PDA

Zobacz pełną wersję : Co wybrać? Polo, Fabia, Grande Punto

marcinC93
06-08-2008, 16:33
Czesc wszystkim!
Mam zamiar kupic jakies nieduze autko z silniczkiem powiedzmy okolo 1.4.
Chce benzyne, diesla nie chce bo drogie i w zakupie i w naprawach a ceny paliw podobne. Chce przerobic na gazik (sekwencja oczywiscie).
Doradzcie mi jakie autko kupic. Myslalem chyba o nowym ale tak do 3 lat uzywany tez moglby byc. Ja osobiscie zastanawiam sie nad Fiatem Grande Punto (nie wiem jak z awaryjnoscią), Nad Fabią, Polo (choc troszke juz stare:), nad Corsą i Fiestą (choc do tych dwoch to podchodze z dystansem, jakos mi sie zabardzo nie widzą, ale myslalem o nich bo malo ciekachych aut tego segmentu).
Prawde mowiąc najbardziej biore pod uwage pierwsze 3: grande punciak (najladniejszy), polo i fabie.
Napiszcie prosze co o nich myslicie (szczegolnie awaryjnosc, ekonomicznosc, komfort, radosc z jazdy) i jesli macie ciekawe propozycje z gory dzieki.
sorry ze sie tak rozpisalem :=
Z gory dziekuje za odzew w mojej sprawie:mryellow:

JDM-san
06-08-2008, 16:37
ponoć Grande Punto jest fajne, mnie tylko plastiki we wnętrzu przerażają.

marcinC93
06-08-2008, 16:51
dzieki za odpowiedz!
a wiesz moze cos na temat awaryjnosci "kropki"? to jednak fiat i roznie bywa (choc wiem ze teraz to nie ma znaczenia bo wszystkie marki jadą na podobnych podzespolach) :/

JDM-san
06-08-2008, 17:41
nie mam pojęcia, nikt u mnie w rodzinie nigdy nie miał Fiata.... wiem natomiast że do Fabii jeśli chodzi o bezawaryjność nie ma się co czepić, bo to praktycznie VW, części Skody jest w tym niewiele....

altay
06-08-2008, 18:29
Ja polecıl bym Cı forda fıeste. Wprawdzıe autko konczy swoj staz rynkowy ale nıe znaczy to ze nıe jest warte uwagı. To bardzo dopracowana konstrukcja ı do tego bezawaryjna. Najlepıej ocenıany jest sılnık 1.25

el_
06-08-2008, 19:23
Ja bym chyba kupił coś z duetu Corsa/GPunto - są najnowsze konstrukcyjnie i bardzo ze sobą pokrewne, więc wybór to raczej kwestia które auto bardziej Ci się podoba, w którym się lepiej czujesz itd. Polo ani Fiesty bym nie brał - po co kupować auta, które technicznie siedzą w początku tego wieku. Fabia to też nowa konstrukcja, ale stylistycznie nie leży mi w ogóle, ale to subiektywna opinia, więc nie ma się nią co kierować.

Mógłbym Ci też zaproponować Mazdę 2 (http://www.autogaleria.pl/auto_test/test.php?id=166), ale nie wiem jak mieści się w Twoim budżecie :)

