PDA

Zobacz pełną wersję : Zamierzam kupić auto do 25 000 zł. Proszę o radę.

witek70
18-11-2007, 19:25
Witam
Zamierzam kupić auto dla 3 osobowej rodziny (2 dorosłych plus maluch) do 25 000 zł.
Ma to być auto po 2000r. energiczne (czyli powyżej 100PS lub mniej, ale z wysokim momentem), oszczędne (najlepiej diesel).
Mam na oku następujące auta:
1. Audi a3
2. Nissan Almera
3.Honda Civic
4. Ford Focus
5.Może Golf, Vectra, Peugeot?
Może Wy mi polecicie jakieś inne auto?
Które z nich polecacie, biorąc pod uwagę awaryjność/komfort/spalanie/dynamika itp.

Gładzior
18-11-2007, 20:49
Z w/w polecałbym Focusa. Świetne prowadzenie, oszczędny silnik i sporo miejsca. Polecam stronkę www.autocentrum.pl (zjeźdź na sam dół) tam masz opinie o samochodach od polskich właścicieli.

Tombar5
19-11-2007, 12:34
Ja napiszę o Almerze bo ją bym wykluczył akurat. Auto co prawda niezawodne mechanicznie i stosunkowo niedrogie w utrzymaniu ustępuje wyraźnie konkurencji pod względem ilości miejsca we wnętrzu, komfortu, wyposażenia i do tego paskudnie potrafi korodować. Pisze paskudnie bo "je" najczęściej rdza w profilach zamkniętych czego przez długi czas nie widać na zewnątrz. Dotyczy to szczególnnie roczników 2002-2003 (II generacja). A ceny za Almery nie są zachęcające. I generacja Almery była nudna z wyglądu jak flaki ale była lepsza jakościowo zdecydowanie.

JDM-san
19-11-2007, 15:20
A ja zamiast polecać - odradzę. Peugeota 206 odradzam, omijaj szerokim łukiem, koszty naprawy zawieszenia (a naprawiać będziesz często) potrafią być dobijające.

Abaddon
19-11-2007, 17:24
Polecam Focusa, bo tata ma i bardzo sobie chwali. Przyzwoity samochodzik. Silniczek 1,6l 16V 100KM. Nadwozie 5D hatchback. Jedyna wada to korozja - pojawiły się pierwsze ogniska po 3 latach... no ale Ford daje gwarancję na 15 lat chyba ;)

Tombar5
19-11-2007, 17:36
Właśnie, korozja wydaje się największa bolączką Fordów, żadne z aut koncernu VW nie rdzewieje, Ople też jakby się poprawiły, Fiaty od dość dawna nie korodują a w Fordach po głupich 4-ech latach już można znaleźć sporo ognisk rdzy :confused:

witek70
19-11-2007, 21:41
Właśnie, korozja wydaje się największa bolączką Fordów, żadne z aut koncernu VW nie rdzewieje, Ople też jakby się poprawiły, Fiaty od dość dawna nie korodują a w Fordach po głupich 4-ech latach już można znaleźć sporo ognisk rdzy :confused:

A3 i Focus 2,0D to najlepsze rozwiązanie.
Troche mnie korci Civic, ale 90konny benzyniak... chyba jednak nie...

madeinchina
20-11-2007, 10:33
Polecam Focus'a. Mam i jestem bardzo zadowolony. (2003 1.8 TDCI 115 tyś km.)
Jak narazie bez awaryjnie, bardzo oszczędnie. Prowadzenie bdb.
Jedynie przeszkadza mi dość wysoka pozycja za kierownicą.
Poleciłbym również Honde Civic i zdecydowanie Corolla...

Tombar5
20-11-2007, 19:44
Za 25000zł powinno udać się kupić Civica z 2001 - 2002 VII generacji z silnikiem 1.4. Nie miałem jakiejś dłuższej styczności z tym modelem ale jakość wykonania zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Poza tym dla fanów marki to najnudniejszy Civic wszech czasów podobno. Mnie się jednak podoba.

Jacobser
22-11-2007, 20:40
Ja również polecałbym Civic. Jest to bardzo ciekawa propozycja dla młodej rodziny. Można też nieco zaoszczędzić i kupić dynamiczniejszy model VI generacji. Ale nie zależnie od tego jest to niezawodne i dynamiczne auto. Nie ma dokuczliwych usterek, a przy tym jest wygodne (przynajmniej VII generacja). Szkoda tylko, że ASO jest japońsko drogie.

witek70
26-11-2007, 17:21
Ja również polecałbym Civic. Jest to bardzo ciekawa propozycja dla młodej rodziny. Można też nieco zaoszczędzić i kupić dynamiczniejszy model VI generacji. Ale nie zależnie od tego jest to niezawodne i dynamiczne auto. Nie ma dokuczliwych usterek, a przy tym jest wygodne (przynajmniej VII generacja). Szkoda tylko, że ASO jest japońsko drogie.

A jak ze spalaniiem aut, które wymieniłem?
Które będzie najekonomiczniejsze?

Bela
26-11-2007, 17:42
Witaj ja polecam Peugeota 206 HDi sam takiego posiadam i jestem bardzo zadowolony, nie miałem zadnych nie miłych przezyc mam go 3 lata i jak narazie jest bezawaryjnym autkiem. GORĄCO POLECAM.

