PDA

Zobacz pełną wersję : Amerykańskie paliwo

Krzysztof Cieślak
11-04-2004, 12:23
Pytanie przesłane pocztą e-mail:

Chciałem się dowiedzieć z ciekawości ile oktanów benzyny posiadają amerykańskie stacje benzynowe. Pytam dlatego, ponieważ tam benzyna jest bardzo tania i zastanawiam się dlaczego? Jeżeli była by możliwość udzielenia odpowiedzi na to pytanie bym był wdzięczny.

Tomasz
11-04-2004, 12:27
Dlaczego? Bo u nas minimum 2/3 (czyt: dwie trzecie) to podatki, akcyzy i inne gówna...
A podejrzewam nawet, że tam mogą mieć jakościowo lepszą benzynę niż u nas!

t.m.

Ice
11-04-2004, 12:37
Dokładnie, a przez to ze paliwo takie drogie , to stacje przeewalaja i to paliwo jest rozcienczone wiec odrazu slabiej wszystko jezdzi, a statystyki stacji ktore oszukuja sa straszne....

amelka
24-04-2004, 13:27
Dokładnie, a przez to ze paliwo takie drogie , to stacje przeewalaja i to paliwo jest rozcienczone wiec odrazu slabiej wszystko jezdzi, a statystyki stacji ktore oszukuja sa straszne....

Potwirdzam naocznie. Koledze szwankował samochód od pewnego czasu, od tego samego czasu co zaczął tankować benzyne z ... pewnego miejsca nam znanego. A że miał różne znajomości tam i ówdzie więc dał zbadac nie tylko swój samochód ale przy okazji także benzynę. Rozcieńczona do granic możliwości jakie mogą być (granic tych nie znam ale tak mi oznajmił). A stacja owa która sprzedaje taką benzynę...nadal istnieje i...nadal rozcieńcza. Ciekawe co będzie sie dziać jak wejdziemy do Unii? Jak myślicie?

lordzofmafia
24-04-2004, 14:04
Na początku będzie tak samo jak jest. Później liczba skarg do unijnych organizacji ochrony konsumenta spowoduje zwiększoną liczbę kontroli na stacjach. Po kontrolach będą kary i może to w końcu nauczy naszych "biznesmenów" myślenia. Jak chcą oszukiwać to niech za to płacą. Zgodnie z nową ustawą o jakości paliw można nałożyć karę do 5 mln zł. Ja bym dawał zawsze maxa. Niech cierpią.

amelka
15-05-2004, 15:23
Na początku będzie tak samo jak jest. Później liczba skarg do unijnych organizacji ochrony konsumenta spowoduje zwiększoną liczbę kontroli na stacjach. Po kontrolach będą kary i może to w końcu nauczy naszych "biznesmenów" myślenia. Jak chcą oszukiwać to niech za to płacą. Zgodnie z nową ustawą o jakości paliw można nałożyć karę do 5 mln zł. Ja bym dawał zawsze maxa. Niech cierpią.

A mnie się wciąż wydaje że nic sie nie zmieni prócz tego że paliwo będzie a nawet już powoli jest droższe.