PDA

Zobacz pełną wersję : Natarczywe reklamy

Ecnelis
29-05-2008, 11:52
Takie ładne było forum bez reklam na topie a teraz tam TAAAAAAAAAAAAAAAKA iformacja o newsletterze (i zmiennie zakup opon)... :ogh: Może i jest to koniecznie, ale stanowczo za duże to jak dla mnie...

Puszek
29-05-2008, 12:08
Reklamy już zniknęły i mam nadzieję, że nie wrócą:mryellow:. No chyba, że są na prawdę konieczne...

Krzysztof Cieślak
29-05-2008, 12:08
Zostały one usunięte jednak będą wyświetlały się inne reklamy z serwisu. Proszę o wyrozumiałość w tej decyzji. Wiadomo, że reklamy nie są po to by psuć wygląd forum i uprzykrzać Wam życie, a jedynie aby wspierać finansowo projekty serwisu. Bez nich rozwój nie jest możliwy.

Puszek
29-05-2008, 13:51
Tylko w miarę możliwości bez wyskakujących na pół monitora lub co gorsza uciekających okienek proszę:mryellow:. W innym wypadku będę zmuszony je poblokować:wink:.

AML
30-05-2008, 13:08
Flashowe pop-upy to niezbyt dobry pomysł bo bardzo irytują i zrażają użytkowników.

Krzysztof Cieślak
30-05-2008, 13:57
To jest ten sam zestaw co na stronie serwisu. Myślę, że to i tak lepsze wyjście niż AdSensowe posty na innych forach.

el_
30-05-2008, 14:38
Patrząc z mojej perspektywy (czyli usera) to mnie np zdecydowanie bardziej denerwują pop-up'y, które wyskakując zasłaniają stronę. Przy reklamach stałych wkomponowanych w stronę/forum, tego kłopotu nie ma ;)

Luc
30-05-2008, 14:54
Dokładnie, proszę, niech będzie wszystko tylko nie te mega denerwujące flashowe ruchome pop-upy. A AdSense aż takie złe nie jest według mnie, parę dni przyzwyczajenia i nie robi nam praktycznie różnicy czy są czy ich nie ma ;)

LiveLetDie
30-05-2008, 16:19
Co to jest ten AdSense? To takie niby posty na forum? Tak jak na screenie?

http://images32.fotosik.pl/269/c50635add486cc81m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/c50635add486cc81.html)

Luc
30-05-2008, 16:39
Tak, to dokładnie to. Jest jeden taki post na każdej stronie każdego tematu. Gdy wprowadzili je na SR.pl, początkowo kuły mnie trochę w oczy, ale szybko się do nich przyzwyczaiłem i obecnie mi nie przeszkadzają. Według mnie takie AdSense jest 10x lepsze od pływających po ekranie flashów.

LiveLetDie
30-05-2008, 16:47
Aaaa no to rozumiem. Uważam, że to wygląda wybitnie prowincjonalnie ale faktycznie jest mniej uciążliwe od pop upów.

AGENT
30-05-2008, 19:20
Jakbym nie przyjechał do Giża to bym nie wiedział o czym mówicie :] W Olsztynie na kompie mam poblokowane wszelkie reklamy i mam wyjechane na to, wystarczy wejść w opcje FajerFoksa := Tu zaś w Gizu odpalam neta (Opera) i faktycznie jakieś ścierwo szpeci całe forum...

Luc
02-06-2008, 08:25
Dokładnie tak, pop-upy to najgorsze co może być, już lepsze AdSense, bannery, chyba cokolwiek, tylko nie one. W mojej opinii oczywiście. Może istnieje możliwość zastosowania właśnie AdSense'a albo czegoś mniej uciążliwego? ;)

Puszek
02-06-2008, 13:45
Na pop'upy polecam Adblock Plus do fire foxa. Sprawdza się bardzo dobrze:mryellow:.

BTW są na forum jakieś reklamy już, czy nie? Bo mi się tylko od czasu do czasu włączają opony lub newsletter, więc chyba resztę zdążyłem poblokować:=.

Dj Brabus
02-06-2008, 13:47
Ja też już nie wiem jak to jest, bo mam tak samo jak Ty.

