PDA

Zobacz pełną wersję : Status nad Avatarem

Emenems
12-07-2006, 20:53
Nie chce żebyście mnie tu od Spamera zaraz zaczeli wyzywać (którym to niewątpiliwie jestem :mryellow: ). Ale przydało by się urozmaicić troche ten nasz lewy "panel" informacyjny o jakiś Dodatkowy podpis nad Avatarem, zależny od (do wyboru) Stażu, postów, itd.
Zaraz pewnie ktoś powie że jest status VIP, ale mnie chodzi o coś innego, dla wszystkich. Bywam na innych forach i widze, a u nas tak smutno i goło koło Avatara :wink:

PS. Można by zrobić jakąś Ankietę?
Edit
Dzięki za ankiete
Proszę o odpowiedni komentarz do oddanego głosu.

Dj Brabus
12-07-2006, 21:04
Dodałem ankietę. Jeśli jest taka możliwość techniczna, to jestem jak najbardziej "ZA". Jednak proponowałbym status zależny nie od ilości postów (spamerstwo - dlatego usunęliśmy licznik), ale właśnie od STAŻU NA FORUM.

To bardzo ciekawa sprawa i wprowadziłoby takie oznaczenie napewno dużo świeżości na forum. Można byłoby wprowadzić przedziały czasowe:
- 0 - 1 tydzień
- 1 tydzień - 1 miesiąc
- 1 miesiąc - 3 miesięcy
- 3 miesiące - 6 miesięcy
- 6 miesięcy - 12 miesięcy
- 1 rok - 2 lat
- 2 lata - 4 lat

O nazwach moglibyśmy spokojnie pomyśleć, jeśli temat zostanie zaakceptowany przez Krzysztofa, więc proszę mi tu nie nawrzucać stada postów z propozycjami nazw...

Emenems
12-07-2006, 21:09
Bardzo dobry pomysł z tym Stażem, jestem jak najbardziej ZA. Ewentualnie można by robić jakieś unikatowe Statusy (poza VIP oczywiście) np. dla AGENTA - maniak tabliczek itd. Wiem że może się troche zapędziłem, ale dziele sie pomysłami, nawet nie wiem czy to możliwe.

LiveLetDie
12-07-2006, 21:10
Nie chce żebyście mnie tu od Spamera zaraz zaczeli wyzywać (którym to niewątpiliwie jestem :mryellow: ).
Jakże wszyscy się brzydzą tego określenia. Każdy z nas nim jest! :mryellow:

Ale przydało by się urozmaicić troche ten nasz lewy "panel" informacyjny o jakiś Dodatkowy podpis nad Avatarem, zależny od (do wyboru) Stażu, postów, itd. .
Masz na myśli rangi, żeby było np. tak jak na SŚ, Exoticcars tudzież... AutoPlus ( :wink: )?

Ja oddałem głos na nie. Taki temat juz przy okazji zdjęcia liczników postów był omawiany i moim zdaniem rangi to taki troche zakamuflowany licznik postów. A poza tym to nie będzie sprawiedliwe. Ktoś będąc tu od dawna i nie pisząc po kilka postów dziennie będzie mógł mieć wyższą rangę niż najlepszy nawet nowicjusz. A liczba postów? Weżmy takie parki: Fester i Jacobser, Jaromir i R34 (no offence!) mają podobne ilości postów ale jednak chyba każdy zdroworozsądkowo myślący człek zauważy, że to jednk inny ciężar gatunkowy...

Emenems
12-07-2006, 21:18
Troche racji Live masz. Sprawa wymagała by większego przemyslenia. Mozna by stworzyć rangi z wypadkowej Stażu+Posty. W każdym bądź razie chodzi mi tylko o wysądowanie opinii czy warto się tym wogóle zajmować.

kok
12-07-2006, 21:27
Jestem na nie. Zgadzam śie z Live iż za posty niema sensu, a dawanie za staż też się mija z celem ( przecież pisze pod avartem :wink: ) i się dubluje. Wiem o co Ci M&M's chodzi lecz to by musiało być dawane za to co dany użytkownik wnosi w forum i trzeba było by powołać jakąś komisje ( śledczą :mryellow: ), która by to ustalała i miała baaaaaaaaardzo dużo czasu, więc technicznie jest to niewykonywalne :wink: ( a szkoda ).

Szakal
12-07-2006, 21:48
Kiedyś AML o tym pisał, że to nie jest proste jak się wydaje. To jest cała strona kodu żródłowego i trzeba wiedzieć gdzie co wstawić. To jest praca na pare godzin. Teraz są wakacje i raczej komu by się chciało siedzieć nad stroną różnych cyferek i literek. Jeszcze szukać i wpisywać odpowiedni kod aby wygenerował to co zaproponował Emenems. Poza tym jak napisali przedmówcy również z tym powstałoby wiele problemów. Jestem na NIE. :roll:

BKX
12-07-2006, 22:18
Kiedyś AML o tym pisał, że to nie jest proste jak się wydaje. To jest cała strona kodu żródłowego i trzeba wiedzieć gdzie co wstawić. To jest praca na pare godzin. Teraz są wakacje i raczej komu by się chciało siedzieć nad stroną różnych cyferek i literek. Jeszcze szukać i wpisywać odpowiedni kod aby wygenerował to co zaproponował Emenems. Poza tym jak napisali przedmówcy również z tym powstałoby wiele problemów. Jestem na NIE. :roll:

To jest właśnie najodpowiedniejsza pora, bo wakacje to okres wolny od niektórych obowiązków (głównie szkoła), które uniemożliwiają wykonanie takiej pracy...

