PDA

Zobacz pełn± wersję : Shell V-Power Racing

dtatusko
15-02-2005, 06:37
Witam. :)

Mam pytanko i może ktos zechce mi udzielić na nie odpowiedzi.
Chodzi i o paliwo o którym mowa w temacie, a konkretnie: na bazie jakich skladników i dodatków wytwarzane jest to paliwo, czy można jest stosować do wszystkich silników (benzynowych oczywi¶cie) i czy nie powoduje ono przy¶pieszonego/nadmiernego zużycia silnika b±dĽ jego uszkodzenia??

No i jeszcze jedno: czy ja moge je stoswoać w swoim aucie (Fiat Punto 2004r. z silnikiem 1,2 (60KM) ) czy nie bedzie powodowało uszkodzień silnika?? :roll:
W instrukcji obsługo do samochodu wyczytałem, że zalecane paliwo to Pb 95 :?

Pozdrawiam i zgóry dzikuję za odpowiedzi.[/b]

Fancars
15-02-2005, 07:10
z tego co wiem to Shell V-Power Racing ma zwiekszona liczbe oktanow zdaje sie ze do 99.To znaczy ze jest to mieszanka praktycznie jednorodna(99%) wydaje mi sie tez ze mozesz miec z tym problemy jesli smochod nie ma wzmocnionego silnika...Z drugiej strony podobno jak wlejesz 98to nic sie nie dzieje....

BTW.podkreslam w wypowiedzi WYDAJE

Dominik999
15-02-2005, 10:33
Cos mi się wydaje że to nie o to chodzi. W Niemczech Shell sprzedaje nawet benzyne o liczbie oktanowej 101. Czyli co, jest jeszcze bardziej "jednorodna"?? (101% ??!!??)

Fancars
15-02-2005, 11:28
no wiec zle sie wyrazilem...Z chemicznego punktu widzenia wyglada to tak:
bezyna 94okt. ->94%izoktanu i 6%heptanu...
Benzyna 104okt ->weglowodory rozgrzane uszlachetnione

z tego co sie dowiedzialem wypytujac chemiczke nasza >100okt. to benzyna droga,uszlachetniona ktora zawiera wiecej zwiazkow jakichstam i dzieki temu powoduje szybsze spalanie co zwieksza moc silnika i jego osiagi....

Seth
16-02-2005, 15:01
etam, nic nie zwiększa, bo u nas wszystko idzie z jednej rozlewni, tylko jaki¶ uszlachetniacz jest dodany (polecam tematy na streetracing.pl ) A co do głównego pytania. Zawsze można stosować paliwo o większej ilo¶ci oktanów, polepszy kulturę pracy, i minimalni może poprawić osi±gi/zużycie paliwa. Tylko, czy to sie opłaca

dtatusko
17-02-2005, 12:08
pytam tak, bo z tego co sie dowiedziałem (od takiego jednego chemika - nie zdradze jakiego) paliwo którem a więcej oktan jest bardziej jałowe tzn mniej tłuste i co powoduje mniejsze smarowanie silnika a co za tym idzie jego szybsze zużycie

Seth
17-02-2005, 12:12
fakt, na lotniczym można jeĽdzić tylko z dodatkiem np. toluenu, bo jest za suche, ale do 100 - 105 oktanów nie powinno być problemów

dtatusko
17-02-2005, 12:16
i dalej nie wiem ... :?

Seth
17-02-2005, 13:02
jak masz za co to tankuj, silnik będzie równiej chodził, możę minimalnie mniej palił

el_
17-02-2005, 14:26
W A¦ przeprowadzili jaki¶ czas temu test paliw min V-Power. Wzrost mocy w stosunku do 98 wyniósł co¶ ok. 0.5KM. Więc na lepsze osi±gi nie ma co liczyć ;)

t.o.mek
17-02-2005, 18:58
Możesz jeĽdzić bez problemów z silnikiem nic się nie stanie bo paliwo z większ± liczb± oktanów zawsze można wlać tylko po co? (jak chcesz uzyskać jakikolwiek efekt musiałby¶ zwiększyć stopień sprężania...), gorzej jak masz np. silnik 16v na 98 oktanow± benzynę i zalejesz go 95 oktanow± - wtedy występuje spalanie detonacyjne i silnik ulega przyspieszonemu zużyciu.