PDA

Zobacz pełną wersję : astra 2 kupuję doradzcie mi!!!

damianczypek
19-10-2007, 10:45
Zdecydowałem sie na samochód rodzinny astra 2 kombi (na 90% kombi) zastanawiam sie teraz jaki silnik jest lepszy 1,7 czy 1,9 jeśli chodzi o awaryjność spalanie i trwałość ktoś tam miał1,7 i nie bardzo chwalił ale to może wyjątek? bo z tego co wiem to są dobre silniki z isuzu natomiast co do tego 1,9 to nie wiem nic.Myślę też jak to jest z tą turbiną w tdi bo straszą żeby nie kupować bo sie psuje no i wiadomo to jest ogromny koszt...No i na co przede wszystkim zwrócić uwagę w czasie zakupu diesla wiadomo diagnostyka silnika na komputerze to obowiązek czy taka diagnostyka daje jednak pewność jakąś?

b707
19-10-2007, 22:38
Duchami tez straszą... A wierzysz? No właśnie...

Wada silnika z turbina [nie tylko TDI] jest to że "suszara" jest wrażliwa na złe traktowanie... Dobrze traktowana przepracuje nawet 500 tys... źle traktowana potrafi się odgryźć nawet po pierwszym tysiaku a jak się wkurzy to w silniku będziesz miał dziurę...
Ewentualnie można stwierdzić ze turbina w 2.0TDI BKD 140KM ma nawyk padania bez powodu... Ale tyko tam...

Diagnostyka pozwala wykryć niektóre przypadłości... Ale nie daje to 100% gwarancji... czasami ale rzadko zdarzają się wypadki ze turbina pada bez żadnych wstępnych oznak że powoli ma dość naszego stylu jazdy.

Zresztą od kiedy w Astrez II jest ropniak 1.9? W grupie VAG tak... Ale w Astrze??? Tam było 1.7 i 2.0 w różnych wersjach mocowych...
pzdr

Shyrl
19-10-2007, 22:50
jeśli chodzi o silnik 1,7 110KM to miałem okazje jechać 5dorem i jest super. chcesz astre II czyt astre III?

b707
19-10-2007, 22:55
II Chce:P...

Damian, po gwinta zakładałeś nowy temat? Trzeba było edytować tytuł w tamtym i miałbyś ciąg dyskusji... a zaraz się tu zleca czytający... a raczej nie czytający i zaczyna się dywagacje... typu "a może lepiej VW... Ford... lub Fiat"
pzdr

damianczypek
20-10-2007, 07:26
chce astre 2a ten silnik to rzeczywiscie 2.0 sorry a no i sorry za nowy temat ale to reczywiscie nowy temat..........

Mobi
06-11-2007, 14:53
moze troche duzy silnik ale mi sie widzi http://moto.allegro.pl/item262654049_czarna_astra_ii_2_2_dti_skora_alu16_ climatronik_.html