MKa
26-11-2007, 18:03
Moim zdaniem idealnym rozwiązaniem będzie tu Honda lub Ford. Nissan odpada z tych powodów, o których wspominał Tombar5. VW i Opel przegrywają pod względem stylistycznym moim zdaniem. No można się jeszcze nad A 3-ką zastanowić ewentualnie. Warto spojrzeć też w statystyki niezawodności.

witek70
27-11-2007, 16:26
A coś takiego. Co Wy na to?
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3896475

MKa
27-11-2007, 16:32
Całkiem ciekawa oferta. Przebieg nieduży, rocznik też nie najgorszy i wyposażenie na dobrym poziomie. Jeśli wszystko jest tak jak w opisie (żadnych przekłamań) to warto się zainteresować.

witek70
02-12-2007, 20:06
Jest różnica między dieslem 2,0 a 1,8, jeżeli chodzi o ekonomiczność?

crossmax
02-12-2007, 21:19
Dopisuje się do fanów Focusa :wink:

Jako uzasadnienie napisze, że nasz Focus sprawuje się bezawaryjnie od 1999r. Nie ma śladów rdzy (a Ford daje 12lat na perforację, nie 15 jak Piti666 napisał :wink:). Pewnie jest to w dużej mierze wynikiem tego, że o samochód dbamy i ma on mały przebieg. Tyle jeśli chodzi o awaryjność.

Komfort jazdy w Focusie jest na wysokim powiomie. Ma świetne zawieszenie, jest optymalnie zestrojone, a pokonywanie zakrętów to poezja :amazed:.

Spalanie i dynamika oczywiście jest uzależniona od motoru. Nasze 1.8 - 115KM benzyna - ma spalanie na przeciętnym poziomie. W mieście przy spokojnej jeżdzie z klimą, wychodzi 8,5 - 9,5l. Na trasie poniżej 8l. Wszystko diametralnie zmienia się gdy zbyt mocno wciśniesz gaz :mryellow:. Tutaj masz odpowiedź w kwestii dynamiki: auto wciska w fotel niemal na każdych obrotach. Nie trzeba mocno redukować biegów, aby bezpiecznie wyprzedzać (co też ma jakiś wpływ na spalanie). :)

Na rynku jest pełen wybór Focusów w róznych wersjach nadwozia - rózne silniki i wyposażenie. Do 25tys. być może dorwiesz ładny egzeplarz po face liftingu :> Ale taki samochód trzeba by szczególnie dokładnie sprawdzić. :nasty:

witek70
03-12-2007, 12:27
Dzięki za wyczerpującą, konkretną odpowiedź :)

Pozdrawiam

witek70
05-12-2007, 17:00
A taki Focus? Ile by spalał?

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3902653

Czemek
05-12-2007, 17:25
Polecam Focuca gdyż w mojej rodzinie jest jeden z 2002 silnikiem 1.8 TDDi 90KM. po lifcie :) to nasz drugi focus. Wczesniej był z 1999 tylko z silnikiem 1.6 16V 100KM, o obydwu moge powiedziec, że jest samochód godny polecenia. Niestety ten z roku 1999 miał wade fabryczna, pojawiały sie na nim ogniska korozji, na drzwiach i klapie bagażnika, to tyle do uwag. A co do tego z ogłoszenia pisze że niby bezpowypadkowy ale mi sie nie podoba ten zderzak bo z tego co wiem to chyba w orginale ST 170 miał inne halogeny i brakuje takiej czarnej listwy (nie wiem jak to sie fachowo nazywa) na samym dole. Co do spalania ciężko mi cos powiedziec.:wink:

crossmax
05-12-2007, 20:33
Szczerze mówiąc zawsze chciałem mieć Focusa ST. Nie jest taki hardcorowy jak RS, ale jest mocną wersją "cywilnej" Foczki :>.

ST 170 jest bardzo mocny:
Silnik to podkręcone 2.0 Duratec - wycisneli z niego 173KM :wink: Sprint do setki trwa 8,2s, a maksymalna moc jest dostępna - niestety dopiero przy 7000 obr/min. Na pocieszenie dodam, prawie 170Nm mamy przy 2000tys obrotów, a maksymalne 197 przy 5000RPM. Wniosek: na niższych obrotach auto jeździ niewiele lepiej od zwykłej dwulitrówki - różnice pokazuje dopiero po przekroczeniu 4tys obrotów :amazed: A ta jest spora :mryellow:

Spalanie (trasa/cykl mieszany/miasto)
7,2 / 9,1 / 12,4
Moim zdaniem jest naprawde dobre.

Pamiętaj, że ST nie będzie już tak komfortowe jak zwykła wersja. Ma 10% sztywniejsze zawieszenie, które dodatkowo zostało obniżone. Do tego, auto porusza się na felgach 17' z oponami 215/45. Będzie bardziej tłukło :=.
Na forum www.focusklubpolska.pl (http://www.focusklubpolska.pl) (możesz zajrzeć), że zdarzały się przypadki awarii elektroniki niektórych ST. Myśle jednak, że dość sporadycznie.

Pokazany przez Ciebie egzemplarz jest troche podejrzany. Zderzak przedni pochodzi z zwykłego Focusa po Face Liftingu (i halogeny też nie są z ST). W dodatku zdążył się już obić, bo jak wspomniał Czemek, nie ma gumowo-plastikowej (czy z czego to zrobili :=) czarnejlistwy na dole.Grill jest cały czarny - również był wymieniany... Skoro tak - można przypuszczać, że przód był uderzony. :|
Poza tym opis auta przez właściciela też daje troche do myślenia :=.

ST jak najbardziej - jeśli nie przeszkadzają Ci jego wady (mniej komfortowe zawieszenie, spalanie i tak dość wyokie), to polecam zdecydowanie.

Ale raczej odradzam prezentowaną oferte :wink: Chyba, że dobrze sprawdzisz to auto i wyjaśnisz niekompletność części ST.