PDA

Zobacz pełną wersję : [opinie] bmw 3 e36

hoolio
19-07-2007, 00:43
Witam!!!
Jaka jest wasza opinia na temat bmw 3 e36? Szczegolnie chodzi mi o wersje wyposazona w silnik 2,5 (192 km).ile moze kosztowac egzemlarz w dobrym stanie?

btw jakich konkurentow w swojej klasie moze miec to bmw z tym silnikiem?

Don2x44
19-07-2007, 09:08
Witam!!!
Jaka jest wasza opinia na temat bmw 3 e36? Szczegolnie chodzi mi o wersje wyposazona w silnik 2,5 (192 km).ile moze kosztowac egzemlarz w dobrym stanie?
W Polsce od około 6 tysięcy złotych...

btw jakich konkurentow w swojej klasie moze miec to bmw z tym silnikiem?
Ilu sobie wymyślisz...
Mercedes Benz 190E 2.5-16
VW Passat VR6
Ford Mondeo 2.5 V6
Audi 80 B4 2,6E 12V
Opel Vectra A 2.5i V6...

Basti
19-07-2007, 12:20
Witam!!!
Jaka jest wasza opinia na temat bmw 3 e36?
Fajne auto,a gdy znajdziesz zadbany egzemplarz to jeszcze długo pojeździ.Nie jest bez awaryjne,ale poważne awarie zdarzają się rzadko.Dużo problemów i usterek wynika z niewłaściwego traktowania(katowania itp.).BMka ta świetnie się prowadzi i daje dużo frajdy z jazdy(nawet z automatem).

Szczegolnie chodzi mi o wersje wyposazona w silnik 2,5 (192 km).
Silnik M50B25 jest trwały,ale dużo uwagi trzeba zwracać na układ chłodzenia.Poza tym E36 z tym silnikiem naprawde ma kopa i pozwala poszaleć,a zużycie paliwa jest na rozsądnym poziomie. W porównaniu z silnikem 2,0 150KM jest to lepszy wybór.2,0 słabiej się zbiera z dołu,a spalanie jest nie wiele niższe.Jeśli chodzi o opłaty wynikające z wyższej pojemności,to np. różnica w ubezpieczeniu OC dla kierowcy powyżej 26 lat + 50% zniżek wynosi tylko 16zł(w PZU dla auta BMW 5 E34,ale z tymi samymi silnikami).

ile moze kosztowac egzemlarz w dobrym stanie?
Od 8-9 tys w zwyż...Od 6tys. to się zaczynają ceny E36.

Mój wsólnik ma E36 325iA i jest zadowolony(przesiadł się z Merca W124). :)

b707
19-07-2007, 12:55
Dobra blacha;)

Większym problemem nie jest cena samochodu bo można go mieć naprawdę za nieduże pieniądze... Ale problemem jest znalezienie zadbanego egzemplarza...
pzdr

Tanner
19-07-2007, 22:18
Samochód zdecydowanie godny polecenia (sam biorę się za szukanie dobrego egzemplarza).
Jedyna rzecz, jaka może stwarzac problemy to zawieszenie, prawdopodobnie będzie do wymiany w każdym wystawionym do spzedaży egzemplarzu.
Ceny z silnikiem M50b25 rzeczywiscie zaczynają się od mniej więcej 8,5k PLN, ale to będą trupy. Za bezwypadkowy (naprawdę bezwypadkowy!) egzemplarz warto zapłacic nawet te 15 000- zwróci się wrażeniami z jazdy i długowiecznością. Choc tak naprawdę znalezienie nietłuczonego naprawdę graniczy z cudem.
Duże przebiegi- 2,5 litra produkowane były od '91 do '95 (dlatgo godne uwagi będzie 328i, młodsze egzemplarze, dużo lepsza dynamika samochodu). Spalanie rzeczywiscie w granicach normy- z autopsji wiem, że pali mniej niż 2.0 DOHC w Sierrze :wink:
Jeśli zajdzie potrzeba odpowiem na bardziej szczegółowe pytania, trochę o tych samochodach wiem :wink:

hoolio
19-07-2007, 23:45
Tanner nie wiesz ile moze palic takie 328i? Jest sens montowac w takim aucie gaz??
Jesli masz cos ciekawego o tym aucie to fajnie by bylo jak bys mi wyslal na PW albo zamiescil to w dziale "poszukuje" bo tam zamiescilem temat o Bmw 3 e 36 ( jak rowniez o 3 e46 i mercedesie w210) ale jak na razie nikt sie nie odzywa :twisted: :mryellow:
pozdro

Basti
20-07-2007, 14:00
Aaa...Ja do rzeczy,na które warto zwrócić uwagę dodam układ kierowniczy(w niektórych E36 jest do roboty-luzy itp.) :)
Jakich info konkretnie potrzebujesz?

