PDA

Zobacz pełną wersję : 3 kółka

gumiss
24-02-2005, 18:37
Znalazłem kilka fotek 3 kołowców:
- Campagna T-Rex
http://www.conceptcarz.com/view/photo.aspx?carID=177&photoID=34242
- Carver 3 wheeler
http://www.conceptcarz.com/view/photo.aspx?carID=7921&photoID=55174

O ile się nie myle to ten drugi był testowany w Top Gear i otrzymał barzdo wysokie noty. :wink:

Dominik999
24-02-2005, 18:41
Drugi prezentuje sie świetnie, ciekawe jak to jeździ (nie oglądałem), alew mimo to nie chcialbym czymś takim jeździć.... :wink:

AML
24-02-2005, 18:43
Jeśli chodzi o takie małe szybkie maszyny to ja wole Atom'a, 4 kółka jednak są stabilniejsze. 8)

shrek
24-02-2005, 19:02
Dosyć fajne te trzykołowce.

Wochu
24-02-2005, 19:08
Tym drugim o ile pamietam Clarkson kiedyś jeździł w swoim programie (dość dawno temu)
Ogólnie, to te pojazdy mnie nie przekonują.
Też jestem za Atomem. :D

-=Sadek=-
24-02-2005, 19:14
tego typu to ja bym wolał tego holenderskiego nie pamietam cos na V tamto jest zaje****e

AML
26-02-2005, 18:55
No a jakie osiągi mają te 3 kółka?, jeszcze jedno złe w takich pojazdach jest to że jak wpadniesz w poślizg i postawi cię w poprzek drogi to bardzo łatwo jest zacząć koziołkować. :?

shrek
26-02-2005, 19:09
Trzykołowce mają niski opór powietrza ale są bardziej niebezbieczne.

kocie_ruchy
27-02-2005, 19:54
tego typu to ja bym wolał tego holenderskiego nie pamietam cos na V tamto jest zaje****e

vanderbrink :)
ja tam lubie te trzykolowce, chociaz bylo juz wiele gorszych pomyslow z wielkiej brytanii, jak chocby reynard albo taki drugi ktorego nazwe nie pamietam ale byl nawet w jednym odcinku jasia fasoli :D

kok
04-03-2005, 15:49
...jeszcze jedno złe w takich pojazdach jest to że jak wpadniesz w poślizg i postawi cię w poprzek drogi to bardzo łatwo jest zacząć koziołkować. :?
w poślizg łarwo wpaćs z tym sie zgodze ,ale koziołkować :shock: :?: takie wynalazki przez niski punkt cieżkości i rozłożenie kuł są prawie niewywracalne mam namyśli w stylu Campagna T-Rex'a bo co do Carver 3 wheeler to można zaliczyć kozła ale z tego co wiem to jest jedyny pojazd z takim patentem

AML
04-03-2005, 17:56
Przy wysokich prędkościach i wypadnięciu z drogi nawet 4 kółka mogą koziołkować, więc tym bardziej 3.

kok
06-03-2005, 21:43
mylisz sie AML 3 kołówka jest dardziej stabilna ( jak chodzi o koziołkowanie ) niż 4 kołówka tak samo wyważona. W sytuacji gdy 4 kołowiec zacznie już daczować to 3 kołowiec jeszcze bedzie bąki kręcić, miedzy inny mi to była jedna w przyczyn ( prucz wagi ) przez którą zawodnicy w 3 kołowych pojazdach np morganach byli ustawiani o 1 do 3 okrążeń ( w zależności od dystansy wyścigu ) za stawką ( w 4 kołowcach ) w wyścigach przed II wojną światową, właśnie przez wiekszą stabilność ( czyt. tródniej przewrócić taki samochód i wieksza przedkość w zakręcie )

AML
06-03-2005, 21:50
no bo samochód jest szeroki i niski a tamto wysokie i wąskie, ale jeśli chodzi o przewrotkę to 3 kółka nie doruwnują 4, a oglądałem to coś na filme clarksona, to się przechyla całe na zakrętach ale 2 tylnie kółka są sztywno, tak czy inaczej jako pojazd nie jest w stanie dorównać samochodowi, użyteczność tego żadna.

kok
07-03-2005, 16:53
No nie a ty mi nadal z tym Vandenbrink Carver :!: Ro jest jedyny taki pojazd na świecie z systemem pozwalającym na przechył nadwozia w zakrętach ( niby ma to przypomina jasde na motocyklu ) i w jego przypadku masz racje ale michodzi całyczas o zwykłe 3 kołówki takie jak np Lovel F20 czy Campagna T-Rex których niewywrócisz na dach przy takich prędkościach co 4 kołowca :!: :!: :!: