PDA

Zobacz pełną wersję : Porsche Panamera

Strony : [1] 2

kok
07-03-2005, 18:06
Znalazłem w necie zdjęcie Porsche Panamera, Samochodu który ma konkurować z ...Audi A8, BMW 7, Mercedesem CLS czy Maserati Quattroporte. Jak narazie to o samochodzie wiadomo tylko tyle że bedzie napedzany V8 od Cayenne w wersji wolnossącej jak i turbo o takich samych mocach, oraz ...śilnikiem V10 od Carrera GT "zdyszonym" do 600KM.
Samochód ma być montowany w Leipzig od 2009r i kosztować od 100 000 do 150 000 Euro

07-03-2005, 18:11
Bardzo ładny :D ,jeśli będzie konkurował z sedanami może być popularny i dobrze przyjęty.Mam nadzieję że będzie miał dobre silniki i dużą moc :wink: Tylko cena przeraża :x

Dominik999
07-03-2005, 18:23
Niby ładny, ale... to taki odgrzewany kotlet... Jakby to samo auto w różnych odmianach... (pomijając fakt, że TO i Cayenne to profanacja Porsche...)... Jakich my czasów doczekaliśmy.... :cry: może fiat zrobi model konkurujący z M-B S i BMW 7 :?: :twisted:

AML
07-03-2005, 18:48
Niby ładny, ale... to taki odgrzewany kotlet... Jakby to samo auto w różnych odmianach...
no wlaśnie o to chodzi, widać Porsche się zapędziło w kozi róg i po tylu latach 911 boją sie zrobić nowe nadwozie bo może się nie spodobać.

Emenems
07-03-2005, 18:55
Bardzo fajny. Porsche się rozwija, jednak konkurencją dla A8 i Merców to raczej nie będzie, raczej dla aut pokroju Maserati Quatroporte.
Porszaki, jakby nie było patrzeć, zawsze wyglądały jak...Porszaki :D i tutaj raczej się nic nie zmieni. Wyniki finansowe firmy, wtym nowe modele, to potwierdzają. A patrząc na nową 911 widać że firma ortodoksyjnie dąży do swojego klasycznego stylu.

Pozdrawiam

Wochu
07-03-2005, 20:11
Kolejna 911....
Tyle że nazywa się inaczej.
To coś w stylu:
Porsche 911 (główny model)
i nazwy (by ludzie mieli w czym wybierać)
GT1
GT2
GT3
Turbo
to na szczudłach(Cayenne)
Cayman będzie....

ILE MOŻNA ?? !! WYMYŚLCIE COŚ NOWEGO !!
Mnie się tylko Porsche Carrera GT podoba....

<---- 400

shrek
07-03-2005, 20:36
Super. Niech się chowa CSL-ka.

elmo
07-03-2005, 21:07
nic rewelacyjnego... po prostu następny, taki sam samochód ze stajni Porsche!
Jak w wielu nowych samochodach brak świeżych pomysłów...

Doktorek
07-03-2005, 21:39
Identyczny design jak w innych Porche, ale mi tem pomysł się podoba...

Fancars
08-03-2005, 15:39
przod mi sie zdeczka z Ferrari 612 kojarzy a to nie wrozy dobrze...Poza tym zgadzam sie z przedmowcami co do schaboszczaka....Takie to nijakie...Nie moge wyobrazic sobie co jeszcze zrobia...Moze minivana??Dla rodzin??Design taki sam i prawdopodobnie znowu besdzie trzeba sie wysilac zeby rozpoznac czy to Boxster czy 911 patrzac centralnie z przodu...Jestem zdecydowanie na NIE!!!!

Emenems
08-03-2005, 16:43
Klienci Porsche (spora rzesza) sądzą jednak inaczej

AML
08-03-2005, 17:18
Klienci Porsche (spora rzesza) sądzą jednak inaczej
i bardzo sie im dziwię

qoompel
09-03-2005, 07:31
Zgdzodzę sie, ze Porsche przynudza a ten model z przodu przypomina faktycznie Ferrari ale... TO WCIĄŻ PORSCHE !!! JEDEN Z NAJLEPSZYCH PRODUCENTÓW SAMOCHODÓW SPORTOWYCH !!!!!!!!!!!!! Osobiście jestem fanem Porsche...

-=Sadek=-
09-03-2005, 10:19
Mam już dosyć tego porshe, oni każde auto jak robią to wygląda jak 911, nuda jak flaki z olejem,

nom zgadzam sie z tym to jest po prostu h***we jedyne porsche które jako tako wygląda to cayenne :?

kok
09-03-2005, 11:16
...jedyne porsche które jako tako wygląda to cayenne :?

Rozbawiłeś mnie tym textem :lol:

Czy ty kiedy kolwiek widziałes cayenne na oczy :?: Przyznam że wygląda lepiej niz na zdjeciach ale niezmienia to faktu że trogicznie w porównaniu do wszystkich 911 ( z wyjątkiem 996 bo moim zdaniem to jest jakaś pomyłka stylistyczna jak chodzi o 911-stki ) ale nawet porównując do 996 to wyglada jak jej wersja na sterydach po rozwalcowaniu. A porównując z innymi Suv'ami to też niema oczym muwic, poprostu wygląda śmiesznie w porównaniu z np.: X5, XC90 czy choć by ML, tymbardziej jak ktoś zamuwił z pakietem Offroad z którym wygląda rozbrajająco śmiesznie :!:
P.S.
Po co komu 450KM suv do jazdy w terenie ( z pakietem Offroad ) :?: :?:

A o Panamera napisze tylko tyle że porsche chwyta cie każdej możliwości by zarobic na legendzie 911

Sowison
09-03-2005, 11:17
Ferdynand Porsche się w grobie przewraca... :?

Emenems
09-03-2005, 15:47
Nie sądze że chcą zarobić na legendzie 911....może po prostu rozwijają sprzedaż i chcą dotrzeć do każdego klienta. Z samej legenty wyżyć się niestety nie da.

-=Sadek=-
09-03-2005, 18:04
...jedyne porsche które jako tako wygląda to cayenne :?

Rozbawiłeś mnie tym textem :lol:

Czy ty kiedy kolwiek widziałes cayenne na oczy :?: Przyznam że wygląda lepiej niz na zdjeciach ale niezmienia to faktu że trogicznie w porównaniu do wszystkich 911 ( z wyjątkiem 996 bo moim zdaniem to jest jakaś pomyłka stylistyczna jak chodzi o 911-stki ) ale nawet porównując do 996 to wyglada jak jej wersja na sterydach po rozwalcowaniu. A porównując z innymi Suv'ami to też niema oczym muwic, poprostu wygląda śmiesznie w porównaniu z np.: X5, XC90 czy choć by ML, tymbardziej jak ktoś zamuwił z pakietem Offroad z którym wygląda rozbrajająco śmiesznie :!:
P.S.
Po co komu 450KM suv do jazdy w terenie ( z pakietem Offroad ) :?: :?:

A o Panamera napisze tylko tyle że porsche chwyta cie każdej możliwości by zarobic na legendzie 911

Czy ja napisałem że wygląda super?! Dla mnie to najlepiej wyglądające porshe chociarz nie jest piękne. A Cayenne widziałem wiele razy w Rzeszowie i co dziwne nawet w Rumunii!

Wochu
09-03-2005, 19:56
A ja latem Opla Speedstera w komisie w Częstochowie
Wiecie jaki stan ?
Przebieg - UWAGA 130 km !!!!
I co najlepsze !
1/4 auta była rozwalona. No comments.

P.S. Sorry za odejście od tematu.

Fester
09-03-2005, 20:05
CO TO MA BYĆ. Niech jeszcze do cholery Ferrari i Aston Martin zrobią sedana lub kombi i już nie będzie żadnej renomowanej marki od sportowych samochodów. :evil:

kok
09-03-2005, 20:41
Czy ja napisałem że wygląda super?! Dla mnie to najlepiej wyglądające porshe chociarz nie jest piękne. A Cayenne widziałem wiele razy w Rzeszowie i co dziwne nawet w Rumunii!
No własnie moim zdaniem od cayenne wygląda lepiej każda 911 prucz 996 które wogule mi sie niepodoba ( już wole cayenna ) i pare innych modeli Porsche

P.S. fester tutaj (http://www.supercars.net/Pics?viewPic=y&source=car&id=2687&p=1969_ferrari_365_gtb4_shooting_break-2.jpg&y=1975&m=Ferrari&o=365%20GTB/4%20Shooting%20Break) masz dwz zdjęcia kombi od ferrari, nazywa sie Ferrari 365 GTB/4 Shooting Break (http://www.supercars.net/Pics?viewPic=y&source=car&id=2687&p=1969_ferrari_365_gtb4_shooting_break-1.jpg&y=1975&m=Ferrari&o=365%20GTB/4%20Shooting%20Break)

MKa
09-03-2005, 23:04
Bardzo ładny i nowoczesny moim zdaniem ten Porshe :!:
Bardzo mi się podoba...
Linia troszeczkę przypomnia Astona Martina.

Fancars
10-03-2005, 13:14
Kok nie zapominaj ze jest to samochod zrobiony dokladnie przez ta sama firme co to Porsche: http://motoryzacja.interia.pl/news?inf=597224 .nie jest to przerobka robiona przez Ferrari...Co do innego Ferrari kombi to bylo jakies takie ale nie jestem w stanie sobie przypomniec nazwy w tym momencie...

kok
10-03-2005, 15:25
NIewiedziałem :oops:

A jak chodzi o to drugie to jest to bodajrze wersja 250 i była nazywana w angli"samochodem piekarza" przez zabudowe tyłu podobną właśnie do samochodu piekarskiego.
I wydaje mi sie że kiedyś w turbo ( chodzi mi o francuski program lecący na M6 ) pokazywali coupe-kombi zrobione w jakiejś firmie disainerskiej
na specjalne zamuwienie jakiegoś klijenta ( też niepamietam kogo bo program leciał kilka lat temu ) ale zlecone przez Ferrari. Bodajrze była to wersja 330 ale nie jestem pewien :cry:

playerone
13-04-2005, 21:44
Czyżby Porsche chiało wejść w klasę limyzyn?? To chyba pierwsze kroki, a tak bardzo tą firmę ceniła za to że produkowała samochody w jednym segmencie, Cayene jeszcze jakoś wytrzymałem ale zaczynają trochę przeginać

TuningPan
14-04-2005, 13:39
cholernie dlugi ten porschak, ale to dobrze bo wkoncu cos nowego w stajni porsche a nie tylko klepanie 911 i nic poza tym :wink:

Max
14-04-2005, 15:52
Długi niski i ma sportową sylwetkę CAŁKIEM CAŁKIEM

TuningPan
14-04-2005, 20:15
moze wkoncu porsche zacznie robic cos innego, dla normalnych ludzi a nie tylko dla kolesi z grubymi portfelami :lol:

kocie_ruchy
14-04-2005, 21:28
P.S. fester tutaj (http://www.supercars.net/Pics?viewPic=y&source=car&id=2687&p=1969_ferrari_365_gtb4_shooting_break-2.jpg&y=1975&m=Ferrari&o=365%20GTB/4%20Shooting%20Break) masz dwz zdjęcia kombi od ferrari, nazywa sie Ferrari 365 GTB/4 Shooting Break (http://www.supercars.net/Pics?viewPic=y&source=car&id=2687&p=1969_ferrari_365_gtb4_shooting_break-1.jpg&y=1975&m=Ferrari&o=365%20GTB/4%20Shooting%20Break)

ferrari zrobilo w swojej historii trzy kombi i dwa sedany

a wracajac do tematu, to nie jestem pewien co do autentycznosci danych, zdjecie to widzialem jeszcze przed premiera CGT i byla to jedna z jej warjacji (carrera gt miala w zalozeniu byc nastepca 968, potem jednak mieli inny pomysl na silnik - seria GT, przypuszczalnie mieli nawet ochote nawet na F1)

kok
14-04-2005, 21:35
dydzi może masz racje dane podałem z "Auto Motor und Sport" jako wiarygodne ale nawet oni niesą nieomylni. Wiem o sedanie i tych kombi ale nieumie sie dokopać do zdjęć

kuules
14-04-2005, 21:37
ferrari zrobilo w swojej historii trzy kombi i dwa sedany

Zrobili duzo, duzo wiecej. Jesli piszesz oczywiscie o ilosci a nie o modelach.

