PDA

Zobacz pełną wersję : Skoda Octavia vs Opel Vectra

21-01-2005, 15:08
Który z tych samochodów bardziej przypada wam do gustu???Skoda Octavia II czy Opel Vectra???

AML
21-01-2005, 15:10
według mnie lepszy jest opel

reanimator
21-01-2005, 15:21
dla mnie to też ciężki wybór,opel lepiej w testach wypada ale skodzinka ma to cos co mi sie bardzo podoba,a biorąc pod uwage wersje kombii to skoda jest piękniejsza od vectry!!
niewiem co wybrać mam problem.

-=Sadek=-
21-01-2005, 15:24
po**ało was przecież to dwie różne klasy??!!

-=Sadek=-
21-01-2005, 15:24
jeden od drugiego ma o 15cm rozstaw osi!!

reanimator
21-01-2005, 15:37

ty jesteś jakiś kopnięty :?
nie porównujemy tych aut jak o rywali tylko którego my byśmy kupili.

Przemysław Szymański
21-01-2005, 16:31

ty jesteś jakiś kopnięty :?
nie porównujemy tych aut jak o rywali tylko którego my byśmy kupili.

Użytkowniku "-=Sadek=-" tak jak już to podkreślił "reanimator" nie prównujemy tych dwóch aut jako rywali z tego samego segmentu (bo należą do dwóch innych segmentów)... Porównujemy oba auta pod względem który nam się bardziej podoba ew. który byśmy z nich kupili itd. Rozumiem że niektórzy mają zasady m.in. takie że nie porównuje się samochodów róznych klas/segmentów (pozostaje mi to tylko uszanować), jednak pragnę zaznaczyć że nie od dziś się porównuję samochody różnych segmentów. OT> przykład z życia wzięty: moja sąsiadka swojego czasu staneła przed decyzją kupna samochodu. Zastanawiała się między kupnem Fabii Combi a Octavii - jej wybór padł na Fabię Combi.

Wracając do tematu sam do końca nie wiem który bym z tych aut wybrał - oba mają coś w sobie co mi się w nich podoba:) ... Jeśli jednak już bym musiał się zdecydować chyba wybrał bym Vectre.

PS. Sadek staraj się troche hamować w swoich wypowiedziach bo napewno nie bede tolerował takich wypowiedzi jak:

- fakt pogrubione słowo jest ocenzurowane, ale napewno zdajesz sobie sprawe ze to słowo obraża użytkowników czego ja ze swojej strony nie bede tolerował, zwłaszcz że tak jak już wspomniałem nie od dziś się porównuje samochody różnych segmentów.

Pozdrawiam.

el_
21-01-2005, 17:19
Wracając do samochodów :twisted: , to jasne, że Vectra. Chyba nie musze mówić dlaczego 8)

Raffi
21-01-2005, 21:15
Oba są bardzo fajne, ale chyba Vectrę. Mój sąsiad ma i nieźle chodzi:)

Ice
21-01-2005, 22:24
Obie są bardzo fajne, Skodzie bardzo bardzo lubie ! Ale niestety, przy Opelku wymieka...

AML
22-01-2005, 10:20
mi to się szczerze mówiąc bardziej podobała wcześniejsza vectra :roll:

Gemini
22-01-2005, 11:11
Vectra i to zdecydowanie :!: Jeździłem - jest świetna :!: :)

G40/G60
22-01-2005, 21:22
Jest jeszcze jedna kwestia!
W dieslu czy w beznynie?????

reanimator
22-01-2005, 23:03
Jest jeszcze jedna kwestia!
W dieslu czy w beznynie?????

a co za różnica,i tak diesle już osiągami dorównują benzynie

AML
22-01-2005, 23:11
tylko że diesel jest gorszy na torze od benzyniaka

[*CzApLa*]
22-01-2005, 23:20
Vectra jest lepsza :P

el_
23-01-2005, 09:17
Jak ktoś kupuje diesla to nie po to, żeby jeździć po torze :wink:
A JC robił tylko głupi experyment :wink:

reanimator
23-01-2005, 14:13
Jak ktoś kupuje diesla to nie po to, żeby jeździć po torze :wink:
A JC robił tylko głupi experyment :wink:
zrobił i dał rade

Star
23-01-2005, 14:26
pod wzgledem stylistycznym wybrałabym Skodę, ale technicznym to Opel wygrywa..... ciężki wybór..... ale stawiam na Skodę

DBR-9
23-01-2005, 14:28
W tym przypadku Skode Octavie :D ....ale II generacji:D i z porzadbycm silniczkiem

Sowison
24-01-2005, 20:05
Tutaj stawiam na Vectre zwłaszcza w wersji GTS :twisted: Skoda też porządne auto, ale jednak wolałbym Vectrę 8)

BartaS
18-02-2005, 14:32
Ja bym kupił obydwa

Fancars
18-02-2005, 16:04
Prosze wszystkich o wyrozumialosc,jestem wzburzony...Bardziej wrazliwi na wulgaryzmy moga nie czytac tego posta:

a ja bym Ci wsadzil w ten pusty leb troche inteligencji....Czlowieku pomysl jak cos piszesz!! :evil: twoje jednozdaniowe wypowiedzi typu "mi sie to podoba" i tyle sa tak wkurwiajace ze nie wytrzymuje!!!Uzasadnij chociaz raz swoje zdanie....Ja pierdole co to ma kurwa byc??Nie mowie ze musisz zie rozpisywac na kilkanascie linijek ale wez kurwa sie zastanow!!A nie wpisujesz sie do kazdego tematu"ten mi sie podoba"....Nie moge z takimi ludzmi jak ty...Po co w ogole tu siedzisz??Po co sie odzywasz??Wnies cos do tematu...Postaraj sie!!

reanimator
18-02-2005, 16:14
popieram cie.z takimi postami trzeba walczyć

el_
18-02-2005, 17:38
Nareszcie ktoś trzeźwo patrzy :D

Dominik999
18-02-2005, 18:17
Nie no, dla mnie bez porównania. Vectra jest dla mnie duzo ładniejsza, większa - no i sedan (bardzo lubie sedany :) ), Octavia jest sporo mniejsza (płyta Golfa V)

Polsenator
19-02-2005, 09:13
Zdecydowanie bardziej podoba mi sie Opel, choc trzeba przyznac ze Skoda w swojej drugiej odslonie prezentuje sie tez calkiem niezle, ma game bardzo dobrych silnikow ze slynnym TDI na czele. Szkoda ze z sedana przerodzila sie w hatchbacka, jednak to sedany sa synonimem elegancji i aut z wyzszej polki do ktorych dazy Skoda.

Guerrillero
19-02-2005, 09:59
Vectra czy golf w większym opakowaniu? Co za pytanie :? :D

Tomek
19-02-2005, 12:58
lepszy jest Opel Vectra :)

Dominik999
19-02-2005, 13:08
Nie wiem wogóle skąd to porównanie, przecież Vectra i Octwvia to są auta zupełnie innych klas! Ictavia jest po prostu troche większym golfem (a więc kompaktem), a Vectra to auto klasy średniej. Także cenowo trudno je prównać (Octavia jest tańsza)

Emenems
19-02-2005, 13:21
No czekam na następne porównanie.....Co to będzie??

Syrena 105 vs. Porsche 911...które lepsze (napewno mają podobne błotniki:D)

Wochu
19-02-2005, 13:36
No cóż, Porsche jest nudne, a Syrena wyjątkowa, i żadziej spotykana w europie zachodniej :D

Dominik999
19-02-2005, 14:37
No cóż, Porsche jest nudne, a Syrena wyjątkowa, i żadziej spotykana w europie zachodniej :D

Akurat dla ciebie Porsche może i jest, ja tak nie uważam. Ale co do syreny się zgadzam :mrgreen:

Wochu
19-02-2005, 15:16

Akurat dla ciebie Porsche może i jest, ja tak nie uważam. Ale co do syreny się zgadzam :mrgreen:
Chodziło mi tylko o 911.

