PDA

Zobacz pełną wersję : BMW M5 czy Mercedes AMG E 55?

Strony : 1 [2]

kok
13-04-2005, 20:12
Aston ale M7 niema, a jak chodzi o 6 to jest najpiekniejszym coupe i kabrio jakie widziałem od BMW z wyprodukowanych od 90.

AML
13-04-2005, 20:16
sory :oops: ale moja wiedza oznaczeń modeli bmw nie jest tak rozbudowana jak wiedza na temat oznaczeń modeli astona, tak czy inaczej wiadomo o jakie auto mi chodzi http://www.autogaleria.pl/news/index.php?id=183

kok
13-04-2005, 20:20
Wiem o co biega :wink: Ale po bliższych oględzinach ( wczoraj ) 760i na parkingu powoli mnie przekonuje do tego samochodu. niestety niewidziałem jeszce 7 po kuracji

playerone
13-04-2005, 21:10
Ja nie twierdze ze nowe BMW są brzydkie, są bardzo ładne, ale ja zakochałem się w poprzedniej 5 i to jest najładniejsze auto jakie kiedykolwiek powstało. Moim zdanie dla nowych BMW powinna powstać nowa marka, tak samo jak zrobiła np. TOyota -> wprowadziła Lexusa, albo tak jak zrobiła Honda -> wprowadziła Acurę. Rozumiecie?? Bo nowe Beemki to już całkiem inna para kaloszy :???:

Grakoz
13-04-2005, 23:08
BMW powinna powstać nowa marka, tak samo jak zrobiła np. TOyota -> wprowadziła Lexusa, albo tak jak zrobiła Honda -> wprowadziła Acurę.

to że akurat firmy te stworzyły nowe marki to ma inne znaczenie: po pierwsze inne nazwy na rynek USA a po drugie marki bardziej luksusowe od swoich starszych braci.

playerone
14-04-2005, 07:50
No dobra rozumiem że stworzyły je na rynek amerykański, ale czy nie widzisz różnicy między poprzednimi BMW a tymi teraz. Dla mnie to są całkiem inne samochody. Powinni produkować pod innym logo albo zrobić nowe modele.

TuningPan
14-04-2005, 13:21
No dobra rozumiem że stworzyły je na rynek amerykański, ale czy nie widzisz różnicy między poprzednimi BMW a tymi teraz. Dla mnie to są całkiem inne samochody. Powinni produkować pod innym logo albo zrobić nowe modele.

koles poprostu niektorzy lubia nowe auta a niektrzy stare tak jak ty np. alr to nie znaczy ze nowe beje sa brzydkie...

playerone
14-04-2005, 13:45
koles poprostu niektorzy lubia nowe auta a niektrzy stare tak jak ty np. alr to nie znaczy ze nowe beje sa brzydkie...

Są ładne ale nie są BMW

TuningPan
14-04-2005, 14:05

Są ładne ale nie są BMW

co ty zas wymylasz czlowieku jak nie sa bmw jak sa.....przeciez to oni je robia....... :evil:

playerone
14-04-2005, 14:08
Dobra, po prostu moim zdaniem nie mają tej duszy BMW, mają znaczek BMW i są produkowane w fabrykach BMW ale nie mają duszy BMW Jażysz??

dejna
14-04-2005, 19:31
jezdziles siodemka piataka lub szostka nowymi??
chociaz trojka nowa??
jak nie to prosze nie mow nic na temat BMW

TuningPan
14-04-2005, 19:34
Dobra, po prostu moim zdaniem nie mają tej duszy BMW, mają znaczek BMW i są produkowane w fabrykach BMW ale nie mają duszy BMW Jażysz??

jaze ale to jest jakies dziwne podejscie i ze cos tam "...nie maja duszy..." to to juz w ogole bzdura moze i jestes fanem klasykow ale taki klasyk to duzo kasy na remonty i setki godzin na remontowaniu a jak sie kupi mowa beje to chodzi i chodzi..........

playerone
14-04-2005, 19:59

jaze ale to jest jakies dziwne podejscie i ze cos tam "...nie maja duszy..." to to juz w ogole bzdura moze i jestes fanem klasykow ale taki klasyk to duzo kasy na remonty i setki godzin na remontowaniu a jak sie kupi mowa beje to chodzi i chodzi..........

No chyba mi nie powiesz że Beemke z 01 będę musiał zaraz remontować, a poza tym to nie jest klasyk, klasyk to FOrd T, odróżniasz?? Słuchaj chodzi mi o to że nowe Beemki całkiem zmieniły design firmy i całkiem odbiegają od modelu który istniał przez ostatnie 20 lat. Zaskoczyło mnie to że tak nagle wszystko zmienili, czy to jest takie trudne do zrozumienia??

TuningPan
14-04-2005, 20:08

No chyba mi nie powiesz że Beemke z 01 będę musiał zaraz remontować, a poza tym to nie jest klasyk, klasyk to FOrd T, odróżniasz?? Słuchaj chodzi mi o to że nowe Beemki całkiem zmieniły design firmy i całkiem odbiegają od modelu który istniał przez ostatnie 20 lat. Zaskoczyło mnie to że tak nagle wszystko zmienili, czy to jest takie trudne do zrozumienia??

czlowieku czy ty nie pojmiesz tego ze jestesmy w XXI wieku i teraz wszystko sie szybko zmienia i przecierz nie beda klepac tego samego modelu przez caly okres istnienia jak to robi porsche...a co do tego twojego "zaskoczenia" to moim zdaniem dobrze bo nie maja caly czas podobnych modeli

playerone
14-04-2005, 20:21
czlowieku czy ty nie pojmiesz tego ze jestesmy w XXI wieku i teraz wszystko sie szybko zmienia i przecierz nie beda klepac tego samego modelu przez caly okres istnienia jak to robi porsche...a co do tego twojego "zaskoczenia" to moim zdaniem dobrze bo nie maja caly czas podobnych modeli

Dobra rozejm bo już mi sie niechce tłumaczyc, ani ty nie wmówisz mi ani ja nie wmówie ci, po prostu nie ma sensu dalej sie kłócić każdy ma swoje zdanie ok??