Z tego co wiem to bylo kilkanascie egzemplarzy Ferrari 456 Kombi i Sedan. Zbudowano je w zakladach Pininfarina.

EDIT:
456 Sedan i kombi:
Sedan:
http://lac.pl/~kuules/inne/456_4door2.jpg

Kombi:
http://server2.uploadit.org/files/1remi1-2.jpg

Max
15-04-2005, 08:18
Znalazłem porsche panamerica tylko 2 fotki

kok
15-04-2005, 08:58
to nie są foty Panamery ino jakiegoś prototypu uterenowionej 911 i to starego ( jak sie niemyle to bazuje na serii 993 , jak co to mnie poprawcie ) modelu

15-04-2005, 13:42
Ale on napisał że to jest Porsche Panamerica a nie Panamera :wink: Chyba że poprostu się pomylił :wink:

kok
15-04-2005, 13:51
fakt :oops: mój bład

Max
15-04-2005, 15:11
Sorki to ja się pomyliłem :oops: to jest panamerica a nie panamera

shrek
15-04-2005, 15:36
porshe panamerica powinni produkować seryjnie. bardzo ładne auto.

MikI MałS
15-04-2005, 16:14

Następne auto, które jest prawie takie same jak 911 i Boxter
Po co im to?? :???:

TuningPan
15-04-2005, 22:26
porsche panamerica przypomina mi jednego ze smartow :roll:

traffic
02-05-2005, 18:04
Powiem tak .. paskudne troche te porsche :cry: . Jesli juzworza samochody sportowe to niech przy nich zostają a nie łapaią sie nowych koncepcji .. panamerica = zenada .

-=Sadek=-
02-05-2005, 18:07

tez sie zastanawiam... jesli to chodzi o to zeby wszystkie modele byly w jednym stylu to letko ich pojebalo...

MikI MałS
04-05-2005, 14:09

tez sie zastanawiam... jesli to chodzi o to zeby wszystkie modele byly w jednym stylu to letko ich pojebalo...

Różnią się tylko tym, że ten jest 4-drzwiowy.Masz racje chyba ich coś walnęło :evil: :evil:

kuules
04-05-2005, 16:43
Ubawilem sie tym tematem. Kolejna jałowa dyskusja o aucie ktore nie istenieje.

AML
04-05-2005, 17:02
Dział nosi nazwę "Prototypy i wizje", więc nie wiem o co ci chodzi... :???:

OsCar
04-05-2005, 23:25
Heee jak to ma konkurowac z Audi A8 to....... nie ma szans (szczerze) juz nie mowiac o CLS'ie bo to to juz wogole jest bezkonkurencyjne.Dla mnie wyglada to jak 911 tylko 4 drzwiowa.Moim zdaniem Porsche nie jest od "ciezkich" limuzyn tylko od jakis rasowych sportowcow,chociaz Cayenne nie wyszlo najgorzej, a nooo i jeszcze cenaaa - kogo bedzie stac na samochod za 100,000-150,00 tys. Euro :roll:

MikI MałS
05-05-2005, 16:32
kogo bedzie stac na samochod za 100,000-150,00 tys. Euro :roll:

są tacy wariaci :grin: :twisted:

-=Sadek=-
06-05-2005, 12:37

nie no wiesz, nawet tutaj w Rzeszowie kilku takich jest, jak stac goscia na bmw 7 czy merca eske( a w h*j tego jezdzi) no to stac go chyba tez na to :wink:

MikI MałS
06-05-2005, 16:38

nie no wiesz, nawet tutaj w Rzeszowie kilku takich jest, jak stac goscia na bmw 7 czy merca eske( a w h*j tego jezdzi) no to stac go chyba tez na to :wink:

ja dzisaiaj wdziałem u siebie w mieście Porsche Cayen_S, a mieszkam w Chrzanowie (wiesz gdzie to jest :?:)Na początku patrze to chyba Seat Altea (też taki jeden jeżdzi) , ale jechaliśmy obok.Patrze Cayen :shock: O :!: K***A :!:. :twisted: :twisted: :twisted:

BABELEC
06-05-2005, 16:46
Predator - co to ma do tematu?

Inni - poza tym, po co roztrząsacie czy kogoś stać na furę, czy nie?

Wracając do Porsche. Taka limuzyna mogłaby sporo namieszać w obecnej piaskownicy sportowych limuzyn. Wg mnie, to całkiem ciekawa propozycja (pomijając to, że i tak wolałbym 911).

MikI MałS
07-05-2005, 13:07
Predator - co to ma do tematu?.

Przeczytaj sobie post -=Sadka=-, to się dowiesz.Chodziło mi o to, że są tacy ludzie, których stać na takie auto.

KPW??

Fancars
07-05-2005, 19:13
zdecydowanie mi sie nie podoba pomysl...Tak samo jak mi sie nie podobalo to ze Lamborghini zrobilo LM002....Lambo to woz sportowy...tak samo mi sie wydawalo do niedawna Porsche...Niedlugo zrobia konkurenta dla BMW 3...Bo stwierdza ze to dochodowe jest...Jak dla mnie marka Porsche traci magie...

ilovebmw
07-05-2005, 19:42
porsche o ile kojarze zrobilo kiedys taki samochod wielkosci malego sedana (cos jak fabia sedan) tylko nazwy nie pamietam, cos mi swita porsche china czy cos podobnego.

Emenems
08-05-2005, 10:38
porsche o ile kojarze zrobilo kiedys taki samochod wielkosci malego sedana (cos jak fabia sedan) tylko nazwy nie pamietam, cos mi swita porsche china czy cos podobnego.

Było coś takiego, ale produkowali tylko na rynek Chiński, ale toauto to widziałem chyba tylko na jednym zdjęciu i to dawno temu. Jak by ktoś miał fotke z tym autem to byłbym wdzięczny.

BABELEC
08-05-2005, 12:25
Było, było. Na krążących zdjęciach auto było w błękitny kolorze. Kształtami lekko kojarzy mi się z Loganem.

kocie_ruchy
10-05-2005, 17:54
tutaj najnowsza wizja porsche panamery i troche informacji:

STUTTGART, Germany — The fourth model in Porsche's car line, now scheduled to hit the market in 2009, will carry a hefty price tag of between $125,000 to $175,000, Inside Line has learned.

Code-named Project D1, the successor to the controversial 928 incorporates distinctive styling elements from the Cayenne SUV and the Carrera GT sports car. The roof is tall for easy entry and exit, and the rear end is high enough to swallow a set of vacation luggage.

Despite its pragmatic proportions and bigger-than-expected dimensions, the Panamera is instantly recognizable as a Porsche. Trademark cues include Carrera GT-type headlamps, large lateral front air intakes borrowed from the 911 Turbo, a wide tailgate &agrave; la Cayenne, and a four-light boomerang greenhouse to avoid that slouchy SUV/wagon look.

It blends a front/midengine layout with a choice of rear- or all-wheel drive.

The major question remaining is who will help Porsche develop and build it. Volkswagen is the likely partner. If that plan proceeds — a big if, as some at VW are balking — the joint project could spawn four different rear- and all-wheel-drive model lines — D1: Porsche Panamera, a four-door, four-seater hatchback coupe; D2: VW Phaeton replacement, a high-roof, theater-seating full-size luxury coupe-van hybrid; C1: a new five-door VW sportback to be positioned between the Passat and the Phaeton; and the E1: Bentley Arnage, Azure DHC and Continental coupe replacements.

What it means to you: Porsche is riding its recent success and the reward is new products for enthusiasts. If VW chips in, we might have a handful of new Porsches on our "To-Do" lists.

-=Sadek=-
10-05-2005, 19:17
tutaj najnowsza wizja porsche panamery i troche informacji:

STUTTGART, Germany — The fourth model in Porsche's car line, now scheduled to hit the market in 2009, will carry a hefty price tag of between $125,000 to $175,000, Inside Line has learned.

Code-named Project D1, the successor to the controversial 928 incorporates distinctive styling elements from the Cayenne SUV and the Carrera GT sports car. The roof is tall for easy entry and exit, and the rear end is high enough to swallow a set of vacation luggage.

Despite its pragmatic proportions and bigger-than-expected dimensions, the Panamera is instantly recognizable as a Porsche. Trademark cues include Carrera GT-type headlamps, large lateral front air intakes borrowed from the 911 Turbo, a wide tailgate &agrave; la Cayenne, and a four-light boomerang greenhouse to avoid that slouchy SUV/wagon look.

It blends a front/midengine layout with a choice of rear- or all-wheel drive.

The major question remaining is who will help Porsche develop and build it. Volkswagen is the likely partner. If that plan proceeds — a big if, as some at VW are balking — the joint project could spawn four different rear- and all-wheel-drive model lines — D1: Porsche Panamera, a four-door, four-seater hatchback coupe; D2: VW Phaeton replacement, a high-roof, theater-seating full-size luxury coupe-van hybrid; C1: a new five-door VW sportback to be positioned between the Passat and the Phaeton; and the E1: Bentley Arnage, Azure DHC and Continental coupe replacements.

What it means to you: Porsche is riding its recent success and the reward is new products for enthusiasts. If VW chips in, we might have a handful of new Porsches on our "To-Do" lists.

:ogh: taaaa.... nie chce mi sie slownika wyciagac :roll:

Gornet
10-05-2005, 20:26
Widzę ,że Porsche naprawdę ma zamiar wprowadzić limuzynke na bazie 911. Szykuje się konkurencja dla Maseratti Quatroportte i Jaguara XJ ,heh Fajne jest ta Panamera z wyglądu ,ale to już jest nudne ,poza tym Porsche zrobiło i tak już za duży błąd wprowadzając Cayenn-a. Nadszarpali sobie mocno prestiż marki ... ehhh

OFF-TOP
Sadek zdradzisz nam wkońcu swoją płeć ? Nawet już nie z samej ciekawości ,ale twój emblemat irytuje mnie jak widzę dziewczyne ,a nad nią nicka "Sadek".

kocie_ruchy
10-05-2005, 20:44
no to tlumacze:

czwarty model w programie porsche, planowany na 2009 rok, z cena 125000-175000 dolarow.
z nazwą wewnetrzna d1, nastepca wiekopomnego 928 laczy w sobie elementy cayenne i carrery gt. dach jest wystarczajaco wysoki, aby wygodnie wsiasc i wysiasc, natomiast tylna linia nadwozia pozwala na wygospodarowanie duzej przestrzeni na bagaz
pomimo swoich nastawionych na praktycznosc proporcji i wiekszych, niz sie spodziewano wymiarow, nadal zostaje rozpoznawalnym jako porsche.
cechy charakterystyczne to: swiatla przednie w stylu carrery gt, duze wloty powietrza z 911 turbo, duze nadkola a la cayenne. reszta pozniej :razz:

qoompel
11-05-2005, 07:12
Zgadzam sie z ktoryms z piszacych, ze "Porsze" powinno produkowac TYLKO auta sportowe. Ale zobaczymy jak to wyjdzie...

