PDA

Zobacz pełną wersję : Renault Laguna 3.0 V6 - warto?

mastah
15-08-2007, 07:27
Witam wszystkich serdecznie, jest to mój pierwszy post. Wszelkie wyszukiwarki nie dały mi satysfakcjonujących odpowiedzi, a chciał bym usłyszeć jakieś świeże wizje forumowiczów odnośnie zakupu auta.

Otóż szukam auta za małe pieniądze, dynamicznego, który nie musi być ekonomiczny, ponieważ jestem takim niedzielnym kierowcą (mieszkam blisko centrum i nie muszę nawet jeździć po zakupy). Obecnym autem jeżdżę 2, 3 razy w tygodniu na odległości nie więcej jak 20km (Vectra 1.6 1990), dlatego koszty paliwa nie grają dużej roli. Stan jego niestety jest nie zadowalający i dlatego chęć kupna czegoś innego. Człowiekiem za bogatym nie jestem, na milionach nie śpię, a więc na auto z opłatami mogę wydać maksymalnie 6000zł. W grę nie wchodzą kompakty i auta miejskie typu Tico, wybór padł na ten oto pojazd:

Renault Laguna 3.0 V6 - 1994
Mam możliwość kupna tego samochodu za 4000zł - sprowadzony z Austrii. Na liczniku przebieg 188 000km - udokumentowany, jeden właściciel za granicą, autko w stanie podobno bardzo dobrym. Bogate wyposażenie (pełna elektryka), brak tylko skóry i klimatyzacji (jest el. szyberdach - szczęście w nieszczęściu), srebrny metalik, auto widziałem na oczy i jechałem parę km - nic nie puka, nie stuka, elektryka wydaje się być ok, rdza ważniejszych części nie łapie (auto w końcu 60% ocynk), alufelgi, silnik kosmicznie dynamiczny, lecz pali jak dobry jeep (14.5 w mieście/9.5 trasa) - czysta benzyna, nie zagazowany. Auto od człowieka sprowadzającego samochody - nie zawiera opłat rejestracyjnych.

Co o tym sądzicie? Opłacało by się? Czytałem w różnych źródłach na temat eksploatacji i auto jest średnio awaryjne, podobno lagunki mają tendencje do robienia psikusów z elektroniką. Jak to jest? Samochód w sumie jest w takiej cenie, że gdyby się odwidziało to idzie go bez problemu sprzedać w drugą stronę, nawet trochę drożej. Prosił bym o odpowiedź jakiś wprawionych kierowców, najlepiej obecnych lub byłych posiadaczy Renault Laguna, tych z pierwszej fazy produkcji.

http://img356.imageshack.us/img356/3295/lagunauv3.th.jpg (http://img356.imageshack.us/my.php?image=lagunauv3.jpg)

aston
15-08-2007, 08:54
No Laguna jest dosyć awaryjnym samochodem (ale większość do drobne usterki które nie unieruchamiają samochodu na drodze), myślę, ze jak go kupisz i wydasz te 2.000 zł na wymiany części (jeśli silnik i zawieszenie nie sa w jakimś złym zastanie) to powinieneś dość długo nią pojeździć.

Emenems
15-08-2007, 10:58
Niezła cena jak za takiego "Potworka". Jeśli spalanie Cię nie przeraża to można to auto polecić jak najbardziej. Nie zgodzę się że Laguny I gen to awaryjne auta.
Jedynie co może trochę zaboleć to koszty eksploatacyjne. Ale na to pytanie może Ci dokładnie odpowiedzieć Dj Brabus

bbula
18-08-2007, 20:27
mam 3 znajomych ktorzy posiadaja ten model laguny jednak nie w tym roczniku ani silniku.jedna to 96 dwie z 98 wszystkie z silnikiem 1.8

ta z 96r ma katalizator do wymiany wiec idzie na... zlom :wink: nie oplaca sie wymieniac tej czesci poniewaz w irlandii koszt czesci+wymiana to okolo 800euro a auto zostalo zakupione niecaly rok temu za 650... przebieg ma prawie 200tys mil wiec nie maly i poza tym nie ma wiekszych problemow,w tym czasie wymienil wycieraczki,wszelkie plyny i... pare razy zarowki tylnych lamp ktore jak mowi "padaja jak muchy na zime" z reszta 3 dni temu zakupil lagune 01r czyli nowy model,z jednego powodu-komfort :grin: jest to jego 3 renault w przeciagu 14mcy i nawet nie mysli o tym zeby kiedykolwiek mial kupic auto innej marki mimo ze pierwsza 19-stka to byla ruina...:grin:

druga z 98r tez ma ta sama przypadlosc-zarowki,a poza tym od ponad roku do pracy codzinnie dojezdza wiec chyba problemow nie ma :wink:

trzecia tez 98r nalezy do goscia z ktorym pracowalem a z racji tego ze jest moim sasiadem czesto z nim jezdzilem,nekaja ja te same zarowki co dwie pozostale i w sumie nic wiecej :wink: ogladal swego czasu bmw 3er z 3 litrowym dieslem jako ze mu sie podobalo ale... nie kupil,stwierdzil ze poki renowka ducha nie wyzionie za nic jej nie zmieni :wink:

generalnie po opiniach i z tego co sam zauwazam moge stwierdzic ze jakiekolwiek stwierdzenie "sypia sie" jest nieco przesadzone,majac wsrod znajomych 3 takie same auta sadze ze moge cos sensownego napisac w tym temacie i nie bedzie to cos z niczego :wink:

Dj Brabus
19-08-2007, 16:34
Laguna I gen. jest w tym momencie najpopularniejszym samochodem francuskim, a to dlatego że pojawiło się ich mnóstwo "from UK". Ceny aut są tańsze od przejazdu Eurotunelem, popularne "przeróbki z Anglików" bardziej niechlujne niż toalety na dworcu kolejowym. :mryellow: Najpopularniejsze są oczywiście 1.8 i 2.0, po lifcie 1.6 16v i 2.0 16v.

Co do Laguny ogólnie, to lubią pękać sprężyny w zawieszeniu, z tyłu lecą piasty. Z blacharką nie ma najmniejszych problemów (Laguny nie rdzewieją), podobnie jak z układem kierowniczym. Raczej pada elektryka, niż elektronika - najgorsza rzecz to wentylator nawiewu automatycznej klimatyzacji tzw. Climatronic (cena regenerowanego ok. 550 zł), licznik (zwłaszcza w V6 z syntezatorem mowy), silniczki szyb elektrycznych i ich przełączniki.

Sam silnik V6 bywa awaryjny i paliwożerny. Największym mankamentem Laguny są skrzynie biegów manualne (jedynie 1.8 i 2.0) oraz automatyczna (3.0 V6). Właśnie zwłaszcza w automacie jest problem, naprawa kosztuje mocno ponad 2k, w tej samej cenie kupisz używaną (do 2.500 złotych).

W razie niejasności zapraszam na PW.

krzys61
03-01-2009, 14:08
Pozdrawiam.Ja szukam informacji nt.Laguna 2 1.9 dci

Vincentus
03-01-2009, 15:36
1.9 dci mialy klopoty z turbina, ale ogolnie i tak znaaaaacznie mniejsze niz 2.2 dci.