Rudy
17-04-2005, 15:52
No fakt... Nie ujmuję nic nowym Betkom (oprócz 7 i 1), ale one całkowicie zrywają z dotychczasowym "konserwatyzmem" marki z Monachium. To (oprócz silników) są auta firmy Bangle AG :razz:

Gornet
17-04-2005, 15:57
Ja bym wybrał Merca E ... ma bardzo sportową linie :) Zresztą E klasa mi się podoba najbardziej ,o dziwo nawet bardziej niż S-klasa.

Rudy
22-04-2005, 21:50
No mnie też... Jakaś taka mniejsza i spójniejsza :razz:

Enzo
28-04-2005, 10:25
Ja sie dolacze :lol:

E klasa tez mi sie wydaje wyższością nad piątką.
A mi BMW serii 5 nad E-klasa :lol:

a "alpina" jest tunerem bmw? :?
nie nadwornym. :wink:

Po pierwsze za silnik (silnik z kompresorem musi być elastyczniejszy na wyższych biegach, no chyba, że ktoś mi udowodni, iż tak nie jest). Po drugie za design. Beta nadrabia sportowym układem kierowniczym.

Nie zgodze sie z toba o ile turbina w malolitrazowym samochodzie nadrabia osiagi tzn. np. typowy silnik 1.8T w prownaniu z silnikiem np. 2.0 tez VW. To silnik na turbawce bedzie szybszy zwlascza na wyzszych biegach.

Ale nie wiem jak w innych autach, ale najezdzile msie kilka BMW od 1.6, 1.8 M40 przez 2.0 , 2.5 M50 po 3.2l S52.
I zachodzi pewna zaleznosc, im wieksz pojemnsoc tym silnik lepiej ciagnie w nizszych partiach obrotow.
Aha i jeszcze jedno sprawdzalismy razna autobahnie BMW 540i E34 i Audi A6 4.2l
przyspieszalismy od 150kmh do konca :twisted: ale nie pzreciaglaismy zbytni oaut tak do 4500-5000obr/min i BMW sporo odstawilo Audi, choc byl ostarsze :smile:

Sowison:Nie zgodze sie z tym co piszesz,nie kazdy kto nie lubi usportwionych limuzyn kupuje diesla gdyz dla kogos moga sie liczyc np niezle osiagi a nie spojlery,twarde zawieszenia pozbawione komfortu i inne udziwnienia co ma miejsce w E55 i M5.Co do legalnego sportu czy na sterydach to kto broni BMW zrobic cos w stylu mercedesowskiego kompressora w swoich silnikach?Zreszta wiesz Mercedes zawsze mial mniej koni od BMW co przekladalo sie na mniej wysilone silniki co pozwalalo na wieksze przebiegi i mniejsza awaryjnosc,spojrz chociarz na wymienione przez Ciebie diesle,300D(w124) merca i 525 tds BMW(e-34),nie sadze zeby tds zrobil 600-700 tysiecy prawie bezproblemowo jak to ma miejsce w Mercu,zreszta wystarczy rzucic okiem na ceny tych dwoch aut z tych samych rocznikow.Od razu mowie ze nie jestem zapalonym przeciwnikiem aut z bawarii bo uwazam ze sa to rownierz bardzo dobre samochody ale nie ma co ich bezpodstawnie faforyzowac.Pozdrawiam

Nie chce tego negowac ale kumpel w 2000 roku kupil auto z przebiegiem ponad 200000 KM dokaldnie 535i E34.
Do wrzesnia tego roku przejechal 550000 KM, i nic sie w nim nien psulo, oprcz wymiany oleju, klockow hamulcowych, ktore p oprost usie zuzywaja itp.
Trzeba jeszcze zaznaczyc ze nie ejzdzil wolno co swiadczy srdnie zuzycie paliwa na poziomie 18-20l (srednio pali takie bmw 12-13l), samochod posiadal zamontowana szpere wiec wiadomo jak kumpel jezdzil (bokiem :smile: ) i nie ma sie co dziwic ze zawieszenie dostawal ow dupe :lol:

M 5 czy E 55 AMG odwieczny dylemat;
dla mnie sprawa jest jasna -M5 :D po pierwsze 509 vs.476? KM po drugie; 7 biegowa sqrzynka - 6 biegów w mercu

Pszraszam bardzo !!!!!!!!!!

Dlaczego więcej biegów to plus ??????? :?

Poniewaz auto mniej spala przy wiekszych predkosciach, no i lepsze elastycznosci na poszczegolnych biegach.
Ale mysle ze wiekszym plusem tu jest skrzynia SMG III, ktora zmeinia biegi szybciej niz mrugniecie powieki :smile:

Gwarantuje ze automat nie odbiera zadnej przyjemnosci tym bardziej jak jest wysokiej klasy,mialem 2 auta z automatem,obecnie manuala i z mila checia wrocil bym do automata,mocny elektroniczny kick down potrafi dac naprawde duzo radosci;)Czy jest dla dziadkow,hmm nie wiem,ja w kazym razie dziadkiem nie jestem a taki rodzaj skrzyni mi odpowiada gdzy jest on poprostu duzo wygodniejszy.Pozdrawiam

Bzdury :!: nic nie zastapi manuala.
Wlasnie tego nie lubie w AMG, ze nie daja mozliwosci wyboru skrzyni :mad:
Kolejny dowod ze merc t osamochod luksusowy do przemieszzcaania siez punkt A oddaloneg ow znacznej odleglsoci od punktu B.
A BMW? Sama przyjemnsoc w prowadzeniu :twisted:
Aha pwoiem tyle, ze BMW nie ma szans z mercem pod wzgledem komfortu :!:

Przyspieszenie obu aut jest identyczne (4,7 sek) spalanie mimo skrzyni o ktorej pisaliscie w BMW jest wieksze

Panowie !!!
Dla mnie przyspieszenie do 100 to dopiero początek i wydaje mi się, że do 200 Merc wygrywa (w końcu ma kompressor), ale będę szczęśliwy gdy ktoś poprze lub obali mą tezę jakimiś danymi, bo ja takowych nie posiadam.

