PDA

Zobacz pełną wersję : Automat czy manual?

qoompel
16-03-2005, 07:13
Prosze o opinie na ten temat. Zapraszam do wypowiedzi !

Nitric
16-03-2005, 10:44
Obydwie przekłądnie maja wady i zalety. Przy manualnej może osiągnąc większą prędkość i przyspieszenie, bo zmieniasz biegi wtedy kiedy chcesz, jednak co chcwile musisz sięgać po drążek zamiany biegu. W automatycznej przekładni masz wiekszy komfort jazdy bo nie musisz skupiac sie na zmianie biegów, ale za to osiągi auta sa gorsze i (tak mi się wydaje) wzrata spalanie paliwa.

reanimator
16-03-2005, 11:27
dobry kierowca nie skupia sie na zmiane biegów,bo to wchodzi w nawyk i przyzwyczajenie, i chyba fajnie jest jak jedziesz z jedną ręką na kierownicy a druga na biegu.przynajmniej mi tak wygodniej.
a jak jest z automatem,niewiem nie jeździłem,ale chyba nie ma wtedy co z ręką zrobić :twisted:

16-03-2005, 11:30
Wolę lepsze osiągi przy manualnej przekładni :wink:

AGENT
16-03-2005, 12:03
Automat nadaje się dla dziadka, który lubi powolną, pełną majestatu jazdę. Ja oczywiście wybrałbym manuala, zmienianie biegów to sama przyjemność!

AML
16-03-2005, 12:13
dobry kierowca nie skupia sie na zmiane biegów,bo to wchodzi w nawyk i przyzwyczajenie

tak tu zgadzam się z tobą w całości!

Ja oczywiście wybrałbym manuala, zmienianie biegów to sama przyjemność!

też się w całości z tobą zgadzam
automat to jest dobry w samochodzie pokroju RR Phantom
a co do mnie to ja byłtm, jestem i będę zawsze zwolennikiem sekwencyjnych skrzyni, dla mnie automat odpada bo nie potrafi tak przekazywać mocy jak manual

AGENT
16-03-2005, 12:22
Cieszę się Aston, że chociaż w części poglądów jesteśmy zgodni. :lol: :lol: :lol:

Wochu
16-03-2005, 13:29
Słyszałem, od jednego kierowcy, który przerzucił się na automat, że na początku miał problemy ze sprzęgłem... tzn. chciał nacisnąć, ale sprzęgła nie ma. Kwestia przyzwyczajenia

roman311
16-03-2005, 13:31
Zdeycydowanie wole manual,wieksza przyjemnosc z jazdy no i osiagi:D

Dominik999
16-03-2005, 15:45
Obydwie przekłądnie maja wady i zalety. Przy manualnej może osiągnąc większą prędkość i przyspieszenie, bo zmieniasz biegi wtedy kiedy chcesz, jednak co chcwile musisz sięgać po drążek zamiany biegu. W automatycznej przekładni masz wiekszy komfort jazdy bo nie musisz skupiac sie na zmianie biegów, ale za to osiągi auta sa gorsze i (tak mi się wydaje) wzrata spalanie paliwa.
Moim zdaniem to nie jest kwestia co jest lepsze, tylko co kto po prostu lubi, i tyle :) ja preferuje manuala, probowałem kiedyś jeździćmercedesem wujka z automatem, strasznie dziwne wrażenie, jakbo to auto samo się prowadziło. Jadąć ze zwykłą skrzynią w pełni czuje auto. Tak mi sie przynajmniej wydaje :wink:

kocie_ruchy
16-03-2005, 16:34
dla mnie manual to wieksza frajda. jak uczylem sie jezdzic na motorze, a zaczynalem na simsonie, to marzylem o skuterku, w ktorym wszystko by sie dzialo beze mnie. teraz, jak juz jezdze naprawde niezle to nie wyobrazam sobie, zebym przesiadl sie na automat. chociaz ludzie w pewnym wieku potrzebuja juz limuzyny z automatem, bo auto z automatem to tez pewien rodzaj prestizu

Goguś
16-03-2005, 20:16
Zdecydowanie manual. Redukcja, szwunk i te sprawy sama przyjemnosc. Automat dla wielkich wielmoznych panow i pan sie nadaje :lol:

Emenems
16-03-2005, 20:49
a jak jest z automatem,niewiem nie jeździłem,ale chyba nie ma wtedy co z ręką zrobić :twisted:

Jak bym jechał z jakąś laseczką to juz bym wiedział co zrobić :D

Ice
16-03-2005, 21:18
Manual dobbry da młodego kierowcy, ktory lubi szybka redukcje i te sprawy ;)

Ale na dłuższą mete automat wygodniejszy.

MKa
16-03-2005, 21:50
Manual dobbry da młodego kierowcy, ktory lubi szybka redukcje i te sprawy ;)

Ale na dłuższą mete automat wygodniejszy.
Tak :!: Zgadzam się z Tobą Ice - na dłuższą mete automat wygodniejszy.... :wink:

Wochu
17-03-2005, 08:55
Jeżeli np. jakiś człowiek jeździ tylko po mieście, to będzie mu po prostu wygodniej mając automat....

Ice
17-03-2005, 15:27
Jeżeli np. jakiś człowiek jeździ tylko po mieście, to będzie mu po prostu wygodniej mając automat....

A na trasie to nie bedzie wygodniej? :lol:

Wochu
17-03-2005, 15:56
No, czepiasz się wypowiedzi.... :P :lol:

Goguś
17-03-2005, 20:02
Mozna zasnac na tym automacie. :lol:

AGENT
26-03-2005, 12:44
No na trasie automat ma gorsze przyspieszenie i trudniej się wyprzedza niż na manualnej skrzynce.