PDA

Zobacz pełną wersję : Plebiscyt na samochód roku Autogalerii.

roberto_nfs
31-08-2007, 22:25
Pozor! Pozor! Mam napad! (z czeskiego: uwaga! mam pomysł)
A może by tak zorganizować plebiscyt na najlepszy samochód według użytkowników aG? Skoro takie "zawody" może organizować Auto Świat, Auto Motor i Sport i inni to dlaczego nie aG? W jakiej formie-to kwestia dyskusji. Np. AMiS robi plebiscyt na Samochody Roku-wybór najlepszych w każdej klasie. Car of the Year to już nie dzielenie włosa na czworo-jeden najlepszy i już. Więc proszę o opinie wszystkich-czy to wogóle ma sens? Czy warto przyznawać taki tytuł, czy nie? Ja uważam, że tak. Możnaby nawet uczynić jakową statuetkę czy coś na kształt i wręczać zwycięzcy. To chyba podniosłoby prestiż portalu autogaleria.pl i niech ją np. Pan Krzysztof Cieślik wręcza. Piszcie, co myślicie.

Wielbłąd
31-08-2007, 22:29
Było :D

b707
31-08-2007, 22:30
Tu jest temacik dot. Plebiscytów na naj... ;)
http://www.autogaleria.pl/forum/viewtopic.php?t=6564&postdays=0&postorder=asc&start=105

Dynks
31-08-2007, 22:33
Niezły pomysł, ja widzę to tak, że głosy wysyła się na PW/mail do kogoś, kto to posegreguje - w formie postów na forum mogłoby być trochę nieobiektywne, bo ktoś zobaczy, jaki samochód wybrał inny użytkownik i stwierdzi, że on też na niego zagłosuje (sprawdzone w innej formie, ludkowie zmieniają zdanie dosyć łatwo). Tylko o co chodzi z tą statuetką, bo nie bardzo rozumiem...

roberto_nfs
31-08-2007, 22:33
No tak, tylko, że tam jest taki b..... bajzel (chociaż to drugie na "b" :wink: ), że nic z tego nie można wywnioskować. W pewnym momencie przestałem czytać tamten temat, bo nic z niego nie wynika. Ale jeśli się mylę to IMO nie zaszkodzi wywalić mój temat, coby nie śmiecił.
A ze statuetką, no to klasycznie. Niech przedstawiciel handlowy zwycięskiej firmy w Polsce otrzymuje jakiś "duperel" :wink: w nagrodę. Car of the Year dostaje jakiś tam kawałek metalu symbolicznie. Taki odpowiednik Oscara, żeby był.

Dynks
31-08-2007, 22:40
Ok, już kumam. Ja jestem "bardzo za (:lol:)" takim plebiscytem, tylko nie wiadomo, czy wypali.

b707
31-08-2007, 22:51
No tak, tylko, że tam jest taki b..... bajzel (chociaż to drugie na "b" :wink: ), że nic z tego nie można wywnioskować. W pewnym momencie przestałem czytać tamten temat, bo nic z niego nie wynika. Ale jeśli się mylę to IMO nie zaszkodzi wywalić mój temat, coby nie śmiecił.
A ze statuetką, no to klasycznie. Niech przedstawiciel handlowy zwycięskiej firmy w Polsce otrzymuje jakiś "duperel" :wink: w nagrodę. Car of the Year dostaje jakiś tam kawałek metalu symbolicznie. Taki odpowiednik Oscara, żeby był.

Bo tamten temat jest od tego by dawać propozycje plebiscytów... Jak sie przyjmie to wtedy jest zakładany temacik z ankieta... Kwestia tego że ktoś o musi nadzorować... Potrzebny jest organizator... A ludzie z GTW :mryellow: są dość zapracowani i nie wiem czy można ich obciążać organizacja takiego plebiscytu.. Przecie ktoś musi ładnie przedstawić kandydatów... IMHO lepiej dodać poprostu ankietę do tematu „Car of the Lear 2008”... Bowiem mamy juz podanych na tacy kandydatów.
pzdr

Emenems
31-08-2007, 23:14
Chyba bym lepiej tego nie wyjaśnił b707.

roberto_nfs
31-08-2007, 23:40
Hmmm... no tak. W sumię racje masz. Chociaż, czy ja wiem czy użytkownikom forum trzeba coś jeszcze tłumaczyć i przedstawiać? W większości obeznani ludzie. I nie wiem, czy nie możnaby rozszerzyć troszkę listy kandydatów, chociaż z tą ankietą to dobry pomysł. Jakkolwiek fajniej byłoby, gdyby to było bardziej oficjalne, niż tylko ankieta. Być może temat do śmietnika, ale mój postulat pozostaje aktualny :mryellow: . Jeśli tak to trudno. Chciałem bardzo poruszyć głośniej kwestię takiego plebiscytu i zainteresować szerszą publiczność.

Puszek
31-08-2007, 23:57
Moim zdaniem można by użądzić plebiscyt na COTYaG 2007. Na początek każdy oddawał by głos na trzy auta z 33 oficjalnych pretendentów (bez ankiety), a po powiedzmy tygodniu ktoś zliczyłby głosy i zrobiłoby się ankietę z dziesięcioma kandydatami z największym poparciem.
Co Wy na to :?:
P.s. Jak chcecie, to się tym zajmę. Czekam na Wasze propozycje.