A poza tym kto kupujący auto za conajmniej 300000 PLN zwraca uwagę na spalanie :evil: ?????????????????????????

Ja tez nie znalazlem ,ale BMW slynie z tego ze ciagnie przy duzych predksociach (s ilnik V10 oparty na technice F1 to juz wogule)
No ale merc pewnie etz wiec nie ebde tego negowal.
Jedynie moge z kumpel sprawdzic ile jego M5 E39 ma na 400m

rzeczywiscie Mercedes wyglda koszmarnie,szczegolnie przy tych wszystkich Polskich M-Powerach tzn 520-stkach e-34 + gaz poobklejanych "emkami" i szybami przed ktore nic nie widac nawet od wewnatrz;)A mowiac powaznie to temu komu podoba sie BMW bedzie sie i tak podobac jakie by nie bylo i tak samo jest z Mercedesem,zreszta ciezko zmieniac czyjes gusta jezeli cos mu sie podoba.

Mercow w124 ytez jezdzi psedu AMG :evil:

Nie mówie, że turbina jest zła. Ma swoje zalety, ale jednak wole silniki bez turbo i tyle w temacie.
A Mercedesem jeździłem i to nie jednym :P

Tak, turbina ma jedna wade, turbodziura :!:
Ale Gemini nie amsz racj ize silniki Merca sa slabe bez turbo, np. Mercedes SLK 320 - prowadzielm to auto i neizle idzie, neisteyt na zakretach jest juz gorzej :(
Choc sa slabsze od BMW :smile:
No ale BMW juz ma w tym tradycje :wink:

Polsenator :arrow: porównajmy tuatj osiągi M5 i AMG E55

Engine
Type: V10
Displacement cu in (cc): 301 (4941)
Power bhp (kW) at RPM: 507(378) / 7750
Torque lb-ft (Nm) at RPM: 383(520) / 6100

Performance
Acceleration 0-62 mph s: 4.7
Top Speed mph (km/h): 155 (250)
M5 E60 pedzi 270KMH :!:

dla mnie wspomagaczem moze byc silnik typu V10 BMW gdyz jest to mysl konstrukcyjna zaczerpnieta z F1... To glupota bo kazdy ma swoj sposob na osiagi i tyle.

Glopta??? raczej technika, mal oktory samochod kreci sie do 8250obr/min :!:
Na turbince nei ejst problem uzyskanie duzo mocy, a z silna wolnossacego tak :!:
Zwroc uwage na to ze merrcedes ma 5.5l bmw 5.0l
Merc ma mnei jmocy od BMW, i do teg oturbina tego nienadrobila :lol: :roll:

No oczywiscie ze Kompressor z tym jest to turbo tylko troche inne a mianowicie trubina mechaniczna. Nie zmienia to jednak faktu ze Mercedes zrobil bardzo dobry silnik V8 ktory na krok nie ustepuje V10 Bmw, i wielka glupota bylo by teraz czepiac sie ze M5 ma 2 gary wieksze jak niektorzy maja problem w zwiazku w Kompressorem Mercedesa,jezeli takie dzialania zapewniaja im osiagi i taka maja wizje to prosze bardzo.

no odstaje bo do ilu kreci sie silnik merca 7000???? to jest szczyt.
Technika F1 jest najlepsza, jak cos sie sprawdzi ejst wprowadzane do produkcji

Klase V ma w swojej ofercie Brabus, posiada ona silnik 3.2 i 210 koni oraz pakiet stylizacyjny. Jest tez oferta Lorinsera, oczywiscie felgi, dokladki i inne tego typu oraz co najzwazniejsze silnik 220 CDI o mocy 156 koni. Jezeli chodzi o AMG to nie slyszalem by oferowali mechaniczny tuning klasy V, byl natomiast dosptepny pakiet stylizacyjny, na jednym ze zdjec z materialow prasowych AMG na ktorych jest cala gama samochodow Mercedes AMG widznieje wsrod nich wlasnie V klasa stylizowana przez nadwornego tunera.

Oj coś słaby ten 3 litrowy V. Ostatnio Brabus wprowadził 6.1, 400 koni i o tego mi chodziło :wink:
Ale panowie, chiba nie będziemy dyskutować o klasie V :? Szkoda czasu :lol:

No wlasnie slaby BMW juz w '95 roku mial osilni k3.2l i o mocy 321KM i bez zadnego doladowania, a i co sie oakzalo silni kjest barzdo wytrzymaly :!:

no coz...Jesli twierdzisz ze BMW M5 to byle co...nie mam wiecej pytan...

Oj chłopak po prostu nie lubi żyłowanych silników(tak jak ja :twisted:) i kontrowersyjnej stylistyki Bangle'a i ostro to jedzie :P

A moje w grudniu wiec macie jeszcze wiecej czasu tylko ja nie wymagam SL-a 65 a jedynie M5

No fakt przy SL-u to taniocha :P (ale ostatecznie takim M5 bym też niepogardził :D)

silniki BMW nie sa wyzylowane :!:
Tak mwoicie bo mercedes prawie te moce osiaga doeprio ma kompressorze :wink:

Chodziło mi o to,że jeśli w starciu M5 i E 55 AMG wygrywa M5 to porównajcie M5 kontra CLS (może być i 55 AMG...)...

A kto powiedział, że wygrywa ???