Tramp
06-08-2008, 21:09
a wiesz moze cos na temat awaryjnosci "kropki"? to jednak fiat i roznie bywa (choc wiem ze teraz to nie ma znaczenia bo wszystkie marki jadą na podobnych podzespolach) :/
Od połowy czerwca jeżdżę służbowym GP. Dostałem go gdy miał 51tyś km przebiegu także nie wiem czy wcześniej coś się psuło. Narazie się nie zanosi aby coś miało paść. Wcześniej miałem służową Pandę i po 100tyś km wysiadło sprzęgło(czyli było mało trwałe) i mimo iż zostało wymienione w ASO na nowe to nadal są z nimi problemy(wiem bo teraz pandą jeździ znajomy). Możliwe, że sprzęgło było "nowe" a nie nowe:). Ciekawe jak będzie w GP.
Mimo, że mam dosyć bogatą wersję to plastiki w środku są marnej jakości, twarde, ogólnie mało przyjemne, ale wystarczająco dobrze spasowane. Silnik 1.4 77Km w porównaniu do silnika 1.4 jaki miałem w Corolli z `98 to porażka(może trochę przesadzam ale nie mogę znaleźć innego słowa:)). Słabe przyspieszenie, jest głośny. Siedzenia z tyłu są mało wygodne(przynajmniej tak twierdzi syn i żona, bo ja z tyłu nie siedziałem). Z przodu musiałem kilka dni dopasowywać, regulować, przestawiać siedzenie aby po jeździe nie bolały plecy. Teraz jest już raczej wporządku. Mimo wad Fiata to z podanych przez Ciebie samochodów to własnie jego bym wybrał. Gdybym sam miał kupować podobny samochód kupiłbym Toyotę Yaris.:)

Tombar5
06-08-2008, 21:54
Jeżeli chcesz kupić stosunkowo nowe auto i przerobić na gaz to kup tylko takie, które ma dedykowaną dla danego silnika salonową instalację gazową i taką samą każ zamontować. Inaczej tylko kłopotu sobie narobisz. Np do Skody Fabii 1.4 80 KM ok 4300zł kosztowała nie dawno w salonie a ok 800zł mniej u na prawdę dobrego gazownika. Niestety dilerzy rezygnuja coraz częściej z tej opcji z tej prostej przyczyny, że na istalacją potrzebny jest znacznie większy ryczałt na reklamacje niż na resztę samochodu. Dobieranie na oko przez montera instalacji to w nowoczesnym aucie jak rzut kością, trafisz 6 oczek będzie chodził, nie trafisz to nigdy tego dobrze nie poprawisz i po aucie. Wybór między Polo, Fabią a Punto dla mnie jest taki: Jak preferujesz radość z jazdy, dobre prowadzenie i wysoką jakość kup Polo, jak wystarczą ci gorsze plastiki i więcej hałasu w środku ale duży bagażnik to da ci więcej Fabia (w końcu identyczna technika) a jeśli design jest najważniejszy to Grande Punto. W końcu to czołówka klasy B te auta i są porównywalne. Salonowego VW Polo nie badzo opłaca się kupować bo za rok wyjdzie z produkcji zastąpiony przez nowy model. Ew jako nowego zamiast VW Polo polecałbym Seata Ibizę nowej generacji, który zbudowany jest na płycie podłogowej przewidzianej do nowego już modelu VW Polo

marcinC93
07-08-2008, 10:09
dzieki za odpowiedzi! a co myslicie o Fordzie Focusie I rocznik 2003/2004 z silnikiem 1.6 ?
Wiem ze nie ta klasa ale tesz super autko, bardzo mi sie podoba i wiem ze jest dosc trwale i bezawaryjne. tylko ze nie wiem jak tam z gazem? czy dobra sekwencja by sie sprawdzila?
Prosze o odpowiedz. moze ktos z was lub z rodziny/znajomych mial "foczke" i wie co o tym autku.
Z gory dziekuje i pozdrawiam :)

JDM-san
07-08-2008, 10:41
miało być nowe auto..... ;p Focus - dobra instalacja ok, choć czasem i dobra mogłaby sprawić problemy - te silniki różnie to traktują.

marcinC93
07-08-2008, 14:53
oj dobra, czepiacie sie ze nowe...:P. Mowilem ze do 3 lat (wiem, wiem foczka bedzie miec 4/5 lat ale to juz kompakcik) i to fajny :D....... no ale chyba zaryzykuje, czasem lepiej cos naprawic a jezdzic o polowe taniej no nie?! ( jestem juz w 99% zdecydowany na kupno i chyba na LPG), ale jesli wie ktos cos jeszcze o tych silniczkach (i calym samochodzie) bede bardzo wdzieczny i szczesliwy za odpowiedz.
Za wszystkie wyczerpujace odpowiedzi (i nie tylko wyczerpujace) bardzo dziekuje.
Pozdrawiam wszystkich!