Constantine
11-05-2005, 13:46
No to widac, ze porsche tez moze miec limuzyne w swoich modelach. Zalezy co dostaniemy za taka cene... :???:

escalade
13-05-2005, 02:15
Porsche to bardzo fajne wozki! Ktos, kto ma inne zdanie chyba nigdy Porsche nie jezdzil. Mysle jednak, ze Porsche powinno pozostac przy tym co robilo przez caly czas istnienia - sprotowe coupe. 4dr sedan to nie dla nich, w tym segmencie konkurencja ich zniszczy...

kocie_ruchy
13-05-2005, 12:47
Porsche to bardzo fajne wozki! Ktos, kto ma inne zdanie chyba nigdy Porsche nie jezdzil. Mysle jednak, ze Porsche powinno pozostac przy tym co robilo przez caly czas istnienia - sprotowe coupe. 4dr sedan to nie dla nich, w tym segmencie konkurencja ich zniszczy...

a ty jezdziles? :smile:

MikI MałS
13-05-2005, 12:58

No właśnie, bo tak napisałeś

escalade
13-05-2005, 17:29

No właśnie, bo tak napisałeś

mam kolege,ktory zna kogos kto jezdzil... oczywiscie, ze jezdzilem, bo tak napisalem. jezdzilem 944 (2500ccm) nie pamietam dokladnie ktory rocznik, ale chyba cos ok. 84, co nie bylo wielka rewelacja. Za to Carrera 4S (3600ccm 320KM) z 2002 zrobila na mnie wrazenie! Czekam jeszcze na ten dzien kiedy zasiade w 911 Turbo, badz GT2.

polecam odwiedziny salonu Porsche i maly Test Drive ;)

el_
13-05-2005, 17:32
4dr sedan to nie dla nich, w tym segmencie konkurencja ich zniszczy...
Popatrz na Cayenne - niby jeszcze dalej od sportowego samochodu, a widuję go na ulicy częściej niż jego brata - Touareg'a.

escalade
13-05-2005, 17:45
4dr sedan to nie dla nich, w tym segmencie konkurencja ich zniszczy...
Popatrz na Cayenne - niby jeszcze dalej od sportowego samochodu, a widuję go na ulicy częściej niż jego brata - Touareg'a.

nie wiem czy tak dalej. cayenne to SUV (Sports Utility Vehicle), a SUVy sa teraz w modzie. Sedany zawsze byly i zawsze beda, nie sadze, ze Porsche odniesie sukces w tym segmencie. Samochod to rzecz gustu, preferencji i "zboczenia", wiec tak na prawde ciezko powiedziec. Jesli chodzi o mnie, to wolalbym Porsche jako wyciskacza adrenaliny w wersji 2dr.

el_
13-05-2005, 17:49
Jesli chodzi o mnie, to wolalbym Porsche jako wyciskacza adrenaliny w wersji 2dr.
Dla mnie też Cayenne to wybryk natury i Porsche powinno produkować to co idzie im najlepiej czyli sportowe qpe i cabrio na nie jakieś dziwadła, ale cóż... wymogi rynku :roll:

Emenems
13-05-2005, 20:25
Jesli chodzi o mnie, to wolalbym Porsche jako wyciskacza adrenaliny w wersji 2dr.
Dla mnie też Cayenne to wybryk natury i Porsche powinno produkować to co idzie im najlepiej czyli sportowe qpe i cabrio na nie jakieś dziwadła, ale cóż... wymogi rynku :roll:

Racja.
Nie wiem czy zauważyliście, ale Porshe, w epoce wielkich koncernów, to niezależna firma, a konkurencja spora. Trzeba się więc dopasowywać do potrzeb rynku i się rozwijać

Aiq
14-05-2005, 13:03
Zgadzam sie z ktoryms z piszacych, ze "Porsze" powinno produkowac TYLKO auta sportowe. Ale zobaczymy jak to wyjdzie...
Porshe-Limuzyna!?! - To im nie wyjdzie!

Di Kej
20-05-2005, 06:24
Super. Niech się chowa CSL-ka.

No właśnie mnie się podoba ale jak chce zyskać klientów to musi dorównywać innym w przestronności, komforcie a najlepiej CENĄ.

ZA takie pieniądze można kupić Audi A8 z Mocnym Dieslem.

brzuchi
28-05-2005, 15:27
ładne, jest to jedyne Porshe jakie mi się podba, głupio że wszystkie wyglądają prowie tak samo

RobertX
06-06-2005, 08:46
Kiedys dla mnie porshe znaczylo wiele, a teraz to juz nie tylko sportowe super samochody! Kiedys porshe bylo czyms rzadkim a teraz robi sie tak pospolitym jak mercedes a wszystko zeby zwiekszyc sprzedaz i zyski! :???:

rubk
07-06-2005, 17:10
dla mnie pomysł stworzenia takiego samochodu jest bardzo dobry.Może w końcu porsche zacznie zarabiac na czymś innym a nie tylko na 911. O nabywców bym sie nie martwił. Gdy Cayenne wchodziło na rynek tez ludzie pukali sie w głowy. To tylko kwestia czasu a i to będą kupowali.

kocie_ruchy
07-06-2005, 18:10
Kiedys dla mnie porshe znaczylo wiele, a teraz to juz nie tylko sportowe super samochody! Kiedys porshe bylo czyms rzadkim a teraz robi sie tak pospolitym jak mercedes a wszystko zeby zwiekszyc sprzedaz i zyski! :???:

inaczej zbankrutuje, wiec lepiej zeby istnialo w takiej formie jakiej jest :neutral:

Emenems
08-06-2005, 18:00

inaczej zbankrutuje, wiec lepiej zeby istnialo w takiej formie jakiej jest :neutral:

W 100% się z tobą zgadzam.

Robak
13-06-2005, 00:37
Porsche Cayenne to nagorsze porsche w histori firmy do niczego nie sluzacy kloc. Ten na zdjeciu jest super.Ladny styslistycznie i sama koncepcja 4d porsche tez jest trafiona. w koncu nie kazdy chce sie ciasnic w malym boxterze czy w niewiele wiekszej 911- stce

m3csl
09-07-2005, 10:27
Mam już dosyć tego porshe, oni każde auto jak robią to wygląda jak 911, nuda jak flaki z olejem, pozatym to auto i tak nie dorówna charyzmie Quattroporte, jak dla mnie kolejny bubel od porshe, nie ważne czy ma taki czy inny silnik, jeśli porshe nie wymysli wreszcie jakiegoś nowego nadwozia to nie spojrzę na nie zmienię zdania, nic a nic.

eee :evil: ten wygląda troche jak Carrera GT... te światłA nie widzicie tego???? :susp:

Emenems
27-07-2005, 20:12
Żeby odświeżyć troche ten dział, wkleje mały pościk

Na stronie www.autobild.de znalazłem mały art Panamery (2009).

Krzysztof Cieślak
27-07-2005, 22:55
Dziś pojawił się powyższy szkic w serwisie prasowym Porsche wraz z krótkim info: http://www.autogaleria.pl/news/index.php?id=286

Wielbłąd
27-07-2005, 23:03
No No taka S-ka od Porche szkic mi sie bardzo podoba !! mysle ze moze to buc cos takiego jak Maserati Qatroporte i to moze byc główny konkurent (moje zdanie) i dobrze czekam na oficjalne zdjecia :smile:

aston
30-07-2005, 12:57
Moim zdaniem bedzie to raczej konkurent dla BMW M5, Mercedesa E 63 oraz Audi RS6

BKX
09-08-2005, 15:36
Moim zdaniem bedzie to raczej konkurent dla BMW M5, Mercedesa E 63 oraz Audi RS6

To chyba raczej bedzie nowa klasa, ktora zapoczatkowal Mercedes modelem CLS... czyli potocznie Coupe 4D.

kok
09-08-2005, 22:05
moim zdaniem konkurencje bedzie stanowić Maserati Quattroporte, Mercedes CLS lecz jedynym prawdziwym konkurentem z obecnie produkowanych bedzie Bentley Continental Flying Spur.

fischer777
09-08-2005, 22:08
Jakaś słaba fotka z okładki AutoBilda:
http://img296.imageshack.us/img296/7343/22896e30b0adb9a1ba0b1d0b9ce0a4.th.jpg (http://img296.imageshack.us/my.php?image=22896e30b0adb9a1ba0b1d0b9ce0a4.jpg)

BKX
09-08-2005, 22:30
Na tej okladce prezentuje sie juz bardzo ladnie, nie mozna powiedziec, ze to kolejna ewolucja 911... Mam nadzieje, ze podobnie bedzie wygladala wersja seryjna, choc to jeszcze troche czasu musi minac. Premiera chyba na przelomie 2008/2009? Ale nie jestem pewien.

MKa
09-08-2005, 23:52
Jakaś słaba fotka z okładki AutoBilda:
http://img296.imageshack.us/img296/7343/22896e30b0adb9a1ba0b1d0b9ce0a4.th.jpg (http://img296.imageshack.us/my.php?image=22896e30b0adb9a1ba0b1d0b9ce0a4.jpg)
Lol.. jak by tak to Porsche wyglądało to by było na prawde ładne. :cool:

Emenems
10-08-2005, 07:40
Widać powstaje nowa klasa, limuzynowych sportowców :mryellow:

Sowison
11-08-2005, 19:21
To jest dla mnie jednym słowem jeden wielki SHIT!!!!!!!!!!!!!!!! :mad: :???: :neutral: :ogh: :damn:

Była Carerra - było dobrze
Był Boxter - było tez dobrze
Było Cayenne - było znośnie...
Jest Panamera - jest tragicznie..............

Porsche schodzi na psy i staje sie kolejną marką dla nadzianych, którzy tylko i wyłącznie chcą się pokazać... :neutral:

BKX
11-08-2005, 19:32
To jest dla mnie jednym słowem jeden wielki SHIT!!!!!!!!!!!!!!!! :mad: :???: :neutral: :ogh: :damn:

Była Carerra - było dobrze
Był Boxter - było tez dobrze
Było Cayenne - było znośnie...
Jest Panamera - jest tragicznie..............

Porsche schodzi na psy i staje sie kolejną marką dla nadzianych, którzy tylko i wyłącznie chcą się pokazać... :neutral:

Oj juz nie przesadzaj, kazdy produkuje to co jest modne i to co przynosi zyski, wszyscy zaczeli produkowac SUV'y - Porsche tez zaczelo, tyle ze w wersji sportowej... Maserati, firma sportowa, ma SportSedana - Porsche tez bedzie mialo i nie ma sie co dziwic, nie wiem czy pamietasz, ale Lambo na poczatku lat 90'tych tez produkowalo sportowa terenowke, wtedy to mogl byc szok albo glupota, a teraz to nic dziwnego... Jesli ten samochod bedzie zaprojektowany wylacznie przez Porsche, bedzie mial sportowe zawieszenie i predkosc max. grubo pow. 250km/h to powinien byc godnym przedstawicielem tej firmy :wink:

Sowison
11-08-2005, 20:24
Maserati produkuje już 5 generację tej limuzyny... :wink:

Ale porsche mogłoby się zająć tym w czym jest najlepsze a nie tylko pcha się na siłe do silnie obsadzonego segmentu... Tym bardziej że ich projekt nie jest jakiś wypasiony... Dla mnie Panamera mogłaby się nazywać Carrera Jamnik Version :lol: Nić pięknego w niej nie ma... Nowego zresztą też...............

stanko
11-08-2005, 22:29
troche mnie to dziwi ze porche wzielo sie za robienie aut w stylu sedan,zawsze robili glownie sportowe,ale to dobrze ,niech sprobuja czegos nowego

Emenems
12-08-2005, 09:36
Bez przesady, typowy sedan to niebędzie. Już pisałem kilkakrtonie w tym temacie, z samej legendy nie da się żyć. Polityka Porshe mi się bardzo podoba. A tak wogóle jak można krytykować auto które jak narazie jest tylko wizją.
Może powstrzymamy się z krytyką do 2009-go roku.

aston
12-08-2005, 10:39
foty

Potek
12-08-2005, 11:55
wow te 2 pierwsze zdjecia są super ale fakt taki rodzaj nadwozia do porsche nie pasuje tak samo jak terenówka.. ładne auta .. ale nie dla tej firmy .. tak samo jak nowe bmw są moze i ładne ale nie do tej marki ..

Emenems
12-08-2005, 16:51
wow te 2 pierwsze zdjecia są super ale fakt taki rodzaj nadwozia do porsche nie pasuje tak samo jak terenówka.. ładne auta .. ale nie dla tej firmy .. tak samo jak nowe bmw są moze i ładne ale nie do tej marki ..

To dobrze że nie pracujesz jako prezes Porshe, bo już ta firma dawno by zbankrutowała

Potek
16-08-2005, 11:04
To dobrze że nie pracujesz jako prezes Porshe, bo już ta firma dawno by zbankrutowała

No wiem przeciez ze to sie sprzedaje co robią ale to nie pasuje to wizerunku marki który sobie wykreowała od poczatku swojej działalności .. miały być produkowane piękne sportowe coupe a tu wyszło terenowe luksusowe porsche a teraz jeszcze chcą wprowadzic limuzyne ..

Chyba ze chodziło ci ze te dwa pierwsze zdjęcia nie są super...

