PDA

Zobacz pełną wersję : [opinie] Cadillac Escalade

Veyron
09-05-2007, 18:12
Cadillac Escalade to pierwszy terenowy model w historii marki. Pierwszy raz pojawił się w 1998 roku, a na drugą generację trzeba było czekać 2 lata - do roku 2000. Po kolejnych 5 latach - w 2005 na salonie samochodowym w Miami zadebiutowała już 3 generacja Escalad'a. Wśród samohodów tej klasy w USA dysponuje on najmocniejszym silnikiem - jednostką V8-6,2 l, która osiąga moc 409KM. Escalade jest dostępny w wersjach 6 i 8 osobowych. Do wyboru jest także przeniesienie napędu, możemy mieć napęd na 4 koła lub na 2. Co ciekawe zbliżone rozmiarami Ford Excursion i Chevrolet Subarban nie doruwnują ani wyposażeniem, ani ceną. Escalade jest takrze dostępny w Polsce, ale nie jest to tania przyjemność posiadać taki samochód, kosztuje on od 319 085 tysięcy złotych. Pozwoliłem sobie przedstawić wam najtańszą wersję tego pojazdu bardziej technicznie :

Cadillac Escalade 6.2 V8 Elegance Automat

Układ napędowy:
Rodzaj silnika benzynowy
Pojemność silnika [cm3] 6199
Moc maksymalna [KM/kW] (obr./min.) 409 / 301 ( 5700 )
Maks. moment obr. [kGm/Nm] 57.6 / 565 ( 4400 )
Skrzynia biegów 6 - biegowa; automatyczna-sekwencyjna

Dane eksploatacyjne:
Przyspieszenie (od 0 do 100km/h [s]) 7
Prędkość maksymalna [km/h] 170
Zużycie paliwa - cykl miejski [l/100km] 23
Zużycie paliwa - cykl mieszany [l/100km] 16.2
Zużycie paliwa - cykl pozamiejski [l/100km] 12.3
Pojemność zbiornika paliwa [l] 98

Nadwozie:
Nadwozie 5 dr.
Długość/Szerokość/Wysokość [mm] 5144 / 2007 / 1927
Pojemność bagażnika [l] 479 /1708/3084
Masa własna [kg] 2570
Ładowność [kg] 651
Liczba miejsc siedzących 7
Rozstaw osi [mm] 2946

Cena: 319 085 PLN

Zdjęcia:
http://images20.fotosik.pl/323/e2f3448a51c660d1m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=e2f3448a51c660d1)http://images20.fotosik.pl/323/ccd5fc615b045fe5m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=ccd5fc615b045fe5)http://images21.fotosik.pl/268/f960d48fcad4eb41m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f960d48fcad4eb41)

źródła:
tekst - napisany na podstawie opisu samohodu z katalogu "Saochody Świata 2007"
zdjęcia - netcarshow.com
dane techniczne - mojeauto.pl

Miłej lektury :)

Ben
09-05-2007, 20:09
a wersja EXT czyli pikup jest w stanach najczesciej kradzionym autem zeszlego roku :D potrzebuja czesci do pimp my ride gansta

HAMANN
09-05-2007, 21:47
Nie wiem czy amerykanska motoryzacja kiedykolwiek mnie przekona. Jestem sceptyczny co do ich wyrobow. Jakos i spalanie pozostawiaja wiele do zyczenia.

bigaczzz
10-05-2007, 14:43
Przeczytałem sobie o tym aucie artykuł w Motorze. Pisza tam, że dach przeciętnego auta kończy się na wysokości maski tego krówska. Jeśli to prawda, to można dosłownie patrzeć na innych kierowców z góry. Napisano również, że montowany w nim 8 cylindrowy silnik jest na tyle mocny, że potrafi prześcignąć niejedno auto spod znaku GTI (7 sekund do setki), a przy tym pracuje cicho i bez wibracji. Jest świetnie wyposażone (np możliwość podłączenie konsoli do gier). Można powiedzieć, że to auto jest prawdziwym pożeraczem amerykańskich szos, gdyż uważam, że w naszym kraju nie pojeździ za dużo Escalaedów z uwagi na cenę, jak też na spalanie rzędu 30 litrów na sto kilometrów (no ale jeśli stać kogoś na takie auto, to na paliwo również). Podsumowując jest to napewno całkiem udane auto, lecz nie przesiadłbym się do takiego z mojej cytrynki z racji małej praktyczności. Moim maleństwem wjadę wszędzie, a zaparkowanie takiego kolosa sprawia juz olbrzymi problem.