Ja oddam głos na tak, bo można by to urozmaicić... serio jest bardzo pusto w tym naszym panelu... Kiedyś pisałem, żeby zwiększyć rozmiar ava na bardziej standardowy, czyli 128x128 lub zwiększyć jego wagę, żeby chodziły jakieś fajne gif'y, ale to nie przeszło, bo strony by się dłużej ładowały... no luzik ;)

Jak podpatrze coś na innych forach, to dopisze :)

Dominik999
12-07-2006, 22:24
Hmm, sam pomysł od początku wydawał mi się ciekawy, zawsze to jakieś urozmaicenie ;) Nie wydaje mi się też, aby specjalnie miało to "rozniecać spamotwórcze zapędy", ci którzy mają tendencje do spamowania będę to robic tak samo jak dotychczas

BTW, bardzo ciekawa wydałami się propozycja Emenemsa:

Ewentualnie można by robić jakieś unikatowe Statusy (...) np. dla AGENTA - maniak tabliczek itd.
Jest przecież na forum kilku dośc charakterystycznych osobników i takie opisy mogłyby być bardzo ciekawe :)

Suchy
12-07-2006, 23:09
(...)
BTW, bardzo ciekawa wydałami się propozycja Emenemsa:

Ewentualnie można by robić jakieś unikatowe Statusy (...) np. dla AGENTA - maniak tabliczek itd.
Jest przecież na forum kilku dośc charakterystycznych osobników i takie opisy mogłyby być bardzo ciekawe :)

Zgadzam się z tym w stu procentach... forum było by bardziej "na luzie" i taki podpis charakteryzował by danego usera w 1/2 wyrazach i to jest właśnie bardzo ciekawe... każdy wiedział by czym dany user się pasjonuje oraz co lubi... taki przykład, który napisał Emenems... AGENT - maniak tabliczek, czy już przeze mnie wymyślony ( :mryellow: ) suchy52 - BMW FAN (to tylko prosty przykład :razz: :wink: ). Nie popieram wprowadzania takiej rangi o jakiej była mowa na początku ponieważ jak napisał LivLetDie było by to nieuczciwe. Mam nadzieje że forum zostanie w jakiś sposób zmienione... i mam nadzieje że będzie to pomysł Emenemsa o kórym pisałem na początku :smile:

wojtekwielkiew
13-07-2006, 08:21
Jestem zdecydowanie za, świetny pomysł (coś takiego jest np na forum o motorolach matrax)

Krzysztof Cieślak
13-07-2006, 09:36
Nie dziwi mnie pomysł indywidualizacji forum, bo są wakacje, ale tak jak szakal przypomniał stworzenie rang na podstawie stażu to dużo roboty, a w wakacje wcale czasu wolnego nie jest więcej. Możliwe, że gdyby zamiast daty rejestracji na forum był wyświetlany staż, było by to bardziej prestiżowe dla weteranów np. Na forum: od 2 lat

Co do inwidualnych rang (AGENT- maniack tabliczek) będzie bardzo uciążliwe, bo zaraz znajdzie się ponad setka osób, która będzie sobie wymyślać rangi nie zawsze zgodne z opinią o niej. A już nie wspomnę, że cały czas będą chciali je zmieniać. Myślę, że nazwa użytkownika, avantar i podpis to wystarczające elementy indywidualizacji.

Potek
13-07-2006, 12:20
Co do inwidualnych rang (AGENT- maniack tabliczek) będzie bardzo uciążliwe, bo zaraz znajdzie się ponad setka osób, która będzie sobie wymyślać rangi nie zawsze zgodne z opinią o niej. A już nie wspomnę, że cały czas będą chciali je zmieniać
no tak .. ale range Agentowi to mogą wszyscy jednogłosnie przyznac bo ta akurat nie ulega wątpliwości.. jeśli juz tak by robic .. to ewentualnie o randze nie decydowali Ci co ja maja miec a inni uzytkownicy .... ale to tylko taki pomysł.. nie mówie ze chciałbym tak .. bo mi nic nie przeszkadza jak jest w tej chwili .. nazwa uzytkownika i awatar(+podpis typu redaktor, moderator , vip) jest wystarczający jak dla mnie... bo (jeśli ktos dlugo nie zmienia ) to odrazu jest rozpoznawalny...
a jakby zaczeli zmyslalc jakies rangi typu predator, kosmita, mapet czy inne (...) takie .. to by faktycznie było troszku głupie
a propo pomysłu Suchego:

taki podpis charakteryzował by danego usera w 1/2 wyrazach i to jest właśnie bardzo ciekawe... każdy wiedział by czym dany user się pasjonuje oraz co lubi...
to jak ktos juz tak bardzo to chce to niech sobie da w podpisie(kilka osob cos w tym stylu ma w sumie) :roll:
(choc faktycznie to by było pomocne jak ktos cos pilnie by potrzebowal na temat tablic wie ze sie moze zwrócic do Agenta ... na temat AM do AML...)