Tanner
20-07-2007, 14:28
Spalanie to delikatny temat- ile właścicieli tyle opinii. 328i nie pali więcej niż 325i to na pewno, w M50b25 brat ma założony gaz i przy ciężkiej nodze nie spalił więcej niż 16 litrów. Dobry gaz w silniku 2.8 nie jest więc chyba złym pomysłem, bo lepsze osiągi samochodu z tym silnikiem (większy moment obrotowy i aluminiowy blok- jest lżejszy) nie powinny na tym ucierpiec

żadnego ciekawych materiałów niestety nie mam, ale polecam stronę dtmpower.net - Amerykanie naprawdę szaleją na punkcie e36ek

hoolio
20-07-2007, 23:57
Nie mam jakis sprecyzowanych zeczy ktorych potrzebuje , interesuje mnie wszytsko :grin: Od jakiegos czasu interesuje sie bmw e36 jak i kilkoma innymi autami takimi jak mercedes w 124 (2.8l) , honda crx (1.6), bmw e46 i mercedesm w210 ( tymi dwoma ostatnimi ze wzgledu na koszta raczej czysto teoretycznie) dlatego zamiescilem dzial w poszukuje. Jesli macie cos ciekawego o tych autach to prosze tam to umiescic( link w podpisie).

btw (mam nadzieje ze to nie bedzie potraktowane jako spam ale nie chce zakladac kilku tematow) co sadzicie o ww autach? nie liczac dwoch ostatanich sa podobne cenowo do e36.ktore Wy byscie wybrali??dodam ze bedzie to moje pierwsze auto.
pozdro

Tanner
21-07-2007, 00:21
Tylko e36... ale BMW to u nas rodzinna choroba

Basti
21-07-2007, 23:53
Ja także wybrałbym E36.Z wielu względów(m.in.dlatego,że byłaby to moja kolejna BMka).Poza tym wg mnie ma najwięcej "duszy"w sobie. Jak chcesz więcej info zaloguj się na www.bmw-klub.pl -jest to oficjalny klub BMW w Polsce należący do międzynarodowego klubu BMW(czy coś w tym stylu..). :)

hoolio
22-07-2007, 00:42
a jak waszym zdaniem na tle e36 wypada honda crx i mercedes w124? Bo te trzy auta (mercedes w124,bmw e36,honda crx) interesuja mnie najbardziej.Prosze o wasze opinie.

Tanner
22-07-2007, 10:22
Moim zdaniem Nippona można porównac duszą do e36, to zależy kto co woli- japońskie pocket rocket czy BMW ze świetnym silnikiem i niezapomnianymi wrażeniami z jazdy. Dziwne tylko robisz zestawienie- CRX 1.6 a 2,5-litrowe BMW

a W124 to taksówka i tyle, prestiżowo, stylistycznie i osiągami odbiega od dobrego e36. Różnica jest taka- możesz zrobic naprawdę wspaniałe e36 a nigdy nie osiągniesz takiego efektu z tym Mercedesem

dżony
22-07-2007, 16:14
Ja osobiście wybrałbym W124 tylko najlepiej czarnego i w automacie auto zdecydowanie z duszą piękne w swej prostosice,w wersji coupe absolutny ideał miom zdaniem i w dodatku trwałe no i w przeciwieństwie do BMW ma świetna opinie tyle tylko że jest droższy ale warto dopłacić

a W124 to taksówka i tyle, prestiżowo, stylistycznie i osiągami odbiega od dobrego e36. Różnica jest taka- możesz zrobic naprawdę wspaniałe e36 a nigdy nie osiągniesz takiego efektu z tym Mercedesem
a każde Bmw to burakowózi i co?to że w124 jest popularnym samochodem na taxi dobrze o nim świadczy bo taki samochód musi być tani w eksploatacji,bezawaryjny,komfortowy,trwały i prestiżowy .A co do osiągów to w124 miał wersie AMG nawet 6 litrowe z którymi żadne uwczesne B?MW nie ma szans, a e-36 jest owszem ładne,dobrze się prowadzi i tanie na tle merca ale też bardziej awaryjne, wnętrze e-36 też zdecydowanie nie porywa.Ale musisz zdecydowac sam dla mnie lepszym wyborem będzie W124bo po prostu lubię duże luksusowe i komfortowe samochody w dodatku merc jest nieco gangsterski co mi się akurat podoba ale młody jestem może się nie znam :wink: .