Luc
07-08-2008, 15:48
O samym Focusie na forum napisałem już chyba książkę, sporo jest m.in tu:

http://www.autogaleria.pl/forum/showthread.php?t=8479 - sporo
http://www.autogaleria.pl/forum/showthread.php?t=8936&page=4 - bardzo sporo :)

Co LPG hmmm zdania są podzielone, generalnie były jakieś problemy z gazem w Zetecach jednak ostatnio pojawiło się sporo osób które założyły i jest OK. Jednak wcześniej chodziły słuchy o uszkodzeniach silnika nawet przy użyciu sekwencyjnej instalacji LPG. Ogólnie jednak chyba nie ma co dramatyzować i można zaryzykować LPG ;)

altay
07-08-2008, 16:00
A nıe da sıe znalezc 1.8 tdcı? Znajomi wuja maja i sobie bardzo osiagi i srednie spalanie 5-5,5l

AGENT
07-08-2008, 17:55
ponoć Grande Punto jest fajne, mnie tylko plastiki we wnętrzu przerażają.
Plastiki ma zajebistej jakości, nie siedziałes widocznie w nowej Fobii.
Wykończenie wnętrza w GP też stoi na wysokim poziomie lepszym niz u zachodniej konkurencji. Może troszeczkę Japońce pod tym względem wyprzedzają Fiata (Yaris, Swift). Ale też nie do końca, bo w takim yarisie czy Suzuki sa elementy we wnętrzu pasujące do auta z lat 90., a nie wspólczesnych...

Seth
07-08-2008, 18:00
Wykończenie wnętrza w GP też stoi na wysokim poziomie lepszym niz u zachodniej konkurencji.
Plastiki dolnej części deski rozdzielczej w GP i pochodnych są słabe. Znaczy się solidne i dobrze spasowane, ale nieprzyjemne w dotyku i sprawiajace wrażenie tandetnych. Góra jest twarda, ale ok.

JDM-san
07-08-2008, 18:21
Ale też nie do końca, bo w takim yarisie czy Suzuki sa elementy we wnętrzu pasujące do auta z lat 90., a nie wspólczesnych...

ziom, "macałem" GP i Swifta i mam Ci wierzyć, że to w GP jednak są lepsze, mimo iż sam sprawdziłem, że są tragiczne, szczególnie w dolnej części jak powiedział Seth.. ekhm... bez komentarza. W Swifcie są na pewno lepsze - wiem, bo sprawdziłem.

AGENT
07-08-2008, 18:58
Też sprawdzalem, ba! Nawet jeździłęm większością aut klasy B. W Fobii, Fieście sa najgorsze jakościowo tworzywa, a sam design deski rozdzielczej pozostawię bez komentarza. Wykończenie w GP i Swifcie stoi mniej więcej na równym poziomie.

marcinC93
07-08-2008, 19:00
dzieki za podpowiedzi dotyczacy kupna i ........ biore focusa :) Stwierdzilem ze kupie tak 4/5- latka za dosc atrakcyjne pieniadze i szybciej zmienie na jakąś inna rakiete. teraz najbardziej interesują mnie sprawy dotyczace wlasnie tego LPG w 1.6.....ALTAY.........diesla nie chce, wole benzynke. Jesli chodzi o sam gaz to mozecie pisac w dziale TECHNIKA I MECHANIKA, tytuł: "Ford Focus I 1.6 2003r. - LPG"
A za wypowiedzi powyzej bardzo serdecznie dziekuje.
Pozdrawiam! :)