PDA

Zobacz pełną wersję : Honda Civic 1.5 Vtec a może coś innego?

0p0p
25-01-2008, 11:43
Witam. Mam zamiar kupić Hondę Civic 5d VI generacji 1.5 Vtec 114KM. Naczytałem się o tym aucie dość sporo i jestem pewien na 90%, że to jest te auto, które chcę mieć. Może jednak dowiem się czegoś, czego jeszcze nie wiem? A czy wszystkie wersje tych Civiców miały takie coś, że jak się nie przekracza 3,5tyś obr to między prędkościomierzem a obrotomierzem zapala się kontrolka "econom" i spala dużo mniej benzyny? Słyszałem, że mimo dość dużej mocy spalanie oscyluje w okolicach 8l na 100KM. To tyle jeśli chodzi o Hondę. Te 10% to są 2 modele Opla : Astra II i Vectra. Najlepiej w dieslu DTH 100KM. Jak one się mają do Hondy? Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.

kondzio508
25-01-2008, 14:17
jabym sie rozejrzał za oplem astra 2 diselkiem ładnie pracuje jest dosyc ekonomiczny i ładnie autko sie prezentuje :) pozdrawiam

gt4
27-01-2008, 23:30
nie wiem jak jest w hondzie. ale u mnie w toyocie sa dwie kontrolki economy. jak dajesz delikatnie gaz, to swieci sie zielona (a moze pomaranczowa. kurde juz nie pamietam jaki tam jest kolor :|). jak pozadnie depniesz, to czerwona.
mysle, ze w hondzie jest podobnie, tylko z jedna kontrolka.
a ile paliwa spala, zalezy tylko od twojej stopy ;) mi sie nawet udalo jechac 180 kmh na economy :D

a poza tym mysle, ze auto jest godne polecenia.

JDM-san
28-01-2008, 09:20
Ja proponuję Civica... ale sedana, 4d, bo liftback jako jedyne nadwozie nie był montowany w Japonii, co widać - nieco większa usterkowość i więcej rdzy.

0p0p
28-01-2008, 11:53
Mi się właśnie nie podoba 4d Civic szczególnie w środku. Wiem, że jest bardziej trwalsze ale nie chce mieć już sedana więcej. Poza tym słyszałem, że rdza występowała w zaniedbanych egzemplarzach i przed modernizacją w 1997r, a ja szukam po 97r.

Maciek333
28-01-2008, 12:26
jak widać to rzecz gustu bo mi znowu bardzo podobają się te hondy

0p0p
28-01-2008, 15:02
jak widać to rzecz gustu bo mi znowu bardzo podobają się te hondy

Mi też się podobają ale tylko 5cio drzwiowe Hatchbacki i kombi (czyli te robione w Europie). Te japońskie (sedan, 3drzwiowy) nie przypadły mi do gustu, szczególnie w środku.

gt4
28-01-2008, 19:15
Ja proponuję Civica... ale sedana, 4d, bo liftback jako jedyne nadwozie nie był montowany w Japonii, co widać - nieco większa usterkowość i więcej rdzy.

cos w tym jest. kumpel ma liftbacka i czasem mu sie cos sypnie.

0p0p
28-01-2008, 20:35
ja właśnie słyszałem co innego, że ta Honda jest ponadprzeciętnie bezawaryjna... szczególnie w porównaniu do Opla Astry II / VW Golfa IV / Skody Octavii , które to też brałem pod uwagę.

Gel19
19-10-2008, 10:17
Co do Hondy to uważam że auto jest bezawaryjne. Sam posiadam Hondę Civic od 3 lat i nigdy nie było z nią żadnego problemu. Auto kupiłem od znajomego znając jego historie. On też nigdy nie miał żadnych problemów. Spalanie na trasie przy prędkości 120 km/h 5.5L . Jeżeli nie przekraczasz 3tyś obrotów auto naprawdę jest ekonomiczne.

defx
20-10-2008, 17:32
Też szukałem tej hondy, ale powiem Ci szczerze... zjeździłem niemcy i Polskę i o egzemplarzu bezwypadkowym możesz zapomnieć :(

Ja zdecydowałem się na zakup hondy z silnikiem 1,4 i jestem bardzo zadowolony...
Przynajmniej niebity i bezwypadkowy :) i wyposazenie max :)

Ja już wiem, że niechcę innej marki niż honda :)
Jeśli uda Ci się znaleść dobry egzemplarz to nie zastanawiaj się!
Tylko uwaga na stan silnika, bo jak był zaniedbany i żyłowany to możesz mieć problemy z vtec-iem, a wiadomo że naprawy kosztują