A swoją drogą nie odstając od tematu...
ostatnie fotki(przeglądając temat nie zwruciłem uwagi zeby były) z AutoMotorUndSportu (http://www.auto-motor-und-sport.de/d/88895)
Zakończenie tyłu i ten zderzak .... nie pasują za bardzo do całości wogole ta wizja mi sie juz tak nie podoba jak z "fot" astona gdzie wygląda naprawde agresywnie i ładnie

Szymon
16-08-2005, 13:14
to prawda porsze zawsze było takie same i będzie ( raz się ludzią spodobało i teraz nic innego nie robią oprucz małych przerubek ) ! :evil:

kok
17-08-2005, 09:58
No wiem przeciez ze to sie sprzedaje co robią ale to nie pasuje to wizerunku marki który sobie wykreowała od poczatku swojej działalności .. miały być produkowane piękne sportowe coupe a tu wyszło terenowe luksusowe porsche a teraz jeszcze chcą wprowadzic limuzyne ..
Porsche wypuszczając Cayenne przegieło przez co było i jest dużo słów krytyki od nawet najwierniejszych fanów marki takich wałśnie jak napisałęś.
Niestety Porsche dobrze wiedziało co robi i olało zdanie fanów ponieważ 95% z nich niestać na nowe porsche wiec ich zdanie niebyło brane pod uwage. pozostałe 5% dostało carrere GT by miało sie czym fascynowac i nie odeszli od marki tylko kupili 911 jako przed smak GT. Wypuszczając Cayenne Porsche wiedziało że bedzie sie dobrze sprzedawać ponieważ istnieje ogromna grupa docelowa która uwielbia Porsche i którą stać na wyłożenie 80 - 130 tyś €, lecz mają rodzine wiec niemogą kupić 911 lecz muszą wżiąść samochód rodzinny który bedzie duży wszechstronny i wygodny ( a taki Cayenne jest niewątpliwie ), oprócz tego może dobrze sie prowadzić, mieć niewątpliwie sportowe osiągi i nadodatek mieć znaczek porsche na masce, co dla tych ludzi jest niewątpliwie istotne.Porsche Wybierając klase S.U.V. na pierwszy rodzinny model wiedziało że te samochody w stanach sprzedają sie najlepiej zaraz po pick up'ach, a że Rynek północno amerykański jest najwiekrzym rynkiem dla firmy ( sprzedją tam 50% produkcji ).

MikI MałS
17-08-2005, 10:26
Według mnie też.Takimi modelami jak Cayenne psują sobie imię(choć Cayenne trochę mi się podobało).I ta Panamera.Jeśli wejdzie do produkcji z takim wyglądem to będzie to trochę głupie.Sportowa marka robi sedany i terenówki :roll: Może niech jeszcze Ferrari zrobi jakiegoś kombi albo vana.Będzie wtedy świetnie.Choć wiadomo trzeba wymyślać coś nowego, ale według mnie Porsche powinno robić ciągle sportowe samochody

Dominik999
17-08-2005, 10:51
Z jednej strony jestem troche zniesmaczony tym, w jakim kierunku zmierza porsche, terenówka, limuzyna.... ale z drugiej strony, skoro Maserati może robić Quattroporte, to czemu porsche ma nie robic Panamery? a to, ze to kolejna generacja (quattroporte) to żaden argument, Porsche tez kiedyś musi zacząć. może to będzie naprawdę dobre auto?

BABELEC
17-08-2005, 11:16
...Takimi modelami jak Cayenne psują sobie imię(choć Cayenne trochę mi się podobało)...

Ale sprzedaż wskazuje na coś wprost przeciwnego. Porsche wiedziało, co robi wprowadzając ten model. Istniało takie zapotrzebowanie, więc wzięli się za robienie dużych, mocnych, sportowych terenówek.

Ajronmen
18-08-2005, 20:30
Mnie się również nie podoba pomysł Cayenna, ale można na niego nie zwracac uwagi i też jest dobrze. A ten model, moim zdaniem jest zbyt podobny do 911. Chciałbym czegoś bardziej indywidualnego, świeżego

ciapciak
20-08-2005, 00:49
Te pieniądze :sad: . One teraz dyktują wszystko... a gdzie sie podziala pasja?

AML
20-08-2005, 08:57
Właśnie w tych zagrywkach Porsche zapomina o tym, przynajmniej te modele mi to mówią, według mnie co kolwiek by Porsche z tym wozem zrobiło i tak nie będzie choćby w połowie tak pasjunojące jak Quattroporte.

MarcinT
22-08-2005, 12:36
Auto będzie zrobione z zagermisztrzoską dokładnością. Może nie ma charyzmy aut włoskich bo nigdy tego nie będzie miało. Może wygląda jak 911. ale czy to jest wada że mamy 4 drzwiowa 911, myślę że nie a po za tym to jest znak rozpoznawczy. Mi osobiście się bardzo podoba i w ofercie tej firmy brakowało takiego samochodu.

Emenems
22-08-2005, 17:05
...według mnie co kolwiek by Porsche z tym wozem zrobiło i tak nie będzie choćby w połowie tak pasjunojące jak Quattroporte.

To za pare lat ocenią klienci, Clarkson i historia :mryellow:

Ben
17-02-2006, 13:14
tu roznych kreacji jak ma wygladac Panamera... wedlug roznych zrodel...

http://img108.imageshack.us/img108/1512/20051028porschepanamera1ur.th.jpg (http://img108.imageshack.us/my.php?image=20051028porschepanamera1ur.jpg) http://img153.imageshack.us/img153/1513/20050817porschepanamera10qc.th.jpg (http://img153.imageshack.us/my.php?image=20050817porschepanamera10qc.jpg) http://img108.imageshack.us/img108/3605/20050314porschepanamera1pf.th.jpg (http://img108.imageshack.us/my.php?image=20050314porschepanamera1pf.jpg)

Grzywek
17-02-2006, 15:41
To prawdopodobnie tylko prototypy tylko żeby rywalizować o tytuł Najładniejszego sedena na świecie. Aston Martin też coś takiego wystawił i prawdopodobnie nie bedzie tego produkował (mam nadzieje).

SPGM1903
17-02-2006, 16:36
hmmm.... ugrzeczniona stylizacja 911 GT z tylu, z przodu 911... ale linia - jak najbardziej! fakt, mogliby troche zmienic stylizacje, bo zaczyna sie "opatrzac" juz nieco. mogliby trochę klosze zaostrzyć, a tylne poprowadzic troche dalej, w glab karoserii. wtedy powstalby nam genitalny wóz :D
nieco z profilu maserati przypomina...

Szakal
04-08-2006, 03:05
Wizje:
http://images1.fotosik.pl/125/64749383344dc624m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/64749383344dc624.html) http://images2.fotosik.pl/116/b683bd28c13216b0m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b683bd28c13216b0.html)

Muł testowy:

http://images2.fotosik.pl/116/f9bd879f125e0e7em.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f9bd879f125e0e7e.html)

www.worldcarfans.com

Premiera Panamery przewidziana jest na 2009r.

kojek
04-08-2006, 09:56
ale kopiesz... a co do auta, to jak BMW moze byc mulem testowym dla porsche :?: i czy moze mi ktos wytlumaczyc skad wiadomo, ze to jest mul wlasnie dla porsche a nie dla np. nowej 5-tki po fl?

BKX
04-08-2006, 10:25
Nie wiadomo, jedni twierdzą, że to muł testowy nowej serii Z od BMW inni, ze właśnie Panamery... Mnie to nie obchodzi, ważne że taki model się pojawi, a jak go testują to już ich sprawa.

Emenems
04-08-2006, 22:52
Premiera Panamery przewidziana jest na 2009r.

No to już w sumie wiadomo od piewrszej strony tego tematu.

Z tego co widać na tych wszystkich wizjach auto wygląda dość podobnie. Co może nam dać jakotakie pojęcie jak auto będzie wyglądało. No chyba że Porsche nas czymś zaskoczy.....np BMW z innym znaczkiem he he :mryellow:

Szakal
09-08-2006, 20:13
Nowe zdjęcia muła testowego:

http://images2.fotosik.pl/121/c2b5a6f68e89b9cem.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/c2b5a6f68e89b9ce.html) http://images4.fotosik.pl/85/73553803e323c34am.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/73553803e323c34a.html) http://images4.fotosik.pl/85/72895e620977dc07m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/72895e620977dc07.html)

www.autoscoops.tk

Emenems
09-08-2006, 20:55
Ciekawe skąd wiedzieli że to BMW to muł. W sumie to na muła nie wygląda :mryellow: Parodia

Dj Brabus
09-08-2006, 21:25
Ciekawe skąd wiedzieli że to BMW to muł. W sumie to na muła nie wygląda :mryellow: Parodia
Dokładnie - mnie wydaje się, że ktoś szuka sensacji i puścił te zdjęcia w świat usilnie twierdząc, że to muł Panamery :ogh: A co najciekawsze, nie ma na to ŻADNEGO DOWODU!! :lol: Dla mnie to nowe Z9 przebrane za nadmuchaną M-piątkę.

P.S. W żaden sposób nie jestem sobie w stanie wytłumaczyć, jakim cudem Porsche przebiera się za BMW - jak napisałeś Emenemsie - PARODIA!

Szakal
09-08-2006, 21:31
Jak dobrze spojrzycie na zdjęcia zauważycie, że koła wnikają w nadkoła i tył jest krótszy. To tylko może oznaczać, że to jest muł testowy. A co do tego że jest to Porsche mogą ci co dają te fotki śledzić kierowce tego auta od początku i wiedzą skąd on wyjechał. Zresztą wcześniej na innych serwisach było napisane, że Porsche swój nowy model Panamery testują w przebraniu BMW. Mają poprostu swoje sposoby ci co robią zdjecia tym tego typu samochodom tzw. szpiedzy. :wink:

Dj Brabus
09-08-2006, 21:37
Jak dobrze spojrzycie na zdjęcia zauważycie, że koła wnikają w nadkoła i tył jest krótszy. To tylko może oznaczać, że to jest muł testowy
Muł testowy ok, tylko to raczej nadkola są sztucznie rozepchane i dlatego koła wyglądają, jakby wnikały do wewnątrz. Ale, że to Porsche, to nie uwierzę, jak nie zobaczę :wink:

kuules
10-08-2006, 21:41
Porsche znane jest z takich przebierancow. Nie jest to pierwszy raz. Kiedys juz testowali nowy model i jako mul posluzyl ktorys z mercedesow. Można sie dowiedziec czyje to auto po tablicach rejestracyjnych.

Jesli by to bylo auto testowe BMW pierwsza litera bylo by M od monachium. wszystkie auta testowe bmw ma zarejestrowane w monachium. Te auta maja inne tablice, pewnie ktos sprawdzil i wyszlo ze to nie nalezy do bmw.

Jest jeszcze jedna opcja. Auto mozna nalezec do ktoregos z koncernow oponiarskich. Poszezone nadkola sa po to aby kazdy rozmiar opony sie zmiescil.

Ben
14-09-2006, 17:31
na trafilem na nowe zdjecie niby conceptu...
http://img486.imageshack.us/img486/2033/porschepanameraprototypespyshotspc9.th.jpg (http://img486.imageshack.us/my.php?image=porschepanameraprototypespyshotspc9.j pg)
source: http://www.autoblog.nl/archive/2006/09/13/spyshot-porsche-panamera-prototype#post-6705

Dj Brabus
20-09-2006, 09:26
Kolejne zdjęcia szpiegowskie Panamery na Nurburgringu. Kiedyś Cayenne wydawał mi się najbrzydszym Porsche (w międzyczasie mi się spodobał :grin: ), ale ten model przebija wszystkich urodą :damn: Premiera w 2009 roku - dostępne silniki: 3,5-litrowy V6 o mocy 300 KM (made by VW), V8 o mocach 350 i 560 KM (obydwa Porsche - ten drugi to Twin Turbo). Porsche zakłada sprzedaż na poziomie 20.000 sztuk rocznie. Koncept zapowiadający ostateczny wygląd Panamery ma zostać pokazany na wiosnę 2007 roku.

http://images3.fotosik.pl/170/b984b046c9bc2d71m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b984b046c9bc2d71.html) http://images3.fotosik.pl/170/fa649dd84c79c395m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fa649dd84c79c395.html) http://images4.fotosik.pl/133/5502f414410bf1a4m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5502f414410bf1a4.html) http://images4.fotosik.pl/133/76e05244d15cde94m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/76e05244d15cde94.html) http://images4.fotosik.pl/133/0ffb0b9c444fed33m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0ffb0b9c444fed33.html)

źródło: leftlanenews.com

Puszek
20-09-2006, 11:09
Premiera w 2009 roku

No wlasnie, w 2009 roku bedzie premiera, wiec mozna miec nadzieje, ze w tej chwili testuja przedluzone 911 :lol: , a do momentu, w ktorym auto wejdzie na rynek zmieni sie nie do poznania, czyli na lepsze...

kociak
20-09-2006, 16:07
Premiera w 2009 roku
Wydaje mi się jednak że auto pojawi się chyba rok wczesniej.Auto jest juz w fazie zaawansowancyh testów i niebyło by sensu czekać aż do 2009 roku z wprowadzeniem tego modelu na rynek.

Ben
22-09-2006, 12:48
kolejne zdjecia ....
http://img122.imageshack.us/img122/7096/panamera1fh8.th.jpg (http://img122.imageshack.us/my.php?image=panamera1fh8.jpg) http://img55.imageshack.us/img55/4448/panamera2li0.th.jpg (http://img55.imageshack.us/my.php?image=panamera2li0.jpg) http://img60.imageshack.us/img60/9160/panamera3vi9.th.jpg (http://img60.imageshack.us/my.php?image=panamera3vi9.jpg)

source: www.windingroad.com
Pozdrawiam

pavlik4pol
22-09-2006, 12:56
okrutna jak dla mnie wizja 4-drzwiowego a w zasadzie 5 Porshe :damn:

to bedzie takie same badziewie jak te Ferrari kombi :evil:

rallydaniel
22-09-2006, 13:32
Porsche zakłada sprzedaż na poziomie 20.000 sztuk rocznie.

źródło: leftlanenews.com
myślę że nie ma szans na taka sprzedaz przeciez to chyba więcej niż cayenne . choć na początku cayenne tez wiekszosc wyszydzała ze brzydkie ze nie pasuje a stał się hitem może teraz tez tak bedzie?? wszak lepiej sie prezentuje w towarzystwie mowiac że "mam Porsche" niż mówiąc nawet "mam Mercedesa"

Szakal
25-09-2006, 08:52
Znalazłem zdjęcie Panaremy oczyszczonej z wszelkich maskowań ze zdjęc szpiegowskich Brabusa:

http://images1.fotosik.pl/186/351fe20b8b0eceffm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/351fe20b8b0eceff.html) http://images1.fotosik.pl/186/732b47f85e5abb3am.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/732b47f85e5abb3a.html)

żródło:carspyshots.com

Dj Brabus
25-09-2006, 10:07
To jest najzywklejszy i to jeszcze nieudolny VT z krzywo wklejonym zderzakiem z elementami bodajże GT3 lub Turbo... Totalna żenada... :damn:

BKX
25-09-2006, 11:19
Co by to nie było, to nie zapowiada się zbyt obiecująco... :( Nie chce tutaj zbyt pochopnie wyciągać wniosków, ale cała bryła jak narazie mi nie odpowiada, wiadomo cały urok będzie tkwił w szczegółach, ale już mam pewien niesmak...

Potek
25-09-2006, 12:02
Jest jeszcze zbyt wcześnie zeby dyskutowac na temat wyglądu i to co jest na tych spy shotach nie pokazuje jak bedzie wyglądac.. Mozliwe ze sama bryła zostanie. Wieze ze to taki naciągany muł.. wkońcu do prezentacji samochodu zostało ok 3 lat...
Ja jak to oglądam napewno razi mnie bardzo ten tylni spojler który do ogolnej bryły nie pasuje zwłaszcza jak to ma byc limuzynka...
Na zdjęciach danych przez Ben_Goebels'a nie wygląda az tak źle.
Ogolnie teraz zmieniło sie moje wyobrazenie na temat tego auta i z limuzyny typu maseratti quattroporte przeszło na autko typu Bugatti EB 112.
Ale tak czy inaczej lepiej jakby sie Porsche zajeło sportowymi coupe a nie sedanami...;/

Szakal
06-10-2006, 09:01
Muł testowy:

http://images4.fotosik.pl/155/c4538245ee1f2f2am.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/c4538245ee1f2f2a.html)

Spyshoty:

http://images1.fotosik.pl/200/80ece080c9b11abam.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/80ece080c9b11aba.html) http://images4.fotosik.pl/155/d8ec5dd9c6773b2cm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/d8ec5dd9c6773b2c.html)

żródło:WCF

Porsche Panamera zostanie zaprezentowany w czasie trwania Salonu Samochodowego w Genewie wiosną 2009 roku. To Panamere udało sie złapać na południu Hiszpanii. Panamera ma być konkurentem dla Mercedesa CLS, Passata Coupe (on ma być czterodzwiowy) i Astona Martina Rapid (oba auta zostaną zaprezentowane w czasie trwania Detroit Motor Show, tylko że premiere na tej imprezie będzie miał Concept Rapid, póżniej jendak wejdzie do produkcji wersja seryjna). Plany jakie ma Porsche to sprzedaż 20.000 samochodów rocznie. Pod maską nowego Porsche ma się znależć 8-cylindrowa jednostka o mocy 350 KM oraz silnik o pojemności 3,5 litra o mocy 300 KM znany z Porsche Cayenne. W standardzie ma mieć napęd na cztery koła. W planach jest również dołączenie do oferty silnika z Porsche Carrera GT 10-cylindrowego o mocy 700 KM. To nie wszystko. Volkswagen i Porsche mają w planach również hybrydową wersje Panamery. Pod maską miałby się znależć 6-litrowa jednostka o mocy 60 kW w elektrycznym silniku. Wiadomo, że pod maską muła testowego pracuje jednostka V10.

AML
06-10-2006, 10:06
Hahaha, to ma być ta wielka panamera? uhahahaha! Śmiech na sali.
Same auto nie wygląda najlepiej a w dodatku jeszcze ten spoiler, zapewne jest on przyczepiony jedynie do muła ale poprawił mi dzisiaj humor jak nic innego. :lol:

qoompel
06-10-2006, 12:51
szakal - nie chcę się czepiać, ale widziałeś co tam pisze na obrazkach ? http://img207.imageshack.us/img207/5799/jezykokojj0.gif (http://imageshack.us)

http://img91.imageshack.us/img91/3014/ucl1.jpg (http://imageshack.us)

kociak
06-10-2006, 12:52
Panamera napewno niebędzie konkurować z passatem coupe.Passat coupe ma wypełnić lukę pomiędzy passatem sedan a phaetonem.Panamera ma być konkurencją Aston Martina Rapide i Bentleya Continentala Flying Spur.

Szakal
06-10-2006, 12:58
Panamera napewno niebędzie konkurować z passatem coupe.Passat coupe ma wypełnić lukę pomiędzy passatem sedan a phaetonem.Panamera ma być konkurencją Aston Martina Rapide i Bentleya Continentala Flying Spur.

Możliwe, podaje te informacje co nam zaserwował WCF. Jak jest naprawde czas pokaże. :susp:

kociak
06-10-2006, 13:01
Informacje z serwisu WCF traktuj trochę z przymrózeniem oka bo serwis WCF potrafi się mylić i to zdarza mu się coraz częsciej.

kojek
06-10-2006, 13:23

Możliwe, podaje te informacje co nam zaserwował WCF. Jak jest naprawde czas pokaże. :susp:
ma byc konkurentem Rapida, Continentala, cls i nowej alfy 169 (tak slyszalem :lol: ) no i audi podobno robi cos w tym kierunku

kociak
06-10-2006, 13:28
Konkurentem dla AR 169??Nierozmieszaj mnie.
Audi planuje zrobić A7,czterodrzwiowe coupe.
Najmocniejsza wersja Panamery ma miec ponad 700 KM.

kojek
06-10-2006, 13:41
Konkurentem dla AR 169??Nierozmieszaj mnie.
sam sobie tego nie wymyslilem... wyczytalem to gdzies i to juz dawno

kociak
06-10-2006, 14:32
169 jest w tej samej klasie(klasa e) co A6,5-er i i Mercedes E klasie.
Panamera napewno niebędzie konkurentem dla 169.
Czy CLS też ma być konkurentem dla panamery??o to stwierdzenie też bym się trochę kłócił.Kotś na jakimś forum napisał że ma być konkurentem dla 169 to już od razu wszyscy w to wieża.
:roll:

kojek
06-10-2006, 14:48
169 jest w tej samej klasie(klasa e) co A6,5-er i i Mercedes E klasie.
Panamera napewno niebędzie konkurentem dla 169.
Czy CLS też ma być konkurentem dla panamery??o to stwierdzenie też bym się trochę kłócił.Kotś na jakimś forum napisał że ma być konkurentem dla 169 to już od razu wszyscy w to wieża.
:roll:
169- nie jest bo jeszcze takiej nie ma. i ja tego nie wyczytalem na forum tylko w jakiejs gazecie. ja sie nie upieram nad tym tylko mowie ze tak wyczytalem. to nie musi byc prawda.
cls- no on byl (tak mi sie wydaje) prekursorem tej klasy pojazdow, a ze wielkoscia beda podobne, wiec chyba musi konkurentem panamery.

kociak
06-10-2006, 14:52
No to sorry miałem na myśli 166. :oops:
Panamera będzie(wywnioskowałem to ze zdjęć) jest sporo większa i potęzniejsza.
Panamera będzie jeszcze bardziej eksluzywna i o wiele,wiele,wiele droższa.

Dj Brabus
27-10-2006, 15:44
Serwis WCF opublikował fotki zielonej żaby, tj. Panamery w paskudnym zielonym kolorze :damn: -> LINK (http://www.worldcarfans.com/spyphotos.cfm/country/gcf/spyphotoID/6061027.003/porsche/spy-photos-porsche-panamera-latest)

P.S. Czy tylko mnie się wydaje, że tył zalatuje... 928? :shock:

AML
27-10-2006, 16:06
Jakie tam 928, ta szmira nie może się równać z tyłem 928 GTS.

Emenems
27-10-2006, 19:06
Wiecie czego się boje, że do 2009 roku zdążą narobić pare tysięcy Spyshotów. A jak dojdzie do premiery, to już się opatrzy :grin:

Abaddon
28-10-2006, 18:50
Ja mam już dość tej całej Panamery i tych spyshotów!!! :damn: Czały czas mowa o tym aucie a Porsche milczy! :evil: :evil: :evil:

Szakal
21-11-2006, 18:34
Dość ciekawa wizja i szkice:

http://images1.fotosik.pl/266/55c17a12384569c1m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/55c17a12384569c1.html) http://images3.fotosik.pl/256/46da7cd18f3eefa7m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/46da7cd18f3eefa7.html) http://images2.fotosik.pl/257/e280f1dd5fcd7ab8m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/e280f1dd5fcd7ab8.html) http://images2.fotosik.pl/257/bc5a6e7302260beam.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/bc5a6e7302260bea.html) http://images3.fotosik.pl/256/55dcb179fc046da7m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/55dcb179fc046da7.html) http://images1.fotosik.pl/266/ae95d21ce71b47e5m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/ae95d21ce71b47e5.html) http://images1.fotosik.pl/266/b60128ad5539d803m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/b60128ad5539d803.html) http://images3.fotosik.pl/256/4ddff61f9c590f94m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/4ddff61f9c590f94.html) http://images2.fotosik.pl/257/9bee6bf297be5e60m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/9bee6bf297be5e60.html) http://images4.fotosik.pl/221/f5c2a38a73add86fm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/f5c2a38a73add86f.html)

(c) infomotori

Dj Brabus
21-11-2006, 19:24
Te wizje są zaje... fajne! :wow: Będzie grzechem Porsche, jeśli tak dokładnie nie będzie wyglądać Panamera! Dzięki wielkie szakalu za ten materiał!

kojek
21-11-2006, 21:25
Czy ja wiem :???: Przód (światła) od Cayenne, tył z Caymana. Ogólnie oczekiwałem czegoś innego. Nie podoba mi się. :damn:

AML
21-11-2006, 21:29
Czy ja wiem :???: Przód (światła) od Cayenne, tył z Caymana.
Dokładnie, przód Kałyenne, tył Gaymana, stylistycznie nie ma szans z Rapide. :roll:

kojek
21-11-2006, 21:34
stylistycznie nie ma szans z Rapide. :roll:oj tak, tak... Rapid bije go na łeb, na szyje...

el_
22-11-2006, 09:55
Ale przynajmniej ma linię ładną, a nie tak jak Rapide, który wygląda jak rozciągnięty DB9/AMV8 u Zenka w szopie :roll:

To są na razie mniej lub bardziej udane wizje, zobaczymy co z tego wyjdzie, wydaje mi się, że Porsche nie odwali syfu i zaprezentuje coś naprawdę ciekawego.

rydzyk
22-11-2006, 16:52
Ale przynajmniej ma linię ładną, a nie tak jak Rapide, który wygląda jak rozciągnięty DB9/AMV8 u Zenka w szopie :roll:

Jak ja bym chciał żeby Porsche ( prócz pięknej 911 i Carrery GT) były w połowie tak piękne jak twój "Zenkowy Rapide".

O ile mi wiadomo to na naszym forum AMV8 i DB9 to jedne z najbardziej docenianych i najpiękniejszych aut na świecie (możliwe, że nawet nie "jedne z.." tylko "naj, naj, naj")

Więc z tego powodu bardzo się cieszę, że AM zrobił z niego DB9 w wersji "limuzynowatej". Lepiej po prostu go zrobić nie mógł...

AML
22-11-2006, 17:01
Lepsze to niż mariaż Gaymana z Kałyenne, z których ani jedno nie ma krzty wdzięku, w dodatku całość wygląda jak przerobiona w komórce na wegiel u pana Romka G. :lol:

Sprinter
22-11-2006, 17:53
Lepsze to niż mariaż Gaymana z Kałyenne, z których ani jedno nie ma krzty wdzięku, w dodatku całość wygląda jak przerobiona w komórce na wegiel u pana Romka G. :lol:

Uspokój się, według Ciebie jak coś nie jest angielskie jest beeee :evil:

AML
22-11-2006, 18:21
Uspokój się, według Ciebie jak coś nie jest angielskie jest beeee :evil:
Ale teraz to przywaliłeś komete. :lol:

el_
22-11-2006, 19:24
Proszę bardzo - porównanie linii bocznej Rapide z tą z wizji, powstałej na bazie oryginalnego szkicu-teaser'a od Porsche :susp:

http://img353.imageshack.us/img353/8529/astonmartinrapide2lggg6.th.jpg (http://img353.imageshack.us/my.php?image=astonmartinrapide2lggg6.jpg)

Przedłużenie linii Coupe i zrobienie z niego czegoś w stylu sedana (w każdym razie 4d) jest bardzo trudne, aby osiągnąć naprawdę dobry efekt. I moim zdaniem AM się to nie udało - auto wygląda dla mnie niesamowicie sztucznie i pokracznie, jakby go po prostu rozciągnięto w photoshopie. Za to Panamera na tej wizji jest bardzo dynamiczna i masywna, ma niesamowicie agresywną linię, wygląda jakby szykowała się do skoku - dla mnie Rapide przy nim nie istnieje.

kocie_ruchy
22-11-2006, 19:37
Jak ja bym chciał żeby Porsche ( prócz pięknej 911 i Carrery GT) były w połowie tak piękne jak twój "Zenkowy Rapide".

O ile mi wiadomo to na naszym forum AMV8 i DB9 to jedne z najbardziej docenianych i najpiękniejszych aut na świecie (możliwe, że nawet nie "jedne z.." tylko "naj, naj, naj")

i co ze ludzie tak mowia (niektorzy, ale glosno) to znaczy ze wszyscy maja przytakiwac i to akceptowac? :lol: widzialem DB9 na zywo kilka razy i wrazenie robi, ale porowywalne np do maserati 3200 GT czy innych aut tej klasy

jezeli ktokolwiek uwaza ze db9 to najpiekniejsze auto na swiecie to jeszcze dluga droga edukacji motoryzacyjnej przed nim; samochody robi sie od 100 lat i z miejsca moge wymienic z 10 ladniejszych konkstrukcji

Więc z tego powodu bardzo się cieszę, że AM zrobił z niego DB9 w wersji "limuzynowatej". Lepiej po prostu go zrobić nie mógł...

skoro zrobil najlepiej jak potrafil i wyszedl nieudolnie wykwintny jamnik to moze nie powinien sie za to zabierac?

srodkowa czesc rapide'a w ogole do mnie nie przemawia; wybitnie na sile

tylne swiatla tez mi tutaj nie pasuja, ogolnie tylny pas zle skomponowany i za maly

kojek
22-11-2006, 19:44
Po pierwsze na tej wizji Panamera wygląda o wiele lepiej, a po drugie Aston i tak jest ładniejszy. Tylko czy to ta sama klasa :?: Aston tak jakby miał rywalicowac z BMW 7(?), MB S(?), Audi A8, a Porsche z.... no właśnie z czym? Panamera nie jest ani typową limuzyną, ani coupe. Pożyjemy, zobaczymy :mryellow:

el_
22-11-2006, 19:54
Aston tak jakby miał rywalicowac z BMW 7(?), MB S(?), Audi A8
Tak samo jak Superb ma konkurować z E-klasą i 5er :lol: :wink:

Panamera nie jest ani typową limuzyną, ani coupe. Pożyjemy, zobaczymy :mryellow:
Rapide tym bardziej ;)

Jeżeli ktoś na siłę chciałby porównywać te dwa auta z limuzyną, to jest chyba tylko jedna taka - Quattroporte.

kojek
22-11-2006, 19:58
Tak samo jak Superb ma konkurować z E-klasą i 5er :lol: :wink:

Jeżeli ktoś na siłę chciałby porównywać te dwa auta z limuzyną, to jest chyba tylko jedna taka - Quattroporte.
Dlatego dałem pytajniki... A Qauttroporte miałem napisac, ale się rozmyśliłem. Powtórze: Pożyjemy, zobaczymy :lol:

Dj Brabus
22-11-2006, 20:57
jezeli ktokolwiek uwaza ze db9 to najpiekniejsze auto na swiecie to jeszcze dluga droga edukacji motoryzacyjnej przed nim; samochody robi sie od 100 lat i z miejsca moge wymienic z 10 ladniejszych konkstrukcji
W momencie pisania tego postu zagrzmiało w Częstochowie! :mryellow:

AML już targa włosy z głowy i przenosi Twoją osobę na szczyt Czarnej Listy. :cool: W międzyczasie Jeremy Clarkson czytając Twój post przez translator zaklina się, że zniszczy markę Ferrari :lol:

Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać! :lol: :lol: :lol: A wracając do pojedynku Rapide VS Panamera, to na razie luźno dyskutujemy o nich na podstawie zdjęć, ale jestem z całą pewnością przekonany, że zarówno na widok limuzyny Aston Martina jak i Porsche ugięłyby się pod nami nogi. A już nie wspomnę o aferze, zamieszaniu i bójką pod domem RedNacz Krzysztofa, gdyby się okazało, że za tydzień trafi nam się test Porsche Panamery (w miejsce np. Hyundai'a Getza CRDi :mryellow: :mryellow: )

AML
22-11-2006, 20:59
Nie do końca podoba mi się Rapide, wydłużenie faktycznie jest niezbyt udane, nie za dobrze to wygląda, przyznaję, sam tak uważam, ale przynajmniej linia jest gładka i elegancka, panamera wygląda jak przerośnięty budowlaniec, wulgarna i ostentacyjna; nie dziękuję, postoje.

DB9 nie jest najpiękniejszym wozem na świecie, co nie znaczy że można mu odmówić elegancji i urody.

Dj Brabus
22-11-2006, 21:08
Nie do końca podoba mi się Rapide [...]DB9 nie jest najpiękniejszym wozem na świecie, co nie znaczy że można mu odmówić elegancji i urody.
Wyszedłem z opałów dyplomatycznie. :cool: Ale tak na serio to masz rację - DB9 jest świetnym autem o naprawdę pięknej linii, jednak jak napisał dydzi napewno znajdziemy auta znacznie ładniejsze od niego.

kocie_ruchy
23-11-2006, 13:03
DB9 na pewno nie mozna odmowic uroku i dostojnosci, ale pisalem w odpowiedzi na post "rydzyka"

rydzyk
23-11-2006, 13:48
....jezeli ktokolwiek uwaza ze db9 to najpiekniejsze auto na swiecie to jeszcze dluga droga edukacji motoryzacyjnej przed nim; samochody robi sie od 100 lat i z miejsca moge wymienic z 10 ladniejszych konkstrukcji

....skoro zrobil najlepiej jak potrafil i wyszedl nieudolnie wykwintny jamnik to moze nie powinien sie za to zabierac?

srodkowa czesc rapide'a w ogóle do mnie nie przemawia; wybitnie na sile

tylne swiatla tez mi tutaj nie pasuja, ogolnie tylny pas zle skomponowany i za maly

Jak się gościu na autach nie znasz to piszesz takie bzdety.
Powiem jedno:
Za ten komentarz o Astonie musisz uważać na fanów AM żeby Cię w jakiejś ciemnej uliczce nie złapali... ( nie mówię tu o sobie żeby było jasne :mryellow: )

Dj Brabus ma rację
Nie tylko Częstochowa zagrzmiała!!
Pół Polski na Ciebie zapoluje ( żart, mówię żebyś się nie przeraził :mryellow: )

Ale już lepiej będę cicho i nie będę nowej kłótni zaczynał, bo się nie opłaca... ( bo po co porównywać Panamerę z Rapide'm :mryellow: )

Tak w ogóle to AM może sobie pozwolić na Rapid'a ale Porsche na Panamerę to już raczej nie....
Powód:
Samochody Porsche są zbyt sportowe( Cayenne :twisted: :twisted: On to jest sportowy JAK CHOLERA!!!! Szkoda słów!! Prócz 911 Porsche nie ma żadnego porządnego samochodu, a AM ma DB9, V8Vantage i troszkę kodstarzałego, ale jarego Vanquisha )

Markę Porsche lubię za 911 i Carrerę GT ale AM to zupełnie inna historia...

Jedyne auto jakie uważam za ładniejsze od BD9 to Merc 300 SL Gullwing :D

kocie_ruchy
23-11-2006, 13:57
Jak się gościu na autach nie znasz to piszesz takie bzdety.
Powiem jedno:
Za ten komentarz o Astonie musisz uważać na fanów AM żeby Cię w jakiejś ciemnej uliczce nie złapali... ( nie mówię tu o sobie żeby było jasne :mryellow: )

Dj Brabus ma rację
Nie tylko Częstochowa zagrzmiała!!
Pół Polski na Ciebie zapoluje ( żart, mówię żebyś się nie przeraził :mryellow: )

Ale już lepiej będę cicho i nie będę nowej kłótni zaczynał, bo się nie opłaca... ( bo po co porównywać Panamerę z Rapide'm :mryellow: )

Tak w ogóle to AM może sobie pozwolić na Rapid'a ale Porsche na Panamerę to już raczej nie....
Powód:
Samochody Porsche są zbyt sportowe( Cayenne :twisted: :twisted: On to jest sportowy JAK CHOLERA!!!! Szkoda słów!! Prócz 911 Porsche nie ma żadnego porządnego samochodu, a AM ma DB9, V8Vantage i troszkę kodstarzałego, ale jarego Vanquisha )

Markę Porsche lubię za 911 i Carrerę GT ale AM to zupełnie inna historia...

Jedyne auto jakie uważam za ładniejsze od BD9 to Merc 300 SL :D

:lol: dobrze prosze pana :grin:

AML
23-11-2006, 14:01
rydzyk, nie zachowuj się jak fanatyk. :???:

rydzyk
23-11-2006, 14:11
rydzyk, nie zachowuj się jak fanatyk. :???:

Jaki fanatyk??
Lubię AM po prostu ( oczyweiście nie będę ścigał dydziego z nożem w ręku :mryellow: )

Choć może za "agresywnie" odpisałem.

Sorki dydzi za ten comment na początku :sad: ( " jak się gościu na autach nie zna to pisze takie bzdety"). To była przesada :wink:

Zresztą.
Tak to jest:
1 osobie się podoba auto nr 1
2 osobie się podoba auto nr 2

Po co się na siłę przekonywać....

Jeszcze raz przepraszam dydzi :roll:

O cholera !!
Muszę przestać SPAMOWAĆ!!

kocie_ruchy
23-11-2006, 14:41
ok kwestia gustu to jedno - mozna mowic ze komus sie cos podoba czy nie, ale jednak samochody powszechnie uwazane za najpiekniejsze sa inne - biorac pod uwage wyniki konkursow elengacji chocby w villa d'este czy pebble beach

rydzyk
23-11-2006, 15:03
ale jednak samochody powszechnie uwazane za najpiekniejsze sa inne - biorac pod uwage wyniki konkursow elengacji chocby w villa d'este czy pebble beach

Ale ja lubię swoje AM i przy nich zostanę.