Przyspieszenie do setki mają identyczne (4,7 sek), a jestem skłonny stwierdzić, iż do dwustu szybszy jest E, bo ma doładowanie (no chyba, że ktoś mi udowodni, że tak nie jest, bo trudno te dane znależć). A reszta (design) zależy od gustu :wink:. No i gdzie M5 wygrywa ty mi powiedz :?::?::?: :?

A tak w ogóle to nie ma CLS-a 65 :!:

tu nie ma zwyciezcy :!:

Mercedes wygrywa pod wzgledem komfortu :!:
BMW wygrywa pod zwgledem dynamiki i przyjemnsoci prowadzenia :!:

do setki, pozneij pzregrywa merc :!:

Merce to w ogole waza tyle co czolgi...Ja tam sie nie dziwie ze maja takie mocne silniki skoro u nich kabriolety waza ponad 2t(pacz SL65AMG).BMW jest lzejsze i dlatego nie potrzebuje takich byczych silnikow... :twisted:

Uwazam ze silnik z M5 jest najlepszy na swiecie...

Uuuu... No to was zaszokuję :lol:

SL 55 AMG:

moc - 500 KM
0 - 100 km/h - 4,5 sek
waga - 2200 kg

BMW M6:

moc - 507 KM
0 - 100 km/h - 4,6 sek
waga 1710 kg

Merc ma (teoretycznie) słabszy silnik i szybciej osiąga setkę :!::!::!::!: Z tego wniosek, że "wiertarka" z M5 wcaale nie jest najlepszym silnikiem na świecie :twisted:

No tak do setki!
Ale poznei jmerc pzregrywa, a takim iautami to tylk osie rusza do setki pozneij to juzs ie ejzdzi ponad ;)

wiesz...dane o przyspieszeniach zadko sa autentyczne...trzeba by je zmierzyc przez GPS,a mi sie wydaje ze M6 jest szybsze

jednak musze sie zgodzic z RUDYM co go gangu,jak wiartarka.Uwazam ze tylko pod tym wzgledem Merc AMG jest lepszy, a najlepszy jest Carlsson

hmmm co do gangu powiadasz??? jechales keidys BMW z silnikiem V8 lub V12 alb oS52 RS z M3????
Ten zdwiek dopeir ojest boski

PS: te dwa popzrednie posty proze usunac :wink:

Polsenator
28-04-2005, 12:08
Enzo spalanie 535 na poziomie 18 litrow to zadna nowosc,tyle pali przy normalnej jezdzie,znajmowy ma auto z tym silnikiem,wprawdzie to jest ciezsza siodemka ale poziom 20 litrow w miescie jest osiagany bez wiekszego szarzowania. Jesli zrobil 550 000 tysiecy to dobrze aczkolwiek nie wierze za bardzo w to ze bez zadnych napraw, tym bardziej w takim silniku z ktorym raczej malo kto sie piesci. Piszesz ze automat to kolejny dowod na to ze Mercedes to auto do luksusowego przemieszczania sie z puntu a do punktu b.No oczywiscie ze tak jest, chyba na tym polega koncepcja luksusowego samochodu. Piszesz ze nic nie zastapi manuala,zobacz chocby osiagi VW Golfa V z manualem i automatem, automat jest szybszy nie wspominajac o komforcie podrozowania.Co do Mercow 124 pseudo AMG to szczerze mowiac nie widzialem zadnego,sam mam takie auto i oprocz felg AMG monoblock nie ma w nim nic nieorginalnego.Co to ma do rzeczy do ilu sie kreci silnik jesli osiagi sa te same...Troche obiektywizmu nie zaszkodzi.BMW ma V10 no i chwala im za to ze robia cos innego Mercedes ma kompresora i tez jest dobrze,gotujecie sie jak by conajmniej ktos przyznawal nagrode za to kto bardziej wychwali marke na tym forum heh. Zreszta nie chce mi sie juz wiecej pisac w temacie porownan niemieckich limuzyn bo i tak nic to nie wnosi.

Enzo
28-04-2005, 12:13
Ja tylko wyrozielm swoja opinie, do tego tematu iwaszych odpoweidzi :wink:
jesli silnik sie mocno kreci to znaczy, ze jest duzo wytrzu=ymac (np. hondy tez sie niezle kreca iduzo wyrtrzymuja) :!:

BMW 7 to juz zupelnie inna bajka one znacznie wiecej pala.
Teraz te nsam kumpel kupil E32 740i z tym ze silnik jest z E38 4.4l V8 podkrecony do 340KM i nie schodzi ponziej 26l :lol:

Co do Pseudo mercedesow to rzeczywiscie ejst ich mniej niz psedo Beemek empowerow :wink: ale sa :!:

EDIT:
aha jeszcze chcialem cos pwoeidzeic, jezdze na zloty do Torunia i tam ejst takie cos ajk palenie gumy :lol:
i sa tam silniki doprowadzane d ostanu, gdzie by inne po prost uwysiadly.
Np. na ostatnim zlocie tylk ow jedny mschlodncia psozla, tak to wszytskie nie apdaly.

Zas kolega byl na jakims zlocie mercedesow tez bylo palenie, i mwoil ze w co trzecie auto z placu nie zjezdzalo o wlasnych silach.
To daje do myslenia :wink:

Polsenator
28-04-2005, 14:08
Rzeczywiscie E-38 4.4 na znaczny apetyt na paliwo, rozmawialem kiedys z wlasicielem takiej siodemki z automatem i mowil ze w piatkowe korki spalanie dohodzi nawet do 35 przy dynamicznych ruszeniach itp.Co do zywotnosci MB:znajomy mial 190 2.3 jak ja sprzedawal miala 750 tysiecy przebiegu,caly czas jezdzila na benzynie i byla w jego rekach przez ponad 10 lat,byla uzytkowana na taksowce a gdy konczyl prace wsiadal jego syn i kat na maksa,przez ponad 10 lat ani razu nie jechala na sznurku. Nie bede wspominal o Mercedesowskich dieslach,szczegolnie 6 cylindrowych robiacych przy dobrych ukladach i odpowiednim traktowaniu do milona km.