Emenems
01-09-2007, 09:17
Ok Poosheq, zorganizuj to, tak jak to robiliśmy poprzednio. Jak przyjdzie czas to założę Ankietę

Dj Brabus
01-09-2007, 09:40
IMHO propozycja Pooshq'a jest IMHO najlepsza i uważam, że w dokładnie takiej formie jak proponujesz można to zorganizować. Przedstawiasz kandydatów, przez tydzień wpisujemy po 3 nasze typy i z 10 najpopularniejszych ustawiamy potem ankietę. Masz również moje błogosławieństwo - możesz startować! :cool:

Gdybyś potrzebował pomocy (fotki, czy cuś) to wal śmiało na PW.

P.S. Jak roberto załatwi statuetkę, to ją możemy dać zwycięzcy! :mryellow:

Szakal
01-09-2007, 09:50
Przedstawiasz kandydatów, przez tydzień wpisujemy po 3 nasze typy i z 10 najpopularniejszych ustawiamy potem ankietę.

Coś chyba nie rozumiem. Niepokoją mnie pierwsze dwa słowa. To znaczy on sam ma wybrać samochody, które w jego mniemaniu są najlepszymi kandydatami do zdobycia tytułu samochodu roku? My przedstawiamy swoich kandydatów i typujemy dziesiątkę najlepszych? Wybieramy spośród kandydatów wytypowanych przez COTY???? Jeśli to pierwsze to trochę niesprawiedliwe nie wydaje się wam? Chyba, że chodzi tylko o nowości z tego roku. :susp:

Dj Brabus
01-09-2007, 09:55
W moim mniemaniu Poosheq myślał o kandydatach z COTY (OTO ONI (http://www.caroftheyear.org/pages/cars_candidates08/Lista08.htm)) - zresztą wyraźnie napisał "głos na trzy auta z 33 pretendentów". To właśnie spośród nich wybralibyśmy po 3 najlepsze.

A wg Ciebie jak powinno być? Z całościowego punktu "najlepsze auto wszechczasów"?

Emenems
01-09-2007, 09:57
P.S. Jak roberto załatwi statuetkę, to ją możemy dać zwycięzcy! :mryellow:
http://images13.fotosik.pl/62/216123c506a103fdm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=216123c506a103fd)
:mryellow: :mryellow: :mryellow:

Szakal
01-09-2007, 10:03
.A wg Ciebie jak powinno być? Z całościowego punktu "najlepsze auto wszechczasów"?

Właśnie o tym pomyślałem. Sądziłem, że o taki plebiscyt jemu chodzi.
Jednak okey chciałem się tylko upewnić. Sorrki za zamieszanie. :oops:

Dj Brabus
01-09-2007, 10:04
Taki plebiscyt też można później urządzić, tylko może być problem, że ilu użytkowników, tylu może być kandydatów. :wink:

Szakal
01-09-2007, 10:12
Sądzę, że z tym nie było by problemu. Znajdą się samochody w historii motoryzacji, które pamiętają nawet osoby, które nie za bardzo interesują się to dziedziną. Zresztą przejrzałem plebiscyt na najlepszy detal w aucie i większość wybierała spośród 3 propozycji ciągle ten sam detal. Myślę, że tak samo będzie w tym przypadku. Jak skończy się ten plebiscyt zoorganizowany przez Puszka to weżmę się za ten drugi jeśli oczywiście pozwolicie. Warto zawsze spróbować. ;)

Dj Brabus
01-09-2007, 10:41
Zresztą przejrzałem plebiscyt na najlepszy detal w aucie i większość wybierała spośród 3 propozycji ciągle ten sam detal
Tylko tu jakby działał ten motyw z powtarzaniem poprzednika (o tym pisał wcześniej dynksisko), a ten plebiscyt wszechczasów można byłoby zorganizować właśnie na zasadzie wysyłania propozycji PW do organizatora i potem z tych najlepszych utworzyć ankietę.

Szakal
01-09-2007, 10:46
plebiscyt wszechczasów można byłoby zorganizować właśnie na zasadzie wysyłania propozycji PW do organizatora i potem z tych najlepszych utworzyć ankietę.

Faktycznie trochę głupio by to wyglądało. Post pod postem ta sama propozycja. Raczej temat zamieniłby się w czyste spamerstwo. Popieram w całej rozciągłości to rozwiązanie. Rozumiem, że pomysł został przyjęty? Jeśli tak to zgłaszam się na organizatora tego plebiscytu. Oczywiście zacznę działać dopiero jak ten plebiscyt co teraz ma się pojawić się zakończy. :wink:

Sprinter
01-09-2007, 10:49
Tylko żeby nie było wała, że użytkownicy wysyłają swoje propozycje do organizatora... a on i tak własne propozycje umieści :susp:

Puszek
01-09-2007, 10:51
Dobra, dzisiaj ok. piętnastej wystartuje plebiscyt. Czekajcie cierpliwie.

Szakal
01-09-2007, 10:52
Tylko żeby nie było wała, że użytkownicy wysyłają swoje propozycje do organizatora... a on i tak własne propozycje umieści :susp:

Niech ciebie o to głowa nie boli. :susp: Nie mam w tym żadnego interesu. :roll:

Dj Brabus
01-09-2007, 11:48
Nie mam w tym żadnego interesu. :roll:
No właśnie ja też w tym jakoś sensu nie widzę, czemu miałbyś tak robić... :roll:

Masz szakalu również moje poparcie - trzeba to tylko porządnie dobrać organizacyjnie, bo trochę będziesz miał pracy. Myślę, że spokojnie w drugiej połowie września możesz startować z takim plebiscytem.

Myślę, że ten temat można zamknąć i dyskusję przenieść do właściwego tematu, w którym ogłosiłem zorganizowanie przez Was w/w plebiscytów - LINK (http://www.autogaleria.pl/forum/viewtopic.php?t=6564&start=105).