Sprinter
22-07-2007, 17:21
a każde Bmw to burakowózi i co?
Ktoś cie tu obraża?? No właśnie... więc trzymaj te opinie dla siebie. Bo jak narazie to za buraka można ciebie uznać bo obrażasz bez powodu ludzi :roll:

A co do osiągów to w124 miał wersie AMG nawet 6 litrowe z którymi żadne uwczesne B?MW nie ma szans.

Phahaha teraz to mnie zastrzeliłeś... zażarty fanatyk mercedesa, który myśli, że są najlepsze na świecie...

Co do tematu to ja bym wybrał e36... Zwłaszcza z 6-cioma garami pod maską. w124 to kanapa i nie prowadzi się tak dobrze jak BMW. Awaryjność?? To zależy na jaki model się trafi :wink:

Wielbłąd
22-07-2007, 19:32
Phahaha teraz to mnie zastrzeliłeś... zażarty fanatyk mercedesa, który myśli, że są najlepsze na świecie...

Hmm co w latach 93-95 mogło stawić czoła E 60 AMG?

Swoja droga, dobrze utrzymane egzemplarze E 60 na mobile.de stoją za 100 000 ojro... daje do myślenia...

Sprinter
22-07-2007, 19:50
BMW Alpina B10 Biturbo :roll:

Wielbłąd
22-07-2007, 20:19
Jedynie... choć i tak AMG miało większa moc... :)

Sprinter
22-07-2007, 21:00
Moc to nie wszystko :susp:

Don2x44
22-07-2007, 22:46
Fajne auto,a gdy znajdziesz zadbany egzemplarz to jeszcze długo pojeździ.Nie jest bez awaryjne,ale poważne awarie zdarzają się rzadko.Dużo problemów i usterek wynika z niewłaściwego traktowania(katowania itp.).BMka ta świetnie się prowadzi i daje dużo frajdy z jazdy(nawet z automatem).
E36 jest naprawdę wartym zainteresowania samochodem, także w wersji compact. Jednak znalezienie u nas modelu w dobrym stanie, jest jak szukanie igły w stogu siania. Większość kierowców tych samochodów ma tendencje do katowania.

Silnik M50B25 jest trwały,ale dużo uwagi trzeba zwracać na układ chłodzenia.Poza tym E36 z tym silnikiem naprawde ma kopa i pozwala poszaleć,a zużycie paliwa jest na rozsądnym poziomie. W porównaniu z silnikem 2,0 150KM jest to lepszy wybór.2,0 słabiej się zbiera z dołu,a spalanie jest nie wiele niższe.
To jest tak na ogół w teorii, jednak różnice w spalaniu na ogół odczuwamy podczas typowej jazdy w mieście... Ale warto zapłacić każdy grosz aby usłyszeć niepowtarzalny klang R6:wink:

:)
Za tyle to "chodzą" modele z drugiej połowy lat 90-tych. Modele od 1991 roku, startują już od 5-6 tysięcy. Tak jest akurat mojej okolicy. No cóż, w Warszawie zapewne są one droższe.

Off-topic...
Praktycznie w każdym temacie poświęconym BMW(nie tylko na tym forum), fanatycy(nie miłośnicy) tej marki muszą podleczyć swoje kompleksy, rzucając błotem w Audi, że jest taczką czy w Mercedesa pisząc że jest taksówką. Ludzie zacznijcie leczyć swoje kompleksy!

"Phahaha teraz to mnie zastrzeliłeś... zażarty fanatyk BMW, który myśli, że są najlepsze na świecie..."

Kolejna sprawa, nie wiem co to za idiota wpadł na pomysł porównać BMW 3er E36 z Mercedes-Benz E-klasse W124. Przecież to dwie INNE klasy.

BMW 3er E30 - Mercedes-Benz 190 W201
BMW 3er E36 - Mercedes-Benz C-klasse W202
BMW 5er E34 - Mercedes-Benz E-klasse W124
BMW 5er E39 - Mercedes-Benz E-klasse W210...

Tak trudno to pojąć? Kolejna sprawa BMW jest nastawione na agresywną jazdę, natomiast Mercedes na komfortową.

BMW Alpina B10 Biturbo :roll:
Alpina nie jest oficjalnym tunerem BMW. Równie dobrze można tutaj wymieniać modele Brabusa.... Bezsensowna wyliczanka.

NKT

hoolio
23-07-2007, 02:13
Musze cos sprostowac.Ja nie mialem na celu porownywanie tych aut .Te samochody sa w podobnym przedziale cenowym i chcialem poznac wasza opinie na ich temat. wiec jesli juz jest tu jakis idiota to jest nim ten ktory traktuje to jako porownanie bo tak jak juz pislaem ten temat nim nie jest(przynajmniej nie z mojej strony) :grin:
Musze tez powiedziec ze moim zdaniem mercedes w124 z silnikiem 2.8 i wiekszymi nie moze juz uchodzic za "kanapowoz" i nawet pokusilbym sie o stwierdzenie ze w tych wersjach ma zaciecie sportowe.Ja rowniez uwazam ze ma cos gangsterskiego" w sobie (ale tez jestem mlody :grin: )
Nie rozumiem czemu piszecie tu o wersjach amg albo alpine bo o takich nie bylo mowy w temacie ani w tym co pisalem ale ja jestem wyrozumialy i nie uwazam tego za spam - kazdy lubi mazyc :mryellow:
Piszecie tu o stereotypach , wszytskie one to bzdura bo ja lubie zarowno mercedesy jak i bmw wiec jestem dresem na eksluzywnej sofie (lub jak kto woli kanapie) :wink:
Mam pytanie do Bastiego.Ostatnio przegladalem allegro i zauwazylem ze bmw e34(ktore jak sadze z Twoich postow posiadasz) rowniez mieszcza sie w tych granicach cenowych co napisane przeze mnie ponizej auta.Mam do Ciebie kilka pytan. Jaki silnik ma Twoja "bejca"? Automat czy manual? Ktory rocznik? no i najwazniejsze jak oceniasz to auto?Twoim zdaniem posiada bardziej sportowy czy jednak eksluzywny charakter?pozdro

Basti
23-07-2007, 11:36
Mam pytanie do Bastiego.Ostatnio przegladalem allegro i zauwazylem ze bmw e34(ktore jak sadze z Twoich postow posiadasz) rowniez mieszcza sie w tych granicach cenowych co napisane przeze mnie ponizej auta.
Miałem-dwie.Masz rację,mieszczą się w tych granicach,jednak za dobry egzemplarz możesz dać nawe 15tys.(ale to przeważnie młody,Touring z mocniejszym silnikiem lub Dieslem).Za całkiem fajnego sedana 2,5 z automatem możesz dać 11tys.

Mam do Ciebie kilka pytan. Jaki silnik ma Twoja "bejca"?
Obie Piątki miały M50B20-2,0 150KM(w por.z 2,5 gorzej zbiera się z dołu-jest tak jakby "zagubiony).W tych autach występował(do maja 90')także silnik M20(2,0-129KM,2,5-170KM).M50 różni się m.in. tym,że ma już łańcuch rozrządu,24V(zamiast 12),mniejsze spalanie i większą trwałość.

Automat czy manual?
I to,i to. 4 biegowy automat w tym silniki spisuje się b.dobrze,a spalanie w trybie Economic(są 3 tryby-S-sport,E-Economic,M-zima)+klima wyniosło 12l.Polecam Ci automat,bo mimo opinii,że są nietrwałe to są.Trzeba tylko je dobrze eksplotować i dbać o nie-nie szaleć na zimnym silniku i utrzymywać właściwy poziom oleju.Manual też spisuje się b.dobrze,pozwala na dynamiczną jazdę i kręcenie do wyższych obrotów(w automacie od tego jest tryb Sport-szybsza i późniejsza zmiana biegów,troszke wyższe spalanie).Manual także jest trwały.

Ktory rocznik?
1991 oraz 1990r.

no i najwazniejsze jak oceniasz to auto?Twoim zdaniem posiada bardziej sportowy czy jednak eksluzywny charakter?pozdro
Oceniam je wysoko.Jest trwałe(korozja,mimo wszystko w bezwypadku-takie się zdarzają-to rzadość),ceny części nie są już bardzo wysokie(warto szukać w ASO bo czasami są okazje w por.z zamiennikami),a awaryjność nie przeraża-trzeba dbać o ukł.chłodzenia.E34(z resztą jak prawie każda BMka)daje sporo radości z jazdy.Zawieszenie jest majstersztykiem-świetne połączenie komfotu i sportowego zachowania(trwałość jest takze na wysokim poziomie,jednak przed zakupem warto sprawdzić-zresztą-jak w każdym aucie).Z tyłu ilość miejsca jest zadowalająca,a w porównaniu z Trójką,jest jej sporo więcej.Bagażnik 460l w sedanie(zdarzają się-jednak rzadko-sedany ze składaną tylną kanapą)pozwala zabrać ze sobą spory bagaż.
Hmm...co do charakteru to trudne pytanie.To auto pozwala(i mimo wieku,jak znajdziesz zadbany-najlepiej czarny-egzemplarz w standardzie dostajesz m.in. prestiż) "toczyć się" dostojnie i z klasą,ale w momencie zmienia się w mocną fure ze sportowym charakterem.
W porównaniu z E36 ja bym wziął E34.Jest to auto naprawde dobre i godne polecenia.
Tu masz link do moich Beemek: http://bastibmw.fotosik.pl/albumy/152724.html ;).
Jakbyś jeszcze miał jakieś pytania to chętnie odpowiem.Pzdr
ps.E36 z początku produkcji miały gorsze materiały i więcej problemów.Później się to zmieniło.

Troche odpowiedzi na post Don'a

[quote=Basti]

E36 jest naprawdę wartym zainteresowania samochodem, także w wersji compact. Jednak znalezienie u nas modelu w dobrym stanie, jest jak szukanie igły w stogu siania. Większość kierowców tych samochodów ma tendencje do katowania.
Niestety...To się zdarza. :damn:

Silnik M50B25 jest trwały,ale dużo uwagi trzeba zwracać na układ chłodzenia.Poza tym E36 z tym silnikiem naprawde ma kopa i pozwala poszaleć,a zużycie paliwa jest na rozsądnym poziomie. W porównaniu z silnikem 2,0 150KM jest to lepszy wybór.2,0 słabiej się zbiera z dołu,a spalanie jest nie wiele niższe.

To jest tak na ogół w teorii, jednak różnice w spalaniu na ogół odczuwamy podczas typowej jazdy w mieście... Ale warto zapłacić każdy grosz aby usłyszeć niepowtarzalny klang R6 :wink:
Nie wiem,czy dobrze zrozumiałem ale to brzmi tak jakbyś napisał o silniki 2,5,że ma R6-2,0 także ma R6 ;).I zgadza się-brzmi on świetnie,zwłaszcza podczas wkręcania się na obroty.Spalanie tez zależy od sposobu jazdy.

:)

Za tyle to "chodzą" modele z drugiej połowy lat 90-tych. Modele od 1991 roku, startują już od 5-6 tysięcy. Tak jest akurat mojej okolicy. No cóż, w Warszawie zapewne są one droższe.
Hmm...To to jakieś heble są :/.Aa...ja nie mieszkam w Wawie tylko w Katowicach. ;)

Praktycznie w każdym temacie poświęconym BMW(nie tylko na tym forum), fanatycy(nie miłośnicy) tej marki muszą podleczyć swoje kompleksy, rzucając błotem w Audi, że jest taczką czy w Mercedesa pisząc że jest taksówką. Ludzie zacznijcie leczyć swoje kompleksy!
Fanatycy trafiają się w każdej marce,zarówno w BMW,Mercedesie,Audi jak i np.we Fiacie.
Skończmy może takie dyskusje bo prowadzą one tylko do kłótni.