Dj Brabus
13-07-2006, 12:34
A gdyby po prostu dać możliwość wpisania każdemu sobie takiej rangi czy jakiegokolwiek innego podpisu? Tak jest np. na forum www.fordclubpolska.org , gdzie można sobie pod automatyczną rangą (np. "fordbegginer" czy "fordprofessional" -> u nas "redaktor autoGALERII" czy "VIP") wpisać swój dodatkowy komentarz.

Jeśli oczywiście jest taka techniczna możliwość... :sad:

mustangshelby
13-07-2006, 13:02
No właśnie, na forum Arsenalu (http://www.witominska.net/~arsenal/forum/index.php) można sobie w profilu zmienić napis po nickiem. No ale czy to potrzebne... no sam niewiem, dla mnie to obojętne

debosy
13-07-2006, 20:01
Dodałem ankietę. Jeśli jest taka możliwość techniczna, to jestem jak najbardziej "ZA". Jednak proponowałbym status zależny nie od ilości postów (spamerstwo - dlatego usunęliśmy licznik), ale właśnie od STAŻU NA FORUM.

To bardzo ciekawa sprawa i wprowadziłoby takie oznaczenie napewno dużo świeżości na forum. Można byłoby wprowadzić przedziały czasowe:
- 0 - 1 tydzień
- 1 tydzień - 1 miesiąc
- 1 miesiąc - 3 miesięcy
- 3 miesiące - 6 miesięcy
- 6 miesięcy - 12 miesięcy
- 1 rok - 2 lat
- 2 lata - 4 lat

O nazwach moglibyśmy spokojnie pomyśleć, jeśli temat zostanie zaakceptowany przez Krzysztofa, więc proszę mi tu nie nawrzucać stada postów z propozycjami nazw...

Pomysł ze stażem jest chyba najleprzy.
Prosty , dobry i bez zbędnego kombinowania. :wink:
Głosuję na tak. :wink:

307_big_fan
13-07-2006, 20:05
Może nazwy porównac by do sportu .... np. od Pucharu Kii Picanto po F1

LiveLetDie
13-07-2006, 20:13
Im więcej wypowiedzi czytam tym bardziej jestem na nie :???: . Podpis, tak jak Potek powiedział, można sobie przecie wpisać w... podpisie, który będzie pod każdym postem i IMHO nie potrzeba jest wymyślać jakichś rang.

Ilość mieśięcy/lat na forum? To przecież dublowanie daty przyłączenia. :ogh:

Indywidualizacja? To chyba nie wykonalne. Jeżeli jakiemuś userowi mieli by przyznawać rangę inni to jak by to niby miało wyglądać? Osobny topic dla każdego (części) użytkowników? A jeżeli mielibyśmy wpisywać coś od siebie to przecież opisać można własna osobę w podpisie pod postem, ew. w profilu w zainteresowaniach.

Może nazwy porównac by do sportu .... np. od Pucharu Kii Picanto po F1
Przecież to nie forum o sporcie motorowym... :damn:

AGENT
13-07-2006, 20:50
Poproszę od "mogących" podpis pod nickiem: Łowca blach :wink:
Z tymi rangami niegłupi pomysł, bo dalej nie widać bez patrzenia na licznik postów (czego mi się akurat nigdy nie chce robić, innym pewnie też) kto kim jest, czy to nowicjusz czy osoba aktywna. Jeśli to za trudne, to jeszcze raz proponuje przywrócić licznik postów, czemu musicie sie wzorować na innych forach internetowych :?:

chyba najleprzy.

Bez urazy, ale jak czytam teksty z takimi bykami, to aż niedobrze mi się robi... :sad: Notoryczne błędy STS'a mnie nie dziwią, ale od niektórych osób spodziewałbym się czegoś więcej (sorry za OT)
Odbierzcie to jako prośbę, apel o staranność i estetykę wypowiedzi.

AML
14-07-2006, 12:22
Rangi, "SuperHeavyWeight PostWhore" albo, "Weteran", według mnie to jest takie smarowanie dupy miodem, bardzo często widzę to na innych forach i po prostu mnie to denerwuje, choć ja na własną rękę wymyśliłem inny sposób na to lecz na razie zdradzić go nie mogę.

Myślę że powinniśmy zostawić sprawę rang zamkniętą.

Emenems
16-07-2006, 13:09
Większość wypowiadających się jest niezbyt przekonana do Sygnaturki lub jest całkowicie przeciw, jednak Ankieta mówi nam całkiem coś innego.