Enzo
28-04-2005, 14:30
wiem ze mercedesy sa pod tym wzgledem bardzo mocno moj wujas ma W124 chyba 200D wiem ze 2.5l w dieslu. :wink:
Ale wg mnie to auto wogule nie przyspeisza :evil:

Polsenator
28-04-2005, 16:42
200D to straszna padaczka, rzeczywiscie nic nie jedzie, mamy 300 D i jest o niebo lepiej, 2.0 jest dobry na taksowke bo pali minimalne ilosci ale 3 litrowy rowniez jest bardzo oszczedny a z dynamika o niebo lepiej,szczegolnie ma dobra elastycznosc na trasie. Kiedys jechalem przez 300 km za ojcem ktory jechal MB
,naszym innym autem tzn focusem 1.8 no i troche go trzeba bylo zmeczyc.

Fancars
28-04-2005, 17:44
Enzo prosze Cie zwracaj uwage jak piszesz :grin: bo cos mam problemy z odzytaniem twoich niektorych wypowiedzi...Na nfs.com.pl tez tak pisales...Myslalem ze sie czegos nauczyles :wink:

Rudy
29-04-2005, 21:03
I zachodzi pewna zaleznosc, im wieksz pojemnsoc tym silnik lepiej ciagnie w nizszych partiach obrotow.
Aha i jeszcze jedno sprawdzalismy razna autobahnie BMW 540i E34 i Audi A6 4.2l
przyspieszalismy od 150kmh do konca ale nie pzreciaglaismy zbytni oaut tak do 4500-5000obr/min i BMW sporo odstawilo Audi, choc byl ostarsze

No ale porównujesz tu silnik Audi i w dodatku wolnossący :wink: Nie wiem co to ma wspóolnego z E55...

Nie chce tego negowac ale kumpel w 2000 roku kupil auto z przebiegiem ponad 200000 KM dokaldnie 535i E34.
Do wrzesnia tego roku przejechal 550000 KM, i nic sie w nim nien psulo, oprcz wymiany oleju, klockow hamulcowych, ktore p oprost usie zuzywaja itp.
Trzeba jeszcze zaznaczyc ze nie ejzdzil wolno co swiadczy srdnie zuzycie paliwa na poziomie 18-20l (srednio pali takie bmw 12-13l), samochod posiadal zamontowana szpere wiec wiadomo jak kumpel jezdzil (bokiem ) i nie ma sie co dziwic ze zawieszenie dostawal ow dupe

Hmm... I tu znowu rozbieżność z cytowaną wypowiedzią Polsenatora, bo on miał na myśli tds-a. Poza tym nie ważne są już nawet silniki. Wspomniałeś o klockach i innych elementach ulegających naturalnej eksploatacji. Ojciec mego kumpla ma warsztat i zapytałem się tego kumpla, co on myśli o "rekinkowatych" Piątkach (bo mnie się bardziej podobają niż W-124, no chiba, że AMG). No i dowiedziałem się ciekawej rzeczy. Ceny orginalnych klocków do Merca kosztują 150 PLN, do Bety 600 :shock:. To wiele wyjaśnia. Poza tym podobno szybko pada elektryka.

Poniewaz auto mniej spala przy wiekszych predkosciach, no i lepsze elastycznosci na poszczegolnych biegach.

Tym samym przyznałeś, iż silniki BMW są mało elastycne. To Prawda :!: :grin: A druga ciekawostka: mając M5 obchodzi cię ile ono pali :???: :?:

Tak, turbina ma jedna wade, turbodziura :!:

Nie w Mercach :wink:

M5 E60 pedzi 270KMH

Ale z ogranicznikiem czy bez :?: :???:

Glopta??? raczej technika, mal oktory samochod kreci sie do 8250obr/min
Na turbince nei ejst problem uzyskanie duzo mocy, a z silna wolnossacego tak
Zwroc uwage na to ze merrcedes ma 5.5l bmw 5.0l
Merc ma mnei jmocy od BMW, i do teg oturbina tego nienadrobila

No, a mimo mniejszej mocy ma takie same lub nawet (65 AMG) lepsze osiągi :wink:. Nie zwróciłeś uwagi na jedną istotną rzecz, której silniki wolnossące nie mają, a turbinka właśnie ją ma zapewniać - Moment obrotowy To dzięki niemu Merce dorównują, a czasem w naajbardziej topowych wersjach ją przewyższają :wink:

No wlasnie slaby BMW juz w '95 roku mial osilni k3.2l i o mocy 321KM i bez zadnego doladowania, a i co sie oakzalo silni kjest barzdo wytrzymaly

No, a i tak przegrywał z V8 Merca mającą 360 koni (używam tak samo beznadziejnego argumentu jak ty)

silniki BMW nie sa wyzylowane :!:

Nie :?: A jak nazwiesz silnik wyciągający 100 koni z litra bez doładowania :???:. Albo jeszcze lepiej :!: Jeśli to nie jest wg ciebie silnik wyżyłowany, to jakie są silniki wyżyłowane :shock: :?:

BMW wygrywa pod zwgledem dynamiki

Jakim cudem, skoro mają takie same osiągi ???

do setki, pozneij pzregrywa merc

Co znaczy słowo: "pozneij" :?:

Ale poznei jmerc pzregrywa, a takim iautami to tylk osie rusza do setki pozneij to juzs ie ejzdzi ponad ;)

Nie no... Tego się już nie da przeczytać :!::!::!::!::!: :shock:

Ja tylko wyrozielm swoja opinie, do tego tematu iwaszych odpoweidzi
jesli silnik sie mocno kreci to znaczy, ze jest duzo wytrzu=ymac

Tym samym twierdzisz, że silniki żyłowane są bardziej wytrzymałe niż normalne...Błachłachaha !!! Wiele głupot przeczytałem na tym forum, ale to jest chyba szczyt :grin:

aha jeszcze chcialem cos pwoeidzeic, jezdze na zloty do Torunia i tam ejst takie cos ajk palenie gumy
i sa tam silniki doprowadzane d ostanu, gdzie by inne po prost uwysiadly.
Np. na ostatnim zlocie tylk ow jedny mschlodncia psozla, tak to wszytskie nie apdaly.