Sprinter
10-05-2007, 14:57
W Escalade nie ma 8 cylindrowego diesla bigaczzz Przynajmniej tak mi się wydaje :wink:

b707
10-05-2007, 15:29
W Escalade nie ma 8 cylindrowego diesla bigaczzz Przynajmniej tak mi się wydaje :wink:

To dobrze Ci się wydaje... Bo Vortec 6.2l V8 to jedyny dostępny narazie silnik.. A jak pamietam to ostatnio w Escalade nie było żadengo ropniaka
pzdr

Podsumowując jest to napewno całkiem udane auto, lecz nie przesiadłbym się do takiego z mojej cytrynki z racji małej praktyczności. Moim maleństwem wjadę wszędzie, a zaparkowanie takiego kolosa sprawia juz olbrzymi problem.

Jak bys mieszkał w Opolu w stanie Minnesota w USA... To mówiłbys odwrotnie;)
pzdr

MaxArtur
10-05-2007, 19:39
Jeździłem takim Escalade i powiem tak

Wrażenia z jazdy są :shock: Jedno wielkie bydlę :cool:

Moim zdaniem ma zbyt miękkie zawieszenie. Buja, kołysze na wszystkie strony niczym płynąc łódką na morzu :lol:

Co do spalanie to podałeś chyba typowe producenta :susp:

Podczas jazd auto w mieście spalało 30-35litrów zaś na trasie 15 litrów :twisted:

Na dowód niżej pokazuje fotkę
http://www.autotesty.com.pl/fotki/cadillac/cadillac_prezentacja_220307/cadillac_prezentacja_220307_18.jpg

BeeMiX
10-05-2007, 20:31
Diesle w Cadillacu były tylko dwa razy, raz w starym DeVille bodajze z lat 80 i obecnie w Saabie 9-3... tfuuu tfuuu Cadillacu BLS (ktory jest lekko zmienionym Saabem 9-3).

Miałem przyjemności widziec nowego Escalade na ulicy w Szczecinie, czarny, chromowane felgi i robił naprawde wielkie wrazenie wyjeżdzając z ciasnej uliczki obok naszego rodzinnego latającego dywanu. Niestety nowy design nadwozia kompletnie mi nie leży, jest strasznie przekombinowany, ma nieproporcjonalnie małe reflektory do ogromnego grilla, wyglada z pewnej perspektywy wręcz komicznie. No i światła gay-look z tyłu :???: Progress jest napewno we wnętrzu ktore nie trąca chińszczyzną rodem z nowego Passata, to jest wielki plus. Poprzedni model ktory śni mi się po nocach (;)) jest według mnie poprostu porażający wyglądem, aż miło się na ten kontenerowiec patrzylo, wymuszał jak by respekt...

Czarny ESV poprzedniej generacji to jest poprostu to ;) Ładną turbinkę wrzucić i będzie miazdzył i wyglądem i osiągami.

b707
10-05-2007, 20:38
Diesle w Cadillacu były tylko dwa razy, raz w starym DeVille bodajze z lat 80 i obecnie w Saabie 9-3... tfuuu tfuuu Cadillacu BLS (ktory jest lekko zmienionym Saabem 9-3).

I? Ktos powiedział że w Cadillacach nie było ropniaków?

Nie zmienia to faktu że w Escalade który jest głównym bohaterem tematu ropniaka niebyło:P
pzdr

EDIT:
Wygłupiłem sie trochę bo mi sie użytkownik pomyliłem

BeeMiX
10-05-2007, 21:20
A nie ciekawie jest się czegoś nowego dowiedziec? ;) Jak cos wiem, to dziele się wiedzą. Nie ktorzy nie potrzebują tej wiedzy, nie ktorym nie pasuje że cos pisze, ale licze że może ktos cos nowego sie dowie... A o dieslach ktos zaczol, to ja skonczylem ;)

b707
10-05-2007, 21:42
A nie ciekawie jest się czegoś nowego dowiedziec? ;) Jak cos wiem, to dziele się wiedzą. Nie ktorzy nie potrzebują tej wiedzy, nie ktorym nie pasuje że cos pisze, ale licze że może ktos cos nowego sie dowie... A o dieslach ktos zaczol, to ja skonczylem ;)

O rzesz :shock: ... Przepraszam :oops: Pomylili mi się użytkownicy i brałem Twój post w złym kontekście... Jeszcze raz Sorry a za info dziękuje bo to potwierdza moja wersje że w Escalade ropy nie było;)

BeeMiX
10-05-2007, 21:48
Nie masz za co przepraszac ;) Chyba nie nie wzioles mnie za tego co ma też ruszający się avatar jak ja? ;)

b707
10-05-2007, 21:56
Nie masz za co przepraszac ;) Chyba nie nie wzioles mnie za tego co ma też ruszający się avatar jak ja? ;)

Nieee:p To wina jednoczesnego pisania na forum, pisania z ludzmi na GG i robienia przekroju geologiczno-inżynierskiego... Zresztą sam zastanawiam sie jak mogłem sie pomylić :???:
No ale cóż EOT;)
pzdr

Jacobser
11-05-2007, 21:41
Przede wszystkim Veyron musisz popracować nad gramatyką. Po drugie musisz przestać wierzyć w cyferki, które producent minimalizuje do takiego stopnia, że są trudne do zrealizowania. A po trzecie to myślałem, że się zetknąłeś z takim autem. A tu kiszka. Tylko suche dane i osiągi. Trochę za mało, ale zawsze to coś. O Escalade w Polsce niewielu podejmuje temat.

hoolio
11-07-2007, 01:37
Raczej nie lubie suv'ow i to auto mnie nie przekonuje(szczegolnie jego stylistyka).w polsce to auto nie bedzie popularne ze wzgeldu na cene.spalanie i ze za to pieniadze mozna kupic kilka innych "zabawek" ktorymi mozna troche bardziej "przylansowac".To auto jest ponoc najpopularniejsze u czarnoskorych raperow w usa i w sumie im sie nie dziwnie ,gdybym mial kilka milionow na koncie , czmeu nie... :wink:

masseur
08-04-2012, 22:52
Mnie się bardzo podoba to autko, ale jednego nie potrafię zrozumieć. Czemu przy tak wielkiej mocy, ten oto Cadillac rozwija prędkość marnych 170km/h ? Takie przyspieszenie przy tej masie mnie dobiło, ale czemu zatem max prędkość jest taka mała ?

QbaKuba
08-04-2012, 23:19
Aerodynamika stodoły robi swoje.
Powinieneś dostać nagrodę za odkop miesiąca!

masseur
08-04-2012, 23:25
Powinieneś dostać nagrodę za odkop miesiąca!
Hahaha xD Zawsze powtarzacie "Temat pojawił się już 1000 razy. Poszukaj", to poszukałem xD Skorzystałem z http://lmgtfy.com/ (http://lmgtfy.com/?q=dlaczego+cadillac+escalade+ma+tak%C4%85+ma%C5%8 2%C4%85+pr%C4%99dko%C5%9B%C4%87+maksymaln%C4%85) - trzeci link.

Aerodynamika stodoły robi swoje.
Ale aż tak ? ;O Mercedes GL500 też jest ogromny a rozwija 240km/h :P Niby ma tam TROCHĘ bardziej opływowe kształty, ale to aż tak mocno wpływa na v max ? :O

MCL
08-04-2012, 23:38
Litości... Zapytaj swojego nauczyciela od fizyki jak to działa. I poczytaj trochę o czymś takim jak skrzynia biegów.

masseur
08-04-2012, 23:45
Ogólnie to jak widzicie ten pojazd na naszych drogach ? :P Z jednej strony byłby odpowiedni na nasze dziury i koleiny, ale z drugiej, pewnie nie zmieściłby się na większość uliczek (choci mi o zwykłą wersję, nie o ESV, która jest jeszcze większa) xD

QbaKuba
09-04-2012, 08:19
W moim mieście sa dwa Escalade - jeden z 2008 r, czarny z ponad 6l silnikiem, drugi starszy i biały, chyba 2003. Czarny jest piękny, przyspieszenie faktycznie wbija w fotel, ale wykonanie jest typowo hamerykańskie - dużo platiku i skóry.

joker5513
09-04-2012, 10:42
Pewnie dlatego ograniczyli Vmax do 170 bo zawieszenie jest równie twarde jak marmolada i mogło by mieć problemy przy wyższych prędkościach z ważąca 6 ton budą. Podobnie jak hamulce.... Te wynalazki nadają się tylko do teledysków Snoop Doga ;)

dżony
09-04-2012, 15:28
200tys. zł za ogromnego SUV'a z ponad 400konnym V8 pod maską, pneumatycznym zawieszeniem i nagłośnieniem BOSE.
Bezkonkurencyjna oferta.