P.S.
Ostatnio wystawiano AM na sprzedaż.
Wie ktoś coś więcej na ten temat??

el_
23-11-2006, 15:31
P.S.
Ostatnio wystawiano AM na sprzedaż.
Wie ktoś coś więcej na ten temat??
Tak, ogłoszenie nieaktualne - już go kupiłem :roll:

Dj Brabus
23-11-2006, 15:44
Jak się gościu na autach nie znasz to piszesz takie bzdety
Pojechałeś po bandzie! :lol: :lol: :lol: Myślałem, że spadnę z krzesła! :cool: Miałem Ci pokazać zdjęcie dydziego w Enzo, ale stwierdziłem, że nie będę ujawniać jego osoby, bo faktycznie go z nożem ścigniesz. A szkoda byłoby chłopaka... :wink:

rydzyk
23-11-2006, 18:52
Tak się składa, ze mimo iż nie mam jeszcze 16 lat to jechałem Ferrari Enzo na siedzeniu pasażera ( gościu z południowych Niemiec ma firmę i handluje bananami z Hiszpani(!!), a wujek[tzn. wujek żony mojego wujka, który ożenił się 3 lata temu] go zna]

Gościu był w Zgorzelcu, więc ....

Chciałem nakręcić o nim film na geografię ( o krajach UE), ale nie wyszło
( brak kamery). Choć jakie ma to znaczzenie, skoro jestem przyszłym posiadaczem 5 takich, włącznie z FXX :mryellow: :mryellow:

Może to tylko puste słowa, ale przynajmniej mam fotki ( a właściwie mamy) z Sl'em 65 AMG i czymś tam jeszcze ( ale ogólnie to nic ciekawszego...)

P.S.
W najbliższym czasie nie planuję nikogo ścigać z nożem :mryellow:

307_big_fan
23-11-2006, 20:16
handluje bananami i jeździ Enzo ... nie tylko brechtać ... :mryellow:

AML
23-11-2006, 23:22
Co z tego że bananami, ty wiesz ile można zarobić na imporcie? :???:
Można produkować papier toaletowy i zbić na tym miliony. :???:

LiveLetDie
23-11-2006, 23:34
Można produkować papier toaletowy i zbić na tym miliony. :???:
Albo muszle klozetowe. I zostać "Królem Sedesów" :wink: :mryellow:

EOT

AML
23-11-2006, 23:40
Nie widze co w tym jest śmieszne.
Ważny jest zysk z czegokolwiek by nie był. :roll: :smile:

LiveLetDie
23-11-2006, 23:43
Chciałem nawiązać do filmu "Chłopaki nie płaczą" gdzie koleś miał ojca "Króla Sedesów " właśnie - potentata w świecie armatury i wyposażenia łazienek.

slivuss
24-11-2006, 00:05
Ważny jest zysk z czegokolwiek by nie był. Rolling Eyes Smile
tiaa np wyzysk pracowników albo hadel zywym towarem.

AML
24-11-2006, 00:17
Chciałem nawiązać do filmu "Chłopaki nie płaczą" gdzie koleś miał ojca "Króla Sedesów " właśnie - potentata w świecie armatury i wyposażenia łazienek.
Nie skapowałem, sory. :wink:

tiaa np wyzysk pracowników albo hadel zywym towarem
O czym ty pierd*lisz? :ogh:

slivuss
24-11-2006, 00:37
Cytat:
tiaa np wyzysk pracowników albo hadel zywym towarem

O czym ty pierd*lisz? Ogh
spokojnie...
chyba za dosłownie zrozumiałem to:

Ważny jest zysk z czegokolwiek by nie był. Rolling Eyes Smile
ide spać

rydzyk
24-11-2006, 08:19
No gościu handluje bananami z Hiszpanii i opycha w Niemczech.
Serio!!
Enzo kupił używane na aukcji tak w ogóle.
Ma "za mały prestiż" jako właściciel i Ferrari by mu nówki nie sprzedało...

AML
24-11-2006, 10:19
No, dorobił się, szkoda tylko że niektórzy nie wierzą w zarobkowanie na improcie. :roll:

Sprinter
24-11-2006, 15:44
Hej czy to jest temat o Panamerze czy o bananach i o Enzo?? :evil:

AML
24-11-2006, 16:36
To sprawka szpiegów marketingowych Excelebana. :mryellow: :lol:

Szakal
06-12-2006, 18:15
Wizje AutoBilda:

http://images2.fotosik.pl/281/ea1555aa2c3c8dc4m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/ea1555aa2c3c8dc4.html) http://images4.fotosik.pl/237/335c5cb1f33012e3m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/335c5cb1f33012e3.html) http://images3.fotosik.pl/280/60ad4a7a3c23bb5em.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/60ad4a7a3c23bb5e.html)

(c) autobild

Max
10-12-2006, 08:42
Spy shoty

http://images1.fotosik.pl/295/e8e7c9de7d45e637m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e8e7c9de7d45e637.html) http://images3.fotosik.pl/285/6e1004e0756a2628m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6e1004e0756a2628.html) http://images2.fotosik.pl/286/75eeb7d29c88d08fm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/75eeb7d29c88d08f.html) http://images3.fotosik.pl/285/75068f7454e1e7fcm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/75068f7454e1e7fc.html)

źródło carmagazine

Emenems
10-12-2006, 10:23
Dziwne. Fotki identycznej, tylko niebieskiej Panamery dawał Grzesiek na 9-tej stronie tego tematu.

Auta są identyczne, tylko inne rejestracje i kolor, reszta jak odbicie w lusterku.

Potek
10-12-2006, 10:58
a może zielona oznacza model z innym silnikiem ;p Taki clean power diesel ;p hehe
Szczerze spodziewałem sie zawsze ze to będzie limuzyna... bardziej sedanowata niz jak na tych wizjach i spy hatchbackowata.
Ten spojler z tylu mnie naprawde straszy i martwi... obawiam się ze to bedzie straszna pokraka...

Grummi
10-12-2006, 13:04
Styliści mogliby trochę odróżnić Panamerę od innych modelu, a nie przód od 911 a tył od Caymana. Auto pewnie nie będzie zbyt przestronne, ale sam pomysł godny uznania, ale Aston Martin w wersji 4D chyba lepszy i ładniejszy. Czekamy na Ferrari i Lamborghini :D

Max
11-12-2006, 14:32
A tutaj spy video z Panamerą

http://www.edmunds.com/insideline/do/GeneralFuture/articleId=118777

Szakal
10-01-2007, 17:29
Nowe spyshoty:

http://images4.fotosik.pl/285/97c4859e95fab278m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=97c4859e95fab278) http://images12.fotosik.pl/12/e873c1b6106cddcem.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=e873c1b6106cddce) http://images14.fotosik.pl/15/c4eb553f7eb61c91m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=c4eb553f7eb61c91) http://images4.fotosik.pl/285/dff8801fcea9f056m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=dff8801fcea9f056)

W ofercie ma być dostępny silnik V8T o mocy 500 KM i V10 o mocy 612 KM, taki sam jaki jest w modelu Carrera GT. Planowana sprzedaż to 20 tys. sztuk rocznie. Cena mają się zaczynać od 100 tyś € wzwyż.

(c) autozeitung

STS
10-01-2007, 17:44
Na jednej z foto to GT3 wyglada jak Golf przy Maybachu :lol:

v8krzychu
10-01-2007, 18:06
Nie jestem pewien czy Porsche robi dobrze wprowadzając model z druga parą drzwi? No ale to ich decyzja i ich zmartwienie. Ale patrząc na to z drugiej strony, Cayenne okazało się historycznym hitem sprzedaży Porsche, więc może Panamera też sie zadomowi na rynku. :wink:

AML
10-01-2007, 18:06
Planowana sprzedaż to 200 tys. sztuk rocznie.
Hahahahahaha

Don2x44
10-01-2007, 18:50
Planowana sprzedaż to 200 tys. sztuk rocznie.
Hahahahahaha
Eee... nawet Mercedes nie ma takich OGROMNYCH ambicji ze sprzedażą swojego CLSa. W tym roku planuje sprzedać 40 tysięcy sztuk..

Veyron
10-01-2007, 18:52
Ten samoochód wygląda jakoś dziwnie a właściwie nieproporcionalnie.
Z przodu przypomina mi Ferrari 612 Scaglietti a poza tym jeśli wejdzie do sprzedarzy to bęzie głównym konkurentem na rynku Astona Martina Rapid, a gdy bym miał wybierać między tymi wozami to wziął bym Astona.
http://pub.tv2.no/multimedia/na/archive/00225/Aston_Martin__Rapid_225329g.jpg

Robak
10-01-2007, 18:52
Ja bym sie nie smiał. Czy panamera bedzie wygladac dobrze czy zle amerykanskie hamburgery wszytsko łykna... wielkich ilosciach. Przykład - wspomniany cayenne.

el_
10-01-2007, 19:16
Chyba ktoś dał o jedno zero za dużo :roll:

AML
10-01-2007, 19:26
Czy panamera bedzie wygladac dobrze czy zle amerykanskie hamburgery wszytsko łykna... wielkich ilosciach.
Też prawda. :roll: :damn:

Puszek
10-01-2007, 23:32
Geplant sind 20 000 Panamera pro Jahr � zu Stückpreisen jenseits der 100 000 Euro.

To chyba wszystko wyjaśnia. Jedno zero dodane gratis przez Szakala.
Mi się Panamera w ogóle nie podoba, ale jeśli są kupcy na Cayenne'a, to i ten potworek (w negatywnym tego słowa znaczeniu) znajdzie sobie miejsce na rynku :damn: .

Szakal
10-01-2007, 23:50
Geplant sind 20 000 Panamera pro Jahr � zu Stückpreisen jenseits der 100 000 Euro.

To chyba wszystko wyjaśnia. Jedno zero dodane gratis przez Szakala.

No tak, teraz będę wszystko sprawdzał dokładniej. Prawdę mówiąc informacje wziąłem od Kociaka, którą podał na ss i nie sądziłem, że taką gafe może strzelić. Najmocniej przepraszam za zamieszanie. :oops: :oops:

kociak
11-01-2007, 06:44
Tak,to moja wina,omyłkowo dodałem zero do danych ponieważ miałem je skopiowane ze strony autozeintung.O jedno zero za dużo zaznaczyłem. :oops: :oops:
Wybaczcie mi.

Szakal
26-01-2007, 14:36
Nowe spyshoty i wizja:

http://images14.fotosik.pl/66/dbea14881a2da574m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/dbea14881a2da574.html) http://images11.fotosik.pl/31/cf558ad91ceb9bb7m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/cf558ad91ceb9bb7.html) http://images13.fotosik.pl/25/4a8e38069905fea9m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/4a8e38069905fea9.html)

(c) globalautonews

Dj Brabus
26-01-2007, 14:39
Mogliby coś więcej pokazać... A tak to w kółko szaleństwa po Nurburgringu albo zielonej albo niebieskiej Panamery... :sad:

Emenems
26-01-2007, 16:57
....co nie zmienia mojego zdania że wygląda jak cielna krowa.

Mam cichą nadzieje że to tylko te plastikowe nakładki tak "pogrubiają" ten samochód.

Ben
13-02-2007, 16:57
dodaje pare wizji panamery... moze juz byly, moze nie... ale niechcialo mi sie sprawdzac. wedlug mnie, panamera moglaby miec taki przod jak na pierwszym zdjeciu.

http://i2.turboimagehost.com/t/269199_porsche_panamera.jpg (http://i.turboimagehost.com/p/269199/porsche_panamera.jpg.html) http://i2.turboimagehost.com/t/269204_pana9oo.jpg (http://i.turboimagehost.com/p/269204/pana9oo.jpg.html) http://i2.turboimagehost.com/t/269208_pana02e1mi.jpg (http://i.turboimagehost.com/p/269208/pana02e1mi.jpg.html) http://i2.turboimagehost.com/t/269210_1928e8a1.jpg (http://i.turboimagehost.com/p/269210/1928e8a1.jpg.html)

Emenems
13-02-2007, 17:04
Wizje dość mocno przegięte. Najbardziej ubawiła mnie ta biała 911 z czterema drzwiami.