Zas kolega byl na jakims zlocie mercedesow tez bylo palenie, i mwoil ze w co trzecie auto z placu nie zjezdzalo o wlasnych silach.
To daje do myslenia

Nie wiesz czy to były porównywalne egzemplarze tzn. z porównywalnymi częściami itp. Nie ma sensu takie porównanie :wink:

Enzo prosze Cie zwracaj uwage jak piszesz bo cos mam problemy z odzytaniem twoich niektorych wypowiedzi...Na nfs.com.pl tez tak pisales...Myslalem ze sie czegos nauczyles

Może to dyslekcja :razz:

Troche obiektywizmu nie zaszkodzi.

Nic dodać, nic ująć :!: Genialna puenta ultra-długiej wypowiedzi pana Enzo :grin:

AML
29-04-2005, 21:15
M5 E60 pedzi 270KMH

przecież ogranicznik jest zawsze do 250 km/h.. :???: :mad:

kocie_ruchy
29-04-2005, 22:02

noo, tutaj moze byc roznie
ogranicznik do 250 jest uzywany w niemczech w tych duzych koncernach
ale np w skuterkach jest ogranicznik do 45, nie? :razz: brabus czesto robi ograniczniki do 310km/h, porsche 944 mialo ogranicznik do 270. to sa tylko przyklady z pamieci, jest pewnie tez o wiele wiecej

Fester
29-04-2005, 22:18
M5 E60 pedzi 270KMH

W nowym M5 teraz jest do 270 km/h

AML
29-04-2005, 22:42
Niewiedziałem, sory :oops:, ale tak czy inaczej pytanie Rudego nie ma sensu. :lol:

kok
29-04-2005, 23:26
W nowym M5 teraz jest do 270 km/h
Jesteś pewien :?: :?:
BMW, Różne czasopisma i portale podają 250km/h a 270lm/h znalazłem tylko w Auto Motor Und Sport ( i jego polskiej wersji ) oraz na www.supercars.de

Opel Vectra B FOREVER!!!
30-04-2005, 15:36
Głosuję na BMW ponieważ bardziej mnie się podobają jego sportowe modele takie jak np.M6

Enzo
03-05-2005, 22:08
BMW M5 E60 ma 270kmh z ogranicznikiem :!:

Co do dynamiki, osiagi to nie wszytsko, dynamika chdozilo mi o pokonywanie zakretow itp. a tu Merc jak na razie nie pzrebi lBMW :!:

AML
03-05-2005, 22:10
Czyżby było 270?, przecież ekolodzy umuwili się że będzie 250 więc czemu niby nagle 270? :???:, mi to się zdaje że to jakaś ściema, tymbardziej że to jest fabryczne BMW.

kok
04-05-2005, 00:02
Czyżby było 270?, przecież ekolodzy umuwili się że będzie 250 więc czemu niby nagle 270? :???:,
To niebyła umowa ekologów tylko dobrowolne ograniczenie ustalone przez Audi BMW i Mercedesa na początku lat 90 - tych ( jak sie myle to mnie poprawcie ) do którego stosowania przyłanczali sie pużniej inni producenci.

Enzo
04-05-2005, 09:24
To nie jest sciema :!:
mam filmik jak wlasnie M5 E60 leci 270kmh :!:

reanimator
04-05-2005, 11:10
Czyżby było 270?, przecież ekolodzy umuwili się że będzie 250 więc czemu niby nagle 270? :???:, mi to się zdaje że to jakaś ściema, tymbardziej że to jest fabryczne BMW.

też mi sie wydaje że to ściema,wszędzie przecież jest 250 kaganiec i koniec!!
a tu nagle 270 :???:
nie nie coś nie tak ,widocznie to auto nie ma kagańca albo ktoś ,niewiem może właściciel kazał zamontować na 270 akurat

Enzo
04-05-2005, 15:09

też mi sie wydaje że to ściema,wszędzie przecież jest 250 kaganiec i koniec!!
a tu nagle 270 :???:
nie nie coś nie tak ,widocznie to auto nie ma kagańca albo ktoś ,niewiem może właściciel kazał zamontować na 270 akurat

oficjalniesa kagance na 250, ale w rzeczywistosci jest inaczej :wink:

Np. M3 e36 3.0 MA NIBY KAGANEIC NA 250KMH, A w rzeczywistosci jest przy 260kmh :!:

BeeMiX
04-05-2005, 15:09
Zdecydowanie BMW bo jest bardziej sportowe i zapewnia większą radoche z jazdy (ale i tak bym kupił caddyego CTS-V :lol: )

Rudy
05-05-2005, 20:18
Niewiedziałem, sory :oops:, ale tak czy inaczej pytanie Rudego nie ma sensu. :lol:

Oczywiście, że ma sens, bo jeśli faktyczną (czyt. bez kagańca) prędkością maksymalną M5 jest 270, to słabizna :!: :shock: I co z tego, że technologia F1, skoro silnik nie jedzie "trzech pak" :wink:

dejna
05-05-2005, 21:53
ale jak zplacisz 1000 euro lub masz licencje to Ci zdejma blokade a wtedy kazdego Merca wezmiesz na wstecznym....M5 po zdjeciu blokady jezdzi 330 km/h

Polsenator
05-05-2005, 22:07
Masz jakis kompeks w stosunku do marki Mercedes czy o co tobie chodzi?Pytam bo normalnie to juz sie powoli smieszne robi jak piszesz w kazdym poscie ze MB to lipa.