Luc
02-06-2008, 13:55
Mi na 'seryjnym' Firefoxie 2 dzisiaj kilka razy wyskakiwały flashowe pop-upy z reklamą bodajże okien PCV. Po około 5 zamknięciach dały mi spokój :)

Ecnelis
29-06-2008, 00:25
Reklamy na topie są już jakiś czas i specjalnie nie przeszkadzają, ale dziś pojawiły mi się flashe wyskakujące na całą stronę a to już nie jest za fajne... :( Nie dałoby się ich jakoś filtrować, aby te pchające się poza dozwolony obczar nie były wyświetlane? Takie coś wyskakujące co jakiś czas na forum to jednocześnie skuteczny sposób na odstraszenie od niego a nie o to przecież chodzi...

Dj Brabus
29-06-2008, 11:26
To dziwne - u mnie nic nie wyskakuje, a Krzysiek też nic nie wspominał o reklamach na całą stronę. Trzeba mu to zgłosić.

Kłapouchy
29-06-2008, 13:15
mi się czasami na głównej stronie forum wyświetla reklama gry liczbowej, problem jest jednak w tym że nie mogę jej zamknąc:( Klikam w krzyżyk na reklamie i nic:| Musze odświerzac stronę, i szybko przejśc do jakiegoś działu, bo znowu się wyświetla...

Ecnelis
19-08-2008, 15:20
Znowu wyskakujący Flash na forum (na zwykłych stronach to od dawna standard, trzeba z tym żyć, ale na forum to chyba za dużo...):

http://img142.imageshack.us/img142/9517/buuuuai5.th.jpg (http://img142.imageshack.us/my.php?image=buuuuai5.jpg)

Krzysztof Cieślak
22-08-2008, 16:43
Wg wczorajszych danych reklamy na forum pojawiają się tylko na 27 % wszystkich podstronach. Jest myślę wartość do przyjęcia. Obecnie coraz trudniej utrzymać serwis wyświetlając same reklamy, a możliwość jej powiększenia jak w przypadku reklam na forum nie jest kaprysem, a koniecznością.

zychu
22-04-2009, 14:22
czy to tak na zawsze?

http://images45.fotosik.pl/109/05ce882dab271e57m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/05ce882dab271e57.html)

u mnie tez to cholerstwo sie wyswietla i sadze ,ze u reszty tez :P

Seth
22-04-2009, 14:44
adkontekst jest zawsze dodany - na stałe, a Ci co go nie mają, to oszukują i blokują sobie wszelkie reklamy

Kłapouchy
22-04-2009, 15:14
a Ci co go nie mają, to oszukują i blokują sobie wszelkie reklamy
A jak sobie zablokować te adkonteksty? Bo strasznie mnie wkurzają...

Seth
22-04-2009, 15:40
firefox + adblock plus

Krzysztof Cieślak
22-04-2009, 15:58
Kłapouchy a dlaczego reklama Adkontekst Cię wkurza? Sama jej obecność Cię denerwuje, czy może przeszkadza w bezproblemowej nawigacji?

Kłapouchy
22-04-2009, 17:20
Sama jej obecność Cię denerwuje, czy może przeszkadza w bezproblemowej nawigacji?
I to i to, ponieważ robi niepotrzebny szum, wprowadza zamęt, forum jakby traci na wartości, bo takie Addy mają głównie biedne strony, a Ag przeciez taką nie jest. A poza tym to takie paski reklam kojarzą mi się z różnymi szemranymi stronami, albo ze stronami podlegającymi różnym serwisom, które muszą być obrzucone adkontekstami...

Mario Boss
22-04-2009, 17:25
Mnie tylko denerwują te reklamy które naprawdę ciężko wyłączyc albo (co ostatnio na różnych stronach zauważyłem) reklamy z dźwiękiem.Ale aG takich nie ma więc na razie spoko.

communique
22-04-2009, 17:26
moim zdanie jeżeli reklamy są konieczne to adSensy są najlepszą opcją, nic nie wyskakuje a i przyzwyczaić się można :) a jak nie można to można ABP :P
pozdrawiam

b707
22-04-2009, 18:31
Ja się zgadzam. Puki nie ma reklam z dźwiekiem to jest ok. Szlag mnie trafia jak mi nagle coś zaczyna grać.

Shyrl
22-04-2009, 20:22
Jesli reklamy, nawet te z dźwiękiem, są konieczne dla utrzymania serwisu to myslę Panowie że lepiej żeby było aG z reklamami niż żeby aG nie było.