Pzdr

hoolio
25-07-2007, 16:37
Smutny widok taka rozbita beebmka... Wspolczuje Basti...
Mam kilka pytan: jaka jest predkosc maksymalna w Twoim BMW??
co do tylnych swiatel, w Twoim modelu sa one czerwono biale(swoja droga zajebiscie wygladaja)
To sa oryginalne lampy?? jesli nie to ile wynosi kosz takich lamp i czy to sa "lexusy"? p.s gratuluje wspanialego auta i pozdro dla Ciebie :smile:

Chcialbym jeszcze poznac wasza opinie na temat hondy crx bo ona cenowo oscyluje w podobnych granicach co bmw e34 , e36 i mercedes w124.

el_
25-07-2007, 17:52
Hmm co w latach 93-95 mogło stawić czoła E 60 AMG?
Lotus Omega bejbe :mryellow:

Basti
25-07-2007, 20:16
Smutny widok taka rozbita beebmka... Wspolczuje Basti...
No racja...Dzięki :)

Mam kilka pytan: jaka jest predkosc maksymalna w Twoim BMW??
w 520iA (automat)-215 bez problemu.

co do tylnych swiatel, w Twoim modelu sa one czerwono biale(swoja droga zajebiscie wygladaja)
To sa oryginalne lampy?? jesli nie to ile wynosi kosz takich lamp
Tzn.dokładnie nie pamiętam-to było parę lat temu,ale to chyba były lampy Helli,koszt ok 400-450zł.A wyglądają naprawde fajnie.

i czy to sa "lexusy"?
Nie.Lexy by wyglądały badziewnie.

p.s gratuluje wspanialego auta i pozdro dla Ciebie :smile:
Dzięki i wzajemnie!

Chcialbym jeszcze poznac wasza opinie na temat hondy crx bo ona cenowo oscyluje w podobnych granicach co bmw e34 , e36 i mercedes w124.
Hm...Prblem Crxa polega na tym,że bardzo trudno znaleźć dobry egzemplarz.Większość,którą ja widuje to odpicowane heble-jak się przyjrzysz to widać rdze,krzywe blachy itp.(niedaleko mnie stoi 1 czasem 2,ale poza tym na mieście się widuje).Za to ponoć jazda jest świetna.

hoolio
26-07-2007, 00:57
Mam takie pytanie (moze glupie ). Co to jest za typ lamp tylnikch ktory prezentowales Basti na tych zdjeciach swojej bmwki? Tzn jak nazywa sie ten rodzaj lamp? Od dluszego czasu mialem dylemat co to za lampy , myslalem ze to moze jakies inne lexusy. Bo te "przezroczyste" sa moim zdaniem brzydkie i raczej zadko polepszaja wyglad auta.
Co do crxa , w mojej okolicy (blizej nie okreslona polnoc :mryellow: ) jezdzi jedna czarna "crka" jest lekko stuningowana ale naszczescie nie wiejsko.Ta honda ma dla mnie dwa wielkie minusy(bo poza nimi jest swietna) a mianowicie
-przedni naped
-zakonczenie produkcji w 92 r.

A jaka jest wasza opinia na temat golfa mk3 gti/vr6?
P.S Jakie macie jeszcze propozycje aut o charakterze sportowym lub ewntulanie o takim zacieciu do 15 tys zl?
P.S 2 mam nadzieje ze nikt nie potratuje sie mojego rozwodzenia sie na temat tylu aut(choc nie ma ich w tytule) jak spam.Sa to poprostu auta o w miare podobnym charakterze i za podobne pieniadze.

Basti
26-07-2007, 12:00
Jak już pisałem-dokładnie nie pamiętam ale na 99% to były lampy Helli.
Co do Golfa to nie wiem,bo nie miałem z nim styczności(z wersja Gti),ale słyszałem,że silniki są awaryjne...

hoolio
26-07-2007, 16:22
Dzieki :grin:(te czerwono szare lampy helli to zajebista sprawa , super wygladaja) teraz juz nie mam dylematu :razz: a co jeszce poradzilibyscie jeszcze o sportowym charakterze do 15 maks 20 tys? Najlepiej z tylnym napedem.

p.s moglibyscie mi podac link do jakiejs strony z katalogiem helli? tzn znalazlem jeden ale tam sa tylko niektore wybrane (np nie ma tylnych swiatel do e36)

hoolio
30-07-2007, 12:52
Nie chce tworzyc nowego tematu (tak jak w przypadku innych aut zamieszczonych w tym temacie|) chcialbym poznac wasza opinie na temat jeszcze jednego samochodu a mianowicie opla omegi b 2.5. co o nim sadzicie? mieliscie kiedys z nim doczynienia?