytać.

Suchy
12-06-2006, 17:29
(...)Naprawde odechciewa się tego czytać.

Mnie również nie chce się zaglądać do każdego tematu i analizować go... za każdym razem gdy wejdę na forum w dziale "co wybrać" jest około 5 tematów w których pisze się za każdym razem co innego i jak się to wszystko w głowie zmiksuje to naprawdę czasami nie wiem co napisać. Sądzę że jest zdecydowanie za dużo tych tematów... jeżeli nie macie zamiaru tworzyć bardziej profesjonalnych tematów (tylko kilka fotek, dane i jazda) to nie ma sensu w ogóle się podejmować tego. Widać skutki...

fischer777
12-06-2006, 17:58
Napisałem kiedyś podobny apel w temacie "Durne posty". Wprawdzie mało się ostatnio udzielam, ale każdy temat śledze i analizuje. Jednak owy dział kompletnie schodzi na psy i zupełnie do niego nie już nie zaglądam. Nie widze żadnego sensu tworzenia tylu porównań i do tego o tak małej wartości merytorycznej. Ja również popieram jaromira.

jaromir
12-06-2006, 18:09
W takim razie widzę, że nie jestem sam w swych spostrzeżeniach. :wink: Czekam na opinię jakiegoś moderatora no i może propozycje jak z tym już mogę powiedzieć problemem walczyć. Oczywiście zostaje jeszcze taka opcja, że każdy z forumowiczów przed założeniem w tym dziale jakiegoś topicu przemyśli to dwa razy ale jak znam życie to zwykłe prośby nie wystarczą. Może zaostrzyć zasady tworzenia tematów w tym dziale i jakoś z tą wesołą tworczością skończyć? :roll:

wojtekwielkiew
12-06-2006, 18:17
Jeśli są to porównania dla zabawy to popieram całkowicie, co innego gdy ktoś nosi się z zamiarem kupna auta i faktycznie nie wie które wybrać. Salwę śmiechu budzą u mnie porówniania w rodzaju "Enzo czy Zonda" itp. Czy ktoś naprawde chce dokonać zakupu tego auta, śmiem twierdzić że nie. Także porówniania owszem, ale tylko gdy są one potrzebne przy wyborze

qoompel
12-06-2006, 18:34
Jeśli są to porównania dla zabawy to popieram całkowicie, co innego gdy ktoś nosi się z zamiarem kupna auta i faktycznie nie wie które wybrać. Salwę śmiechu budzą u mnie porówniania w rodzaju "Enzo czy Zonda" itp.
Nie jestem za "masówkami", ale czy życie forumowe z takimi porównaniami nie jest ciekawsze ? Zawsze trzeba wybierać między Polonezem a Golfem II ? Peugotem 205 a Nissanem Sunny ? Nie myślmy tak jak redakcja Auto-Świata ...
Musi być miejsce na super-samochody abyśmy mieli okazję się o nich wypowiedzieć ...
Jestem jak najbardziej za takimi ciekawymi porównaniami. Tylko nieco rzadziej :wink:

A wszystkich, którzy mają dosyć porównań, zapraszam do tworzenia tematów z nowościami lub prototypami (n.p.) :wink:

Kurczak
12-06-2006, 18:40
Całkowicie popieram goompla, trawie takie tematy, lecz czasem faktycznie jest ich zbyt dużo i pojawiają się za często.

Jak ktoś ma jakiś pomysł na temat to niech go nie realizuje od razu tylko poczeka, aż tematy, które obecnie są na "topie" się wyczerpią i wtedy napisze to co ma do napisania.
To tyle z mojej strony na ten temat :wink:

wojtekwielkiew
12-06-2006, 18:55
To już zależy od $ kupującego, ale codziennie jedno nowe porównanie Ferrari, Porsche czy Lambo to już przesada.

Szakal
12-06-2006, 18:55
Ja również nie mam nic przeciwko takim tematom, ale za często się takie pojawiają. Nie skończe dobrze napisać swojej opinii w jednym porównianiu, a już drugi powstaje. Człowiek zaczyna się gubić i przez to również traci ochotę wyrażać swoją opinie. Ale jak napisałem na początku takie tematy muszą istnieć w tym dziale, bo po to między innymi powstał. Bez tego się nie obejdzie, ale co niektórzy jak już weszli w rytm to już zakładają 2 tego typu tematy dziennie. Co im przyjdzie do głowy odrazu muszą zamieścić je na forum. Jak jakieś automaty, które nie umieją myśleć i tak zostały zaprogramowane. Co niektórzy wiedzą o kogo chodzi. Im tym ludziom mówię: opanujcie się z tymi tematami, raz na 4 dni starczy można założyć, ale w żadnym razie codziennie czasem po 2. Sami widzicie jakie zamieszanie się robi. :wink:

AML
12-06-2006, 19:00
Do ogólu:

Proszę, aby każdy znacznie ograniczył tworzonie przez siebie tematów w dziale "Co wybrać?".

BKX
12-06-2006, 19:25
Widzę, ze część z was nie zrozumiała za bardzo o co chodzi, więc ja to musze napisać... Nikt nic nie ma do tego typu tematów, ale jast ich w tej chwili cała masa, głównie zakładane prze jedna - dwie osoby, każdy może sobie sprawdzić kto tak naprawde zakłada te tematy i jak często to robi... I problem jest w tym, że jakby taki temat powstawał raz na 2,3 czy 4 dni, to nie kończyłby się na 2 stronie tylko na 6 lub 7, można je bardziej drążyć, a w takim wypadku ja napisze coś w pierwszym temacie, ktoś odpowiue na mój post i powinna sie z tego wywiązać dłuższa pogaducha, a ja już nie mam ochoty tam zaglądać, bo już jest następny temat, a do tamtego nie chce mi się wracać i tak naprawed do niczego to nie prowadzi...

wojtekwielkiew
12-06-2006, 20:22
Czyli wnioski są, teraz tylko czekać kto pokaże, iż ma je w głębokim poważaniu :wink:

Wielbłąd
14-06-2006, 16:51
Ciekawe czemu osoby o ktore tutaj chodzi sie w ogole nie odezwa... :roll:

LiveLetDie
14-06-2006, 16:56
Ciekawe czemu osoby o ktore tutaj chodzi sie w ogóle nie odezwa... :roll:
Ważne, że (chyba) dotarło do nich przesłanie tego tematu i powstrzymują jak na razie swoje zapędy porównawcze. Bo niby co mądrego mieli by tu napisać?

307_big_fan
13-07-2006, 07:19
Witam !

Wiem , żę może to jest tylko moje zdanie ale wydaje mi się , że raporty z jazdy aG są przeprowadzane zbyt często ...

Userzy się przyzwyczają , że to jest coś normalnego a nie wyjątkowego ...

TAkie jest moje zdanie ... więc jeżeli grono modowskie chce żebyn raporty były nadal unikatowe , myślę , że trzeba zmniejszyć ich częstotliwość ...

Don2x44
13-07-2006, 08:29
Z raportami nie jest tak zle, choc ostatnio fosc duzo ich przybyło. Nie mam nic przeciwko przed raportami napisanymi przez MaxArtur'a, redakcje oraz przez Setha o Outbacku. Ale gdy widze raport napisany przez 13-15 latka... zachwalajacy jazde tym samochodem i to ze niby on prowadził - jest to dosłownie zapewne wyssane z palca.

Śmiech mnie ogarnia gdy czytam cos takiego. Nie bede pokazywał palce kto... Wysarczy sprawdzic liste tematów z raportami oraz temat "Cała prawda o... nas".

Szakal
13-07-2006, 09:41
Czy aby 307_big_fan nie przesadzasz? Raporty z jazdy z aG nie są aż tak często aby można było mówić o jakimkolwiek przyzwyczajeniu. Poprostu tak się może wydawać bo w międzyczasie inni użytkownicy przedstawiają swoje raporty albo dziennikarze jak MaxArtur. Mi osobiście fajnie się czyta te raporty i nie uważam żeby ich czestotliwość pojawiania się mogła spowodować, że użytkowicy się przyzwyczają. :susp: Troche przesadzasz.

BKX
13-07-2006, 10:38
Witam !

Wiem , żę może to jest tylko moje zdanie ale wydaje mi się , że raporty z jazdy aG są przeprowadzane zbyt często ...

TAkie jest moje zdanie ... więc jeżeli grono modowskie chce żebyn raporty były nadal unikatowe , myślę , że trzeba zmniejszyć ich częstotliwość ...

Chyba żartujesz??? :ogh: Raporty z jazdy to nie dziecinne porównania, tylko dobrze przeprowadzone testy samochodów, trzeba się tylko cieszyć, że jest ich tak dużo, bo znając życie po wakacjach nie będzie tak różowo... Są to ciekawe informacje dla osób mających zamiar kupić nowe auto, jak również dla nas, bo dowiadujemy się czegoś ciekawego i przydatneg często o własnym aucie.

Dj Brabus
13-07-2006, 11:59
Za dużo testów? :shock: Żartujesz prawda? Raporty z jazd publikowane przez redaktorów aG są przeprowadzane głównie dla osób zainteresowanych danymi samochodami - przyjemność poczytania dla forumowiczów jest na drugim miejscu, jednak dbamy zarówno o jednych jak i drugich czytelników.

Unikalność testów autoGALERII przestała ograniczać się do 1 samochodu na miesiąc - samochody zaczną pojawiać się teraz często, co uważam świadczy o coraz lepszej renomie aG i profesjonalnym podejściu zarówno nas jak i przedstawicieli danych marek do naszego serwisu. I nie można tu mówić, że "za dużo" - czy czytając jakąś prasę motoryzacyjną uskarżasz się, że mają za dużą objętość i oferują Ci za dużo samochodów? Chyba raczej nie...

Poza tym testy nie pojawiają się codziennie, bardzo niedawno pojawiła się tendencja częstotliwości co tydzień. Więc nie rozumiem obaw, a tym bardziej propozycji "zmniejszenia częstotliwości" - testy były, są i będą jednym z najważniejszych elementów autoGALERII.

Emenems
13-07-2006, 16:39
Witam !

Ha ha ha to żeś mnie rozbroił na Maxa, nawet STS tak się nie wydurnił. Wiesz o czym świadczy fakt że jest dużo testów, o tym że strona się rozwija, że Admin i Redaktorzy są doceniani przez większą liczbę osób niż nasza mała grupka na forum
Teraz najważniejsze....Ktoś to CZYTA i docenia prace chłopaków.
Autogalerii życze jak najwięcej takich testów.

jaromir
13-07-2006, 18:39
Oj, oj 307_big_fan. :shock: Ja rozumiem, że każdy może mieć swoje zdanie no ale w tym przypadku to raczej jesteś w tych odczuciach odosobniony. Co innego jeżeli na forum pojawiało się codziennie po pare tematów co byś wybrał a co innego gdy na stronie (lub jak kto woli portalu) motoryzacyjnej jest umieszczany co tydzień raport z jazdy jakimś autem. Chłopie przecież to tak jakbyś zarzucił AŚ, że za dużo w swojej działalności poświęcają testom. :damn: Dobrze, że coraz więcej osób angarzuje się w tego typu przedsięwzięcia. Twojego pomysłu nie będę popierał w żadnym wypadku i koniec.