Mnie ta rzecz na dole denerwuje tylko tyle że, mimo iż jej nie mam, pasek z numerami stron przesunął się w dół co przy panoramicznym ekranie w lapku zmusza mnie do jeszcze większej ilości pociągnięć palcem po pasku od mychy...

joke of kozzz:P

zychu
23-04-2009, 07:12
adkontekst jest zawsze dodany - na stałe, a Ci co go nie mają, to oszukują i blokują sobie wszelkie reklamy

jesli jest dodany na stale to bym go zauwazyl wczesniej niz wczoraj :P

Kłapouchy a dlaczego reklama Adkontekst Cię wkurza? Sama jej obecność Cię denerwuje, czy może przeszkadza w bezproblemowej nawigacji?

mi przeszkadza w nawigacji..

Krzysztof Cieślak
23-04-2009, 08:55
Sytuacja na rynku reklamy jest nie najlepsza. Spadają przychody z tego tytułu nie tylko serwisom internetowym, ale nawet dużym tytułom prasowym.

Normalnym trendem staje się publikowanie więcej reklam by utrzymać przychód na poziomie sprzed kilku miesięcy. Dlatego więcej jest reklam na części informacyjnej aG jak i na forum.

Jeśli przychody z reklam najlepiej płatnych, czyli z sieci reklamowej wzrosną ograniczę emisję reklam kontekstowych (Google AdSense, Adkontekst), a także alifacyjnych (Afilo, Novem).

Potępiam blokowanie wyświetlanie reklam, ponieważ jest to równoznaczne z okradaniem twórcy strony, na której są one wyświetlane. Prowadzenie strony i koszty z tym związane prawie w 100 proc. są finansowane z reklam. Oczywiście są reklamy mniej i bardziej denerwujące, ale musicie zrozumieć, że dzięki nim strona może istnieć i co najważniejsze za darmo publikować interesujące Was treści.

zychu
23-04-2009, 09:48
wplywy z tych reklam sa od klikniecia w reklame czy od przegladania waszej strony?

jesli by sie dalo to chociaz przenies adkontekst tak , zeby nie psul nawigacji po forum :)

Kłapouchy
23-04-2009, 13:15
Oczywiście ja rozumiem że strona musi mieć pieniądze za utrzymanie. Tak samo jak w telewizji. Nie chcielibyśmy w niej reklam, no ale stacje muszą się z czegoś utrzymywać. A że jest kryzys no to wiadomo.

Poza tym jak pieniądze przychodzą z kliknięć w reklamy, to nie widzę problemu z blokowaniem ich. Ja na przykład nigdy nie klikam w reklamy.

Też chciałbym aby adkontekst nie przeszkadzał w nawigacji...O ile dobrze pamiętam adkonteksty były kiedyś na górze stron i nikomu to sie przeszkadzało.

Shyrl
23-04-2009, 14:16
A ja dziś odblokowałem ABP i mam obrazki na dole strony. Doszedłem do wniosku że można z nimi żyć. Zablokuje dopiero wtedy jeśli będą mnie mocno wkurzały lub pojawia się badziewne wyskakiwacze, których nie można wyłączyć, typu reklama Puga z przed kilku miesięcy.

Te 2 centymetry obrazka na dole strony was nie zabija ani nie zbawią.

I nie, nikt mi nie zapłacił ani nic nie obiecał za napisanie tego... od tak uprzedzam niektórych mądrych inaczej.

pzdr.

Seth
23-04-2009, 14:23
no i git... ja wyłączyłem... i nadal nie mam reklam :|

Krzysztof Cieślak
23-04-2009, 15:04
zychu przychody z reklam są od ich wyświetleń, ale także od kliknięć. W pierwszej kolejności na górze strony i forum są wyświetlane reklamy, które przynoszą przychody za samo wyświetlenie. Jest ich najmniej, ale są najlepiej płatne, pokrywają one ok. 15 proc. wszystkich odsłon serwisu.

W drugiej kolejności są wyświetlane reklamy płatne od kliknięcia są to (Google AdSense, Adkontekst, a także Afilo np. reklama Okazji Lwa i Novem). Poza górną częścią są one wyświetlane w innych miejscach np. blisko elementów nawigacyjnych strony, by były zauważone przez odwiedzających. Ponieważ ważne jest by zebrały największy stosunek kliknięć do odsłon.

