PDA

Zobacz pełną wersję : Nienawidzę koreańskich aut

Pabloo
02-10-2004, 16:51
Nie nawidzę koreańskich aut a wy?
(Daewoo, Kia, Hyundai i Chevrolet(Aveo itp.))

Sonsiatt
02-10-2004, 18:11
A ja nie.

Ice
02-10-2004, 19:24
A ja tam nie mam do nich awersji.

reanimator
02-10-2004, 20:09
Chevrolet jest koreański :? :?:

Napewno sa lepsze od francuskich mercedesów i włoskich aston martin :wink: :twisted: :twisted: :twisted:

Wilu
02-10-2004, 20:57

Napewno sa lepsze od francuskich mercedesów i włoskich aston martin :wink: :twisted: :twisted: :twisted:

Buahahahah :wink:

Cosworth
02-10-2004, 21:03
Owszem, ten Chevrolet dostępny w naszym kraju pod postacią modeli Aveo, Lacetti, Rezza i Evanda jest jak najbardziej koreański, a importowane z USA logo Chevroleta to chwyt marketingowy mający na celu, uniknięcia skojarzeń z upadłym Daewoo, które wszakże należy do koncernu GM.

Czy nienawidzę aut koreańskich ?
NIE

Pomimo wielu krytycznych uwag jakie mam do kilku modeli (Tico, Nexia, Lanos, Kia Carnival, Kia Sephia), to zdecydowaną resztę oferty koreańskich marek traktuje jako pełnoprawne auta, za rozsądną cenę, co dla przeciętnego Polaka marzącego o własnym samochodzie nie jest całkiem bez znaczenia.
Nie są to cuda techniki, bez rewelacji jesli chodzi o stylistykę, silniki, wyposażenie czy bezpieczeństwo, ale robią dokładnie to czego od nich oczekujemy w momencie zakupu - po prostu jeżdżą.

Fakt; nie wytrzymują porównania z autami innych producentów - czy to japońskich, czy tych z Europy Zachodniej - w żadnym z segmentów rynkowych, ale stanowią ciekawą alternatywę za równie ciekawe pieniądze.

Osobiście najbardziej cenię sobie markę Hyundai, która produkuje naprawdę solidne i ładne auta, które są pomimo swoich zalet nieco lekceważone na polskim rynku. Oglądałem dokładnie modele Accent i Coupe i nie mam im nic do zarzucenia. Sonata prezentuje się równie ciekawie, a Hyundaia Lantry mój ojciec nie kupił tylko dlatego, że trafiła mu się nagle okazja w postaci zadbanej Bravy SX 1.6.

Jeżeli chodzi o Kia to mój znajomy ma Kię Shuma II z której małym nakładem funduszy (ładne alumy, obniżone zawieszenie, kilka drobnych zmian mechanicznych i ogólne dbanie o auto) zrobił elegancki wózek ze sportową żyłką, który prezentuje się lepiej niż niejedno zburaczoen BMW z okolicy. Jeździ już 2 rok i nie słyszałem żeby chciał zmieniać na cokolwiek innego, chociaż wiem że go stać.

Najsłabiej wypada tu Daewoo/Chevrolet który do tej pory niczym mnie nie zachwycił, a nowych modeli nie miałem jeszcze okazji poznać bliżej. Ale już za rok, kiedy będe szukał sobie auta, to z pewnością zainteresuje się zadbanym Espero czy Matizem.

A tak na podsumowanie, to przypomnę że "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia" a w tym przypadku "...od punktu jeżdzenia" ;)
Więc jesli ktoś jeździ samochodem z wyższej półki niż te "made in korea", np. Fordem Mondeo V6 to z pewnością nie zechce docenić uroków Matiza czy Accenta. Ale przemieszczanie się za pomocą własnych nóg, łączone z pożyczaniem Cinquecento 700 od Matki ( w gruncie rzeczy to jedno i to samo... identyczna prędkość ;) ) sprawia że trochę inaczej - bardziej obiektywnie - podchodzę do oceniania danego auta.

Czego również i wam życzę
i pozdrawiam

Cosworth

reanimator
02-10-2004, 21:26
słuchaj ja czaje baze o co chodzi ale on tak dał do zrozumienia że chevy to koreańska marka :twisted:

Cosworth
02-10-2004, 21:33
Wszystko gra panie Reanimator !
Nie kierowałem tego co poprzednio napisałem bezpośrednio do Ciebie, bo oczywiście zauważyłem ironiczny ton twojej wypowiedzi.
Chciałem jedynie wyjaśnić ewentualnym niezorientowanym (chociaż mam nadzieję że nie ma tu takich) tę kwestię dot. pochodzenia aut Daewoo/Chevrolet , która wydaje się być podstawą do dalszej dyskusji w tym temacie.

Tak więc RESPECT i nie chowaj urazy 8)

reanimator
03-10-2004, 13:04
Wszystko gra panie Reanimator !
Nie kierowałem tego co poprzednio napisałem bezpośrednio do Ciebie, bo oczywiście zauważyłem ironiczny ton twojej wypowiedzi.
Chciałem jedynie wyjaśnić ewentualnym niezorientowanym (chociaż mam nadzieję że nie ma tu takich) tę kwestię dot. pochodzenia aut Daewoo/Chevrolet , która wydaje się być podstawą do dalszej dyskusji w tym temacie.

Tak więc RESPECT i nie chowaj urazy 8)
spoko jest 8)

Seth
03-10-2004, 14:14
a ja też lubię koreańskie samochody, i wbrew temu co mówi Cosworth(respect za nicka :wink: ) muszę powiedzieć, ze niektóre z "koreańców" wytrzymują porówniania z inymi w pewnym segmencie - samochodów terenowych. Odbija isę to na sprzedaży - oczywiscie chodzi głównie o cenę, ale spójrzcie na to i porównajcie modele. A klientela ta sama - tzn. koreańce w danej grupie klientów zwiekszyły swój udział kosztem innych marek
(dane z Auto Bilda i Top Gear <- gazety)
Kia Sorento i Hyundai Terracan - Mercedes ML i BMW X5
Hyundai Santa Fe - Mazda Tribute, Ford Maverick i explorer

Pabloo
03-10-2004, 17:46

Chodzi mi o AVEO, LACETTI i te inne badziewia.
One to są koreańskie.[/quote]

Wilu
03-10-2004, 19:02
Chodzi mi o AVEO, LACETTI i te inne badziewia.

Dobrze, że nazywasz rzeczy po imieniu

Pabloo
03-10-2004, 19:59
Wilu to się zna na rzeczy !!! :D :D :)

reanimator
03-10-2004, 23:11

co ty on ściemna :wink: :wink: :wink: :twisted: :twisted: :twisted:

Pabloo
04-10-2004, 07:15
:D LOL

Wilu
04-10-2004, 16:51

co ty on ściemna :wink: :wink: :wink: :twisted: :twisted: :twisted:

http://www.airss.aplus.pl/forum/images/smiles/icon_jezyk1.GIF

Cosworth
04-10-2004, 19:07
muszę powiedzieć, ze niektóre z "koreańców" wytrzymują porówniania z inymi

Przepraszam, za wyrwanie jednego zdania z kontekstu wypowiedzi, ale wygląda na to panie Seth, że "koreańce" owszem wytrzymują te porównania, a czasami nawet je wygrywają, czym sam jestem zaskoczony.
Dowodem na to są dwa krótkie testy porównawcze w bieżącym numerze Auto Świata (nr. 41 - 4.10.2004) w których rywalizują ze sobą: Kia Picanto - Fiat Panda; oraz Chevrolet Lacetti - Opel Astra II.

Nie będe się rozpisywał, bo po co robić kalkę z gazety - kto chce przeczytać artykuł niech się wysili i kupi AŚ za 2,90zł :twisted: - ale wspomnę jedynie że Picanto wygrało "na punkty" z Pandą (w mojej osobistej klasyfikacji był remis), a Lacetti nieznacznie uległo przestarzałej już nieco Astrze II (tutaj akurat byłem za Astrą).

O terenówkach się nie wypowiadam, bo nie orientuje się w tym segmencie...

Auto Świat to dosyć wiarygodne źródło więc nie pozostaje mi nic innego, jak zweryfikować nieco moją dotychczasową opinię o "odstawaniu" koreańskich modeli od tych z Europy Zachodniej i Japonii.

W sumie temat do przemyślenia, co niniejszym czynię i Was również zachęcam...

Seth
07-10-2004, 21:57
dziękuję za uznanie, polecam się na przyszłość :lol: :lol: :lol:

ja po prostu uważam, ze nie ma samochodów które są najlepsze genialne i nic nie moze im dorównać(to jużniektórzy wiedzą, po moich walkach na sś.pl o hummera i f1kę:P ) oraz tych co siędo niczego nie nadają. wszystkie w sobie mają coś co za nimi przemawia

kocie_ruchy
12-10-2004, 18:30
jest jeszcze taka jedna koreanska firma, proto, i zobaczcie sobie jej autka :twisted:

Sonsiatt
12-10-2004, 19:44
Proton bazowal chyba na "miczubisi" :).A teraz to nawet nie wiem jak wygladaja Protonki. :oops:

Pabloo
12-10-2004, 19:50
Protona pamięta się z gier komputerowych.

anusze
17-10-2006, 09:57
Dla ścisłości to Proton jest malezyjski, koreańską marką jesz Samsung, ale dział samochodowy został kupiony przez Renault.
Wiele uwag o koreańskich autach jest prawdziwa, chcę jednak zwrócić uwage, że dotyczą one ocen aut nowych w porównaniu z europejskimi. Sytuacja zmienia się jednak diametralnie w ocenach eksploatacji aut używanych. Okazuje się, że większość europejczyków (szczególnie tańszych francuskich, włoskich czy hiszpańskich) zostaje daleko w tyle pod względem trwałości i awaryjności. Potwierdzają to również statystyki niemieckiego TUV, czy choćby Narodowy test opublikowany przez Auto Świat, gdzie modele Daewoo wylądowały co prawda pod koniec stawki, jednak oprócz najwyższych miejsc w kategorii koszty również w kategorii userkowość poza Toyotami lokuje się w ścisłej czołówce (6-Lanos, 10 Matiz, 14-Tico, 18-Nexia, słabiej wypada jedynie Nubira-24 co potwierdzają opinie użytkowników).
Podsumowują koreańskie auta są bardzo przeciętne (choć widać poprawę z każdym nowym modelem), ale za to nie sprawiają właścicielom tylu problemów co tańsze marki europejskie.

Dj Brabus
17-10-2006, 10:52
anusze gratuluję zakupu łopaty na promocji w markecie budowlanym - ponad 2-letni odkop tematu to wiekopomne wydarzenie! :mryellow: Długo Ci zajęło wyszukiwanie tego tematu? :wink:

P.S. Swoją drogą dydzi ładnie pojechałeś z tym Protonem... :mryellow:

P.S.2 Ale to forum kiedyś spamerskie było... :ogh:

AML
17-10-2006, 13:17
P.S.2 Ale to forum kiedyś spamerskie było... :ogh:
Co gorsze kiedyś niemal każdy chciał mnie zjeść za to że zacząłem walczyć z tym zjawiskiem, ale to stara historia i lepiej do niej nie wracać... :roll: