PDA

Zobacz pełną wersję : VW Passat 2000 , 1.9tdi 4x4 czy warto kupić??

michalM
20-07-2007, 12:31
witam
temat to pasek 2000 4x4 w tdi z czipem 150ps, powiedzcie czy warto sie w to bawić - samochód ma jeżdzić (ok 30 000 km rocznie) a nie wyglądać ale też ma cieszyć :susp:
mam taki temat nagrany na 21-07-2007 co wy na to?
liczę na was ale proszę o fachurę :cool:
MM

aston
20-07-2007, 13:19
To zależy od stanu, ceny i przebiegu, czy bezwypadkowy, serwisowany itp.

Bez tych informacji, ciężko ocenić czy warto kupić ten samochód, bez wątpienia, dobrze, ze jest napęd na 4 koła oraz dobry mocny silnik, ale TY masz chyba na oku jakiś konkretny egzemplarz.

michalM
20-07-2007, 13:22
jasne, przebieg 140 000, serwisowany w polsce w aso, cena 39 000 zł, jeszcze go nie widziałem i w sumie nie pytałem o szczeguły ale jutro jestem umówione i bede znał więcej konkretów co było robione itp
zależy mi na newsach o ich szczególnej awaryjności o ile są awaryjne wybitniej itp.

m.niew
20-07-2007, 13:34
najgorsze jest zawieszenie, ktore pada szybko na naszych drogach, a jest dosc kosztowne.
TDI -> uwaga na rozrzad i turbine!

michalM
20-07-2007, 13:58
słyszałem że od 'chipa' padają podzespoły?

Basti
20-07-2007, 14:10
To zależy od rodzaju,poprawności instalacji itp.chipa oraz od późniejszej eksploatacji. Więcej o silnikach TDI powie Ci b707.
Pzdr

m.niew
20-07-2007, 14:31
od zle przeprowadzonego, albo za duzego chipa padac moga, ale przy takich jakie sa u nas +20-30 KM nie powinno sie wiele dziac..

aston
20-07-2007, 14:39
jasne, przebieg 140 000, serwisowany w polsce w aso, cena 39 000 zł, jeszcze go nie widziałem i w sumie nie pytałem o szczeguły ale jutro jestem umówione i bede znał więcej konkretów co było robione itp
zależy mi na newsach o ich szczególnej awaryjności o ile są awaryjne wybitniej itp.

no to się trochę wyjaśniło, ale czy to wersja po lifcie (modele z końca 2000 roku) czy przed.
Napęd 4x4 jest dość rzadki w tych Passatach, ale wersje bez niego można kupić nawet 10.000 zł taniej z tego samego roku.

Jakby to była wersja po lifcie, lub ceną by zeszli do jakiś 34-35 tys zł to można by sie poważnie zastanowić, no i oczywiście ważne czy to sedan czy kombi i jaki kolor (np biały moim zdaniem nie warto).

jaromir
20-07-2007, 16:46
Czytając to co napisałeś to wszystko wygląda obiecująco. Jednak ten chip jest dla mnie zastanawiający. Jaki on wogóle ma silnik? Bo w passatach występowały trzy rodzaje silników wysokoprężnych. Dwie jednostki 1.9 TDI o mocy 90KM i 115KM. Trzecia jednostka miała pojemność 2.5 litra i miała właśnie moc 150KM. Czy jest to pewne, że takowy chip się w nim znajduje czy to po prostu jednostka 2.5 litra?! No i wogóle jakiej firmy jest ten chip? Bo jeżeli założymy, że standardowo (najczęściej) przeróbka podnosi moc o około 20% to za cholerę nie wychodzi 150KM. Pomijając kwestię mocy to tak jak już zostało powiedziane jedź z właścicielem na zwykłą stację obsługi (jeżeli sam się na tym nie znasz i sprzedawca się zgodzi), która podniesie auto i będzie wiadomo czy np. nie cieknie nigdzie z silnika i czy turbina nie jest na wyczerpaniu. Napęd 4x4 jest w porządku ale jeżeli zależy Ci na bagażniku to będziesz rozczarowany bo właśnie on pochłania 100 litrów. Cóż jeszcze można powiedzieć? No może tylko tyle, że sam organoleptycznie musisz stwierdzić czy ten samochód jest wart tych pieniędzy i czy będziesz z niego zadowolony? Bo co mi z tego, że będę miał 150 kucy ale wnętrze i sam samochód będzie niemiłosiernie skatowany przez właściciela.
Jeżeli dokonasz już zakupu to może umieścisz swój skarb w działe "Nasze fury"?!
Pozdrawiam jaromir :cool:

m.niew
20-07-2007, 16:57
Bo w passatach występowały trzy rodzaje silników wysokoprężnych. Dwie jednostki 1.9 TDI o mocy 90KM i 115KM. Trzecia jednostka miała pojemność 2.5 litra i miała właśnie moc 150KM. a przepraszam 130-konny kiedy wszedl? nei to ze jakis sarkazm, albo cos, ale z ciekawosci pytam i czy w Passku 4x4 byly tylko te które wymieniłeś, jaromir ?

Jeżeli dokonasz już zakupu to może umieścisz swój skarb w działe "Nasze fury"?! musi :D

b707
20-07-2007, 17:47
W zasadzie w B5 występowała dość szeroka gama 1.9TDI... 90, 100, 110, 115, 130 KM... Ale różne możliwości były w różnych okresach... Podejrzewam że w 2000 to raczej 100, 115 i 130 były dostępne...

Dobrze pielęgnowany TDI... nawet z Chipem na 150KM doturla sie pez problemu do 600tys km... Pod kilkoma warunkami...

O autko trzeba dbać... Zwłaszcza gdy ma chipa... Z tego co pamiętam 150 konne TDI dość często pojawiają sie w zawirusowanych Passatach...

Kwestia tylko kto robił tego chipa... Właściciel ma jakieś dokumenty na to bo IMHO powinien... Zwłaszcza z uwagi na bardzo popularne druciarstwo jakie wykonywane jest na TDI...

Ma tez jakieś potwierdzenie tych 150 koni?

Jeżeli nie to najlepiej było podskoczyć gdzieś i zobaczyć na co auto "zachorowało"... Tutaj bym polecał Masters Tuning [ www.tdi-tuning.pl ]... Można by tez tam zweryfikować przebieg auta bo w VW z 2000 roku można tego dokonać VAGiem...

W przeciwnym wypadku przy ewentualnych targach należało by przedstawić właścicielowi problem... Bowiem mamy auto z chipem niewiadomego pochodzenia oraz bez żadnych gwarancji na to 150 koni...Ba jeżeli chip został zrobiony przez jakiegoś popaprańca z allegro to auto można zaliczyć do grona „samochodów o zwiększonym ryzyku wybuchu jednostki napędowej”...

Dobry chip przy odpowiednim użytkowaniu może mieć same zalety...
Osiągi mogą być lepsze przy jednoczesnym niewielkim wzroście spalania... Problem w tym że dobry tuner robi chip tak by pasował do właściciela czyli żeby kierowca miał moc tam gdzie chce a nie w zakresach których nie wykorzystuje...

Z ojcem długo okres czasu szukaliśmy Passata... Tak naprawdę ciężko znaleźć jakąś wadę tego samochodu... o czym świadczy dość mały spadek wartości w stosunku do konkurencji...

Znaleźliśmy jedną wadę w VW... Pierwsze miejsce w statystykach kradzieży :damn:

I to by było chyba tyle..
Pzdr

BTW... Na pewno auto należałoby podłączyć do kompa by sprawdzić czy nie wyskoczą jakieś błędy...

m.niew
20-07-2007, 18:49
BTW... Na pewno auto należałoby podłączyć do kompa by sprawdzić czy nie wyskoczą jakieś błędy...i zweryfikowac przebieg dzwoniac do VW Polska ;) tudziez ASO (o ile takowe bylo) na ostatnim przegladzie ;D

b707
20-07-2007, 18:52
BTW... Na pewno auto należałoby podłączyć do kompa by sprawdzić czy nie wyskoczą jakieś błędy...i zweryfikowac przebieg dzwoniac do VW Polska ;) tudziez ASO (o ile takowe bylo) na ostatnim przegladzie ;D

Oj tutaj można sie naciąć... Znałem typa który cofał licznik przed każdą wizytą w ASO... Fakt że tacy rzadko się trafiają ... Ale się trafiają:/
pzdr

m.niew
20-07-2007, 20:12
Oj tutaj można sie naciąć... Znałem typa który cofał licznik przed każdą wizytą w ASO... Fakt że tacy rzadko się trafiają ... Ale się trafiająDamnmozna, wszedzie mozna sie naciac, ale nie kazdy wie o tym, ze w bazie sa te dane ;)[/quote]

michalM
20-07-2007, 21:10
wszystkim serdeczne dzięki

jutro jade autko obaczyć :mryellow: pogadam z gościem, walniemy umowe że za wady ukryte płaci on a ja usuwam :mryellow:

panowie a jak bedzie wszysteczko OK to moje sreberko oczywiście za waszym przyzwoleniem (które ma się rozumieć otrzymałem :grin: ) będzie w galeri :mryellow:
troszke już tych passatów obaczyłem i mam nadzieję że to TEN :cool:

jaromir
20-07-2007, 21:28
a przepraszam 130-konny kiedy wszedl? nei to ze jakis sarkazm, albo cos, ale z ciekawosci pytam i czy w Passku 4x4 byly tylko te które wymieniłeś, jaromir ?
No w zasadzie nie wiemy czy to jest B5 po czy przed fl. O ile dobrze kojarzę to VW zdecydowało się dopiero po fl montować silniki 130 konne. Wynikałoby z tego, że dopiero na przełomie 2000/2001 weszły do zastosowania mocniejsze jednostki.