kok
05-05-2005, 22:26
M5 po zdjeciu blokady jezdzi 330 km/h

Przegiołeś z tą prędkością :???: M5 ma do tylu wyskalowany prędkościomież ale pujdzie mniej B5 Alpiny idzie 314km/h, choc ma automata to ma 180Nm wiecej

reanimator
05-05-2005, 22:27
Masz jakis kompeks w stosunku do marki Mercedes czy o co tobie chodzi?Pytam bo normalnie to juz sie powoli smieszne robi jak piszesz w kazdym poscie ze MB to lipa.

może został zmolestowany przez kierowce s klasy :wink:

dejna
06-05-2005, 14:39
moze i jest przegieta ale taka byla podana w gazecie...na tym sie wzorowalem

co mercow i molestowania to nie bylem przez nikogo molestowany...a Mercedesow poprostu nie lubie,sa dla mnie brzydkie(nawet fajny jest nowy ML),takie bezwartosciowe,nie wiem dlaczego...poprostu

BMW M5 E60
07-05-2005, 17:05
moim skromny zdaniem M5 e60 wygrywa z mercem e55 amg pod prawie każdym względem, pod warunkiem ze oceniamy je jako auta sportowe...
na stronce m5board.com jest film ik w którym m5 objeżdza e55 amg bez większych problemów :mryellow:

2 post

ale jak zplacisz 1000 euro lub masz licencje to Ci zdejma blokade a wtedy kazdego Merca wezmiesz na wstecznym....M5 po zdjeciu blokady jezdzi 330 km/h heh no tak weźmiesz każdego merca pod warunkiem ze ten merc nie jest z serii ...65AMG która to 6litrów bi - turbo i prawie 1000 Nm :mad: i tu M5 niewiele wskóra :sad:

"""Przegiołeś z tą prędkością M5 ma do tylu wyskalowany prędkościomież ale pujdzie mniej B5 Alpiny idzie 314km/h, choc ma automata to ma 180Nm wiecej""""

spoko te dodatkowe Nm dają Alpinie tylko to że ciągnie lepiej z niskich obrotów i nie trzeba za często redukować... ale to M5 zamyka szafe... gdzieś w necie widziałem nawet filmik z testów m5 e60 i zamykało szafe :mryellow:

a tak wogóle to i m5 i mesie z amg są zaje... a co lepsze to już kwestia gustu, bardziej agresywne i rzucające w oczy jest m5, ale mesio bardziej stonowany i dostojny.. zależy co kto lubi :mryellow:

Enzo
09-05-2005, 13:29
http://home.quicknet.nl/qn/prive/wtm.rossenaar/RaceE55vsM5.wmv

tu filmik, ktory powinien rozstrzygnac spor co do przyspieszen :susp:

BMW M5 E60
12-05-2005, 23:36

Oczywiście, że ma sens, bo jeśli faktyczną (czyt. bez kagańca) prędkością maksymalną M5 jest 270, to słabizna :!: :shock: I co z tego, że technologia F1, skoro silnik nie jedzie "trzech pak" :wink:
Heh i tu was panowie zaskoczę BMW M5 E60 po zdjęciu kagańca osiąga prędkość 334KM/H, a oto na dowód fotka z monitora z M5 z zachowaną V-MAX, i co wy na to?

AML
12-05-2005, 23:55
Niesamowite. :shock:
Uwielbiam konputer pokładowy w nowym M5. :mryellow:
Tak czy inaczej jeśli to jest orygianał, to nowe M5 jest świetne, na prawdę BMW jest lepsze niż sądziłem, aż mnie zachwyca, to przecież lepiej niż dajmy na to V12 Vanquish S. :shock:
Podsumowanie - One hell of a car!

Fancars
13-05-2005, 20:03
prosze prosze....Bez kitu sie nie spodziewalem ze jest w stanie tyle pociagnac...Jak widac wcale nie jest taki zly :wink: Uwielbiam ten woz...

BMW M5 E60
13-05-2005, 22:48
aaaa i jeszcze jedno nawet jak jest założony kaganiec to licznik zatrzymuje się przy 262km/h ale ale prędkość rzeczywista wynosi wtedy równe 250km/h, takie małe przekłamanie licznika

a i wszystkie info jakie pisze o M5 są z oficjalnej strony oraz m5board.com

TomeczekWSP
14-05-2005, 17:36
LESZA JEST BMW !!! I NIE MA LEPSZYCH :D Samochodow ;] PoZDrO MEROLEk jest dla lalisśów ;] a bemka dla facetÓw pozatym kierowcy BMW czesciej sie ................. ;D

Constantine
15-05-2005, 07:22
aaaa i jeszcze jedno nawet jak jest założony kaganiec to licznik zatrzymuje się przy 262km/h ale ale prędkość rzeczywista wynosi wtedy równe 250km/h, takie małe przekłamanie licznika

ale blokade mozna zdjac u jakiegos z tunerow i moze rozwinie to ponad 300km/h :twisted:

MisQLL
16-05-2005, 20:46
wedlug mnie ... w wyborze miedzy mercem a bmw i tak decyuje gust, malo kto patrzy na porownanie techniczne, osobiscie do sportowej jazdy wybralbym bmw, a do szybkiej jazdy po autostradzie - merca niewiem czemu taki juz stareotyp :twisted:

Constantine
17-05-2005, 13:16
Zalezy po jakiej autostradzie... :susp:
Chyba nie po polskiej?? :susp:
Aha. I sporo osob patrzy na osiagi tych samochodow. :wink:

MikI MałS
17-05-2005, 17:29
Zalezy po jakiej autostradzie... :susp:
Chyba nie po polskiej?? :susp:
Aha. I sporo osob patrzy na osiagi tych samochodow. :wink:

No właśnie.Niedość, ze mamy mało autostrad to do tego te, które mamy są do .......... :mryellow: Tak że na polskich autordradach nie ma co myśleć o sportowej jeździe :sad:

MisQLL
17-05-2005, 18:09
hmm osobiscie nie wiem co bym wybral.... szczerze.. t bym wolal kupic sobie e klase 400 cdi z pakietem sportowym i tyle mi starczy ;)

Rudy
25-05-2005, 18:30

a i wszystkie info jakie pisze o M5 są z oficjalnej strony oraz m5board.com

No i tu się sprawa wyjaśnia... Czytając 20 stronę tematu niedowierzałem trohie w ten Vmax, no i miałem rację: 234 - 12 = 322 = Vmax M5 = Vmax E 55 :susp:

Ajajaj... Jak to pomyłka licznika może ludzi w błąd wprowadzić...