Oczywiście nikogo nie nakłaniam do klikania w reklamy, ale być może kiedyś Was jakaś reklama zainteresuje, będzie szukali jakiegoś produktu itp. Wtedy kliknięcie Wam pomoże, a blokując reklamy sami pozbywacie się takiej możliwości. Nie wspominam też o fakcie, o którym pisałem w poprzednim moim poście.

Co do reklamy na dole forum rozważam zmianę jej miejsca pod elementami nawigacyjnymi (przycisk "Odpowiedz", drzewko nawigacji i stronicowania postów) a nawet jej przeniesienia na górę.

Kłapouchy blokując reklamy, które są płatne od kliknięca blokujesz też prawdopodobnie reklamy płatne od wyświetlenia.

Shyrl wyświetlają Ci się również obrazki, bo od dziś reklama na dole jest wyświetlana na przemian z reklamą AdSense, a ta obrazki oraz flashe też zawiera.

Kłapouchy
23-04-2009, 15:33
Zdecyduję się na akt łaski i odblokuję reklamy:) w końcu Ag musi z czego żyć.

AGENT
23-04-2009, 17:12
no i git... ja wyłączyłem... i nadal nie mam reklam :|
Jak to ścierwo wyłączyc, bo mnie strasznie denerwuje? Mam Opere. Problem w tym, że nieraz na dole strony sie pojawia taki szajs, a innym razem już nie :>

zychu
23-04-2009, 17:49
adkontekst przeszkadza mi tylko w pracy , bo tam mam jedynie rozdzialke 1024 i wtedy to sie robi upierdliwe ;p

Basti
23-04-2009, 19:03
adkontekst przeszkadza mi tylko w pracy , bo tam mam jedynie rozdzialke 1024 i wtedy to sie robi upierdliwe ;p
Ja także mam 1024,reklam nie mam.Czasami jakieś wyskoczą ale nic w tym http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/c50635add486cc81.html stylu.Mam także te reklamy podpięte pod słowa w testach,troche wkurza,ale nie przeszkadza jak dawniej.

Kłapouchy
24-04-2009, 13:01
Akurat mi reklamy podpięte pod słowa w testach w ogóle nie przeszkadzają. Żadnej różnicy w cczytaniu nie ma:)

Abaddon
24-04-2009, 20:15
Ja już się zaczynam do nich przyzwyczajać.

Krzysztof Cieślak
25-04-2009, 07:39
Reklama na dole forum została przeniesiona niżej i mam nadzieje, że teraz nikomu nie będzie przeszkadzała w nawigacji.

Co do reklamy Intekstowej, czyli niebieskie podkreślenia słów w treści tekstów na aG (newsy, testy, migiem o... itp.) są jej dwa typy: SmartContext i Adkontekst. Ten ostatni przez 2 dni był wyłączony dlatego chciałbym się spytać czy zauważyliście mniejszą ilość niebieskich wywróżeń w treści tekstów, czy jest Wam obojętne ile ich będzie do póki nie utrudniają czytania?

Systemy można oprócz najechania na reklamę odróżnić po podkreśleniu słowa. SmartContext ma pojedyncze, a Adkontekst podwójne podkreślenie.

Jeśli macie uwagi i pytania jakiekolwiek uwagi dot. reklamy w serwisie autoGALERIA.pl piszcie. Postaram się na wszystkie odpowiedzieć.

Kłapouchy
25-04-2009, 09:29
czy jest Wam obojętne ile ich będzie do póki nie utrudniają czytania?
Mi jest obojętnie, ale nie utrudniają mi czytania, choć zauważyłem, że w ostatnich dniach było ich mniej. Dla mnie one nie stanowią żadnego problemu.

AGENT
07-06-2011, 09:33
Teraz ta reklama dżilet to jest przegięcie. Nie dość, że na cała stronę się wyświetla, to trzeba z 15 sekund czekać aż zniknie, a jak się w krzyżyk kliknie to przekierowuje na fejszbuka. Co za żenada, w dodatku wyskakuje przy każdym przejściu na podstronę w forum, a nie tylko jednorazowo... :wall::dead:

Driv3r
07-06-2011, 09:38
jaka reklama? :D
polecam AdblockPlus do Firefox ;-)

Robak
07-06-2011, 09:45
Moze mi ktos powiedzec jaki jest fenomen takich programow jak AdblockPlus bo wg mnie to bezuzyteczny syf.