W zasadzie w B5 występowała dość szeroka gama 1.9TDI... 90, 100, 110, 115, 130 KM... Ale różne możliwości były w różnych okresach... Podejrzewam że w 2000 to raczej 100, 115 i 130 były dostępne...
No coś mi z tym 100KM nie pasuje. 100 konna jednostka (a w zasadzie 101) była ale tylko w benzynie. Nie spotkałem się nigdzie z silnikiem wysokoprężnym o takiej mocy. Jeżeli takowa była to przepraszam za zamieszanie ale tylko głośno myślę. :wink:
Jedynie sam michalM nie napisał jaka to jednostka (ale jak zauważył szczegółów jeszcze nie zna) ale mam nadzieje, że wszelkie wątpliwości zostaną jutro rozwiane. :wink:

aston
20-07-2007, 23:55
Przed fl były:
1,9 l. TDI (90, 110 i 130KM)
po
1,9 l. TDI (100, 115, 130 KM)

Kwestia +1 KM, to jest różnica w przeliczniku, a raczej w zaokrągleniach np:
podstawowy 1.9 TDI 74KW = 100,64 KM
a najmocniejsze 1.9 TDI 96KW = 130,56 KM
Jednak dane w KW też pewnie są do całości zaokrąglane, a np 95,51 KW i 96,49 KW to w zaokrągleniu to samo 96 KW; a pierwsze w przeliczeniu to 129,89 KM ~ 130 KM a drugie 131,23 KM ~ 131 KM

Luc
21-07-2007, 11:25
No coś mi z tym 100KM nie pasuje. 100 konna jednostka (a w zasadzie 101) była ale tylko w benzynie. Nie spotkałem się nigdzie z silnikiem wysokoprężnym o takiej mocy.

A ja się spotkałem :wink:
Występowały 1.9TDI VAG o mocy 101KM w Skodzie Fabii... nie wiem jak w Passacie, ale wydaje mi się, że też były.

jaromir
21-07-2007, 18:14
Jeżeli takowe występowały w Passatach to przepraszam za zamieszanie ale tak jak napisałem to po prostu się z silnikiem wysokoprężnym o mocy 100KM nie spotkałem. :smile: No ale cóż uczymy się całe życie więc po raz kolejny dowiedziałem się coś ciekawego. :wink:

ilovebmw
21-07-2007, 18:35
Jesli jest to jednostka 130-konna, to moc rzedu 150 koni jest co najmniej mala. Zwykle silniki te maja gifty 5-15 koni, a chip wlozony u profesjonalisty (tak jak b707 pisze np. Master's) daje moc ponad 160 koni mechanicznych i to na bezpiecznym setupie.

Znajac zycie, to koles wpakowal gdzies chip, ktory daje iles tam procent mocy i sobie dodal. Jesli robil program u profesjonalisty, to ma tez wykres z hamowni.

Zeby rozwiac watpliwosci, to dodam iz w Paryzu w 2000 roku pokazano zmienionego passata. Modyfikacji ulegly 3 silniki: 1.6, 2.0 i 1.9 TDI.
Wtedy wlasnie w pasku zaczeto montowac 1.9 101 KM i 130 KM.

b707
21-07-2007, 18:51
Jeżeli takowe występowały w Passatach to przepraszam za zamieszanie ale tak jak napisałem to po prostu się z silnikiem wysokoprężnym o mocy 100KM nie spotkałem. :smile: No ale cóż uczymy się całe życie więc po raz kolejny dowiedziałem się coś ciekawego. :wink:

Po czesci masz racje... 100KM na papierze nie występował jak dobrze kojarze... Był 101KM... Mój bład bo się zaprdxiłrm troche... Ale prawda jest tak że czy 100 czy 101... i tak pewnie jakis gift bedzie;)

Po części masz racje... 100KM na papierze nie występował jak dobrze kojarzę... Był 101KM... Mój błąd bo się zapędziłem trochę... Ale prawda jest tak że czy 100 czy 101... i tak pewnie jakiś gift będzie;)

ilovebmw Co do 130 to prawda jest tak że przykładowo Masters daje im 165KM... Ale... o ile silnik daje rade to w niektórych wersjach pojawiał się problem ze sprzęgłem które niebyło w stanie przenieść większego momentu obrotowego. Więc duża cześć tunerów szła w kierunku wzrostu koniku ale bez zbyt dużego wzrostu momentu obrotowego żeby sprzęgło się nie ślizgało.
pzdr