BMW M5 E60
26-05-2005, 11:34
No i tu się sprawa wyjaśnia... Czytając 20 stronę tematu niedowierzałem trohie w ten Vmax, no i miałem rację: 234 - 12 = 322 = Vmax M5 = Vmax E 55 :susp:

Ajajaj... Jak to pomyłka licznika może ludzi w błąd wprowadzić...

heh tak tylko weź pod uwagę jeszcze to że w E55 AMG też jest napewno jakieś przekłamanie licznika:]

kok
26-05-2005, 12:16
moim zdaniem oba auta bedą miały V-max'a w granicach 310 - 320 km/k
pamietajcie o tym że przekłamanie rośnie w raz z prędkością. A jak chodzi o E55 AMG to wersja od Carlsson'a ma 560 koni i V-max 316km/h ( zmierzone w nardo) a 321km/h bez kagańca zmieżono SL55 AMG które jest lżejsze od E klasy i maleprzą aerodynamike. NIezapominajcie że Alpina B5 o tej samej mocy co M5 i 180 Nm wiecej osiąga 314km/h i takie same przyspieszenia ( choć ma automata i troche praci ).

m3csl
10-07-2005, 23:27
moim zdaniem oba auta bedą miały V-max'a w granicach 310 - 320 km/k
pamietajcie o tym że przekłamanie rośnie w raz z prędkością. A jak chodzi o E55 AMG to wersja od Carlsson'a ma 560 koni i V-max 316km/h ( zmierzone w nardo) a 321km/h bez kagańca zmieżono SL55 AMG które jest lżejsze od E klasy i maleprzą aerodynamike. NIezapominajcie że Alpina B5 o tej samej mocy co M5 i 180 Nm wiecej osiąga 314km/h i takie same przyspieszenia ( choć ma automata i troche praci ).

namieszam w głowach jak powiem że to nie powinno być E55 Amg tylko CLS 55 Amg :twisted: :lol: ale chyba jak robiono ten temat to niebyło CLS-a

kok
10-07-2005, 23:58
oczywiście że był CLS. Ale CLS nie jest bezpśrednim konkurentem M5 tylko E55 AMG.

Wielbłąd
11-07-2005, 00:36
Ja jestem fanem Mercedesa dlatego stawiam na Merola dla mnie to jest porównanie dwóch marek kto lubi BMW wybierze M5 a kto woli Mercedesa wybierze E55Amg :cool:

aston
13-07-2005, 15:13
Jasna sprawa że Mercedes:)
Test Data
0-60 mph, sec
M5 4.5
E55 4.2
0-100 mph
M5 10.0
E55 9.7
1/4 mile, sec @ mph
M5 12.6 @ 115
E55 12.4 @ 116.2

jest szybszy, bezpieczniejszy, lepiej wygląda

Robak
13-07-2005, 16:46
Co tu duzo mowic.Bardzo lubie obie marki.W jednej klasie wole bmw w innej mb.W tym przypadku wybieram mercedesa.Nie ma watpliwosci iz Bmw jest szybsze, lepiej sie prowadzi,jest bardziej sportowe i rasowe ale juz jesli chodzi o stylistyke wypada dla mnie nieciekawie.Ma brzydkie spoilery, mało wyszukany wzor felg, jest jakis taki ociezały i nienaturalnie wysoki jak na sportowa limuzyne.Wnetrze tez mogło by byc ładniejsze.Przednie m5 biło je na łeb.Jak bym miał duzo pieniedzy i chciał kupic M5 to był pojechał do kwatery głownej bmw i dopłacił do nowego aby wygrzebali mi gdzies stary model e39 nieuzywany.Mercedes za to ma swietny wyglad- sportowy i za razem elegancki.Osiagi sa niewiele gorsze ale bym sie nimi zadowolił.Jest dla mnie mało wazne czy auto ma 500 koni czy 470.Po prostu Mb sie prezentuje duzo lepiej co jest u mnie priorytetem.
aha chciałem dodac ze w roku 1998 Bmw miało najlepsza game aut chyba w swojej historii i kazdy model był lepszy niz konkurecyjne audi i MB.Natomiast z kazdym nowym modelem wchodzacym na rynek zaczynajac od obecnej 7 coraz mniej lubie ta marke.

MATT
13-07-2005, 18:53
Jezeli mialbym wybrac - BMW M5 czy MB E 55 AMG - to jestem za MB :mryellow:

nomac007
14-07-2005, 19:05
jestem fanem BMW i napewno wybrałbym M5...

phaeton230
27-04-2006, 18:27
AMG słychac sliczne a BMW to taka szlifiera marki BOSh krecoca sie do 9000 RPM :D:D F1 CAR AND ENGINE bmw twarde brzydkie wnetrze ten KOKPIT bleeeee które nie kazdemu odpowiada a kazdy który choć miał stycznosć z mercedesm odnajdzie sie w kokpicie mniej wiecej po 30 sekundach a BMW zaprasza nas do instrukcji obsługi hehehhehe

sebastian
27-04-2006, 21:01
szybka chwila zastanowienia i wiem juz ze jak mialbym kupic jeden z tych modeli to pewnie byloby to BMW M5. powod ?? ten wyglad i odglos silnika :P:P