PDA

Zobacz pełną wersję : Dział opony i felgi

Krzysztof Cieślak
13-06-2007, 13:39
Co myślicie nt. uruchomienia nowego działu na forum poświęconego oponom i felgom?

Ostatnio tematów poświęconych tym zagadnieniom nie jest dużo, ale jak to zwykle bywa przed zimą wielu zastanawia się jakie zimówki kupić, a wiosną-latem często szukacie pomocy przy doborze alufelg. Wiele osób na forum kupowało alufelgi i nie jeden komplet opon zdarło. Warto podzielić się tymi doświadczeniami i przy okazji pomóc początkującym w tym temacie.

Dział mógłby powstać w dziale modyfikacje dlatego, że alufelga jaki i opona na niej może być taką modyfikacją auta poprawiającą nie tylko wygląd, ale i właściwości jezdne.

Czekam na Wasze opinie na ten temat.

Robak
13-06-2007, 13:43
Super pomysł. Jestem maniakiem alufelg a o oponach tez wiem duzo. Dla mnie taki dział to strzał w dzisiatke. Monza by było sporo rzeczy zamiescic. Od sportu poprzed design, nowosci oraz rozwiazania technologiczne do porad i opinii.

Basti
13-06-2007, 14:23
Zgadzam się z robakiem-super pomysł.Można by tam znaleźć ciekawe info oraz porady.Jestem za. :)

Szakal
13-06-2007, 14:32
Według mnie to jest nie potrzebne. Z tego co zauważyłem to mało powstaje tematów typu o zmianie opon czy o wyborze felgi. Z pewnością jest pewien okres gdzie wszyscy myślą o tym, ale jednak wtedy zakładane są 1-2 tematy w ciągu miesiąca dot. tego typu problemu. Dział będzie pusty i raczej nie będzie cieszyć się zbyt dużym zainteresowaniem. Wystarczy spojrzeć na dział: "Technika i Mechanika". Rzadko kto tam wstawia tematy o jakiś nowinkach technicznych czy mechanicznych. Większość tematów to typowe prośby użytkowników o pomoc. Myślę, że tak samo by było z tym nowym działem. Lepiej by było ożywić właśnie wspomniany dział niż zakładać nowy. Tam można by było pisać o oponach czy o felgach. W końcu dział TiM powstał by omawiać tego typu zagadnienia.
Jestem przeciwny.

Krzysztof Cieślak
13-06-2007, 14:56
Taka rola forum, że są na nim konkretne problemy, konkretnych osób. Od informacji, nowości są strony WWW. Możliwe, że na głównym serwisie będziemy publikować informacje nt. opon i felg i nowy dział będzie idealny do komentowania ich. Nie mniej trzeba od czegoś zacząć, czyli od forum.

Dj Brabus
13-06-2007, 15:08
Popieram Robaka - temat felg i opon jest zawsze aktualny, ludzie szukają ich w sumie przez cały rok, bo jak nie ma sezonu to są niższe ceny i tu ludzie szukają promocji. Mamy sklep, więc dlaczego nie rozszerzyć kwestii informacyjnej na forum. Pomysł popieram.

Szakal
13-06-2007, 15:14
Aha rozumiem. W planach jest też, że miałoby być podobnie tak jak z działem "Testy autoGALERII". Na stronie głównej pojawi się news i odrazu w jednym dziale pojawi się temat na forum dot. tego newsa. Przy okazji były informacje o postępach i nowościach firm oponiarskich oraz porady. Zobaczymy, czy dział będzie cieszyć się popularnością bo coraz więcej osób ma samochodowy także jest szansa. Bo inni, którzy jeszcze nie mają prawka albo auta to raczej ten dział będą omijać szerokim łukiem. Ok, w takim razie popieram. ;)

AGENT
13-06-2007, 15:39
Nie wydaje mi się, aby taki dział miał sens i był potrzebny na forum. Jak ktos chce opon czy felg, to poszuka po sklepach internetowych.

Robak
13-06-2007, 15:50
Nie wydaje mi się, aby taki dział miał sens i był potrzebny na forum. Jak ktos chce opon czy felg, to poszuka po sklepach internetowych.
...ktory miesci sie na stronie autogalerii ale zanim kupi opony/felgi moze uzyskac pomoc lub porade osob majacych o tym pojecie( czyli np. ode mnie :wink: )

Szakal
13-06-2007, 15:54
ale zanim kupi opony/felgi moze uzyskac pomoc lub porade osob majacych o tym pojecie( czyli np. ode mnie :wink: )

Do tego najlepiej nadaje się dział TiM. Więc może ciekawy pomysł, ale niekonieczne niezbędny.

Shyrl
13-06-2007, 15:56
Wg mnie dobry pomysł, przynajmniej będzie wiadomo gdzie te tematy będzie można znaleźć bo w gąszczu innych topików trudno je odszukać, zapewne ze względu na ich sezonowość :wink:

Poza tym można się będzie wymieniać wrażeniami z jazdy na poszczególnych oponach.. Ze swojej strony mógłbym napisać co nieco o zachowaniu Pirelli P6000 na mokrym :damn:

Krzysztof Cieślak
13-06-2007, 15:59
Jeśli ktoś wie czego szuka to tak znaleźć w sklepie odpowiednią oponę to nie problem, ale gdy ktoś nie wie, bądź chce zmienić rozmiar na większy już nie.

Lepiej chyba będzie jak wszystko będzie w jednym dziale poświęconym oponom i felgom. Chodzi o pytania, porady i nawet informacje o nowych modelach.

Dj Brabus
13-06-2007, 16:25
...ktory miesci sie na stronie autogalerii ale zanim kupi opony/felgi moze uzyskac pomoc lub porade osob majacych o tym pojecie( czyli np. ode mnie :wink: )
No właśnie - zamiast zakładać topik, który zginie gdzieś w dziale 'offtopic' lub 'Co wybrać' pod tytułem "Czy do mojego Logana wejdą 16" bo chciałem kupić takie?", to będzie miał miejsce na taki temat. My mu doradzimy i zrobi zakupy na aG. Przynajmniej ja tak to widzę. :wink: Z oponami też przecież doradzimy.

AGENT
13-06-2007, 16:25
No niby tak, ale powiedz mi Krzychu ilu jest na forum speców z tej branży? IMO ten dział nie ma racji bytu :roll:

Dj Brabus
13-06-2007, 16:29
Nie musimy być fachowcami - każdy z nas ma jakieś doświadczenie, którym może się podzielić i pomóc. Ja np. wiem, że do Logana 16" z 205x45 wchodzą z palcem w nosie, a do Xsary już nie. Polecę Dunlopy SP Sport 01 (mają świetną cenę i jestem z nich bardzo zadowolony), a "zjadę" inne kapcie.

A Ty AGENT kiedy ostatnio kupowałeś kapcie do Uniaka? Może Ci coś doradzić? :susp:

AGENT
13-06-2007, 16:34
A Ty AGENT kiedy ostatnio kupowałeś kapcie do Uniaka? Może Ci coś doradzić? :susp:Nie bój żaby - kupowałem na pewno szybciej niż Ty :razz: Przed zimą przeca zakupilem przez neta letnie opony Barumy Brilantis 135 R13. (nie ma to jak na zime kupić nówki letnie oponki :lol: Poprzednie po 40 kkm się skończyły trochę :mryellow: ) Teraz żałuję, bo mogłem brać 155 ale nie wiedziałem, że na seryjne felgi można dawac szersze kapcie :/

AML
13-06-2007, 16:34
A Ty AGENT kiedy ostatnio kupowałeś kapcie do Uniaka? Może Ci coś doradzić? :susp:
10 lat temu. Nadal są dobre i nie ma sensu zmieniać. :lol:

AGENT
13-06-2007, 16:36
10 lat temu. Nadal są dobre i nie ma sensu zmieniać. :lol:Mam nowe ogumienie :P

AML
13-06-2007, 16:41
Milcz.
Zluzuj poślady. :wink:

AGENT
13-06-2007, 16:47
Milcz.
Zluzuj poślady. :wink:Nie przeczytałeś mojego poprzedniego posta :P Mam nowki opony :grin:
BTW temat do zamknięcia - nowy dzial stał sie rzeczywistością. Szkoda tylko, że nie było jakiejś ankiety, co myślą pozostali userzy, ale luz admin rządzi.

Robak
13-06-2007, 17:03
BTW temat do zamknięcia - nowy dzial stał sie rzeczywistością. Szkoda tylko, że nie było jakiejś ankiety, co myślą pozostali userzy, ale luz admin rządzi.
No widzisz a jakbys mnie zapytał to bys wiedział ze do swojego uniaka mozesz wstawic szersze kapiecie na te same felgi... i po to jest ten dział zeby kazdy kto nie wie mogł sie czegos dowiedziec.
Poza tym pomysł admina i jego forum wiec nie marudz.
Jeszcze jedna sprawa ze pomoc poszukujacym felg/kapci moze zwiekszyc sprzedzaz na ag bo jak sie komus sie dobrze doradzi to chetniej kupi. Wieksza sprzedaz to lepiej dla ag i tym samym dla nas. Ty Agent to zawsze byłes maruda bez przyczyny. Pomysl czasem.

Krzysztof Cieślak
13-06-2007, 17:19
Robak masz racje, ale widać po dziele Nasz fury, że coraz więcej forumowiczów ma swoje 4 kółka. A dobrać inne niż zaleca producent koła to nie lada problem. Główna idea by sobie pomagać, a jeśli ktoś skusi się na zakup to już będzie idealnie. Może trochę zaczęliśmy od końca: Sklep>Dział forum>Informacje na stronie (w planach) - to mam nadzieje, że wszystko pójdzie w dobrym kierunku. Sam przecież sklep został przyjęty z entuzjazmem ;)

Kertoip
13-06-2007, 17:55
Popieram i cieszę się, że powstał taki dział. Na razie jest mało tematów, ale myślę, że to się szybko zmieni. Mojego autorstwa są aż trzy :mryellow: . Jak widać miałem kłopoty z wyborem opon i felg, jednak znalazły się osoby, które mi doradziły. Teraz jeszcze jest sklep, z którego pewnie i ja by skorzystał wcześniej...