Dominik999
19-02-2005, 15:37

Chodziło mi tylko o 911.

911 tez nie jest nudne, ono od lat ewoluuje

Wochu
19-02-2005, 16:21

Chodziło mi tylko o 911.

911 tez nie jest nudne, ono od lat ewoluuje
No, moglibyśmy się kłócić, ale to nie na to miejsce, więc PEACE :!:

shrek
19-02-2005, 19:48
Skoda Octavia dlatego, że nie lubię samochodów firmy opel.

Fancars
20-02-2005, 09:33
stare ludowe powiedzonko: Opel i Ford gówno są wort!! :lol:

Emenems
20-02-2005, 10:54
stare ludowe powiedzonko: Opel i Ford gówno są wort!! :lol:

Chyba się mówi "Fiat i Ford..." :D

Krzysztof Cieślak
20-02-2005, 11:47
Daje ankietę i wszystko się wyjaśni. Macie 5 dni na oddawanie głosów.

04-08-2005, 09:39
No czekam na następne porównanie.....Co to będzie??

Syrena 105 vs. Porsche 911...które lepsze (napewno mają podobne błotniki:D)

najpier wypowiem sie na ciekawszy temat od emenesa :twisted: syrena jest wyjądkowa a Porsche to legęda często sie porównuje osiągi :twisted: a więc... syrena coś ok. 110km/h a porsche zależe od modelu 300km/h ale to szczegół :lol: dobra koniec żartów...

Vectra to moje ulubione auto!!!! a Octavia też..... Octavia ma więkrzy kuperek(bagarznik) a Vectra wyposażenie werdekt:
Octavia 5,00
Vectra 5,00

kupił bym oby dwa :razz: :cool:

BABELEC
04-08-2005, 10:13
Najpierw kup słownik ortograficzny. Żal d... ściska, jak się patrzy na Twoje byki. :evil:

MikI MałS
04-08-2005, 13:31
Wybieram Opla, bo nie lubie Skód i w ogóle są dla dziadków (wg mnie)., a ta Vectra mi się bardzo podoba.

PS.A czy Vectra i Octavia należą do tej samej klasy.Octavia to klasa kompakt czy klasa średnia? :twisted:

Robak
04-08-2005, 13:46
Wg mnie lepszy jest Opel.Jest to pełnoprawne duze nowoczesne auto z segmetu D natomiast skoda jest tylko przerosnietym kompaktem z organami od golfa.W Oplu jest duza gama silnikow od małego 1.6 do duzego 3.2 v6 połaczonego z dobrym autoatem.Jest tez duzy 3litrowy diesel od Saaba 9-5.W skodzie trzeba sie zadowolic 2.0 tdi.Zawieszenie Vectry jest komfortowe a zarazem sportowe a dzieki duzemu rozstawowi osi komfort na trasach jest bardzo duzy.Skoda ze swoim rozstawem od golfa jest tylko swietnie zestrojonym kompaktem ale nic ponad to.Dalej nalezy wspomniec o materiałach i wykonczeniu wnetrza gdzie te ze skody wygladaja po prostu tanio i mizernie na tle vectry.Na kozysc skody przemavia jedynie cena a jest to niezaprzeczalny argument.
stylistycznie dla mnie to ta sama liga.Skoda nudna a Opel dziwny(GTS całkiem ładny)
Porownanie to jest nietrafione.Ze stajni VW najbardziej odpowiednim rywalem dla Vectry jest Passat.

MATT
05-08-2005, 20:21
Octavia czy Vectra?

Heh, pytanie retoryczne, czy co?

Bez zadnego glebszego namyslu wybralbym Opla.

Jakbym chcial kupic auto koncernu VW-Audi, to wzialbym VW Passata.

Od dwoch lat mam Opla i jestem z tego auta bardzo zadowolony.

Dla mnie wybor prosty - Vectra.

el_
05-08-2005, 20:23
Jasne, że Vectra - to pełnoprawny członek klubu "klasa średnia", a Octavia jest jedynie nadmuchanym kompaktem ;)

brzuchi
06-08-2005, 07:59
Jest to toroche dziwne porównanie ponieważ Octavia jest w klasie C, a Vectra w D, no cóż.

Wybrałbym Opla, pewnie pierwszym tego powodem jest to że w Polsce zapracował na miano porządnego i bezawaryjnego samochodu.

Vectra ma o wiele wieksze wnetrze od Skody, nie wspomne juz o bagazniku (w wersji kombi), ale to nie jest najważniejsze.

Opel ma bardziej dynamiczne silniki zwłaszcza wersja GTS :grin: .

Samochód z pod znaczka błyskawicy po pozatym świetne wnetrze wykonane z dobrych jakosciowo materiałów, oraz precyzyjny układ kierowniczy.

Wiec wybieram Opla Vectre.

Ale Skoda tez niczemu sobie :wink:

marek
06-11-2005, 13:25
Dalej nalezy wspomniec o materiałach i wykonczeniu wnetrza gdzie te ze skody wygladaja po prostu tanio i mizernie na tle vectry.

Co ty wogóle piszesz??!! Siedziełes kiedyś w nowej Octavi?? Wykończenie wnetrza jest praktycznie perfekcyjne, jak w Audi.

Robak
09-11-2005, 00:49
Dalej nalezy wspomniec o materiałach i wykonczeniu wnetrza gdzie te ze skody wygladaja po prostu tanio i mizernie na tle vectry.

Co ty wogóle piszesz??!! Siedziełes kiedyś w nowej Octavi?? Wykończenie wnetrza jest praktycznie perfekcyjne, jak w Audi.
Człowieku czy tey kiedys jezdziłes innym autem niz oktawia.Wg ciebie to jest lepiej wykonczona od vectry :lol: sieszne tak jak wczesniej mowiłes ze lepiej od bmw 3.Jutro powiesz ze dorownuje mercedesowi S.Załoz moze czasem okulary.

MKa
09-11-2005, 20:25
Nowa Octavia jest dość ciekawym autem i wartym uwagi... ale nie w porównaniu z Oplem i do tego Vectrą :!: :grin: :wink:

Dj Brabus
10-11-2005, 09:03
A ja będę oryginalny i wybiorę Octavię - choćby z tego względu, że można ją kupić z silnikiem 2.0 TDi, który ostatnio podbił moje serce! :razz: Wiem, że Vectra jest o klaszę wyższa i prezentuje na całe szczęście wyższy poziom od Skody, ale jednak przez to, że dla mnie Opel jest po prostu brzydszy i ta edycja Vectry przypomina mi czołg (zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz), to po prostu wybiorę Octavię

el_
10-11-2005, 10:32
można ją kupić z silnikiem 2.0 TDi, który ostatnio podbił moje serce!
Polecam przejażdżkę Vectrą 1.9 CDTI 150 ;)

Dj Brabus
10-11-2005, 11:25
można ją kupić z silnikiem 2.0 TDi, który ostatnio podbił moje serce!
Polecam przejażdżkę Vectrą 1.9 CDTI 150 ;)

Jeśli polecasz, to przejadę się z ciekawości na jazdy testowe. Nie jestem przekonany jednak do stylistyki Vectry, choć Astra III bardzo przypadła mi do gustu i nawet na 3 dni ją dostałem od Opla... Może być jednak, że będzie jak z Citroenem Xsarą II - na początku nie podobała mi się strasznie, a potem... ją sobie kupiłem! :cool:

Seth
10-11-2005, 14:25
też chyba jednak wybiorę octavię, sprawdzona technika, silnik 2.0TDi, zdecydowanie ładniejszy wygląd... (większy bagażnik - uwierzcie mi, dużo wożę :D) jedyne co mnie w octavii boli to ilośc miejsca na nogi z tyłu...tzn. nie wiem o ile się poprawiło w stosunku do jedynki, gdize było strasznie
Vectra jest przyciężka i nijaka... do tego ta wersja po fl... a fe

Dj Brabus
10-11-2005, 14:49
jedyne co mnie w octavii boli to ilośc miejsca na nogi z tyłu...tzn. nie wiem o ile się poprawiło w stosunku do jedynki, gdize było strasznie

Mój wujek w czerwcu zamienił starą Octavię 1.6 na nową 1.9 TDi i właśnie co bardzo mile go zaskoczyło, to właśnie ilość miejsca z tyłu dla pasażerów - mierzy ponad 190 cm wzrostu i mówi, że mieści się z tyłu bez problemów przy pozostawionym ustawieniu fotela dla siebie - więc napewno jest lepiej...

el_
10-11-2005, 15:05
(większy bagażnik - uwierzcie mi, dużo wożę :D)
Jeśli ktoś dużo wozi to kupuje kombi ;) A tam jest odwrotna sytuacja w pojemości bagażnika ;)

Seth
10-11-2005, 16:50
ale uroda się nie zmienia... poza tym, jestem miłośnikiem sedanów (tak, zaraz mi wytkniecie, że octavia jest liftbackiem - wiem, ale wygląda prawie jak sedan i mi się podoba :) )
poza tym... nie wożę rzeczy na budowę, raczej spore zakupy, i na wakacje z przyjaciółmi :)

Octavia 2.0Tdi ma jeszcze jedną zaletę... można ją w salonie zawirusować bez utraty gwarancji (a w każdym razie 1.9 było można) - całkiem fajny programik, kompromisowy między mocą, a spalaniem/trwałością

Grummi
13-11-2005, 10:28
Zdecydowanie Opel. Skoda za bardzo się ceni myśląc, że jest najlepszym producentem aut na świecie. Za cenę Octavii dostajemy dobrze wyposażoną Vectrę. I te nawalające Skody... :lol:

Jacobser
17-11-2005, 21:09
Pozostaję wierny Skodzie i w kolejnym głosowaniu popieram jej produkt. Skoda i Opel znacząco się różnią i ciężko wskazać lidera,ale tutaj stylizacją jednak Skoda zwycięża.Jest dużo ładniejsza od kwadratowej Vectry.Też i po liftingu niemiecki produkt wygląda brzydko.Tak więc czas na wielkie zmiany,Czesi dogonili Niemców i zaczynają ich wyprzedzać.

Dominik999
17-11-2005, 21:59
Tak więc czas na wielkie zmiany,Czesi dogonili Niemców i zaczynają ich wyprzedzać.
Tak, a pcha ich volkswagen ;) :lol:

Robak
17-11-2005, 22:29
Pozostaję wierny Skodzie i w kolejnym głosowaniu popieram jej produkt. Skoda i Opel znacząco się różnią i ciężko wskazać lidera,ale tutaj stylizacją jednak Skoda zwycięża.Jest dużo ładniejsza od kwadratowej Vectry.Też i po liftingu niemiecki produkt wygląda brzydko.Tak więc czas na wielkie zmiany,Czesi dogonili Niemców i zaczynają ich wyprzedzać.
Skoda to Niemcy a Niemcy Niemcow chyba nie moga gonic.Skoda bierze co daje jej VW czaruje,czaruje i wypuszcza tansze ubozsze i mniej prestizowe wersje polo, jett i passatow. Ot to jest cała filozofia produktow skody.

SIDO
18-11-2005, 23:57
Vectra bardziej przypomina limuzynkę i ma sportowy charakter :grin:

AGENT
19-11-2005, 14:24
Jeśli Vectre, to tylko GTS-a, jeśli już Octavię, to RS. :susp:

bar-trek
19-02-2006, 09:02
Do -=Sadek=- Ty panie kolego coś tobie sie pomiszalo w glowie lub poprostu si enie znasz na autach :damn: i chyba nie wiesz jak si eporownuje klasy :damn: bo sie porownuje wilkoscia a nie czy ci sie bardzi lub nmniej podoba :damn: bo np Vectra ma dlugosc 4611mm a Octavia 4572mm czyliniecałe 4 cm .Jezeli by mialy byc inne klasy samochodow bo roznia sie 4 centymetrami to bylo by chyba ze 6000 klas :hammer:

Emenems
19-02-2006, 09:57
Do -=Sadek=- Ty panie kolego coś tobie sie pomiszalo w glowie lub poprostu si enie znasz na autach :damn: i chyba nie wiesz jak si eporownuje klasy :damn: bo sie porownuje wilkoscia a nie czy ci sie bardzi lub nmniej podoba :damn: bo np Vectra ma dlugosc 4611mm a Octavia 4572mm czyliniecałe 4 cm .Jezeli by mialy byc inne klasy samochodow bo roznia sie 4 centymetrami to bylo by chyba ze 6000 klas :hammer:

Kolega Sadek akurat się zna, pisalem już z 10 razy na tym forum że Skoda jest o Klase Niższa (niższa średnia inaczej Kompakty) a Vectra to już klasa średnia (D). Octavia jest zbudowana na płycie podłogowej Golfa, ma tylko większy kufer żeby "imitować" większe auta. Auta nie tylko się porównuje długością całkowitą, ale i rozstawem kół i osi (to chyba nawet ważniejsze). Więc w tym przypadku Octavia nigdy nie wygra z Vectrą bo jest poprostu samochodem niższej klasy i segmentu cenowego.

Robak
19-02-2006, 12:20
Emenems szkoda słow. Kolejny znawca wyskoczył jak Filip z konopii.

marek
19-02-2006, 16:37
Octavia ma całkowicie inaczej zbudowane nadwozie niż Golf! To nie jest kwesita tylko bagażnika. Zdania co do klasy sa podzielone i nie mam już zamiaru nikogo przekonywać. Zwisa mi to poprostu. Moim zdaniem Octavia to bez dwóch zdań klasa średnia.

marek
19-02-2006, 16:42
Skoda to Niemcy a Niemcy Niemcow chyba nie moga gonic.Skoda bierze co daje jej VW czaruje,czaruje i wypuszcza tansze ubozsze i mniej prestizowe wersje polo, jett i passatow. Ot to jest cała filozofia produktow skody. Domyślam się, że to ubogie Polo to Fabia. Pozostawie to bez komentarza.. A ubogie Jetty i Passaty , to które modele??

Robak
19-02-2006, 17:12
Superb aspiruje do konkurencji z A6 a jedne czym jest to passatem dłuzszym o 10 centymetrow. W dodatku passata bym postawił wyzej bo przynajmiej miał silnik 4.0 W8 i w wielu wersjach naped na 4 koła oraz szerki wachlaz wykonczenia w postaci roznych kolorow wnetrza oraz rodzajow tapicerek i drewna.

Dominik999
19-02-2006, 18:45
Domyślam się, że to ubogie Polo to Fabia.
I abrdzo dobrze, bo w grupie VW Skoda własnie tak jest pozycjonowana, niestety nie da się tego ukryć :roll: Tak samo jest z Octavią, za cenę golfa mamy samochód z wiekszym bagaznikiem, wizualnie dłuższy i to wszystko, bo więcej róznic to między nimi nie ma....