AML
13-02-2007, 17:08
Głupia zabawa w Photoshopie, te wizje nie są warte najmniejszej uwagi.

Abaddon
13-02-2007, 19:09
Te wizje są żałosne, tak jak to auto jest żałosne. Jak można tak długo niedopuszczać auta do produkcji!? to żenujące! :damn:

AML
14-02-2007, 00:35
Po to żeby obrosło w mit. :lol:

Szakal
16-02-2007, 18:24
Nowe spyshoty:

http://images20.fotosik.pl/53/1481bf7091f5648fm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/1481bf7091f5648f.html) http://images20.fotosik.pl/53/2079787b48b3b032m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/2079787b48b3b032.html) http://images20.fotosik.pl/53/f67a61e6f1748553m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/f67a61e6f1748553.html)

(c) carmagazine

Dj Brabus
16-02-2007, 19:08
O! Coś nowego - czarna Panamera! Na widok zielonej i niebieskiej już mi się zbiera na wymioty... :roll: Poza tym im dłużej patrzę na to auto, tym bardziej upewniam się w przekonaniu, że wygląda jakby Cayennce dał ktoś w łeb - takim 2-tonowym młotem... :lol:

Emenems
16-02-2007, 19:21
Jak dla mnie wygląda jak zdechły waleń wyrzucony na brzeg oceanu.

STS
16-02-2007, 20:08
Dziwi mnie ten "zaparowany" kolor tylnych lamp :susp:

kociak
16-02-2007, 20:11
Panamera to maciora w pełnym tego słowa znaczeniu,ale i tak Porsche nie powinno się brać za tego typu samochód.Ale zapewne Panamera okaże się takim sukcesem jak na początku Cayenne...
Świat motoryzacji schodzi na koty,to znaczy na psy...

Dj Brabus
16-02-2007, 20:55
Na kociaki chciałeś napisać? Życzę Ci takiego auta. Mimo, że jest brzydkie, to jakbym wygrał w audiotele, to przyjąłbym z wyszczerzoną gębą! :grin:

Jak dla mnie wygląda jak zdechły waleń wyrzucony na brzeg oceanu"
:lol: :lol: :lol: Padłem po tym tekście - jakże prawdziwy!

kocie_ruchy
16-02-2007, 23:02
najbardziej wyeksponowany tajny muł testowy w historii?

kociak
17-02-2007, 10:17
Na kociaki chciałeś napisać? Życzę Ci takiego auta. Mimo, że jest brzydkie, to jakbym wygrał w audiotele, to przyjąłbym z wyszczerzoną gębą! :grin:

Chciałem powiedzieć na wielbłądy... :susp:
Tak jak większość gdybym go dostał za darmo,to byłbym w siódmym niebie,ale gdybym miał go kupować za własne pieniądze,to nigdy w świecie...
Mam nadzieje że ten model okaże się niewypałem i Porsche porzuci projekt następcy...

Szakal
17-02-2007, 10:23
Jeszcze się zdziwisz jak będziesz się zachwycać tym autem. :> Jak dla mnie narazie zapowiada się obiecująco i zdjęcia pokazujące że znowu wychodzi coś ciekawego. Jeśli chodzi o to markę to zwykle od nich wychodzą ładne auta. Choćby Cayenne, Cayman czy 911. Myśle, że z tym modelem będzie podobnie. :wink:

Dj Brabus
17-02-2007, 10:27
Jeszcze się zdziwisz jak będziesz się zachwycać tym autem. :> Jak dla mnie narazie zapowiada się obiecująco i zdjęcia pokazujące że znowu wychodzi coś ciekawego
Czy na sali jest lekarz? :lol: Albo zdejmijcie szakalowi opaskę z oczu! :lol: Wciąż łudzę się, że jest to nadymany muł testowy lub, że po zdjęciu szmat, folii i naklejek Panamera okaże się pięknym łabędziem!

kociak
17-02-2007, 10:28
Zaliczasz Cayenne do ładnych aut??Dla mnie Cayenne,szczególnie po FL wygląda jak żaba po stosunku...
Nadal uważam że ten model w gamie Porsche jest kompletnie zbędny...
Zdziwi mnie to jak to auto znajdzie się jakiś popyt....

Sprinter
17-02-2007, 12:18
Zdziwi mnie to jak to auto znajdzie się jakiś popyt....

I owszem tak będzie...nawet w Polsce. Ludziom już się nudzą auta typu M-B, BMW czy Audi. I będą kupować Panamerę :wink: Jest to coś nowego no i marka mówi sama za siebie. Zobacz ile w Polsce kiedyś jeździło Porsche... bardzo mało. Jak wyszło Cayenne to sprzedaż ruszyła bo już polskie drogi nie były problemem dla posiadania Porsche. Tak samo będzie i z tym modelem. Bo ludzi których stać na Porsche jest w naszym kraju bardzo dużo :mryellow: tylko większość ich nie kupowała bo 911 czy Boxter by na pierwszej lepszej dziurze się zawiesiło :damn: a teraz... będzie wybór. Czy Cayenne czy Panamera.

AML
17-02-2007, 14:29
Nie bedą kupować Panamery tylko Rapida. :susp: Propozycja AM prezentuje się o wiele lepiej.

Sprinter
17-02-2007, 14:36
Nie bedą kupować Panamery tylko Rapida. :susp: Propozycja AM prezentuje się o wiele lepiej.

Może dla Ciebie:PP Jednym podobać się bardziej będzie Porsche, a innym AM. A tak poza tym to warto wspomnieć, że w Polsce bardziej popularna jest niemiecka marka niż angielska i to może zadecydować o ilości sprzedanych egzemplarzy :wink:

AML
17-02-2007, 15:06
Bo w polsce ludzie, którzy kupują Porsche zazwyczaj nie wiedzą, że istnieje coś takiego jak Aston Martin. :lol: Pozatym Rapide jest lata świetlne ładniejszy od tego czegoś. :lol:

el_
17-02-2007, 15:12
Pozatym Rapide jest lata świetlne ładniejszy od tego czegoś. :lol:
Twój text powinien być raczej w "humorze motoryzacyjnym" :grin:

Emenems
17-02-2007, 15:22
Skoro Panamere porównałem do Walenia, to Rapida można porównać do Jamnika. Oba auta nie są zbyt urodziwe.
Ze sportowych limuzyn to jak narazie (jak dla mnie!!) urodą grzeszy tylko Mercedes CLS i Maseratti Quatroporte

AML
17-02-2007, 15:32
Sory, ale nie wmówisz mi, że jest odwrotnie. :nasty:

Sprinter
17-02-2007, 15:36
Sory, ale nie wmówisz mi, że jest odwrotnie. :nasty:

Ja ci wmówie :lol: A więc : "Owszem tak jest" :mryellow:

AML
17-02-2007, 15:37
A ja Ci wmówię: Owszem tak NIE jest i jesteś "gópi". :lol:

Sprinter
17-02-2007, 15:45
A ja Ci wmówię: Owszem tak NIE jest i jesteś "gópi". :lol:

Ty jesteś "gópszy" i się nie znasz :lol: AM też jest "gópi"... :mryellow: :lol:

Dj Brabus
17-02-2007, 15:54
Dobra - ja też jestem "gópi", bo podobnie jak AML uważam, że Rapide prezentuje się znacznie lepiej od "zdechłego walenia wyrzuconego na brzeg oceanu" (C) Emenems. :mryellow:

Puszek
17-02-2007, 16:56
Wydaje mi się, że mogę was pocieczyć :grin: . Mnie to wygląda na muła testowego z karoserią od zupełnie innego auta "z grubsza" przystosowaną do designu porsche :mryellow: .
Moje podejrenia wzbudziły ramki wokół szyb w drzwiach, więc poszukałem auta, w którym mają podobny kształt i udało mi się takie znaleźć (właściwie to od razu o nim pomyślałem :mryellow: ), oto ono:

http://images11.fotosik.pl/56/db9ba9436ec80591m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/db9ba9436ec80591.html)

Wydaje mi się zatem, że volkswagen użyczył pare części z bentleya flying spur do budowy karoserii muła, przepraszam, kaszalota :lol: .
Pocekamy, zobaczymy co z tego wyjdzie :roll: .

Dj Brabus
17-02-2007, 17:10
Poosheq odkryłeś coś niemożliwego! :mryellow: Im dłużej wpatruję się w zdjęcia Flying Spur'a i spajszoty Panamery, tym większe przekonanie we mnie do Twoich słów. Z el_payaco studiujemy te zdjęcia i doszliśmy do wniosku, że faktycznie ramki szyb są niemal identyczne, przednie drzwi również. Tylne są nieco inaczej ukształtowane przy nadkolu (w Panamerze bardziej podcięte) ale...

Właśnie. Pojawiło się malutkie światełko w tunelu. Nadzieja na to, że Panamera może stać się piękna... :cool:

Abaddon
17-02-2007, 19:15
Nigdy bym na cos takiego nie wpadł. Być może faktycznie będzie ładny, ale dowiemy sie tego za jakieś 20 lat, bo Porsche moim zdaniem przesadza z niedopuszczaniem tego modelu do produkcji. :smile:

STS
19-02-2007, 19:22
Puszek jestes genialny :grin: myslalem ze to bedzie ohydna zaba. Ale jak sie tak blizej przyjrzec tym slupka to naprawde sa identyczne wrecz :smile: mam nadzieje ze Porsche zrobi cos extra :twisted:

Szakal
22-02-2007, 20:49
Nowe spyshoty:

http://images21.fotosik.pl/15/1adb5fef8dfc9f70m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/1adb5fef8dfc9f70.html) http://images20.fotosik.pl/85/e5d893c7d0a3fb74m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/e5d893c7d0a3fb74.html)

(c) wheels24

AML
22-02-2007, 21:21
O ile dobrze pamiętam, ten wóz ma mieć silnik montowany z przodu. Dziwi mnie zatem tak nieudany tył, wyglądający, jakby właśnie tam spoczywała jednostka napędowa.

Dj Brabus
22-02-2007, 21:50
AML ja wciąż żyję w przekonaniu, że to muł... Poosheq dał nam, biednym i zgnębionym, NADZIEJĘ... :cool:

Szakal
05-03-2007, 19:04
Nowe spyshoty:

http://images21.fotosik.pl/54/9cb23d228b939e3bm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/9cb23d228b939e3b.html) http://images22.fotosik.pl/28/9e8dd60bc3b6c150m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/9e8dd60bc3b6c150.html) http://images20.fotosik.pl/104/fd193f3ab83938e6m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/fd193f3ab83938e6.html) http://images21.fotosik.pl/54/5e3041d195ddacf0m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/5e3041d195ddacf0.html)

(c) AMS

Emenems
05-03-2007, 21:46
Ta tylna nadbudówka jest baardzo podejrzana.

Abaddon
06-03-2007, 12:16
Ta tylna nadbudówka jest baardzo podejrzana.
Może szykują jakiś wsiowy spoiler :???:

kok
06-03-2007, 16:28
Ta tylna nadbudówka jest bardzo podejrzana.
Na nadbudówka na takim pozimie prac może być w celu sprawdzenia poprawy prowadzenia przy wyższych prędkościach, przy zastosowaniu różnych kształtów pakietu aerodynamicznego :wink:

Emenems
06-03-2007, 16:31
Miałem na myśli nie spoiler tylko całą tylną część auta. Jest ona zbyt plastikowa. Ciekawe czy Porsche nie szykuje jakiejś niespodzianki.

kok
08-03-2007, 06:51
bardzo możliwe bo mają bardzo dużo przecieków do prasy i o samochodzie wiadomo już od dwóch lat wiec może stylistycznie być 4d wersą 911 998 ( :?: ), a muły robocze zamaskowane w sposób by wyglądały na zamaskowane 997 :wink: ( ale zamotałem :razz: )

Szakal
20-03-2007, 16:12
Wizja:

http://images22.fotosik.pl/59/ff627d945577e588m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/ff627d945577e588.html)

(c) xelopolis

Emenems
20-03-2007, 16:35
Ohyda. Zrobili Wizje ze Spyshotów. Wygląda gorzej niż pozostałość po obecności w kiblu (nawet kolor pasuje).

kojek
20-03-2007, 17:11
A mnie się wydaje, że mimo wszystko tego spojlera na tylniej klapie nie będzie. Przecież to ma być limuzyna, sportowa, ale limuzyna. :roll: