PDA

Zobacz pełną wersję : Nowy dział: Fan Club

bigaczzz
08-07-2007, 13:18
Wychodzę z propozycją utworzenia nowego działu na forum. Miałby nim być dział Fan Club. W nim podzieliłoby się tematy na dane marki, w którch tacy ludzie jak b707 czy moze ja mogliby wymianiać spostrzeżenia czy informacje na temat danej marki. Wg mnie taki dział byłby bardzo wartościowy, mógłby zwerbować rzeszę fanów marek, którzy kożystaliby z aG i poprawili frekfencję. Proszę w tej sprawie o komentarze moderatorów, adminów i użytkowników(ale nie jedno dniowych) o wypowiedzenie się w tej sprawie. Za poparcie z góry dziękuję.

Emenems
08-07-2007, 13:47
Pomysł sam w sobie nie jest zły. Jednak nasze forum jest "ogólnotematyczne" tzn nie skupiamy się na danej marce i modelu. A jeśli potrzebujesz pomocy lub wymiany poglądów z innymi użytkownikami tej samej marki to nasze "ogólne" działy bardzo dobrze spełniają tą rolę.
Odnośnie swojego samochodu możesz wymienić sie informacjami w dziale "Nasze Fury", jeśli dręczy cię jakiś problem to możesz go przedstawić w "Technika i mechanika" itd....

A jeśli rzeczywiście chcesz znaleźć się w gronie fanów danej marki (w Twoim przypadku Citroena) to przecież jest pełno stron z forami które zajmują się problematyką wyłącznie danej marki lub modelu.
Ja i np. Shryl jeśli mamy jakiś poważny problem dotyczący AR, to odwiedzamy forum Alfaholików. AGENT w podobnym przypadku wygrzebał gdzieś forum UNO-maniaków.

bigaczzz
08-07-2007, 13:50
Myślełem, że taki dział moze złapać, ale jednak nie. Co do fan clubu to mam go niemal codziennie w pracy(no nie wszyszcy są tak nastawieni do Citroena jak ja), a przy problemach z samochodem(których jeszcze przez ponad 2 lata nie było) mogę przejść kilka metrów do panów z serwisu... Chyba ten pomysł pujdzie na dno jak ten o czacie...

Emenems
08-07-2007, 13:52
Zobaczmy jeszcze co inni o tym sądzą.

b707
08-07-2007, 14:01
Wychodzę z propozycją utworzenia nowego działu na forum. Miałby nim być dział Fan Club. W nim podzieliłoby się tematy na dane marki, w którch tacy ludzie jak b707 czy moze ja mogliby wymianiać spostrzeżenia czy informacje na temat danej marki. Wg mnie taki dział byłby bardzo wartościowy, mógłby zwerbować rzeszę fanów marek, którzy kożystaliby z aG i poprawili frekfencję. Proszę w tej sprawie o komentarze moderatorów, adminów i użytkowników(ale nie jedno dniowych) o wypowiedzenie się w tej sprawie. Za poparcie z góry dziękuję.

Pomysł dobry... le jak to ma być tak ze robimy na aG klub danej marki to nie we wszystkich wypadkach dało by sie to zrealizować... Przykładowo Ogólnopolski Fan Club Octavi w zasadzie jest www.octaviaclub.pl ogólnie Skoda tez ma www.skodovka.pl... Fabia tez ma www.fcp.pl więc nie wiem czy cos by z tego wyszło...

Ale wiem ze nie wszystkie marki maja takie fajne:P kluby... Przykładowo to co ma Pug to IMHO porażka.. Bo fanklub wszystkich pugów ma mniejsze zasoby niz OCP:/

Chyba ze masz porostu na myśli dział w którym każda bardziej popularna marka miał by swój temat i tam ogólnie dzielili byśmy sie opiniami na temat jej posunięć ... Samochodów czyli takie ogólne dysput na temat marki X...
To masz moje poparcie... Bo czasem cos ciekawego sie w świecie motoryzacji dzieje i nijak to pasuje do naszych obecnych działów/tematów.. Przykładowo:
ostatnio Skoda dała jednemu facetowi 1000 euro i za ta kwotę ma on Roomsterem TDI objechać całą Europę [35 krajów 15200 km]... Samochód będzie w Polsce i ma być nawet jakieś spotkanie... http://www.skodaoctavia.cz/SkodaAuto/Romster1000e.htm
Chciałem wrzucić ale gdzie? Do tematu o Roomsterze gdzie pewnie nikt nie zajrzy.. Do dla Spamerów gdzie większość nie zagląda... Założyć nowy temat który szybko utonie, zbiore za niego baty:P lub po prostu wyląduje w koszu...

Albo o tym ze Skoda powróciła do tradycji L&K i w ofercie sa rowery;)

Przy czym tytuł Fan Club może trochę nie pasować;)
pzdr

Kaczor
08-07-2007, 14:03
Hmm, taki dział na 1 rzut oka to pomysł całkiem niezły, jednak obawiam się, że za mało byłoby na początku pasjonatów poszczególnych marek, mówię o takich pasjonatacj jak np. B707 czy Biegaczzz. Może i z czasem zjawiliby się nowi ale IMO tak jak napisał Emenems, Ag to forum o motoryzacji ogólnie, jak ktoś chce powymieniać info o danej marce czy modelu to może poprostu stworzyć temat w odpowiednim dziale.