Seth
07-06-2011, 09:47
jak to jaki - nie masz żadnych reklam na stronie :)

Robak
07-06-2011, 09:48
No ja mam ten program i cały czas mam jakas reklame.

Seth
07-06-2011, 09:56
kwestia filtrów. Ja w domu nie mam żadnych (albo jakąś niewielką) - a na pewno nie te wielkie wyskakujące na cały ekran - ale Krzyśka muszę uspokoić - dużo częściej korzystam w pracy z aG ostatnio - a tu już nie mam blokad, więc nie tracisz :D

Robak
07-06-2011, 10:01
Ok zblokuje kilka reklam i jest spokoj ale za klika dni sa nowe. Jeszcze na aG to poł biedy. Gorzej jest np na takich portalach jak onet. Codziennie atakuja. Ja myslałem ze program ten działa jak program antywirusowy ktory sam skanuje i robi porzadek z wirusami a nie trzeba samemu blokowac. Mozna nie blokowac i bedzie to samo.

dani
07-06-2011, 10:20
Robak, zaimportuj listę/zestaw filtrów adblocklist.org dla Polski. Nie będziesz miał żadnych reklam, nawet nowych.

Robak
07-06-2011, 10:53
Dzieki za instrukcje.

Krzysztof Cieślak
07-06-2011, 13:32
autoGALERIA musi z czegoś żyć więc nie blokujcie wyświetlanych reklam na niej. Skontaktowałeś się z firmą, która obsługuje kontrowersyjną reklamę Gillette i nie powinna się ona wyświetlić więcej niż 2 razy na wizytę. Jeśli wyświetliła Wam się więcej razy piszcie.

Seth
07-06-2011, 13:40
fakt, dwa, albo trzy razy musiałem się przeklikiwać
ale potem forum mi padło na godzinę, to nie wiem :D

Szakal
07-06-2011, 13:52
Ajj.. jak pojawi się reklama tej maszynki to poczekajcie chwilkę aż się normalnie włączy. Potem myszką nakierujcie na krzyżyk. Jeśli zmieni kolor z białego na żółty wciśnijcie go. Jeśli kolor pozostanie biały, a będziecie próbowali zamknąć okienko to nakieruje was na facebooka. Trochę cierpliwości i opanowania, a nie nerwowe klikanie jakbyście mieli tylko 5 sekund na przejrzenie forum. Wejdźcie na v10.pl albo wp.pl. Tam zanim przeczytacie artykuł albo cokolwiek zobaczycie trzeba zamknąć kilkadziesiąt reklam nakładających się na siebie. W dodatku niektóre ruszają się po całym ekranie. Wtedy dopiero można się zdenerwować, a tutaj na aG jak zobaczy się jedno raz na jakiś czas to już afera. Bez przesady.

szymonn
07-06-2011, 14:44
bez adblocka dla FF czy Chrome internet jest zdecydowanie bardziej uciazliwy, wiec jest mega uzyteczny

Dj Brabus
09-07-2011, 07:15
Mam problem z reklamą MasterCard (tą niebieską, podwodną) - nawet jeśli jest schowana nad paskiem autoGALERIA (bo po najechaniu na nią rozciąga się w dół), to i tak nie mogę kliknąć ani w pasek autoGALERII, ani w belkę "nowości; migiem o..., testy aut itp.". Czy ktoś też tak ma?

Patryk R.
09-07-2011, 10:38
Ja miałem tak wczoraj. W rezultacie się zdenerwowałem, odświeżyłem i było już normalnie.:)

Krzysztof Cieślak
11-07-2011, 12:36
Jakby ktoś miał problem z wyświetlaniem forum czy serwisu z powodu reklam ale nie tylko proszę zrobić screena i podesłać PW lub maila na redakcja[at]autogaleria.pl

jj
25-09-2011, 17:10
reklamy zaslaniajace cale okno przegladarki skutecznie znichecaja do zagladania na aG, szczegolnie osoby korzystajace z systemow nieobslugujacych flasha (iPhone/iPad). zrobcie cos z tym, pls.

Krzysztof Cieślak
26-04-2012, 13:42
Ponawiam swój apel: Jakby ktoś miał problem z wyświetlaniem forum czy serwisu z powodu natarczywych reklam, ale nie tylko proszę zrobić screena i podesłać PW lub maila ([email protected]).