PDA

Zobacz pełną wersję : Shout Box

Emenems
17-12-2006, 12:01
Czy jest możliwość uruchomienia czegoś takiego na naszym Forum.
Dla niezorientowanych ShoutBox to taki prosty Czat wbudowany w Forum phpBB (w zminimalizowanej formie może być pod oknem głównym Forum).
Można by coś takiego u nas uruchomić, zwłaszcza że poprzedni "zewnętrzny" Czat nie odniósł sukcesu.
Jest to dość ciekawa propozycja dla ludzi którzy siedzą akurat OnLine na Forum.

Zobaczcie jak to wygląda na Forum Alfaholików:
http://www.forum.alfaholicy.net/index.php - na samym dole

Szakal
17-12-2006, 12:15
Nie wiem gdzie dokładnie, ale już taki temat był poruszany na forum. Z tego co pamiętam to większość była za, ale jakoś ta wersja phpBB nie pozwala na wmontowanie czatu. Nie pamiętam dokładnie więc poprawiać mnie.
Oczywiście ja jestem za, zawsze forum jest bardziej aktywne niż normalnie. Zamiast spamować w jakimś temacie można pisać sobie z kimś na czacie. Większość kłótni na forum szybko by się rozwiązała czyli równocześnie mniej tematów byłoby w śmietniku. Więcej osób odwiedzałoby nasze forum itd. Zalet jest mnóstwo. :wink:

v8krzychu
17-12-2006, 12:35
Według mnie tez jest to świetny pomysł. Jestem jak najbardziej ZA. :susp: Same zalety, nie widze żadnych wad. Oby pomysł wypalił. :wink:

VectorOPC
17-12-2006, 13:14
dla mnie shoutbox to gówno. Dlaczego? Zwalnia forum, i tak po tygodniu sie znudzi. To tylko moje skromne zdanie.

Golden Boy
17-12-2006, 13:52
Ojojoj jak zwykle jakiś problem... Nasze forum i tak jest dość "ascetyczne" jeśli chodzi o jakieś udziwnienia czy też podpisy, napisy. To może by troszkę przerwało taką monotonię, na forum. Zresztą było by to dobre rozwiązanie w razie ewentualnych sprzeczek, jak ktoś zauważył wyżej, czy nawet była by to możliwość skonsultowania się z kimś przy zakładaniu nowego tematu itd.

mustangshelby
17-12-2006, 13:56
Ja jestem za :smile: Na innych forach na których pisze jest ShoutBox i jest to fajna sprawa :smile:

fischer777
17-12-2006, 14:38
tak po tygodniu sie znudzi

Też takie same zdanie mam na ten temat... Moim zdaniem najlepiej jest w pełni zreaktywować czat aG. Żaden Shoutbox nie będzie miał tego klimatu co czat :!:

Wielbłąd
17-12-2006, 14:40
Dobrze prawi!

Barman polej mu!

AML
17-12-2006, 17:41
ale jakoś ta wersja phpBB nie pozwala na wmontowanie czatu.
Hehe, nie ma żadnego problemu zainstalować takiego moda, pytanie tylko po co?
Znudzi się jak czat aG, dlaczego nikt nie wchodzi na czat skoro popiera to gównieko?

Emenems
17-12-2006, 18:36
dlaczego nikt nie wchodzi na czat skoro popiera to gównieko?

Bo przy ShoutBoxie wwchodząc na Forum, wchodzisz na Czat. Nie musisz szukać linka, nie musisz się specjalnie logować. Pozatym sądze że to ukróciło by ewentualny Spam.

Vincentus
17-12-2006, 18:36
A kanał na mIRC'u, ale z prawdziwego zdarzenia ?

Seth
17-12-2006, 20:05
jestem przeciw shoutboxowi - wszystkie fora, które znam, a na których był, szybko z niego rezygnowały. Przede wszystkim dlatego, że jest dość nieporęczny, po drugie, ładnie korzystają z niego boty, po trzecie, szybko się znudzi, za forum będzie nieco mniej sprawnie i szybko działać

VectorOPC
18-12-2006, 08:04
Pozatym sądze że to ukróciło by ewentualny Spam.

Myślę że nie masz racji :wink: wiele osób tak myślało, ale za pisanie w shoutbox-ie nie dostaniesz większej liczby postów, a spamerzy tylko po to piszą :roll: Ale jeśli człowiek sam się nie przekona to dalej będzie myślał to samo :wink: Sprawdź a przekonasz się że nie jest to do niczego potrzebne. Na początku wszyscy się rzucą żeby coś napisać ale potem jak przyjdą na drugi dzień i nie będą w temacie nie napiszą niczego. Myślę że na tym forum spokojnie wystarczy dział "Dla Spamerów". Na swoim forum też miałem ShoutBox-a i przetrwał nie całe 2 tygodnie :roll:

Max
18-12-2006, 08:56
A moze by zrobic ankiete kto za kto przeciw.Ja jestem za

BKX
18-12-2006, 16:30
Ja jednak bede za, co z tego, że forum będzie się troszke dłuzej ładowało, to nie jest jakis wielki problem. Ja udzielam sie na forum z taki rozwiązniem i jest to bardzo dobra sprawa. Nie trzeba sie specjalnie gdzies wbijac itd. Czat, który byl do tej pory, to było (przynajmniej dla mnie) jedno wielkie... sami wiecie... Dosc, ze czesto byly z nim problemy przy wlaczaniu, to jeszcze nie byl zby estetyczny i do najszybszych nie nalezal... Tak jak tez ktos napisał do plusow takiego rozwiazania, sprzeczki sa zalatwiane od reki bez zbednego spamu w tematach. Tak wiec popieram pomysl Ema, ewentualnie trzeba byloby zalozyc gdzies pokoj aG, ale nie takim badziewiu jak byl poprzedni czat. Aha i skoro AML napisał, ze to nie problem to czemu nie zamontujemy tego na okres probny? Jak sie nie sprawdzi, to sie wywali... I wcale nie uwazam, ze sie znudzi, bo co tu sie ma nudzic? Jest sprawa, to ja mozna szybko obgadac bez zbednych umawianek itd.

Krzysztof Cieślak
18-12-2006, 17:17
Ten ShoutBox to ma możliwość archiwizacji rozmów? Poza tym potrzebny byłby jakiś OP, do czuwania. Nie chciałbym by było to miejsce do bluzgów i wyzywania się itp.

Dj Brabus
18-12-2006, 17:31
Ja spotkałem się z ShoutBox'em na forum FCP. Podejrzewam, że każdy tak działa, więc jest to coś na wzór ogólnodostępnego GG, czyli wpisujesz tekst i za chwilkę pojawia się on w oknie - zarówno spam, bluzgi, kłótnie itp. są raczej nie do uniknięcia... :sad:

P.S. No chyba, że istnieją wersję z panelem administratorskim, ale podejrzewam, że ciężko byłoby zapanować nad czymś takimi...

Emenems
18-12-2006, 17:57
No jak na każdym Czacie. Ale sądzę że zalogowani stali użytkownicy unikali by wulgaryzmów grożących całkowitym banem na konto. Poza tym widać całą historię rozmów. Ewentualnego delikwenta będzie niezwykle łatwo wyłowić. Najważniejsze jest to że na forum nie wejdzie nikt z zewnątrz (jak się tak ustawi), zawsze będzie wiadomo z kim ma się do czynienia. Stali użytkownicy na pewno będą unikali "wulgarnych" sytuacji.
Shout box ma jedną wielką zaletę...pozwala na mocniejsze zintegrowanie społeczności Forumowej (oj jak to ładnie brzmi :mryellow: ).

Jak wspomniał BKX, to tylko kilka linijek kodu, co szkodzi zainstalować na okres próbny. Nie sprawdzi się to posypiemy głowy popiołem i wywalimy

AGENT
18-12-2006, 17:58
A czy aby napisać na takim panelu, trzeba być zalogowanym?

AML
18-12-2006, 20:21
Zazwyczaj tak.

AGENT
18-12-2006, 21:12
No tak, to wydaje sie logiczne, wtenczas na tym panelu będzie widniał nick autora wypowiedzi. W takim razie popieram inicjatywę Emenemsa, ale i tak ten pomysł umrze tak jak z naklejkami z logo Ag.

Krzysztof Cieślak
21-12-2006, 13:12
Wedle życzeń ShoutBox jest już na forum.

Dj Brabus
21-12-2006, 13:57
Info dla niedoświadczonych - jak ktoś jedzie na zielonym stylu na aG (jak np. ja) na razie nie zobaczy shoutbox'a. Musimy przejść na niebieski... :sad:

qoompel
21-12-2006, 14:06
A możemy się spodziewać ShoutBox'a przystosowanego do zielonego stylu forum (który ja też preferuję) ? :grin:

Krzysztof Cieślak
21-12-2006, 14:13
ShoutBox działa już na obu stylach i odświeża się sam co 60 sekund :)

AML
21-12-2006, 14:20
Info dla niedoświadczonych - jak ktoś jedzie na zielonym stylu na aG (jak np. ja) na razie nie zobaczy shoutbox'a. Musimy przejść na niebieski... :sad:
To są 2 minuty roboty. :wink:

Dj Brabus
21-12-2006, 14:50
Dziękuję bardzo za informacje i uprzejmość dla "zielonych" posiadaczy i dostosowanie shoutbox'a. :grin:

Emenems
21-12-2006, 18:45
Nareszcie jakiś z moich pomysłów wypalił :mryellow:
Dziękuje głównodowodzącym i zapraszam do czatowania

Emenems
22-12-2006, 16:44
Sorki że pod rząd, ale nie podoba mi się że w ShoutBoxie mogą pisać Goście. Trzeba to zablokować.

Canaletto
24-12-2006, 11:08
ShoutBox na forum jest moim zdaniem zbędnym bajerem.

Apeluję o przyzwoite wysławianie się na SB.
Bluzgów tam co nie miara. Dotyczy to nawet stałych bywalców.
Trochę kultury :roll:

SB z definicji służyć ma lepszeniu poznaniu zainteresowań, stanów emocjonalnych userów, etc., a nie ich zasobu przekleństw...

Emenems
25-12-2006, 11:29
Wiem wiem to znów ja. Mam mały problem. Zniknęło mi okienko ShoutBoxa. Znaczy się jest ale tylko sam napis bez okna dialogowego i możliwości pisania.

Di Kej
25-12-2006, 11:42
Wiem wiem to znów ja. Mam mały problem. Zniknęło mi okienko ShoutBoxa. Znaczy się jest ale tylko sam napis bez okna dialogowego i możliwości pisania.

Pewnie nacisnąłeś "Wyłącz SB"?
Naciśnij teraz "włącz" czy jakoś tak ;)

Emenems
25-12-2006, 22:23
Pewnie nacisnąłeś "Wyłącz SB"?
Dokładnie tak zrobiłem, ale niestety nie mam juz powrotu. Jak klikam włącz, to na całej stronie wyświetla mi się okno Dialogowe Shouta jednak bez mozliwości wpisywania tekstu. A na stronie głównej forum mam tylko małą kropkę zamiest Shouta.

Di Kej
26-12-2006, 00:05
Dokładnie tak zrobiłem, ale niestety nie mam juz powrotu. Jak klikam włącz, to na całej stronie wyświetla mi się okno Dialogowe Shouta jednak bez mozliwości wpisywania tekstu. A na stronie głównej forum mam tylko małą kropkę zamiest Shouta.

Hmm... a może spróbuj z innej przeglądarki? Wyloguj się i zaloguj jeszcze raz... próbuj ;) Pewnie w końcu trafisz :cool:

Canaletto
26-12-2006, 07:24
Wyczyść Cookies :wink:

AGENT
26-12-2006, 12:36
Ja mam wiekszy problem, bo pomimo tego, że jestem zalogowany, nie wyświetla się mój nick, tylko jestem jako Gość :/ OCB :?:

Emenems
26-12-2006, 14:42
Ja mam wiekszy problem, bo pomimo tego, że jestem zalogowany, nie wyświetla się mój nick, tylko jestem jako Gość :/ OCB :?:

U mnie cyka. Pomogło wyczyszczenie Ciasteczek.
Po prostu AGENT z Ciebie to prawdziwy Gość

Krzysztof Cieślak
07-02-2007, 15:50
Ze względu na niski poziom wypowiedzi Shout Box decyzją Vipów, moderatorów i admina zostaje usunięty z funkcjonowania na forum.

AML
07-02-2007, 15:52
I bardzo dobrze, mam nadzieję, że nie zauważymy na forum poziomu z SB.

Veyron
08-02-2007, 14:44
Ze względu na niski poziom wypowiedzi Shout Box decyzją Vipów, moderatorów i admina zostaje usunięty z funkcjonowania na forum.

O nie :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: a tak fajnie było :sad:

307_big_fan
08-02-2007, 15:58
Uważam , że to dobry pomysł na jego usunięcie bo SB się nie sprawdził ... jak ostatnio do czytałem to mi szczena opadła bo osobami które go zaśmiecały były osoby wysokie rangą z dobrą opinią na forum :neutral:

Emenems
08-02-2007, 17:09

O nie :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: a tak fajnie było :sad:

Byłem zwolennikiem SB, ale jak zobaczyłem ten post to mi przeszło.

Luc
08-02-2007, 19:36
Szkoda, fajny był SB, choć fakt, że ostatnio bardziej przypominał czat dla homoseksualistów niż pogawędkę motoryzacyjną... ale cóż, przynajmniej się pośmiać można :mryellow:

Dj Brabus
08-02-2007, 19:53
Ja tam nie widziałem nic śmiesznego :damn:

Poza tym również nie widzę sensu w kontynuowaniu dyskusji - było, minęło. Koniec biadolenia.