Shyrl
08-07-2007, 14:08
ja myślę żę kluby danych marek mają swoje strony i z tego wyszedłby na aG wielki bałagan. Jest to po prostu niepotrzebne.

b707
08-07-2007, 14:10
Hmm, taki dział na 1 rzut oka to pomysł całkiem niezły, jednak obawiam się, że za mało byłoby na początku pasjonatów poszczególnych marek, mówię o takich pasjonatacj jak np. Szyrlu czy Biegaczzz. Może i z czasem zjawiliby się nowi ale IMO tak jak napisał Emenems, Ag to forum o motoryzacji ogólnie, jak ktoś chce powymieniać info o danej marce czy modelu to może poprostu stworzyć temat w odpowiednim dziale.

No dobrze ale powiedzmy że chcemy sobie pogadać o polityce danej marki... czasem naprawdę ciekawe rzeczy sie dzieją...

IMHO...
Producenci
"Ich polityka, posunięcia oraz wydarzenia z nimi związane."

Tam każdy ma swój temat i można wrzucać... Przykładowo mnie np interesuje jakie są wyniki poszczególnych firm... jakie sa ich plany... Co ciekawego się stanie... A czasem ciężko trafić w obecny temat... A zakładanie nowego na takiej pierdółki niema sensu..

A może i by powstała tam lista adresów znanych nam fanklubów?
pzdr

BTW rzucicie okiem ile rzeczy sie w świecie motoryzacji dzieje a u nas na forum ani słowa o tym...

http://forum.octaviaclub.pl/viewforum.php?f=12

IMHO przydałby nam się dział NEWS... Czasem jakieś wyniki ankiet, testów są prezentowane... Dość ciekawe i tez niewiadomo gdzie to wrzucać...
pzdr

AGENT
08-07-2007, 14:48
Taki dział jest zbyteczny. Wystarczy, że bigacz i b707 w kazdym swoim poscie maltretuja nas gadaniem o ich ulubionej marce :lol: MSPANC

b707
08-07-2007, 15:58
Taki dział jest zbyteczny. Wystarczy, że bigacz i b707 w kazdym swoim poscie maltretuja nas gadaniem o ich ulubionej marce :lol: MSPANC

No wiesz polityka fiata tez mnie interesuje... np z jednej strony Fiat mówi że Linea to klasa C a z drugiej w reklamie pisze największa w swojej klasie i porównuje do Fabii będącej w klasie B...

Poprostu dużo ciekawych wiadomości nas omija ze względu na niemożność umiejscowienia ich na forum... Chyba ze tak ma być :roll:
pzdr

AGENT
08-07-2007, 17:21
No wiesz polityka fiata tez mnie interesuje... np z jednej strony Fiat mówi że Linea to klasa C a z drugiej w reklamie pisze największa w swojej klasie i porównuje do Fabii będącej w klasie B...O tym była rozmowa w temacie o ww. Fiacie :wink: Jak masz jakieś ciekawostki ze świata motoryzacji to polecam ten temat: KLIK (http://www.autogaleria.pl/forum/viewtopic.php?t=4603&start=360), chociaz ja rzadko kiedy tamuj zaglądam :oops:
Ja może i tez jestem fanem jednej marki (Fiata), choć staram się w każdym temacie nie mówić o tym, chyba, że wymaga tego sytuacja. Ostatnio marka z Turynu przezywa renesans, także jest na tzw. "tapecie" i chcąc nie chcąc mowi sie o niej :mryellow:
Pzdr.

Dj Brabus
08-07-2007, 19:59
Ja również uważam, że zakładanie dodatkowe działu mija się z sensem. Jeśli ktoś szuka informacji o danym samochodzie/części/czymkolwiek to i tak znajdzie to na forum lub założy odpowiedni temat. A jeśli nawet nie, to zostają google i specjalizujące się w danej marce/aucie kluby.

b707
08-07-2007, 21:08
Jak masz jakieś ciekawostki ze świata motoryzacji to polecam ten temat: KLIK (http://www.autogaleria.pl/forum/viewtopic.php?t=4603&start=360), chociaz ja rzadko kiedy tamuj zaglądam :oops:

No właśnie... Sam rzadko tam zaglądam bo często trafiam na info o którym czytałem juz gdzies na forum [np w dziale motosport czy jakos tak] albo mnie nie interesującym... I do pewnego czasu przestałem tam zaglądać... Zresztą IMHO jest to dość mało popularny temat bo zbyt ogólny;)

Gdyby był dział News działający podobnie jak Premiery itp to naprawdę więcej ciekawych informacji docierało by do użytkowników i zainteresowanych... Przykładowo jak zaglądam do "Premiery" to czytam tylko te tematy które mnie interesują;)
Oczywiście jak pomysł upadnie to nie będę sie upierał... Przeżyje News OCP mi wystarczą po prostu chciałem żeby ciekawostki docierało do Ag ;)
pzdr